Jump to content
gax

Надраскани спирачни дискове

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,през март смених предни дискове и накладки, защото старите бяха криви . Накладките бяха доста запазени (Lucas) с каналче.Взех дискове Allied nippon (не особено популярни) и накладки Akebono (във форума четох, че са добри). При смяната монтьорът забрави да ми сложи металните пластини (има го в ръковоството) от старите накладки (не били необходими), но след моето настояване ги монтира.Наскоро забелязах , че по дисковете вече са се образували концентрични окръжности. Това проблем ли е и на какво се дължи? Забелязвам също, че при горещо време и слаб натиск на спирачките леко свирят, което не ми харесва особено.Моля дайте съвет какво да правя и какво рискувам, ако продължа да си карам така!

Редактирано от gax

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В самите наклатки има частици, които са по-твърди и те са надрали диска най- вероятно на това се дължи и свиренито . Ако не са дълбоки деругите няма проблем.След време кота се изстрият частиците трябва да спре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми те частиците ще се изтрият когато свърши накладката. колега, накладките ти явно износват диска и ако бях на твое място щях да ги заменя с по-меки. накладките може да са доби, но дисковете да са от слаб материал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е. Карай си споко :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и кое му е нормалното-накладките да му ядат дисковете ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да- напълно си е нормално, щом е с накладки Акебоно... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте приказвали глупости! Pitbuls е прав, не е нормално да се дерат! Ползвайте оригинални накладки! Спирачките са едно от най-важните неща!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кои са по-меки? Кажете какво да търся. От Нипартс стават ли? За друга кола съм ползвал италиански ETF и съм бил доволен, но за хонда не зная дали ги има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те и Нип-Партс продават Акебоно и Кашияма...И двете марки са бъкани с метални стружки, и свирят, и дерат дисковете...Хубави накладки са TRW, Феродо, Делфи и Ротхаус...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!Деругите не са дълбоки все още, но си личат. Дисковете дали трябва да се престържат на струг преди да сложа други накладки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да престъргваш на струг, може да стане пол-лошо...да почнат да тресат при спиране. Смени си накладките, явно са по-твърди отколкото трябва. Препоръчвам ти марка Феродо-премиер - около 70лв. Достатъчно меки са...е, ако искаш още по-добри - Феродо-рейсинг...но за моята кола бяха около 150лв. предните и прецених че ми миришат краката за тях :tooth: Марката АТЕ също е доста добра. И не забравяй първите няколкостотин километра да спираш нежно. Успех :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покажете ми снимка на дискове, карани повече от 1000км, които да са идеално гладки. Той колегата е казал, че не е дълбоко надраното и затова казвам, че е нормално :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е идея. Ще ги снимам и ще постна да се види. Наистина може всичко да си е в нормално, но нали затова е този форум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен колега са така леко надрани и съм с Акебоно, предстои ми смяна и явно няма пак такива да слагам и се чудя какви да са. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите накладки свирят Делфи са, не са хубави, но всъщност свиренето се получава от натрупването на прахоляк по повърхността на накладките, който се замазва и от него е. Могат да се свалят и да се изшкурят накладките, а също и да им се направи един напречен канал, който да отвежда мръсотията и да не се получава пак така ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен снимката горе показва съвсем нормални спирачни дискове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен снимката горе показва съвсем нормални спирачни дискове.

И аз мисля, че са ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, нищо им няма на дисковете. Накладки Делфи никога повече не бих си сложил, това са страшно твърди накладки, износват диска зверски а и като загреят не спират. Феродо рейсинг не е наклада за нормален диск а за двойно вентилиран нарязан диск. Ако сложиш такива на нормален диск то той ще свърши преди накладката. Феродо премиум си е доста добра накладка, мека е, спира добре даже и като загреят. Но аз не виждам да имаш някакъв проблем с дисковете, поне това което се вижда от снимката. Ако колата ти спира добре карай и не се плаши ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите накладки свирят Делфи са, не са хубави, но всъщност свиренето се получава от натрупването на прахоляк по повърхността на накладките, който се замазва и от него е. Могат да се свалят и да се изшкурят накладките, а също и да им се направи един напречен канал, който да отвежда мръсотията и да не се получава пак така ;)

Значи си със Делфи -менте...И моите са Делфи, не свирят, имат си заводски канала за който говориш, спира си перфектно колата и не дерат дисковете...Ето виж сам, диск на 3000 км. каран с Делфи накладки...http://media.snimka.bg/3486/013227984.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам, къде мога да намеря накладки ФЕРОДО за моя сивик, защото на няколко места се обаждах но не предлагаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз от кашияма и акебоно съм супер недоволен. В момента съм с TRW и дискове Brembo. Дисковете 2та бяха към 150лв, накладките 50-70лв. Колата си спира идеално. Дисковете са доволно сини вече от начина ми на спиране но не се забелязва никакво намаляване на спирачното усилие или тресене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз от кашияма и акебоно съм супер недоволен. В момента съм с TRW и дискове Brembo. Дисковете 2та бяха към 150лв, накладките 50-70лв. Колата си спира идеално. Дисковете са доволно сини вече от начина ми на спиране но не се забелязва никакво намаляване на спирачното усилие или тресене

А от къде си се сдобил с TRW ? :) Редактирано от TYPE-S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз от кашияма и акебоно съм супер недоволен. В момента съм с TRW и дискове Brembo. Дисковете 2та бяха към 150лв, накладките 50-70лв. Колата си спира идеално. Дисковете са доволно сини вече от начина ми на спиране но не се забелязва никакво намаляване на спирачното усилие или тресене

А от къде си се сдобил с TRW ? :)
http://www.nakladkibg.com/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен също се чуваше свирене, и след около месец то спря, обаче се оказа че накладките ми са били свършили, и когато отидох да си купя нови ми казаха че свиренето се чувало от пластинките дето са на накладките те били там точно за това.Казаха ми ако почнат да свирят значи нямаш накладка вече.Това ми казаха в магазина дето си купувах накладките.п.с каквото ми казаха в магазина това сам написал,иначе аз не разбирам от такива работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите! Изясних си нещата. Засега няма да правя нищо, ще наблюдавам износването на дисковете и при възможност ще си купя хубави (по-скъпи) накладки.Модераторите може да заключат темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...