Jump to content
nanego

Каква кола

Recommended Posts

Здравейте колеги,време е вече да сменя верния Пасатор и понеже Б5 нещо не ми влизат под кожата, ще сменям марката

Колата ще е семейна,ще се ползва и за почивните дни(риба и туризъм)

Аз търся здрава и неръждясваща(между другото по Пасата няма и милиметър корозия Б3 2Е 115коня 1991г. с всички екстри за модела),жената иска комфорт,а щерката гъзария .В списъка бяха Mitsubishi Space wagon 2.4 GDI и Bmw 520 2.0i но отпаднаха от класацията :cool:

Спрял съм се на тези:

Honda Accord 1.8i-16v-VTEC

Публикувано изображение

 

Toyota Avensis 1.8 VVT-i 130k.c

Публикувано изображение

 

Mitsubishi Galant 2.0 16v

Публикувано изображение

 

Всичките са около 10 000лв интересува ме здравина,антикорозия,цена на части,въобще каквото се сетите за тези марки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми в този форум повечето хора ще ти препоръчат хондата и тва е разбираемо :cool: ,няма да сгрешиш ако я вземеш,но да се включат колегите с такава.те наи добре ще ти кажат за кво иде реч.за за митсубишито мога само да ти кажа,че е кола с много скъпи части,аз не бих си взел.а му тоиота и хонда е ясно какво ще избера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това е форума на Хонда и е логично,че всеки един от нас ще ти каже да си вземеш Хонда следователно въпроса ти е малко излишен.А колкото до Хонда Акорд ползвай търсачката и ще намериш необходимата информация :cool: П.П. Извинявам се за спама. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това е форума на Хонда и е логично,че всеки един от нас ще ти каже да си вземеш Хонда следователно въпроса ти е малко излишен.А колкото до Хонда Акорд ползвай търсачката и ще намериш необходимата информация :cool: П.П. Извинявам се за спама. :)

Кажи къде да пиша за безпристрасно,но обективно мнение и веднага го правя,ако пиша във форума на Фиат ще ми препоръчат,не се занимавай с кошници купи си Фиат :P Между другото писах и във форумите на Мицубиши и Тойота,та дори и на VW, е от там като най-безпристрастни ми препоръчаха :) цитирам( Взимай Галанта на щерката за гъзария , Спейс Вагона на жената за комфорт , а ти си карай верния Пасат и не се занимавай с такива кошове ) :):):lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега задай въпросите си по отделно в смисъл в нашия форум питай за Хонда във форума на Мицубиши питай за тая марка и направи същото във форума на Тойота и като получиш инфото за всяка една от колите сам си направи извоидите коя кола да си вземеш :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен много ми харесва и галанта ! Страхотен автомобил е,но и акорда не е за подценяване !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе жената и щерката... ТИ какво искаш е въпроса? Ти даваш кинтите, ти поръчваш музиката! Виж какво ти се кара на теб - комфорт, гъзария, спорт... :cool: Жената и щерката няма да я карат всеки ден предполагам, предимно ти ще си зад волана. Аз бих елиминирал Тойотата от класацията си, не й знам характеристиките, здравина, издържливостта и т.н. и т.н., но ми е най-невзрачна и не ми вдъхва доверие. Бих се чудил между Хондата и Митсу-то, ама нали съм сектант и ще си взема Хондата. Макарче съм мяркал мнения из форума, че Английските хонди имали нещо нередно, НО НЕ ПРИЕМАЙ МНЕНИЕТО ЗА непременна истина. Изчакай колегите с такива коли и повече опит и сменени автомобили да отговорят. Моето мнение беше лично и според странични наблюдения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично аз за 10К бих се замислил за CR-V :cool:, гледам да има такива 98-2000г, дали са читави нямам идея (и с ляв волан)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

авенсиса смея да кажа че по комфорт и дизайн определено отстъпва на акордеона.Мицубишито по дизайн бие другите две по комфорт бие само тойотата, ноооо разхода и частите са му убийствени :cool: не се лъжи по физиономията.Акорда има перфектно съотношение цена на части и здравина, добра динамика и определено нормален разход за тая лимузина.това е от мен.надявам се да сам ти бил полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От изброените съм карал само галант и ако трябваше аз да избирам, щях да взема галанта, звукът от v6-цата е мноооого добър, вози удобно, за дълъг път е перфектно, изглежда добре и е мощно. Колегите горе казват, че частите за мицубиши са скъпи - нямам идея дали е така, на мен така ми разправяха и за хонда ... чарът на японските коли е, че бая по-рядко ти се налага да разбираш колко скъпи са частите, така че от 3те японки, която и да вземеш едва ли ще сгрешиш :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това , което съм чел в Тойота форума , тези Авенсиси дават страшни дефекти в двигателната част :cool: Галанта не знам , но щом казват , че им са много скъпи частите :) значи Акорда е правилното решение за теб :) Галанта наистина има много приятна визия отпред , но лично аз бих предпочел Акорд-а заради цялостната му визия :) Отностно самата кола , има доста колеги , които имат такива и дори не ги сменят за новия модел на Акорд :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно този модел ГАЛАНТ трепе точно този модел АКОРД,бих взел ГАЛАНТ-а без да се замислям не по мнение и препоръки,а защото съм ги имал и двете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това , което съм чел в Тойота форума , тези Авенсиси дават страшни дефекти в двигателната част

Тино е прав. Поради задължението Тойота да вграждат 30% европейски части, за да произвеждат в Европа, проблема дойде от сегментите на Колбеншмит. При продължително каране на висока скорост, маслообиращия сегмент заклинва в буталото и лапа масло като змей. Необходимо е да се спре колата, докато изстине мотора. Тойота поеха гаранционно всички коли, на които им бяха сменени сегментите и пръчката за маслото. Това се отнася само за двигателите VVT-I.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно този модел ГАЛАНТ трепе точно този модел АКОРД,бих взел ГАЛАНТ-а без да се замислям не по мнение и препоръки,а защото съм ги имал и двете

като си имал, я кажи, верни ли са митовете за цените на частите и за високия разход.Ама моля те бъди обективен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно този модел ГАЛАНТ трепе точно този модел АКОРД,бих взел ГАЛАНТ-а без да се замислям не по мнение и препоръки,а защото съм ги имал и двете

като си имал, я кажи, верни ли са митовете за цените на частите и за високия разход.Ама моля те бъди обективен
да,всичко в ГАЛАНТА е в по-вече,като разход на гориво гори с около 3литра по-вече,става дума за 2.0-V6-150кс

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел на Тойота дава проблеми. Имам познат, който преди 6-7 години работи в ТМ Ауто (за около 2,5 години) ми е споменавал, че точно този модел на авенсиса се чупел много (най-вече окачване, предница и тн). Королата била друга бира.От останалите 2 модела бих предпочел Галанта. Този модел на Акорд ми е доста невзрачен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да съм фен на Хонда, ако това са 3-те коли м/у които трябва да избирам, няма да се замисля за Митсубишито :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да съм фен на Хонда, ако това са 3-те коли м/у които трябва да избирам, няма да се замисля за Митсубишито :)

и аз съм така, но и не бих сменил пасата за Митсубишито

 

Публикувано изображение

не може да се сравнява с нищо, непреходна визия, задно предаване, многораменно окачване на 4те гуми, редови шестак ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Галанта има много интересна и агресивна визия но както споменаха колегите е по скъп за поддръжка хондата е за предпочитане като се има предвид че не отстъпва по комфорт а и заради по евтината поддръжка а ако се ориентираш \зависи от финансите\ към тези от2004г нататък само ХОНДА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам Митсубишито е по-скъпо за поддръжка във варианта 2,4l 6V. При 2-литровите бензинови двигатели имаше един, който горещо се препоръчва и един който горещо НЕ се препоръчва. Преди 4 години се чудех точно м/у тези 3 модела и аз, но съм позабравил подробности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:lol: Редактирано от Concerto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехххх, защо и аз се превърнах в Хонда сектант... Това Муци ми е една от любимите коли, ама откак се забърках с тия Хонди.... По темата бих взел Акорд 2.0.пс Само на мен ли този Авенсис ми се струва най-безличната кола на света?....пак по-добре от най-новия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авенсиса...не си слагай такъв таралеж в гащите, поне 5 човека са ми казвали, че да ва мн дефекти и наистина е страшно скучна и безлична кола.Галанта...един от най-красивите и агресивни седани който съм виждал някога, влюбен съм в него и ако не ми беше дошла така неочаквано хондата сигурно щях да тегля заем за един такъв ама GLS - 163 то кончета, вярно, че смуче здраво...жадна колица е, но гъзарията цена нямала, а за цена на части незнам как е, това ще ти го каже който е имал такава.Акорда...въпреки, че точно тази генерация не ме кефи особено вдигам две ръце за акорда, по-нисък разход, по-евтини части, изключително здрав и комфортен и дотук най си заслужава, то гъзария ама гъзарията не плаща сметките, така че акордче му е майкатра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Земай Акорда-с това Мицубиши джоба да ти е як,а не е кой знае колко нова кола.С поддружката на това Мицубиши,ще поддуржаш две хонди.Един Акорд и един Сивик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...май само аз от Форума съм чувал суперлативи за този Авенсис обаче собственика който го има ми каза,че е с новия двигател който почнал да се слага на следващия модел и за окачването нямал никави оплаквания въобще много доволен....между другото аз ако имах възможност да подържам Галанта това щеше да е моя избор най вече заради визията макар,че и Акорда е красив,но Галанта по младежки ми изглежда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще влизам във вашата банда ;) Щом и във форума на Мицубиши ми препоръчват Хонда ,но 2-литровата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм за Акорда. Така като гледам колега - натам вървят нещата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даааам,2.0 ако е Акорда.Митсуто ми харесва като муцуна,инак нямам впечатления от него.Дори не съм се возил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

митсубишито е яко като седнеш зад волана да го подкараш, масивната предница и леко раздутия капак ти дават представата за ммного мощна кола, това дето аз го карах беше със спортно окачване и доста тръскаше, обаче като влезеш по-бързичков следващия завой и колата не мръдне ти става мн густо, ама после като ми казаха разхода и ми стана лошо...в града си лепвал 15...бааааси.Готино е, но не е практично изобщо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен много ми харесва и галанта ! Страхотен автомобил е,но и акорда не е за подценяване !

:) Взе ми го от устата! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Просто си вземи АКОРДА и стига се чуди кво става :)

Редактирано от I_V_O

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц,тц,тц, как сте снимали моята несбъдната мечта....Като продадох хондичката бая се чудех дали да не е този Галант, и не взех само защото не намерих читав, а бързах.. Иначе Митсубишито е Колата за мен, карането освен всичко друго трябва и да е удоволствие, а тази предница като акула просто няма равна. Още нещо, аз още преди 2 години като си търсих, можеше да се намери запазен Галант акулка и за 1000-2000лв надолу , така че късмет ,и успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен Галанта ми изглежда грозновато отвътре,ина4е отвън е много хубав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера един приятел си купи такъв Акорд... ВЗИМАЙ АКОРДА! Много ми хареса, на външен вид е як, в сравнение със Сивика ми е като облаче, меко вози... той не го изцеди много-много ама доста добре се справяше количката. Спирачките са екстра, всичко е перфектно. Ако трябваше да си взимам семейна кола сега, щях да взема Акорда!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от всичките коли които си изброил само една е Японска!Не съм кон с капаци, затова ще ти кажа, че този английски Акорд не ти трябва (аз лично мома англичанка не бих си взел :punk: ).Само Галант-а е произведен в Япония, и всичко е направено по качествено.Ако искаш да се обедиш в думите ми може да заповядаш при мен на тест драйв на Галант 2.5 V6 24V с всички възможни екстри, а ако евентуално ти хареса може и да си стиснем ръцете та даже ще ти останат няколко хилядарки. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на която и да се спреш, със здраве да я караш и да и се радваш!! Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,колкото повече питаш,толкова повече ще се объркваш.Имал съм Авенсис и Галант а този Акорд го имаше мой близък и съм пътувал с него доста.Ще ти дам обективно мнение.Авенсиса е хубав и сериозен автомобил но да е D4D,бензина е лош избор.Като изключим проблема със 1.8 vvti колата е доста надежна.Поддръжката е нормална,но колата е като цяло грозновата.Галанта е хубавец и още хваща око.Вътре е нищо особено,като вървене с този мотор 2.0 е доста тромав и като влезе в обороти си започва едно бучене.2.4 е добър мотор но там вече е скъпичко всичко а и разхода е сериозен.Красив но по-чуплив,но частите не са така скъпи както казват колегите.Имал съм го близо 7 мес и съм сменял неща по него и ти казвам най-отговорно че не е толкова скъпо обслужването на колата.Хондата е сериозен автомобил,може да не е така впечатляващ като Галанта но си е определено по сигурният и приятен автомобил.Роднината ми който го имаше за 1год и повече,смени масло и консумативи а му съдра джапанката от каране.Това че е англичанка да не те притеснява,все пак е Хонда и смятам че конкурент е Авенсиса а не Галанта.Ако търсиш красива кола-Галанта,ако търсиш просто кола-Авенсиса,ако търсиш партньор-Хондата.Аз бих ги класирал така.Не забравяй че кола и жена на късмет,така че много е важно коя от 3-те как е гледана и в какво с-ие е в момента.Аз си сменям често колите и не съм сектант.Последно карах БМВ Е90 2.0д и сега пак съм с Акорд защото това е единствената кола в която съм някак по спокоен,а в тези времена на криза ми трябва здрав и сигурен автомобил и съм почти сигурен че такъв е Хонда.Във всяка кола намирам +/-,така че за здравината ти казах останалото е въпрос на вкус.Пожелавам ти късмет и вземи тази която най-ти ляга на сърце

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за мнението колега.Акорда ще да е.Купя ли ще се похваля веднага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...