Jump to content
Ghost_MC

газова Уредба на д15б2

Recommended Posts

Здравейте колеги мисля да си слагам газова уредба на сивика ми д15б2,но ми казаха че е възможно при слагането на газ компютъра да почне да ми покзва грешки това вярно ли е,и какво трябва да се направи за да се избегнат подобни ситуации.Също така каква марка части да използвам за уредбата??

Благодаря ви!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега има сигурно 23092837128318 теми за газ..... разтърси се малко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво ще се оре с тази оредба?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,Аз съм със същия двигател и сложих обикновено газово - 400 лв. Със сигурност ще ти дава грешка ако не сложиш симулатор (ще ти свети чека докато си на газ).Аз лично мислех да си купувам от ebay, има точно за този двигател (моно инжекция с два инжектора ), но се отказах, карам си така вече една година и нямам проблеми. Мисля че ако сложиш симулатор единствения плюс ще е че няма да ти свети чека

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Мисля че ако сложиш симулатор единствения плюс ще е че няма да ти свети чека

и моя свети... много е досадно! Аз още му се чудя, но тъй като при мен газ-бензин се сменя с копче, поне знам че като свети карам на газ.... :rolleyes: Няма как... така ще е докато спестя от закуски за Б16-ка :D;) п.п. ако можеш оправи я някак тази "оредба" че звучи смешно :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същото, със същия двигател съм и близо година съм с газова (обикновена) Чека свети и това си е. По принцип не ме кефеше как върви ама взех да си я тунинговам сам и сега си е добре, явно не бяха я настройли по мой вкус :shy: Инак всичко си е ок. Грешката, която показва е само една и не се множи ;) - неработещ инжектор. След като я угасиш и запалиш чека не се включва докато не смениш на газ отново, инак грешката си е записана на компа няма как. Както казва колегата по-горе трябва да се сложи допълнителен емулатор или симулатор заради втория инжектор, но не съм сигурен дали ще има някакъв ефект върху работата на двигателя. Някой беше казал че като свети чека влиза в сервизен режим и леко се спъвала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също карам на газ,има няма две години по скоро се спъва на бензин от колкото на газ,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен :)За D15B2 грешките в резултат от работата на газ обикновенно са 21. Неработещ инжектор2. Ламбда сондаПървата се смята за сериозна грешка и ECU-то минава в така наречения "Limp Mode" или "сервизен режим". В този режим управлението на колата се поема от втория процесор в ECU-то и се управлява колата само по "базова" програма (ако мога така да се изразя). Това се избягва, като се при изключването на инжекторите се включат така наречените емулатори на инжекторите, които в най-простия си вид са две съпротивления.Втората грешка не се появява веднага. Например при градско каране, когато режима е по-динамичен, ECU-то не отчита за грешка неправилните показания на ламбда сондата, тъй като се отчита динамиката на дроселната клапа. Но когато карате за по-дълго време без да променяте много позицията на дросела, тогава ECU-то вдига тази грешка. Тя не се смята за толкова сериозна и ECU-то не минава в сервизен режим, т.е. може да я преглътнете (ако бъркам, моля някой да ме поправи). Грешката се избягва с емулатор на ламбда сондата. По-правилното решение е газовата уредба да се комплектова с Ламбда контрол и "Time advance processor".Аз на моята кола (D15B2) имам само емулатор на инжекторите (от около 2 години) и карам на газ близо 5 години.

Редактирано от blueeye

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За д15б2 не си даваите парите за емулатори дюзи ами си купете два керамични резистора 18 ома и ги вържете така на всяка дюза : http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=23584 :) погледнете само първата картинка по темата автора е plambi

Редактирано от пламен1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,Колегата говори за "газ компютъра", кoето значи Газов Инжекцион. За какви емулатори ръсите съвети.Келега кажи каквo е ГИ-то за да ти бъда по-полезен. А това дето са го изръсили, че "ще дава грешки", явно намат никаква идея от настройка на ГИ.До скороCharlie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз никъде не видях да става въпрос за газов инжекцион?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е за газов инжекцион(много скапо).Четох че като превключа от газ на бензин имам някакав ограничител и за да тръгне нормално трябва да запаля колата на ново.Това има ли как да се оправи,защото не обичам да ме минават ГОЛФ 3-ки,а на газ ще вземе да ме мине и незнам :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз никъде не видях да става въпрос за газов инжекцион?

Да вярно, нещо яко съм се "бъгнал". По темата: За обикновенна газова - дорбри изпарители са Ловато(не турските ментета) и Брц, емулатори на инжекторите - колегите дадоха наколко съвета. Готови емулатори се намират за около 30 лв, иначе с резистори и едно реле става за по-малко пари. На обикновенна газова е добре да се сложи и Ламда контрол - поне ще прави накакъв динамичен контрол на сместа.И на последно (може би на първо) накой да ти направи настройките в съотношение ~15 AFR във всички режими, тогава е изключено да се освети компа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих 2 съпротивления по 18ома(D15B1) и мисля че разхода падна малко и върви малко по добре и при нужда от малко повече мощност при изпреварване мога спокойно да върна на бензин без да е влязла в сервизен режим.Интересно ми какво толкова може да променя компютара в сервизен режим че спъва колата на газ и дига малко разхода, та това си е една проста моно инжекция

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...