Jump to content
Fero

30,31 май 2009 3-ти кръг от БШТА във Варна

Recommended Posts

Форд с Б16, астра с ф20 ... ква е тая работа - нали уж никой не харесвал хонда хахаха ;)Честито на победителите и успех в следващите състезания!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави на Тони и целия екип за победата! Само те си знаят с цената на какви усилия е постигната, но пък... тръпката е неописуемам както за тях, така и за нас - обикновените фенове!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления и за колегата BURNER ;) , който също направи много добро състезание!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, поздравления и за Матю, нищо, че така се получи, с всички ви се гордея. :angry: Няколко снимки от мен, макар че нямах много добро място за снимане и се наложи да си вдигам мнооого нагоре ръцете, за да снимам:Rally VarnaRally VarnaRally VarnaRally VarnaRally VarnaRally VarnaRally VarnaRally VarnaRally VarnaА ето и какво бижу имаше на ралито:HondaHondaHondaHondaП.П.: Искам да изкажа разочарованието си от поведението на публиката. Ясно е, че за толкова време (а и с това отлагане на старта) нямаше как да седим жадни и гладни, обаче местата около пистата заприличаха на селска седянка, навсякъде из тревата купчинки от люпени семки, шишета, опаковки, а имаше контейнери и кошчета... Да не говорим, че имаше изпочупени клони на дърветата около пистата. Сякаш след това рали няма никой да минава от там... Гледката беше ГРОЗНА! Научете се да пазите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Наистина грозна гледка беше след състезанието все едно минаваш покрай ромски квартал :angry: А пък най-голямата тъпотия беше като онез тъпаци не искаха да се местят и всички трябваше да ги чакаме :angry:

Редактирано от Z-Ro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, поздравления и за Матю, нищо, че така се получи, с всички ви се гордея. :angry: Няколко снимки от мен, макар че нямах много добро място за снимане и се наложи да си вдигам мнооого нагоре ръцете, за да снимам:Rally VarnaRally VarnaRally VarnaRally VarnaRally VarnaRally VarnaRally VarnaRally VarnaRally VarnaА ето и какво бижу имаше на ралито:HondaHondaHondaHondaП.П.: Искам да изкажа разочарованието си от поведението на публиката. Ясно е, че за толкова време (а и с това отлагане на старта) нямаше как да седим жадни и гладни, обаче местата около пистата заприличаха на селска седянка, навсякъде из тревата купчинки от люпени семки, шишета, опаковки, а имаше контейнери и кошчета... Да не говорим, че имаше изпочупени клони на дърветата около пистата. Сякаш след това рали няма никой да минава от там... Гледката беше ГРОЗНА! Научете се да пазите!

Една забележйа само. Това НЕ е рали, а е ПИСТА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, съжалявам.Ето и едно видео от vbox с малко снимки най-вече от награждаването, да видите Тони с купата:http://www.vbox7.com/play:e6eae8bb

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да жалко за човека, много жалко, мир на праха му. Никой в случая не е виновен нито Боби, нито Пантелеев.

Тук може да видите какво се случва с двигателя при 9600 RPM :

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб колега, но на Пантелеев не му е за сефте да прави проблеми по пистите :D, незнам какво е показала експертизата за катастрофата, но имам някакви съмнения. За човечеца МИР НА ПРАХА МУ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти случка и за пострадалите и за пилотите. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но на Пантелеев не му е за сефте да прави проблеми по пистите :D

Жалко за човека :D ,жалко и за това,че никой не споменава кой е виновен за катастрофата и всичко медии споменават само името на Боби Гетов.Обикновения зрител ще запомни само него,а истинския ВИНОВНИК за инцидента ще остане ненакзан.п.п:Най-тъпото е,че има няколко пилота в нашия шампионат които излизат все едно са на война и забравят,че това е само едно мирно състезание :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз не смятам, че пилотите имат някаква вина. На мястото на инцидента изобщо не е трябвало да има зрители. За мен лично организаторите имат много по-голяма вина. Но най-голяма вина си имат зрителите.Всички много добре знаем, че подобни инциденти се случват и ако сами не се пазим никой не може да ни опази.

Редактирано от marfii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не смятам, че пилотите имат някаква вина. На мястото на инцидента изобщо не е трябвало да има зрители. За мен лично организаторите имат много по-голяма вина. Но най-голяма вина си имат зрителите.Всички много добре знаем, че подобни инциденти се случват и ако сами не се пазим никой не може да ни опази.

Съгласен съм че и зрителите имат вина, НО според теб логично ли е едни и същи хора да карат агресивно, все едно си карат на блъскащите колички на панаира, а мислиш ли че при такова каране застрашават живота и на останалите пилоти. А Боби Гетов е пич и си мисля че цял живот ще му тежи на съвеста тази случка. Дано не се случва повече никога.Само да спомена че Стефан Стоев който кара форд-а с ДВГ на Б16 се отказва да кара на затворени маршрути и писти точно заради агресивните пилоти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не съм запознат дали пилотите минават психотестове точно заради тая излишна агресия която понякога има фатални последици.Както каза Дидо,това е само състезание,а не война.Че организаторите имат пропуски съм сигурен.Но и че публиката не разсъждава къде може да застава и къде не също съм сигурен.Жалко за жертвите от такива иначе страхотни спортни събития.

Редактирано от MAD DOG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз не смятам, че пилотите имат някаква вина. На мястото на инцидента изобщо не е трябвало да има зрители. За мен лично организаторите имат много по-голяма вина. Но най-голяма вина си имат зрителите.Всички много добре знаем, че подобни инциденти се случват и ако сами не се пазим никой не може да ни опази.

Нещата за сварсени и единия фактор без другия нямаше да доведе до този изключително тешак инцидент.

 

Ако там нямаше срители нямаше да има пострадали. Ако органисатора/полиция беше ги изгонил нямаше да има пострадали. Ако нямаше близкане мешдо некои пилоти колата нямаше да излети там.

 

Мисла че имено заради това е редно да се мисли върху всичко сварсено а не само върху едно нещо. Само в комбинация на подобряване на всички фактори едно застесание може да биде по сигурно за всички.

 

А за мнението на Stancho 1, загласен сам с теб. Всеки застесател требва да има добра доса спортна агресия но ако тук тинката граница до истинска агресия се преминава става много опасно. Направих преди неколко седмици предлошение в АДАС всеки ИНЦИДЕНТ където за замесени две или повече пилоти да биде разледван и от АДАС и от Федерацията и да се накъсват пилоти които превишават допустимото агресия.

 

За Пилоти които харесват да се близкат безкомпромисно има други дициплини, например Сток Кар, там е нушно да се близкаш колкото повече толково подобре :-)

 

Честита победа на Тони, нека да не го забравиме заради трагедията!

Редактирано от GTI-8V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спор няма, че има и по-агресивни пилоти но нали за това си има и БФАС.Те трябва да решат кой да се състезава и кой не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много спорен е въпроса за вината.Пилотите вярно са малко повече агресивни,но затова никой не може да ги обвинява .Знаете ,че при близки и изравнени сили,значение има риска,подготовката на колата...това да не мислиш стандартно,да имаш опит и да знаеш какво да очакваш и да мислиш 2 минути напред.Всички искаме екшън и интерсни състезания,но пилотите често грешат,липсата на финанси също си казва думата при подготовката.Редовно текат масла ,антифризи и гориво от колите...още един субективен фактор.Най-голяма вина за мен имат организаторите ...както-по-горе се спомена ,зрители там не трябваше да има.Най верочтно шуро-баджанащината е рработила в пълна сила.Отделно съдиите не бяха на ниво,отделно сефти кара обикаляше по пистата,а имаше зрители зад загражденията.....все дребни нещица и като се сглобят по подходящ начин става трагедията.Да не говорим ,че 2 седмици след инцидента в Русе кадето търкаляща се лада се вряза в публиката на писта Варна имаше само една линейка.Мир на праха на човечеца и дано следствието и прокуратурата да направят достояние на медиите заключението и да се земат мерки за другите писти.На Матю желая бързо възстановяване на "черната вдовица",пък другата седмица ще я закараме на ход в някой манастир да я освети попа,че да потръгне шампионата.Аре със здраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на Hronos за победата !

 

А на Матю пожелавам скоро нов двигател и само напред.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Честито и от мен на Hronos за победата! Надявам се колата да е оправена вече и да ни радва с още и още победи. (бях при тях след състезанието но ме досрамя да се запозная с колегата както и с Ombre :D;) )

Публикувано изображение

 

На Матю пожелавам повече късмет занапред и повече да не виждаме колата така завързана ;)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

некоя лада май искаше да влезе в сивика ... виш кво нещо е :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко яснота около инцидента..........колегата ми е гледал запис на организаторите на който ясно се вижда,че зрителите прескачат загражденията около 5,6 секунди преди старта.........кой е виновен сега???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха,първа,втора лента.....брошурата е пред мен.Цялата зона от към стадиона е забранена за зрители?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да казват роднините, че ранените и жертвата не са били на опасно място, мисля, че е повече от ясно, че си бяха. Само че са прави - организаторите наистина не са си свършили работата. От друга страна пък е трудно да пазиш огромна тълпа хора, половината от които са несъобразителни и не мислят какво правят, и то през цялото състезание. Да не забравяме и че публиката е много по-многобройна от полицаите, които стояха там. В крайна сметка ако сами ценяха живота си и бяха по-предпазливи, нямаше да застанат там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като е трудно да пазиш огромна тълпа хора няма да се наемаш с организацията ами ще се занимаваш с нещо което ти е лесно.всички знаеме че българина е говедо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека все пак покрай този инцидент да не забравяме доброто представяне на момчетата!http://vbox7.com/play:55867501

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...