Jump to content
kraken

Покупка на Honda Civic

Recommended Posts

Здравеите на всички, намислил сам да си купувам Хонда Сивик 95-98 г. 1400 куб.см. 16V 90 коня и се чудя скъпи ли са частите за тези коли и дали лесно се поддаржат. Ако може да споделите кои какво си е сменял по своята хонда и на каква цена и ваобще какви впечатления имате от тази кола и евентуално ако име нещто по особено за което да се огледа колата при покупка да споделите. Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди години беше адски скъпо да се поддържа хонда :) но сега има части над път и под път-нови , стари ...частите са малко по-скъпи(новите) от на другите коли защото все пак японски явтомобил (сигурно и на американците им идва скъпо подържането на лада и москвич ;) ) нещо по особено като я гледаш колата като са качиш виж дали си пълни оборотомера и километража :) ако да вземай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако след 2 години каране на японска кола теглиш чертата и сравниш с поддръжката на една немска, ще разбереш че е доста по евтино. Че някоя част е леко по скъпа не трябва да те притеснява, ако вземеш оригинална е почти е сигурно, че няма да я смениш повторно. А удоволствието, което ще изпиташ от карането на колата няма да има цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз сам на мнение че смени ли се веднаж забравяш за тая част все пак мисля че хонда са си корави машиниА някакви части сменя ли ли сте и някви цени ако ми дадете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди години беше адски скъпо да се поддържа хонда :offtopic: но сега има части над път и под път-нови , стари ...частите са малко по-скъпи(новите) от на другите коли защото все пак японски явтомобил (сигурно и на американците им идва скъпо подържането на лада и москвич :) ) нещо по особено като я гледаш колата като са качиш виж дали си пълни оборотомера и километража :offtopic: ако да вземай :)

Оборотомера да,но километража-малко невъзможно!А колега ако си решил да е хонда-купуваш,караш и се кефиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми за црх мога да ти кажа,цените са горе доло еднакви.ангр ремък-48 лв,ролка-60 лв,маслен филтър като на другите коли-10-15 лв,бензиновия-30-35,карета-90 лв броиката,накраиници-15 лв броя,кормилна щанга-30 лв броя,маншони-стандартна цена като на повечето коли,накладки-ст цена,цилиндри на задни спирачки-15 лв броиката.водна помпа японска-110 лв(има и по 60-италия),съединител(феродов,притискателен диск и акс лагер-японски)360 лв комплекта и тн.цените са като на другите коли,ама караш хонда,така че харесаи си едно зверче и скачаи в него смело.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Колега,Като цени мога да ти дам ориентировъчни за серията,но преди фейстлифта.Не вярвам да има някаква фрапираща разлика.И така...Къса биелетка(накрайник)-35лв с работата,задни тампони(малката им и за щастие единствена слабост) 160лв миналата година .За тази ще пиша скоро.Преди амортесиори 400лв.Маншон-20 кинта,накладки предни 35.Ремъци(2 пъти общо 300)Това са цените който ми казва майстора с работата.Каквото съм сменил без тампоните не се е обадило пак.Това е за 1.5год и ок 45хил. км. при положение,че съм душманин и не я пазя много много. Разхода и е към 9 в града и към 7 извън и то на газ при ок 110 средна скорост. Двигателя е д14а2 и направо вече ме е хванала манията по японските коли.При положение че е с 5 врати и е около 1 тон и 200 вади много страхотни показатели.При покупката виж как се набира и дали държи постоянен празен ход.Щом двигателя е наред всичко друго е поправимо.Колата все пак не е нова,а и пътищата ни не са от най равните.Общо взето добри коли са.Читава ли е-взимай и безаварийно каране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво е фейстлифт и четох из форума за някви англичанки малко инфо за тия работи да ми дадете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което виждаш в подписа ми е англичанка. По особено за тях е че са сглобявани в Англия, поради което им казват англичанки. Общото мнение е, че са малко по лоша сглобка от японската. Аз я карам от около 2 години и все още чакам да видя къде точно е слабото място, но без много успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сменил съм общо 8 Хонди от моделът който се интересуваш.Правят се от края на 95 до 2000г.Фейслифтът им е от края на 98 до 2000г. Гледай като си решил 1.4 90к.с. да не те метнат и ти продадат 1.4 75к.с. Външно може да ги познаеш по табелката на задния капак -ако има такава ;) обикновенно ако е пребоядисвана някой може да си я е спестил ако е там гледай!Пише ли 1.4is e 90к.с. ако пише 1.4i е 75к.с. Означения на моторите:D14A2 66(89) 6200обр.мин. 1995-97г. D14A4 66(89) 6200обр.мин. 1996-00г. D14A3 55(75) 6000 обр.мин.1996-00г. D14A5 55(75) 6000обр.мин. 1996-97г. Гледай да не е барана: огледай всички болтове по мотора,за следи от силикон,за фуги по купето,за следи от удари и пребоядисвания виж и коланите за актуалната година на производство и т.н.Частите като цяло са на разумни цени.Ако ти се наложи да сменяш нещо не спестявай от разликата в парите-вземи си истинско а колата с времето ще ти се отблагодари.Бъди сигурен!Успех! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,хондите за здрави,така че ако си решил нему мисли много. Както са те посъветвали колегите по-горе,само гледай при покупката! Цените на частите са като на другите коли от тоя клас. Но ,като покараш няколко години ще оцениш че си дал значително по малко-пари за поддъжка!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сменил съм общо 8 Хонди от моделът който се интересуваш.Правят се от края на 95 до 2000г.Фейслифтът им е от края на 98 до 2000г. Гледай като си решил 1.4 90к.с. да не те метнат и ти продадат 1.4 75к.с. Външно може да ги познаеш по табелката на задния капак -ако има такава :yes: обикновенно ако е пребоядисвана някой може да си я е спестил ако е там гледай!Пише ли 1.4is e 90к.с. ако пише 1.4i е 75к.с. Означения на моторите:D14A2 66(89) 6200обр.мин. 1995-97г. D14A4 66(89) 6200обр.мин. 1996-00г. D14A3 55(75) 6000 обр.мин.1996-00г. D14A5 55(75) 6000обр.мин. 1996-97г. Гледай да не е барана: огледай всички болтове по мотора,за следи от силикон,за фуги по купето,за следи от удари и пребоядисвания виж и коланите за актуалната година на производство и т.н.Частите като цяло са на разумни цени.Ако ти се наложи да сменяш нещо не спестявай от разликата в парите-вземи си истинско а колата с времето ще ти се отблагодари.Бъди сигурен!Успех! :o

На моята пише 1,4i, двигател D14A2 16V и съм убеден, че е 90 к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сменил съм общо 8 Хонди от моделът който се интересуваш.Правят се от края на 95 до 2000г.Фейслифтът им е от края на 98 до 2000г. Гледай като си решил 1.4 90к.с. да не те метнат и ти продадат 1.4 75к.с. Външно може да ги познаеш по табелката на задния капак -ако има такава :yes: обикновенно ако е пребоядисвана някой може да си я е спестил ако е там гледай!Пише ли 1.4is e 90к.с. ако пише 1.4i е 75к.с. Означения на моторите:D14A2 66(89) 6200обр.мин. 1995-97г. D14A4 66(89) 6200обр.мин. 1996-00г. D14A3 55(75) 6000 обр.мин.1996-00г. D14A5 55(75) 6000обр.мин. 1996-97г. Гледай да не е барана: огледай всички болтове по мотора,за следи от силикон,за фуги по купето,за следи от удари и пребоядисвания виж и коланите за актуалната година на производство и т.н.Частите като цяло са на разумни цени.Ако ти се наложи да сменяш нещо не спестявай от разликата в парите-вземи си истинско а колата с времето ще ти се отблагодари.Бъди сигурен!Успех! :o

На моята пише 1,4i, двигател D14A2 16V и съм убеден, че е 90 к.с.
Щом е D14A2 значи е 90 к.с. :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,хондите за здрави,така че ако си решил нему мисли много. Както са те посъветвали колегите по-горе,само гледай при покупката! Цените на частите са като на другите коли от тоя клас. Но ,като покараш няколко години ще оцениш че си дал значително по малко-пари за поддъжка!Успех!

Както вече писах по горе не се съм се и самнявал че хондите са корави машини, но не бях сигурен как стоят нещата с подръжката и обслужването на японските автомобили за това се обарнах кам вас за малко инфо. А да знаете от къде ще е по изгодно да си купя такава, дали да огледам за такава в Дупница или Враца или някаде другаде ще ми препорачате защото си мисля че на различните автокъщи може да има до кам 1000 лв разлика в цената. :P :P :P :P RESPECT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в Враца обиколих всички автокъщи преди около месец и имаше точно 2 Хонди. Сега незнам, може да се разходиш да видиш, гледам от София си имаш едни 100км да минеш. Ако умееш да се пазариш ще си смъкнеш още от цената. Моя съвет е по добре разгледай тук в форума какво се продава и дай някой лев в повече но си земи нещо читаво.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е важно да случиш на здрава кола ( желая ти успех ! ). хондата си е хонда, но все пак ако попаднеш на някой "дарак" блъскан 2-3 пъти ще ти се стъжни. дали да вземеш хонда или не няма нужда да му мислиш :P , важното е да вземеш здрава ! дай повечко парички ако е необходимо и ще си благодарен по-късно ( от личен опит ти го казвам :P ).вземи някой с теб, който разбира повечко, или направо се разходи до софия и си харесай оттам, 1 поглед от омбре ще е достатъчен да решиш струва ли си колата или не :P както каза по-горе един колега, разгледай из форума какво се продава, тук поне нещата са сигурни. успех :P

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега и аз да се включа. Поздравления колега, добър избор! Моят съвет е да не вземаш англичанка. Аз такава карам и смятам, че по-лесно се поддържа японската хонда. И при двата случая частите са по-скъпи от европейските коли, и по-евтини от Тoyota и Mazda. Но при англичанките поддръжката е по-сложна, по-малък е избора, а и точно сглобката им не е толкова здрава, колкото на японските коли. Например след една година каране по българските улици, вече ми са разбити амортисьорите, които са си оригиналните Delphi. Освен това англичанките sa по-ниски и возят по-твърдо, защото са с газови амортисьори. Определено смятам, че не са за българските пътища. Ако имаш възможност, си купи кола от Европа, не от тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм много доволен от хонда въпреки че по другите две смених по малко неща но такъв е живота Частите не са по - скъпи от другите марки като изключим опела И ПО старите vw Важно е да се отбележи че дори и по периферията всичко се намира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Промених си решението и се спрях на по стария модел на сивик 92-95 година 5 генерация мисля че се води, нещо по ме кефи от 6-тата. Пак ми се щте да е 90 коня ама маи по трудно се намират по автокъщите. Какво предтсавлава двигателят VTi по добри ли са?.. и според вас как върваят цените на тези сивици. Огледах няколко автокъщи но не открих такава само 1-2 хечбека от тая генерация апък аз си тарся 4 врато седанче. Един ми предложи 95 сивик купе ама беше надигната боята по праговете, явен признак че ръждата работи от вътре и не го взех.

Редактирано от Demon_Racer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

С търсачката опита ли? VTI е B16А2 мотор, 160 кс. Има го във вариант хеч и седан на 5-та генерация, но седан VTI са много редки екземпляри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...