Jump to content
misho

Записване за сътезания

Recommended Posts

Скъпи колеги Хонда-фенове,

 

Както вече разбрахте от основната тема за записване за Национална среща на Хонда феновете в България 2009, освен традиционният купон са организирани и други мероприятия.

Едно от тях, което надяваме се представлява голям интерес за повечето от феновете, е автомобилно състезание.

 

*** Drag racing ***: Ще бъдат реализирани състезания три класа:

 

Клас А – автомобили с кубатура от 1300 – 1500 включително (без турбо)

Клас B - автомобили с кубатура от 1600 – 2300 включително (без турбо)

Клас C – автомобили с турбо без значение от кубатурата (вентилатори) :P

 

Поради недостатъчна дължина на пистата, бе взето разумното решение дисциплина DRAG да се проведе на 1/8 миля или макс. 300м, за да остане достатъчно разстояние за спиране.

Време измерване няма да има, всичко е на принципа на „директна елиминация”

Първите 3-ма от трите класа ще премерят сили в „Генерално класиране”

 

*** Майсторско шофиране ***: Състезанието ще бъде „за време”. Ще бъде определен маршрут по пистата (с помощта на сигнални конуси и маркировка), за преминаването на което ще се засича време. За всеки докоснат и/или съборен конус ще се добавят наказателни секунди към времето на съответния състезател.

Класове няма в тази диспилина, и идеята на състезанието е да може да вземе участие и всеки Хонда – фен (който не е рейсър, тунингар и т.н.), тъй като за успех в състезанието от решаващо значение са уменията на шофьора, а не автомобила му.

 

*** Drag – пускания ***: При наличие на достатъчно време, след приключване на двете планирани състезания,ще бъде осигурена възможност за пускане на свободно комбинирали се двойки от автомобили, които искат „да премерят силите си”.

 

*** Не се допуска участие, в което и да е от двете предвидени състезания, със специални гуми- „сликове” . По този начин всички участници ще бъдат равностойни в това отношение, останалото е въпрос на мощност и умения.

 

Наградите за всяко състезание са: нематериални (купи, възпоменателни плакети и др.) плюс други, осигурени от спонсорите, което ще бъде оповестено допълнително.

На самото място на провеждане са осигурени:

- присъствие на Полиция, Бърза помощ и противопожарно оборудване;

- екип от страна на организаторите, включващ Главен съдия и Директор на състезанието с екип от над 10 човека (технически комисари, маршали, стартьори, организационни помощници);

- съдийска маса с осигурено ел. захранване от генератор, компютърна техника и озвучаване;

- каски (шлемове) за състезателите;

- бонета за състезателите – всеки състезател задължително трябва да ползва лично такова, ако няма при идването на пистата ще може да получи безплатно боне от организаторите ;

- заграждения на местата за публиката;

- търговец на напитки и скара;

- химически тоалетни;

- маркиране на пистата.

 

Допълнителни такси за участници и публика на пистата няма.

 

 

За записвания:

*** Преди всичко се запознайте с Правилника за провеждане на състезанията и изискванията към водачите :huh:

*Вижте следните прикачени файлове:

1. „Pravilnik_Resen.doc”

2. “Declaracia_Resen.doc” - Тази декларация ще се подписва на пистата преди самото сътезание от всеки участник :huh:

 

- Изтеглете прикаченият файл с име Zаqvka_Resen_nick_name.xls”

- Попълнете формата (данните за автомобила са готови падащи менюта и избор на данни).

- Запишете файла под име “Zaqvka_Resen_вашия nick name.xls”

- Изпратете го на honda2009@hondabg.com със subject: "Resen"

 

*** Ако до 2 дни не сте получили потвърждение на Вашата заявка, пратете л.с. през forums.hondabg.com на misho

 

Постарахме се да направим схема на пистата, от която да можете да придобиете поне минимална представа

 

Очакваме вашите заявки. Стягайте Хондите :lol::D

Pravilnik_Resen.doc

Pista_Resen.pdf

Declaracia_Resen.doc

Zaqvka_Resen_nick__name.xls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж много напомпани бегачки има във форума, а заявките до момента са само от ниският клас :drunk: Вентилаторните Хонди къде са?Само ще вметна , че имаме и "участничка"!!! Ще ви засрами бе хора :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вътре  :D ще ви поцепя с канадката колеги......  :punk: МуХахХахахХаххахХах.....  :D А смейте да се запишете де   ;) !!! ;):drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оооооооооо спортна злобаааа ... добреее интересно ще бъде !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То вентилаторите ок ама ,тъпото е че пистата била малка ;( а турбото си е турбо нагоре си показва силата ,разликите от 300м и 400м са огромни за турбо колите ,просто на тази къса писта едва ли ще си покаже силата особено тези с големите турбини .Най голям шанс имат колегите с малки турбинки където тръгват от рано и не са лагави ,така че ако някой си мисли че няма шанс защото колата му е слаба е в голяма заблуда,може би и атмосферките ще напляскат доста от турбинките :drunk: ПП: аз за сега немога да се запиша поради факта че колата ми е със свалена кутия и си чака съединителя.Докъто се сложи разработи..... иначе мис е иска да дойда дори да съм без нея пак изглежда да бъде интересно !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jeepers-nakazan , с нея без нея.... няма значение :drunk: Важното е да се съберем и да си направим едно яко шоу с много настроние :punk: И най-важното да няма проблем с колите след всичко това !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мое ли да се включа в А клас, нали съм 1.4.... !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

manniakk, разбира се че можеш, ама този който ще гледа колите не е без очи. Няма да съм аз :drunk: Ще ви кажа само едно нещо, вижте подписа ми, аз споделям това мнение:punk:Няма значение, кой, как, с каква кола - важно е участието, тръпката и спомените!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и гледане ли ще има... тамън си викам че е по талон !!! ше зема са запиша пък да видим къде ше ме пуснат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос: Записах се за "Майсторско шофиране" но не и за Драг, ако след обявените официални мероприятия остане време мога ли да се пробвам с някой колега на Драг или няма да мога понеже не съм сложил ДА в заявката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 :drunk:п.п. на майсторското шофиране нали приемате и НЕмайстори шофьори !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и гледане ли ще има... тамън си викам че е по талон !!! ше зема са запиша пък да видим къде ше ме пуснат

Да нямаш роднинска връзка с Хитър Петър?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам 300м е отсечката или е 200м отсечка и 100 за спиране?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От край време тоя форум освен Сивик друго не признава както и сега в падащото меню няма Прелюд :) Надявам се не са забранени да участват и да се причисляват към Хонда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам 300м е отсечката или е 200м отсечка и 100 за спиране?

Дължина на пистата 400 м. Отсечката е 300 м. за спиране 100 м.  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за липсата на Прелюда.Малко са ми убегнали едни полета , но вече са оправени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краен срок (дата) за записване има ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В екселския файл има PRELUDE ама няма такива с H22 и H23.Та искам да се запиша и въпроса ми е да как да пиша че е 2300 кубика?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записвам се в двата класа ,Клас B автомобили до 2300кубика и в Клас C При турболетките , Стягайте се :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахаха нека ни сега на вентилаторите ,как ще ни опукат б18ките :( ей модераторите измислете нещо за 400м :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на 400м. съм съгласен .Сори за офаа ........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се глася за двата класа :( Само ме интересува краен срок за записване ? Че да не стане така , да се запиша пък да стане фал с моторя и да не мога да дойда :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записвам се в двата класа ,Клас B автомобили до 2300кубика и в Клас C При турболетките , Стягайте се :D

Аз тогава се записвам в клас А :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един за вентилаторите! Да видим какви пилежи ще бъдат от моя страна :lol: От сега си мисля каква излагация ще бъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре бе, излагация. Излагация е да не те свърта за каране, а да чоплиш семки. :lol: Относно кубатурата, има си графа и мисля, че съм вписал и 2200 и 2300.За класовете, пишете ми като забележка в самият мейл, че изявявате желание да участвате в 2-класа. Не сме го мислили този варинат, но си ги дописвам и аз като забележка и евентуално ще измислим нещо;)Давайте, давайте, малко сте за сега. Няма да има спортна интрига, трябват още хора;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Въпрос: Записах се за "Майсторско шофиране" но не и за Драг, ако след обявените официални мероприятия остане време мога ли да се пробвам с някой колега на Драг или няма да мога понеже не съм сложил ДА в заявката?

Някой нещо :lol:пс. ако трябва да пускам още една заявка. Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още 1 вентилатор :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Краен срок (дата) за записване има ли ?

каква ще е таксата, за тези който искат да дойдат само да поизтъркат гумите и после да се приберат кой от където е ?как 6те се проведе състезанието ? всеки срещу всеки или директни елиминации (което е доста куц вариант) ? п.п. ако някъде ги пише тези работи се извинявам ама не ги видях :angry: Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да се разбира понятието: Допълнителни такси няма да има. -модератора да каже.Повечето от познатите ще идваме за драга как е там хавата-пак ли ще ни цакате с топла бира :angry: .Аз съм в най малкия клас ама ако има драг на 100мт. може да се пиша и при торбаланите че да отупам 1-2ма. хаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз доколкото разбрах, това "допълнителна такса няма да има" означава че нищо допълнително на нормалната такса не се плаща. А нормалната каква е? Ами този цитат трябва да отговори:

В резултат на гореописаното беше определена такса от 10 лв, която се заплаща еднократно от всеки „възрастен” участник в срещата. Всички присъстващи до 16-годишна възраст приемаме за деца и те не заплащат таксата. А „всеки участник в срещата” означава човек, който отговаря на ПОНЕ ЕДНО от следните условия:- по време на споменатия в началото период на срещата пребивава в някой от двата комплекса (вкл. в палатковия лагер);- взима участие като състезател в някое от състезанията на пистата в село Ресен.

Това е за колегите по-горе, но излезна на нова страница и не става много ясно... Редактирано от kicko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз да се пробвам в малолитражките :) с СRXaaaaa ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам огромна молба към всички:lol:

Моля именувайте файла "Заявка", така както съм посочил в първият си пост:lol:

Моля не ми изпращайте попълнена, подписана и сканирана Декларация:lol:

Моля изпращайте мейла със subject: "Resen", а не произволен:lol:

За записвания:

*** Преди всичко се запознайте с Правилника за провеждане на състезанията и изискванията към водачите :lol:

*Вижте следните прикачени файлове:

1. „Pravilnik_Resen.doc”

2. “Declaracia_Resen.doc” - Тази декларация ще се подписва на пистата преди самото сътезание от всеки участник :lol:

 

- Изтеглете прикаченият файл с име "Zаqvka_Resen_nick_name.xls”

- Попълнете формата (данните за автомобила са готови падащи менюта и избор на данни).

- Запишете файла под име “Zaqvka_Resen_вашия nick name.xls”

- Изпратете го на honda2009@hondabg.com със subject: "Resen"

П.С. Само да обработя новите заявки и ще ви отговоря на всички въпроси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краен срок (дата) за записване има ли ?

Официално краен срок за записване няма. Смятам да приемаме заявки максимум до 10.06.2009г, с цел да можем да обработим и подготвим всякакви необходими списъци и схеми за стартовете, за да не губим време на самата писта!-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

И аз се глася за двата класа :lol: Само ме интересува краен срок за записване ? Че да не стане така , да се запиша пък да стане фал с моторя и да не мога да дойда :lol:

За срока, прочети горе. Относно притесненията, че няма да успееш с направата на двигателя, не смятам, че е проблем да се запишеш и ако има промяна, да ни уведомиш най-късно до 10.06.2009г.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Въпрос: Записах се за "Майсторско шофиране" но не и за Драг, ако след обявените официални мероприятия остане време мога ли да се пробвам с някой колега на Драг или няма да мога понеже не съм сложил ДА в заявката?

Някой нещо :lol:пс. ако трябва да пускам още една заявка.
Няма нужда от допълнителна заявка. Свободно групиране на двойки ще се осъществи, само ако ни остане време. Ще се постараем всичко да въври по програма и да Ви осигурим тази възможност:lol:------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Краен срок (дата) за записване има ли ?

каква ще е таксата, за тези който искат да дойдат само да поизтъркат гумите и после да се приберат кой от където е ?как 6те се проведе състезанието ? Всеки срещу всеки или директни елиминации (което е доста куц вариант) ? п.п. ако някъде ги пише тези работи се извинявам ама не ги видях :lol:
Прочети ТУК:lol:Обърни внимание на: Бюджет на срещата, спонсори & такса „участие”

..........В резултат на гореописаното беше определена такса от 10 лв, която се заплаща еднократно от всеки „възрастен” участник в срещата. Всички присъстващи до 16-годишна възраст приемаме за деца и те не заплащат таксата. А „всеки участник в срещата” означава човек, който отговаря на ПОНЕ ЕДНО от следните условия:- по време на споменатия в началото период на срещата пребивава в някой от двата комплекса (вкл. в палатковия лагер);- взима участие като състезател в някое от състезанията на пистата в село Ресен.

.....следствие на което - Регистрация за Н.С. 2009Относно схемата - "директна елиминация", написано е в темата:lol:А това колко е "КУЦ" този вариант. Няма възможност за "всеки с/у всеки" от гледна точка на време:lol:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Как да се разбира понятието: Допълнителни такси няма да има. -модератора да каже.Повечето от познатите ще идваме за драга как е там хавата-пак ли ще ни цакате с топла бира :lol: .Аз съм в най малкия клас ама ако има драг на 100мт. може да се пиша и при торбаланите че да отупам 1-2ма. хаха

В отговора ми към teror1sta, смятам че покривам и твоят въпрос:lol:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Една Д14А3 е зед бялата линия :huh::cool:п.п Даже ще карам и на газ! че да имате шанс :P:huh: :huh: :):D:huh: :huh:

Редактирано от AlexDJ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм ако може една Д13б2 с моно и нея да я запишете нека да си пробвам дали може да бяга добре след суапа :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ами процедурата е описана в първият пост в темата! Запиши се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно пояснение, защото виждам в някои постове да се споменава за тайматак.Под "Майсторско шофиране" визираме схема:Пример:Тръгване от място, прави се някаква осморка например, после преден, заден гараж и финиш на мястото от където сте тръгнали на "кантар"Ще се отчита време за изпълнение на тази схема. За всеки докоснат и/или бутнат конус ще се добавят наказателни секунди към общото време за изпълнение:worthy:Гореописаната схема е само примерна, а каква реално ще бъде реално , ще разберете на Ресен на 13.06.2009г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно приятелче сее записало за Националната и ме накара да попотам дали може да се запише за състезанията,но да очаства с друга марка кола/рено клио 1.8/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Не не може!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...