Jump to content
Dimteam

Смяна на тампоните на задните носачи

Recommended Posts

Здравейте на всички! Скоро ми предстои смяната на тампоните на задните носачи и на амортисьорите. И затова имам следните два въпроса. Колата е Сивик 96г. седан англичанка и в Евро 07 ми казаха че нямало как да сменя само тампоните защото били капсоловани или нещо такова а трябвало направо нови носачи комплект с тампоните като цената е около 55лв за носач. Та питането е дали е достоверна информацията или има начин да сменя само тампоните ? А другия ми въпрос е свързан с амортисьорите. Колебая се между Такико от Евро 07 или Каяба от Автоплюс като последните са с 2г. гаранция. Понеже знам че има доста ментета на пазара дето изпускат на 2-3 месец. Кои ще са по-добрия вариант те като цена гледам са почти еднакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампони си купувай само ОРИГИНАЛНИ от Бултрако,за да си нямаш ядове.Аз сменях задните големи тампони(за по 35лв/бр)уш японски ,и след 6месеца всичко се испокъса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това ок аз ще си ги купя от там ама вапроса е мога ли само тях да сменя или трябва и носачи да сменям с тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще следя темата с интерес понеже и аз трябва да сменя тампони.До колкото ми каза един приятел който работи в сервиз няма нужда да се сменят носачи,сменят се само тампоните(не твърдя че е точно така нека някой по-компетентен да го потвърди ако е вярно)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Носачите не се сменят само тампоните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то незнам дали се отнася за всички модели или само за моя с D14A2 двигатела които пък се оказа по-сецифичен даже и ангренажния му ремък не бил като за другите мотори от тая година . Разминават се по броя зъби. Та да не се окаже че сега и тампоните са други :) Добрече не се чупи за 2г. само ремък филтри, и масло съм сменял . Но заради наще хубави софийски улици ето че доиде ред и на окачването :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само тампоните се сменят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Носачите не се сменят само тампоните.

колегата е прав.Само тампоните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите :) А какво ще кажете по другия вапрос с амортисьорите ? Такико или Каяба? Предложения за по-добри също приемам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената за носач с тампон 55лв. магазинска ми се вижда доста ниска за читав продукт. Аз сменях моите тампони (само тампони) още като си купих колата (преди 2 г.) и помня че цената беше около 50-60лв. на тампон. До сега ги карам без проблем. Нещо друго ме шокира, въпреки че не му е тук мястото за обсъждане. Един приятел сменя глава на Паджеро, даде 1500лв. за нея, а се оказа че тази глава влиза в България накрайна цена 250лв. Тоест 1250 лева влизат в джобовете на прекупвачите и складовете. Нямаме наяждане, прави са развитите държави да ни плюят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днрс смених единия тампон на този носач, от сервиза в който го сменях го поръчаха оригинален и го доставиха с куриер излези ми 76лв. с доставката още 10лв.и за самата смяна 45лева а бе 130. Това добре ама единия тампоните(левия) е обърнат по различен начин от другия(десния) тоест така си ми беше колата. значи единия е объркан ако са сменяни преди това. Има ли колеги който знаят нещо по въпроса, на къде сочи стрелкичката на самия тампон на доло към земята или нагоре, моя го поставиха така както беш стария а другия е на опаки :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днрс смених единия тампон на този носач, от сервиза в който го сменях го поръчаха оригинален и го доставиха с куриер излези ми 76лв. с доставката още 10лв.и за самата смяна 45лева а бе 130. Това добре ама единия тампоните(левия) е обърнат по различен начин от другия(десния) тоест така си ми беше колата. значи единия е объркан ако са сменяни преди това. Има ли колеги който знаят нещо по въпроса, на къде сочи стрелкичката на самия тампон на доло към земята или нагоре, моя го поставиха така както беш стария а другия е на опаки :)

стрелката трябва да сочи на доло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се обърнат се късат много бързо а относно самите тампони само от бултрако струват 68 лв броиката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е доста често явление (с оглед нашите пътища) тампоните по окачването да се компрометират. Преди половен година сменях "големите" тампони на носача: 2х72 лв. (оригинални тампони), Втулка на долен носач 15 лв/бр. (може и да не се сменя ако майстора успее да избие стария тампон без да я счупи, така че трябва да се има и в предвид и този разход), стенд на заден мост ~ 10лв. (задължително се прави след като се сваля окачването), допълнителни разходи от сорта: реглаж на задните спирачки и смяна на спирачна течност (пожелание и зависи от майстора) ~ 20 лв., цена за труд - строго индивидуално за всеки сервиз => по груба сметка 250-300 за смяна на комплект тампони.Така, че в отговор на въпроса Ви сменят се само тампоните по окачването и амортисьорите, но ремонта си изисква и други процидури, които няма как да се избегнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните варвят отделно поне големите за другите несам 100% сигурен, а за амортисьорите аз съм с токико отпред вече 30 хин. няма ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата chipko, ако правилно съм разбрал си дал 300 лв. за смяна на големите тампони отзад. Ако е така, боже пази от такива майстори. Колегата Dimteam да си смени задните тампони (без целите носачи) и да забрави за проблеми, ако си купи оригинални тампони обаче. За тампоните на амортисьорите сигурен ли си че са за смяна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години си сменях тампоните на задния мост, струваха ми 100лв. при познат . Сега две години след това се наложи да търся нови, но поради липса на време отидох при познат и ми даде по 37лв. на (RBI automotive rubber parts). А тук http://www.alafuae.com/eng/about.asp намерих и повечко инфо за тях. RBI products are Manufactured In Thailand By RUBBER INTERTRADE CO., LTD . И да може да се сменят само тампоните, има два болта към купето, развиват се , носача пада малко надолу, избива се стария и останалото по обратен ред. Не съм го правил, но ми казаха така се прави.

Редактирано от niksan_vn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днрс смених единия тампон на този носач, от сервиза в който го сменях го поръчаха оригинален и го доставиха с куриер излези ми 76лв. с доставката още 10лв.и за самата смяна 45лева а бе 130. Това добре ама единия тампоните(левия) е обърнат по различен начин от другия(десния) тоест така си ми беше колата. значи единия е объркан ако са сменяни преди това. Има ли колеги който знаят нещо по въпроса, на къде сочи стрелкичката на самия тампон на доло към земята или нагоре, моя го поставиха така както беш стария а другия е на опаки :)

стрелката трябва да сочи на доло
благодаря за бързия отговор и моя така го поставихме със стрелката на доло,значи другият е объркан и ще се наложе скоро време да го смяням

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички тампони по окачването на хондите се сменят и се продават отделано.Най-качестени са в Бултрако(естествено) и честно казано не са много скъпи-тези на вилката за амортесьора са по 25-28 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на (RBI automotive rubber parts). А тук http://www.alafuae.com/eng/about.asp намерих и повечко инфо за тях. RBI products are Manufactured In Thailand By RUBBER INTERTRADE CO., LTD . И да може да се сменят само тампоните, има два болта към купето, развиват се , носача пада малко надолу, избива се стария и останалото по обратен ред.

...колега аз си купих големи тампони за носача отзад същата марка още не съм ги сложил,притесняваше ме,че не са скъпи дали това е качественна марка???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз още не съм ги сложил, но на пътищата ни в БГ мисля че и на качественото му се е... мамата, за съжаление

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на тампони се наиграх с каквито се сетите марки. Имам 2 положения с хубави тампони: Оригинални от Бултрако или Hyper Flex (малко спортна история, по-твърдички са, но си заслужава)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...