Jump to content
tigarle

Какъв бензин да ползвам?

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

+1 за петрол extra force 96 ;)

Редактирано от aleksandur

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, високият разход МОЖЕ и да се дължи, на разбутани бензиноколонки. Плащаш литър - наливат ти 0.8... За пример ще дам себеси, миналия ден, зареждам напълно празна, газова бутилка, която никога не е хващала повече от 27литра газ. Та на въпросната бензиностанция/газстанция (да я наречем "МАНГАЛПЕТРОЛ"), ми сипаха 33.8 литра ;):P;) , при положение, че пистолета пасна перфектно и не е "издишал"Извод-->никога повече "МАНГАЛПЕТРОЛ"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, високият разход МОЖЕ и да се дължи, на разбутани бензиноколонки. Плащаш литър - наливат ти 0.8... За пример ще дам себеси, миналия ден, зареждам напълно празна, газова бутилка, която никога не е хващала повече от 27литра газ. Та на въпросната бензиностанция/газстанция (да я наречем "МАНГАЛПЕТРОЛ"), ми сипаха 33.8 литра :dry::) :) , при положение, че пистолета пасна перфектно и не е "издишал"Извод-->никога повече "МАНГАЛПЕТРОЛ"

работил сам в бензиностанция , далавери много. ка4ествен бензин има рядко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

95 на Лукоил и сам много доволен до сега .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-доволен бях от 96 ехтра форс но ми даваше голям разход (но кефа цена няма)... веднъж сипах и карера 100 и що годе колата вървеше добре но причукваше аванса....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всичко е боза в България... Като си докарах колата от Германия като сипих от наще горива тя спря :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-доволен бях от 96 ехтра форс но ми даваше голям разход (но кефа цена няма)... веднъж сипах и карера 100 и що годе колата вървеше добре но причукваше аванса....

Със 100-ца ти причуква аванса?!? :dry: Мога да си представя с по-ниско октанов как ще е...2-3 пъти сипах Карера 100 от ОМВ и колата все едно е взела транквилант - успа се, двигателя утихна и не можеше да се чуе на място, но и по-мудно и плавно почна да реагира.Веднъж сипах 100 октанов от ЕКО и съм доволен! Колата се съживи и много добре вървеше София-Пловдив по магистралата, а и после в града.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Pep0 . Много колеги са го изпитали. Когато си я взех и аз с пълен резервоар само 100 октановите тукашни бензини горе/долу се доближаваха до бензина, с който взех количката... На тая тема не ми се говори. Сега всичко ми прилича на някаква игра между доставчици и потребители...

На кратко споделям, как една жена, обслужваща бензиностанция в едно румънско село (трябваше да заредя просто) ме уверяваше, че бензина им не е много стока, и да заредя в близкия град, но след изминати около 250 км с него не усетих нищо нередно, напротив - моторчето имаше осезаемо по-добра работа на празен ход, а от ниски обороти реагираше доста по-добре. Просто няма как да не го усетиш, ако си познаваш колата :dry:

Сега пък и поскъпване се очаква...

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички фенове на хонда. Може ли някой да ми даде съвет, какъв бензин да ползвам и от кои бензиностанции ? Докарах си от чужбина honda cr-v 2007 EX-L, не ми се ще да я пълня с гаден бензин. Чувам, че на ЛУКОИЛ и на PETROL бензина бил хубав. Ако може някой да ми даде полезна информация......Благодаря предварително.

OMV Стандартен 95 ... и всичко ще е наред

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще зареждаме с електричество и там няма да има блу форсе 220волта и други шашми... :Dдаже трудно ще се лъжем щото ще си закачаме електромери в колите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във В.Търново имам две ОМВ-та едно срещу друго и на двете бензина е различен, така че всичко е въпрс на късмет. Иначе аз зареждам на Лукойл :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много жалко за нас, че търпим търговците на горива да се подиграват най-брутално с потребителите. Обществена тайна е, че има поне 100 начина да те натоварят като клиент, обществета таина е, че бензина в БГ не струва (въпреки европеиските нrва на цени, коитf потдържаме).

 

Аз почвам да си мисля вече, че освен некачествен, ми наливат и "газиран" бензин в рfдните бензиностанции. Пример от вчера: Сипвам ~13л. 95+ на "ЕКО", всичко е ок, но тъйкато знам, че изпускателната клапа на капачката трудно сработва (все едно, резервоара е затворен почти херметически) - след 300 метра спирам (изминали са около 2 минути след завинтването и), развинтвам тапата и от там започва едно свистене навън, и замирисва на бензин. Разбирам да са минали 15-20 минути, колата да е напекана - аиде холан, ама ама за толкова малко от къде се появиха тия изпарения: значи смятайте каква пелива течност ми е била сипана - въздух и пари на цената на гориво.

 

Иначе по темата - от 95+ на "ЕКО" съм сравнително доволен, двигателя работи по-спокойно и дава (въпреки начините на наливане) по-малък разход с около 1л./200км в сравнение с Carerra-ta на "OMV" и обикновенния на "Shell".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави се един частен форумски клуб и се почва изследване (часно на бензинови проби) от всяка бензиностанция и се пускат резултатите.От правна гледна точка обаче ще е хуй.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да звуча като овца от стадото, която се примирява с всичко, ама не смятам че каквото и да се опитаме да направим ще има резултат. Просто едно е да си обикновен човек, друго е да си петролна компания с голям капитал. Просто бензина е почти еднакъв навсякъде - това е истината. Сипвайте си където можете и за колкото можете и си карайте колите - времето навън е хубаво - живота е кратък - не се затормозявайте с глупости :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последен хит е зареждането на бензиностанцията на боклуджийските камиони на Горубляне.Утре отивам там за проби.Бенза бил истински!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...