Jump to content
пламен

ДЕСЕН ВОЛАН

Recommended Posts

Колега Доги това с русенското и пастета е мой лаф.....ако може да използваш"ние тука още влакове взривяваме"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако го ползвам,прекалено интелигентен ще прозвуча :cool::lol::D;) ;) ;):lol:

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай стига сте го хапали човека е всеки има право на мнение каквото и да било,нормално е да говори така ,едно време Жоро като си продаваше прелюда си виках баси и колата аконебеше с обратна дирекция щеше да я купя.Така говорих защото никога не бях карал такава кола и точно това си казвах че е адски неприятно как ще включвам как ще изпреварвам ужас,но един ден малко по рачен беше си викам я да пусна една тема за :Бихте ли карали бегачка с десен волан ?, и се оказа че доста хора вече карат такива коли и според тях е много лесно за каране.Т а си казах аз ли съм по тъп да давам 2но повече за коли с лява дирекция и в много по лошо състояние,я да се пробвам да покарам и аз .От тогава до сега 1 г вече имам навъртяни от Бургас до Сливен и обратно със кола с ляв волан тъй като ходих на състезание с нея,за тази година имам около 40 000км може би малко по малко незнам вече навъртяни само с десен и нямам намерение да си купувам друга кола освен ако не е с десен волан ! ПП: Нищо против хората които казват тва е адската глупост кола сдесен волан,но по добре покарайте 1 2 месеца за да имате няква бегла представа и тогава говорете както направих и аз :cool: А това за забраната за десен волан да го желаете е направо смешна и ме кара да си мисля че е единствено само защото ти нямаш или неможеш да караш такава кола/това важи за всеки който иска такава забрана,невизирам колегата само / Просто няма обяснима пречина поради която да иска някой да забранят тези коли ! Нито пречим на някой ,нито сме по опсни /като гледам статистики за произшествия/ Все едно да искам да се забранят колите над 400 коня тъй като са много опасни за водачите пътниците и околните,опасни са защото те карат да караш като луд и така все едно си сам на пътя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аиде и аз да кажаКарах на един френд волвото един месец,ми така и не успях да свикна с десния волан не заради друго,а точно заради това което всички признавате-НЕВЬЗМОЖНО Е БЕЗОПАСНОТО ИЗПРЕВАРВАНЕ по 90% от шосетата в БГ.За мен,не е нормално да си постоянно на трьни ако се подадеш иззад тира да погледнеш,дали няма да те отнесе някоя Г-класа по прекрасния "многолентов" пьт.Е,да,френда кара С40 2003 на стоиност 5000лв,ама заеби.Това е личното ми мнение,базирано на ЛИЧЕН опит. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е мнение карах на ми хареса и тва е неискам и да карам :) А ти колега мечтаеш ли си за забрана на колите се десен волан?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, спрете се!Айде, вече написахте че с десен волан е по-лесно да се кара.Нема нужда, ясно е колко са ви обективни мненията.Всякакъв спор е безмислен, то бива фенщина, ама не е хубаво да се стига до оливане.И личното ми впечатление е , че нивото на търпимост към мнения различни от "общоприетото" е ужасна.И това е срамно.То не са спорове, че с2000 е най-надеждната кола на света в краш-тест, не са твърдения че англичаните са тъпи задето карат с десен волан - защото четейки тази тема се убеждавам че са тъпи.Така де ! При техния начин на движение, УчевАдно най-правилно е да са с ляв волан.Понеже при нашето движение, десния волан е най-доброто!Големи хора, дето хич не са глупави, ама като ви тресне фенската жилка и на черното бяло ще кажете :)PS нямам нищо против десния волан, познавам хора каращи такива коли - карат разумно разбира се... но да, на практика НЕ изпреварват освен при отлични условия.Лично аз в момента не бих рискувал децата си, карайки ги всеки ден. Ако имам пари за 2 коли - може би да си купя нещо по-така, но за ежедневна кола - извинете ме, това е като да не си смениш накладките, щото са пари. Или да не сменяш масло, само да доливаш. Всеки сам си избира от какво и как да спести.

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като оставим действителните заяждания по мой адрес, бих попитал момчетата, които внасят автомобили от Англия - как стои въпросът с левия волан на острова?Интересно ми е наистина дали е възможно да регистрираш автомобил с ляв волан и да го караш постоянно в Англия. Ще разуча и по своите канали и после ще сверяваме отговорите. Защото познавайки пуританското общество, много ме съмнява дали е възможно да регистрираш кола с ляв волан там. Нали улиците, магистралите, всичко се проектира за дадения стандарт.Представете си само, че един ден магистралата стане платена :) Кабинките за плащане ще са отляво ;) И ако сме сами, какво правим? Ех, ама съм. Винаги ще возим по някого до себе си, за да ни плаща сметките ;) P.S. Колегата Ото не чак такъв мангизлия, но и не е човек, който хем го сърби, хем го боли. Защото в София съвсем скоро видях някакъв огромен Мерцедес - джип с някаква абревиатура, която така и не запомних. Кола, която струва две чанти с пари. Беше с десен волан и газова уредба ;) Някакви логични обяснения? Е, поне беше със софийска регистрация ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е възможно да си караш с ляв волан на острова, виждал съм да се продават американски коли с ляв волан, като пишеше че са минали МОТ и така нататък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е възможно да си караш с ляв волан на острова, виждал съм да се продават американски коли с ляв волан, като пишеше че са минали МОТ и така нататък.

Простете на невежия, но какво е МОТ?

Някакъв местен технотест?

 

 

 

P.S. Не ми отговаряй. Разбрах какво е. Но има един интересен пасаж:

 

Any vehicle can be MOT tested even if the vehicle is unregistered (kit cars or imported vehicles). Imported vehicles that are MOT tested in the United Kingdom must meet British standards even if the importation is temporary. An example would be combined stop lamps and indicators commonly found on American vehicles which are not appropriate for use in the UK.

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може разбира се.А, да кажа че десен волан+cr-v (или подобна~ ми изглежда горе-долу разумно. Всяко нещо си има граници на разумност. Добре е да не се мисли в абсолютни категории.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде отворете Ebay.co.uk.И напишете LHD-яяяяяяяяя ама то имало регистрирани коли с лява дирекция :);) ;) ;)

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде отворете Ebay.co.uk.И напишете LHD-яяяяяяяяя ама то имало регистрирани коли с лява дирекция ;) ;) ;) ;)

http://shop.ebay.co.uk/Lhd?_frdlpwl=1Дойде ми прекрасна идея за бизнес. Ще внасям коли с лява дирекция от Англия :) Ето това си е направо добро предложение, особено ако остане на приблизително същата цена ;) Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това си е направо добро предложение, особено ако остане на приблизително същата цена ;)

......и ще си остане непродадено ако остане така, понеже е заложена скрита минимална цена от продавача :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно ли е, че от целия Европейски съюз, само в България все още може да се регистрират коли с десен волан? Ако е така, значи нищо чудно да ги забранят и тука. Но за да стане това, трябва да се внесе в парламента, да се гласува, да се обнародва в Държавен вестник и чак тогава да влезе в сила. Мисля, че достатъчно шум ще се вдигне и достатъчно време ще имаме да си регистрираме колите с десен волан в последния момент ако се наложи...Моите впечатления: карал съм предимно по магистрали и затова за изпреварването нищо не мога да кажа, в Бон и Кьолн карах из града и в София съм карал, не срещнах проблеми. Това което ми е трудно да свикна е, да седя посредата на платното, щото като има кола пред мен и съм свикнал да карам зад левия и стоп, и несъзнателно се изнасям малко в ляво. И другото което ме притеснява е - включването на мигачите. Ако съм с ляв волан, дясната ми ръка може да седи на скоростния лост а с лявата едновременно да държа волана и да превключвам мигачите и веднага да започна завой, докато с десния волан не е така - там трябва да оставя скоростния лост за да преместя ръката си до волана и да включа мигач, след това да намеря отново скоростите с лявата ръка, което в началото като не съм свикнал е малко трудно. Казвам "в началото", защото съм минал само около 1000 км, може би и по-малко с десен волан и тепърва имам да свиквам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно доста бързо се свиква особено когата колата е автоматик. С ръчни скорости нямам опит, но едва ли ще е притеснително. При извънградско каране и натоварено движение действително си е малко натоварващо. Понякога се налага и помощ от пътника до теб :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже вкарвам коли от англия предимно на ход наблюдавам следното за западна европа със пътищата им и с културата им на движение не е проблем но за българия се превръща в такъв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже вкарвам коли от англия предимно на ход наблюдавам следното за западна европа със пътищата им и с културата им на движение не е проблем но за българия се превръща в такъв

Ако съпоставим цените, десния волан си е без пари, но ако карате бързо и лудо забравете за десен волан.Имам приятели улегнали хора, които си накупиха СРВ-та и Акорди за смешни пари и то след 2003г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти за по-голяма безопасност трябва да има винаги някой от ляво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаиде и аз да спама малко :huh: От полвин година карам Прелюдец със дясна дирекция.Взех колата с мисалта ,че ще сменям волана Само след 2-3 дена непрекъснати разходки с нея се отказах,защото не е болка за умиране свиква се и толкоз. Досега направих около 20к и не съм имал проблем . Сега относно ИЗПРЕВАРВАНЕТО ,когато реша да изпреварвам пускам го тира (например) няколко коли напред и като се изнеса супер малко в ляво имам страхотна видимост -връщам 3 зъб -примерно и прескачам препятствието :o . Пък ако има катъри ,които застават между мен и тира ,когато съм дал мигач за изпреварване е друг въпрос Не казвам купете си всички кола с десен волан ,а ако някои реши да си взима има вероятност да свикне :thumbs1: и да си кара готина количка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да кажа нещо карах кола със десен волан няколко дена беше автоматик и много ми хареса за изграда не ти тррябва да изпреварваш за извън не съм пробвал но може би само на места където нямаш видимост и със лява дирекция няма да можеш до изпревариш но то и по принцип не е хубаво да се пробваш да го правиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,Има ли някой опит с шофиране в БГ с десел волан? Как е да караш такава кола в град и извън него? От гледна точка на безопасност как седят нещата?До колкото знам е кофти извънградско при изпреварване, защото трябва да се изнесеш целия в насрещното за да имаш видимост.Поздрави

Адски неудобно, абе голям провал е да караш кола с десен волан в България :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че имаше такава тема, аз не бих карал, въпреки че автоматик прелюд с типтроник десен волан 2.0 много ми допадна :) минуси:-изпреварване,-оставяне на пасажер от двуврата кола на тротоар при голямо движение-левия завой става по труден, поне аз не виждам къде отива гумата или съм много зле (той и така си е по-проблемен левия завой...)-както сподели колегата мигача и скоростния лост перата, с лявата ръка съм куц - на работата ми паркинга ми е с карта и четец бариера, как подяволите да отида и да се върна отдясно бариерата пада ...как да отида в пикадили супермаркет, като трябва да си скъсам билетче? (колегата си е направил пръчка с карта за бариерата и каза аз на пикадили не ходя :) )-ако приемат закон за волана едни 3-5 бона отгоре за обръщане (дано не е новия бум на сивата икономика тук)-малко вероятно но при обръщане може да се прецака нещо, трябва ти същата кола с ляв волан и читаво табло и всичко по нуждата за обръщане, за джипове е и доста по-скъпо обръщанетоплюсове:-кефи ме че е все едно от япония колата (но само все едно)-ако е джип не е толкоз важно, гледаш от високо-като паркираш и слизаш тротоара ти е отдясно :) както каза колегата всички тези проблеми ги имаме само в България...защо и аз незнам!=======================и накрая, който има десен волан казва, че се свиква и то много лесно (ми какво друго да ти кажат, че са се набутали ли, харесва им де ще идат - затова мнение доста колеги ще ме анатемосат и приятели :) извинявам се предварително ако съм засегнал някой)аз не съм карал и неискам и да карам (предубеден съм, ако не е автоматик и ако знам че няма да има закон с който те карат да си обърнеш волана - може и да е лудост, може и въобще такъв закон да не излезе) ако не обърнат да е с дясна дирекция България, няма логика защото всичко ти е наобратно.... :D най добре към колегата пуснал темата: покарай седмица месец на десен волан ако имаш възможност и сам реши, съвети дава всеки но ти си който после ще си блъска главата, хубавото на интернета последното десетилетие е че добиваш много опит без да излизаш от дома.....и много съвети от препатили други такива, тоест много бързо си се набавя информация дет се вика все едно си карал кола с десен волан, всеки ти дава идеи съвети дори да не си карал....тоест придобива се доста пълна картинка на разходите проблемите които биха могли да възникнат, било то и в най-лошия случай, и като цяло, 50% от нещата ги има в менуала на колата, хора които не знаят не са го прочели или просто ей така питат....всичко си го пише, но форумите са си голям плюс откакто ги измислиха от 2003-4 насамза добро е пак сори за дългия пост и оффа :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой с десен волан при изпреварване се нацепи в мен или мой приятел или познат , и оцелеем невредими ще му счупя главата във десния волан и ще го лежа!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СкорпиоН-е, те не са се набутали, а съвсем доброволно са се поддали на изкушението да спестят пари. Колко, само те си знаят. Вече избягвам да осъждам когото и да било за избора, който е направил. Държавата е виновна, че го допуска, а не хората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с десен волан и си карам,без ядове.Просто всеки трябва да има култура на движение, а не всеки качил се на някаква кошница да се прави на Шумахер. Така,че уважавайте всички ужастници в движението и най вече пешеходците,защото някъде по улиците ще се разхождат и нашите деца, а за тези, които вече имат такива..... даже в момента може би го правят. Успокойто топката.... и не се напрягайте излишно.Поздрави и повече усмивки по пътищата, както го правят в почти цяла Европа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой с десен волан при изпреварване се нацепи в мен или мой приятел или познат , и оцелеем невредими ще му счупя главата във десния волан и ще го лежа!!!!!

А ако е с ляв?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав повече толерантност трябва да има на пътя,но все пак десния волан нее за България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо хората които карат кола с десен волан са много по предпазливи , съсредоточени и внимателни , отколкото пълните улици с безхаберни сезтезатели с коли с ляв волан , и второ ай да не обсъждаме кой се е набутал и кой не е и да пишат хора които имат и карат коли с десен волан , а не всеки да изказва мнение по темата , без дори никога да се е качвал на кола с десен волан. Изчетох се на глупости за тоя десен волан , в цяла европа карат коли с десен волан , само ние пак най умните българи се прайме на голямата работа.Ако Шофьорите в БГ се равняват на 10% по колегиалност и съсредоточеност със шофьорите примерно в германия , и ПО СРЕДАТА да стои волана на колата няма да има проблеми , така че вобще няма смисъл да се обсъжда какви проблеми има с десния волан , ние БЪЛГАРИЯ на левия волан не е свикнала още , а взехме да обсъждаме десен волан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и ПО СРЕДАТА да стои волана на колата

тези са ми любимите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой от вас замислял ли се е какво им е на хората срещу вас при вечерно каране? Питам шофьорите с десни волани.И ако някой ми отговори, че не му дреме, мога да му пожелая само повече коли с десен волан по пътищата родни...

ляв волан	  O  ,- --		 `- --			 O	   десен воланО - главата на шофера, очите му са някъде на нея.
Представете си, че карате кола с ляв волан в поредица завои, а в средата на всеки - срещу вас кола с десен волан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро станах свидетел на една дискусия на АВА (асоциация на вносителите на автомобили). Преди това не бях убеден, че трябва да се забрани регистрацията на МПС с обратна дирекция. Но там цитираха потресаващи случаи. Катастрофи, обърнати волани без да са спазени елементарни условия на безопасност и тн

Най-фрапиращия случай е регистрация на автобус с десен волан. Шофьора е отдясно, пътниците трябва да слизат отляво, т.е. на платното. Помислете безопасно ли е? Регистриран е един, защо да не регистрират още 100? Бусове за маршрутки и те стават.

 

Все пак има изход (взето от форума на мазда)

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с десен волан повече от месец.Относно свикването,то си е строго индивидуално.Аз свикнах за няколко часа.И до сега ,макар и рядко,вместо пета ръчкам към задна,но да му мислят зъбите на ск кутия :fun: С габарита няма проблем,той си е същия и от ляво и от дясно :fun: Не знам на какво се основават негативните мнения,та чак се създава истерия по въпроса!?!?Който си го може ,си го може,където и да е волана колата си се кара както всяка друга.Просто да бъдем по-спокойни и толерантни на пътя.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой от вас замислял ли се е какво им е на хората срещу вас при вечерно каране? Питам шофьорите с десни волани.И ако някой ми отговори, че не му дреме, мога да му пожелая само повече коли с десен волан по пътищата родни...

ляв волан	  O  ,- --		 `- --			 O	   десен воланО - главата на шофера, очите му са някъде на нея.
Представете си, че карате кола с ляв волан в поредица завои, а в средата на всеки - срещу вас кола с десен волан.
Абсолютно прав си колега!Това беше едно от първите неща които направих-корекция на фаровете.Може би тук е мястото,да призовем колегите "десни" да си настроят фаровете,за да не пречат на другите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ляв десен среден същия чеп :huh: зависи този който кара колко му е акъла

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз бих си купил джип с десен волан, заради по добрата видимост. Но все пак изпреварването на камион при тесен път ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една НЕ много добра новина за собствениците на коли с десен волан: Застрахователите отказват да йм правят КАСКО...Даже се замислят и за "Гражданска отговорност".П.С. Знам със сигурност за "Булсрад", но според тях има и други

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се направи застраховка ГО, при поне един застраховател, проверено е. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се замислят да не правят граждаски , а колите са регистрирани в кат , мислете преди да пишете глупости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-обичам коментарите "тези с десен волан са по-внимателни " :unsure: няма кво да кажа повече !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СкорпиоН-е, те не са се набутали, а съвсем доброволно са се поддали на изкушението да спестят пари. Колко, само те си знаят. Вече избягвам да осъждам когото и да било за избора, който е направил. Държавата е виновна, че го допуска, а не хората.

Абсолютно съм съгласен колега.Само едно немога да си представя: как ще изпреварвам голям камион по двупосочен път извънградско. Ако някой ми каже как ще стане това - евала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...