Jump to content
Димитър Коев

Пак сме в джаза! :)

Recommended Posts

Здравейте, колеги!От вчера съм собственик на още един красавец. Прелюд 4 г., Х23, 4WS, автоматик. Реших да ползвам него като основа за новия проект. Искам да благодаря на Бат' Косьо и Никола за съдействието и коректното отношение и това че не ме разкараха напразно от София до Добрич. Колата е супер. Никога не съм предполагал, че автоматик може да ми донесе толкова удоволствие. Особено като го пусна в режим "спорт" ;) Колата върви супер и когато не правиш "глупости" се кара почти сама. Ако бях спал предната вечер (мразя автобусите на БиоМет) нямаше да ги усетя тези 600 км (Варна-Добрич-Варна-София). Снимки ще кача след 2-3 часа. Да обяснявам ли колко съм щастлив? ;);););););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога само да ти кажа - Честито за новото самолетче ;);) да те слуша много и само да те радва ;) А ако знаеш как ме е яд, че на моя автомат няма режим спорт ;);)да не забравя, чакаме с нетърпение снимки

Редактирано от TanKista

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обяснявам ли колко съм щастлив? ;);););););)

Ние това много добре го знаем  ;) Моята си я докарах от Пловдив и знам каква е тръпката. Още повече че и аз преди това не бях карал автоматик ;). Понякога ще си мислиш с носталгия за ръчните скорости, но когато се движиш по прав път и натиснеш педала до долу (- 2 предавки) ще забравяш бързо за тях.Много безаварийни и приятно хвърчене. ;)Благородно ти завиждам за 4WS-a  ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито и много безаварийни ,старата любов ръжда нехваща ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много километри да му навъртиш ;) Като му се нарадваш може ли да го засечеш 0-100 ,защото никъде не мога да намеря за 2.3 ауто ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен!!! С голяма глезория си се сдобил... грижи се за нея за да може тя да си го връща подобаващо.... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, само хубави моменти ти пожелавам с прелюда, автомата е невероятна екстра, хиляди безаварийни ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eee браво ;) Честит прелюд . Да те радва само и да имаш мерак и средства за тунинг ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

страшна колица :P карането е удоволствие с такава кола ! Всичко най-хубаво колега :(!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!Тоя матор ще понавървява... :( Пускай снимки!Със Здраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито,хиляди безаварийни км. и успех в бъдещия проект! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен, единия от виновниците за покупката :( Автоматика е глезотия, но който не се е качил да го пробва, не може да си представи какво е... Успех с новия проект!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧЕСТИТО и от мен,и аз днес взех още един ПРЕЛЮД,че ми изпадна много тънко,а и тази краста-няма лек

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колеги ! Прелюд е мания :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го разходих по жълтите павета и Борис III-и (софиянци знаят) - шума в купето беше като от Алфата по асфалта в Младост 4 :) Тази кола ме изумява. Почва да ме е срам че се пазарих с продавача. Не съм предполагал, че кола '94-а може да е в такова състояние. А сега "филма" започва!! :) Ето го и убавеца :) :

 

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито.Като гледам с колко любов си я снимал,представям си как ще я лигавиш...добре дошъл обратно в отбора. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e, най-последната снимка е истината, тея копченца на скоростния лост, които липсват на моя автомат: Нормал и Спорт.Колега, усеща ли се сериозна разлика като преминеш от режим Нормал, на режим Спорт.Понеже не съм много наясно, какво точно става...Стават по-къси предавките или сменя на по-високи обороти ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега със здраве да си го караш люда е перфектен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e, най-последната снимка е истината, тея копченца на скоростния лост, които липсват на моя автомат: Нормал и Спорт.Колега, усеща ли се сериозна разлика като преминеш от режим Нормал, на режим Спорт.Понеже не съм много наясно, какво точно става...Стават по-къси предавките или сменя на по-високи обороти ?

Не е към мен въпроса но и аз да кажа  :) . НЕ стават по-къси. Това й е и основният недостатък на тая кутия - само 4 предавки които са удивително дълги. Иначе в спортен режим държи една идея по-високи обороти. Кикдауна много по-лесно се задейства (с леко подритване на педала). Въпреки това в спортен режим ако не натискаш силно педала на газта пак може да сменява на около 3000 (но може и на ~ 6000  ;) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех как и се точих на тази колица, ако не бях взел (по-малкия) CRX как щях да и се метнано поне в добри ръце попада, поздрави колега, и с кеф да си я караш. голяма е красавица!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e, най-последната снимка е истината, тея копченца на скоростния лост, които липсват на моя автомат: Нормал и Спорт.Колега, усеща ли се сериозна разлика като преминеш от режим Нормал, на режим Спорт.Понеже не съм много наясно, какво точно става...Стават по-къси предавките или сменя на по-високи обороти ?

Не е към мен въпроса но и аз да кажа  :fun: . НЕ стават по-къси. Това й е и основният недостатък на тая кутия - само 4 предавки които са удивително дълги. Иначе в спортен режим държи една идея по-високи обороти. Кикдауна много по-лесно се задейства (с леко подритване на педала). Въпреки това в спортен режим ако не натискаш силно педала на газта пак може да сменява на около 3000 (но може и на ~ 6000  :fun: )
Мерси, вече ми стана ясно :) То горе-доло и при мен е подобна ситуацията, зависи колко злобно ще сриташ гаста.С нормално подаване ан гас сменя на около 2500 иначе, ако я натисна яко е сменяла и на почти 6000.Макар че в случая на прелюда ускорението ще е доста по-по :) Сори за офф-а, дано колегата не се сърди ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много безавариини километри! Нещо задната броня е правена маи,нали?Много ми харесва как завиват задните колела. :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито - много радост да ти донесе тази кукла!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е новата придобивка!!!Сбъдна си желанието и пак си с Прелюд въпреки многото чакане :fun:Много безаварийни!!! Ако имаш желание имам едни пружини къси за теб,на добра цена :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги за пожеланията и повторното посрещане (аз несъм излизал от сектата, ама... :P ).По другите въпроси - в режим "нормал" сменя скоростите на 2800 а в режим "спорт" на около 6000. При кикдаун зависи колко е натиснат педала. Ако не е до долу връща две предавки надолу и се изстрелва но до 4000. Ако режим "спорт" ако педала се срита до ламарината вече откача - връща максимално надолу предавките и сменя на границата на "лютеницата". Колегата който съжалява че няма "спорт" режим -недей! Гъзария е, но не е необходимост, особено за твоя мотор. Като карах към София след едно изпреварване забравих да го изключа и за 200 км изгорих 30 л бензин :D Колегата, който спомена за бронята - боядисвана е защото боята на места е доста прегоряла от слънцето и може би безконтактно миене. Знаете, че това е недостатък на червения цвят. Бронята е била най-зле и затова е боядисана, но колегата после не е паснал добре левия стоп и левия край на бронята. Съвсем поправимо.С полисмена за пружините ще се разберем по телефона или на лични. ;)И така. Сега започва голямото "наливане". Днес започнах с обезшумяване на пластмаси, кори и врати и смяна на предната линия говорители, но за съжаление не съм снимал. Повече информация за проекта ще има в правилния раздел, веднага щом имам какво да покажа. :PПоздрави на всички. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не го зарежеш като предишния :P И ти пожелавам да имаш да отделяш пари колкото искаш, да не се бавиш като мен по една година за най-дребните неща :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

Браво, прелюда е слънце дано да не дава ядове. Каквото и да кажем автоматика си една крачка напред в еволюцията на автомобила въпреки, че много хора го отричат.офф. И аз не обичам автобусите на биомет но ми се налага да прекарвам по 15 часа четири пъти седмично в тях и да видиш лесно ли ни е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега.Много безаварийни километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ти пожелавам никога да не те разочарова таз кола !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...