Jump to content

Recommended Posts

Здравейте.Искам да попитам имал ли е някой такав проблем.Понякога след зареждане / не винаги / не пали.Колата е Концерто д16а9е.След като заредя и неиска да запали ми направи впечатление,че ако отжоря отножо капачката на резервуара прави вакум.След като я отворя и поставя пак и след няколко проби пали.Незнам каде е проблема,но ме е поставяла в кофти ситуации.Незнам дали е от от вакума и затова неиска,но само след това се базика.Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не трябва да има вакуум,нали имаш отдушник на резервоара.сигурно е запушен.пробваи,ама трябва да сте двама,единия върти на стартер,другия развива пробката за обезвъздушаване на горивото(моита е на бензиновия филтър).ако не е там потърси на друго място,ако няма-кофти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем...ако не и същият...почти винаги след зареждане не палеше от първият път, незнам защо, но го правеше след зареждане, изчаквах 2-3 мин. и палеше. Оказасе главното реле, свалих го, презапоих с нов тинол всичките му споики и проблемът с паленето изчезна...вече година и половина. По въпроса за вакуума...и моят все още изсъсква като отварям капачката, особенно лятото. Колкото до гореспоменатия отдушник, има такъв КЛАПАН който отваря след определено налягане.

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм това не го знаех. Моята винаги цъска като отварям капачката. Някой ще ме въведе ли навътре в произхода и решението на цъскането и защо не трябва да го има ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъскането винаги ще го има особено лятото.От плискането на горивото в резервоара се отделят повече бензинови пари и те създават налягане,което лятото от високите температури е още по голямо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презапой главното реле както ти е казал по-горе колегата и проблема се решава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презапой главното реле както ти е казал по-горе колегата и проблема се решава.

Благодаря на всички.Ще потърся проблема в релето ище го отстраня.Благодаря още веднаж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го презапоиш кажи какъв е резултата, че един приятел има същият проблем и ще е полезно и за други колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано колегато си оправи проблема. Днеска сутринта ми изникна подобен проблем...не искаше да запали, но не при зареждане, а сутринта преди да отида на работа. Връткам си ключа и няма и няма, това за пръв път ми го прави. Видимо всичко е наред, моля изкажете мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мнението си остава същото, поправи спойките на главното реле и ако не се оправи, тогава търсиш другаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мнението си остава същото, поправи спойките на главното реле и ако не се оправи, тогава търсиш другаде.

Благодаря ви.като ми остане малко повече време ще погледна релето и ако изчезне проблема при мен ще ви кажа.Пак благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...