Jump to content
backstage

Въпрос за Civic Хечбек, 4вр.

Recommended Posts

Искам да ви попитам няколко неща за Honda Civic Хечбек, 4 врати, 1998г. 1.4i (модела, който е 75 КС)щИмам следните въпроси:1. Как да разглобя таблото, защото ми изгоряха няколко лампичи (тази за горивото, лампичката на часовника и тези, които осветяват врътките за парното). А тази, която е на бутона за аварийни светлини само се бъзика, ту свети, ту не. Имате ли представа какви са да си взема предварите;но, може би някакви диоди?2. Развали ми се парното, врътката за топло и и студено се прецака, стой само на студено и няма мърдане, но духа топло и не може да се спре. В колаат не се търпи. Сложил съм го да дъха в краката като най-приемливо и съм затворил страничните въздухопроводи, но пак е гадно. къде според вас да търся повредата? Казаха ми че има една жило от врътката, което контролира кранчето за топло и студено и или проблема е в жилото, или при кранчето, какво ще кажете вие?3. Искам и да попитам за какво е тази лампа в лявата част на таблото, която съм посочил, под оборотомера и какво контролира това палче под знала за фаровете?http://195.149.248.189:8080/2009-05-29/123...3d7c5_920x0.jpghttp://195.149.248.189:8080/2009-05-29/512...4f767_920x0.jpghttp://195.149.248.189:8080/2009-05-29/edd...f3df9_920x0.jpghttp://195.149.248.189:8080/2009-05-29/928...474cb_920x0.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега значи под оборотомера лампичката която си посочил е за отворен багажник.Другата под индикатора за бензина е когато нямаш или вече си на резерва тогава свети.За парното не мога да ти кажа нещо конкретно но ако разбера нещо ще ти кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото което си показал е за регулирането на фаровете пробвай го някоя вечер ако работи ведна ще забележиш разликата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай колега не ти разбрах правилно въпроса.Що се отнася до свалянето на таблото мисля че не е лесна работа много играчка и много пипкава работапо добре го закарай да ти го оправят някаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, твоят автомобил би трябвало да е 90 к.с. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Защо да е 90 коня? 1.4iS e 90, само i е 75

 

Иначе таблото ако го сваляш трчбва много да внимаваш със стрелките, че на 6та ген. са мн нежни и лесно се прецакват.

 

Ето тук е показано как се сваля http://xtuners.com/forum/viewtopic.php?f=150&t=145

 

Предполагам и на твойта така се сваля

Редактирано от Gagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ръководството за поддръжка на англичанките, ако го искаш скайпа ми е vankata_bg.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

палчето ти е за регулиране на късите светлини(нагоре-надолу) а парното .. поне при мен се вижда жилото че минава зад касетофона и стига под жабката за жалост мойто е скъсано също и на ръка си местя топло и студено :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблем 1 и 2 ще ги разрешиш като свалиш таблото.на проблем 3 ти отговориха колегите.Относно жилото на парното и аз съм със същият проблем, напипай някъде под/зад жабката трябва да ти се намира жилото, от там можеш да си сменяш топло и студено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само малка корекция извън темата.Пичага сивика не е хечбек 4-и врати както ти си казал,а фестбек (fastback) каквото и да значи това..Бърза задница сигурно незнам :D Успех с другите проблеми.. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си смених осветлението на таблото.работата не е кои знае колко трудна.а това за стрелките дето са написали колегите не е така.за да смени лампите се вади цялата кутия на таблото.лампите са отзад и изобшто нямаш работа сас стрелките.а за лампата на часовника се пробвах да я сменя като се сжали сидито и бракнеш се бара обаче не мога да я отвартя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ,някой знае ли как се сваля тоя часовник на англичанките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ,някой знае ли как се сваля тоя часовник на англичанките?

Сваляш си cd-то и го ибутваш от вътре навън , но е на щипки които трябва да освободиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно за свалянето на конзолата с парното: -сваляте cd-то-изваждате внимателно бутоните за аварийните и за отоплението на задното стъкло , зад които има болтове които се развиват-махате пепелника зад който също има-отстрани на таблото , под ръчната,отзад под пепелникатаблото се сваля по същия начин без да се притесняваш развиваш всички болтове които видиш . Вадиш целия километраж, разкачаш кабелите и си сменяш лампите.Относно за парното и аз имам такъв проблем . клапата се намира от дясно на педала на газта , която можеш да си я преместваш ръчно за топло и студено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...