Jump to content
maori1505

Honda

Recommended Posts

ще ми каже ли някои дали е добре хонда сивик 95та автомат?харесал съм да купувам една в софия но ме притеснява автоматичната кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какво по точно те притеснява на автоматичната? Освен ,че 0-100 е малко по-бавно от ръчната?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже е единствена в мобиле а аз съм още бос.ако я изкъртя няма ли да излезе соленичко?

Редактирано от maori1505

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шанса да я пре@еш ,ако е добро състояние е много малък.Ако ти е харесала колата,отиваш в някой сервиз дето разбират от хонди,диагностика и честито :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се грижиш за нея както трябва(по книга) и ако не вкараш R при 100 кмч повече от 10 пъти няма да имаш проблеми.голема песен е с автомата :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се грижиш за нея както трябва(по книга) и ако не вкараш R при 100 кмч повече от 10 пъти няма да имаш проблеми.голема песен е с автомата :lol:

това е и моето мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, по мое мнение с трафика в момента, автоматичната скоростна кутия е може би най-голямата екстра, която може да си позволи човек, стига да няма супер спортни амбиции ;) Аз откакто карам люда с типтроника, просто забравих за всичко друго!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не пишеш от къде си ... ;) Ако си в София - ела на седмичната - ще придобиеш лични впечатления ....А за "изкъртването" - дори аз все още не успявам , въпреки положените доста усилия :D - всичко за което се сетиш , + някои странни специалитети .... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,Да си кажа и аз. От две и половина години си карам с автоматик и мога да кажа че е голям гъдел - чак съм, се изкалпазанил(ама си е кеф, особенно в задръствания). Ако си сменяш маслото редовно - на около 50-60 000(ако бъркам нека ме поправи някой) с качественно от Хонда например нямаш грижи. Другото което може да е плюс е че шанса да нацелиш по-запазен двигател е в пъти по-голям, понеже като си с автоматик шанса да е ръчкан много, много в червеното на оборотомера е по-малък щото автоматика сам си сменя когато си му трябва. Вярно че от 0 - 100 км набира по-бавно, но си зависи за какво ще я вземаш колата.Успех с покупката и ако се навиеш можеш да споделиш впечатления.П.П. Внимавай щото в началото ще търсиш съединителя и току виж си си ударил главата в предното стъкло(ако настъпиш по рязко спирачката с левия крак) - поне на мен ми се случи на два пъти :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз съм със сивик автомат и да ти кажа карал съм няколко автомата, този на хондата е най-здравия и най-умния на който съм се качвал, а да ти кажа в трафика, ако си от голям град автомата е най-големия ти приятел, вярвай ми за 4 месеца откакто я карам левия ми крак е забравил какво е работа а аз самия мисля че се омързеливих :lol: :lol: :lol: ...обаче ако си рацер по душа няма да ти хареса, няма я тръпката да ръчкаш скоростите и автомата е мааалко по-бавен от ръчката, пак си има начин да се ускориш бързичко но няма да ти издавам тайните отсега. Други предимства на автомата са това че в сняг и лед колата се държи много по добре и имаш по-малка опасност да въртиш гуми кат халтав на някой лед без да можеш да тръгнеш, за изпреварване няма грижа, като изръчкаш газта връща предавки, изпреварваш си спокойно и докато не отпуснеш педала не ги качва нагоре ( за разлика от някой марки...да не споменавам кои да не стават дразги с други форуми, които ти сменят на горна предавка посредата на изпреварването и ако изпреварваш тир познай колко е приятно :lol: )ами това е в общи линии, дано да съм помогнал с инфо, айде лека вечер и ако я вземеш сподели впечатления. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да сгрешиш. поровери е добре и действай. Автомата си е супер кеф. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да повредиш механична кутия има много начини - обикновенно свързани с некадърност , вероломство или безразличие. Принципно автоматикът е проектиран и подсигурен с алгоритми за функциониране именно с цел дуракоустойчивост. Именно затова е "екстра" и е по-скъп ( не просто щото е по-мързеливо). Щом си от София - караш колата при Омбре, който (защо ли кара автоматици) я "преслушва" и ако е ОК ти казва 3-те неща които ДА НЕ ПРАВИШ, и се "включваш" в движението. Пробвай дали ти пасва "мързеливото" шофиране (опитай същият модел и с мех. кутия). Ако си "млад дихател" и ти се "ръчка"- твоя воля , но априори за сигурността не се притеснявай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заменям моита 6-та сивик автомат ----------------само за прелюд или акорд след 99-00 година задължително е да са автоматикскачаи на автомата само се увери че е читав :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като стана дума за автомати от няколко месеца карам автомат и се чудя дали този който го слагат на люде 2.0 е същият като на 2.2 5 генерацияа по темата : едвали някога ще си купя ръчка :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София при този трафик ще се родиш с автоматика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ме хване артрит или стана на 90год. може и да си помисля за автоматик.Знам сега ще ме нападнете,ама съм карал доста автоматици,карал съм и в градове с много по-тежък трафик от този в София с ръчни скорости,но да ви кажа голяма скука с тоя автомат.не е още за мен :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е при автомата си липсва това спортно каране което може да ти предложи ръчката, макар че не е толкова голяма разликата, но като гледам по другите май който се е качил веднъж на автоматик не ще да чуе за друго...а пък някак мн добре си свиквам със "скучния" автомат ;) ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам за тръпката от ръчките , но всичко си е до човека всеки сам си решава в каква кошница да се вози(и финикийските знаци са определящи)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми се наложи замалко да карам колата на един колега - с механична ск. кутия. Нито ми бе проблем, нито ми бе интересно ,само дето си спомних че допреди 5 години и аз все виках на един приятел (които откак самият се е "видял с кола" , а преди него и брат му и баща му все с автомати са се возили ) че тва е супер скука и тн... Та така - доста безмислени движения извърших днес :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с 2 ръце за автоматика, ако има и тротъл функция - като настиснеш докрай да ти сваля предавка и да ти дига обороти- просто цена няма, а това за нормална скоростна кутия...ако си прекалено добър може да свалиш разхода.....зависи къде караш колко често и т.н. иначе на скоростната кутия може си праиш изцепки да спираш на скорост и разни други такива.....абе един вид ако си начетен и опитен може само да спестиш от гориво и смяна на това онова.... но опита идва като караш и едното и другото и коли с борд компютър и да може да сравниш и един куп неща....аз съм на аналогова но следващата искам да е автоматик.... все пак вземи я ако не ти хареса мисля не е проблем да ти я сменят с ръчна ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за многоброините отзиви но си купих с ръчна кутия!много съм доволен от първата си кола!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващата ми кола ще е естествено Хонда... и задължително автоматик!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво, сега остава да направиш снимки и да се похвалиш с какво си се здобил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за многоброините отзиви но си купих с ръчна кутия!много съм доволен от първата си кола!

Честито и всичко най :) Като взе решението кара ли и с двете кутии или за автомата някой те "отказа" ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой го е отказал ми се струва, той ако беше карал и двата нямаше да вземе ръчката, е поне аз не бих :hondarulez::P ...както и да е, честито колега със здраве да си я караш и милиони безаварийни. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен риска от купуване на 10г кола с автоматик е голям. Скоростната кутия е по-скъпа от колата.Виж ако е по-новичка колата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мойта скоро става на 14 , но да ти кажа автомата работи перфектно, минах и профилактика през сервиз със компютър, за да проверя всичко ли е наред и момчетата казаха че толкова добре направен и балансиран автомат са виждали само на японски коли и много малко немски, но за толкова стара кола си работи перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък мен ме хванала (да се надявам) параноя, че ми вие кутията?! Струва ми се все по-шумна. Колеги с автомати на вас чува ли голям шум от кутията? Иначе превключва плавно, почти не се усеща. И друго ми прави впечатление - като настъпя до дупка примерно карам с 80 - минава бързо на 2 предавка, вдига обороти, минава на трета, но много бързо след това отива на 4, което ми навява тъжната мисъл, че трета предавка боксува. Дали го описах правилно?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами принципно с тази скорост е нормално да е на 4-та и автомата си преценява че за определените обороти само минава през 3-та и си включва на 4-та. Принципно зависи и колко яко продължаваш да му подаваш газ, ако все още го настъпваш би трябвало да си даржи на 3-та докато стигне до сравнително по-високи обороти и тогава да превключи, а ако си отпуснал газта само минава през 3-та и веднага на 4-та, зависи де, няма да се правя на разбирач, довечера ще пробвам и ще ти кажа, :o но сигурно си има разлика между сивика и акорда, все пак различни двигатели. А за шума немога да ти кажа, аз шум нямам в ск.кутия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам защо но несъм привърженик на автоматиците :o ръчната си е ръчна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък мен ме хванала (да се надявам) параноя, че ми вие кутията?! Струва ми се все по-шумна. Колеги с автомати на вас чува ли голям шум от кутията? Иначе превключва плавно, почти не се усеща. И друго ми прави впечатление - като настъпя до дупка примерно карам с 80 - минава бързо на 2 предавка, вдига обороти, минава на трета, но много бързо след това отива на 4, което ми навява тъжната мисъл, че трета предавка боксува. Дали го описах правилно?!

Потърси колегата Accord6 от форума (Той също е от Варна) нека я чуе, пробва и сравни с неговата и тогава се притеснявай. Така никой не може да ти помогне - по описание. Сигурен ли си че при описаното "газ до дупка" ускорение кутията слиза до втора? ако е топла и се включва ЛОК ЪП-а на хидротрансформатора може и да бъркаш в броенето на предавките. Иначе правилно си усетил че предавките "буксуват" с тая разлика че това го прави хидротрансформаторът ..... Ей тва ще се превърне в лекция - извинявай http://www.drive.ru/technic/2007/10/18/594535.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
много добра статия но и там си казват

Все типы коробок способны доставлять радость владельцам автомобилей своей службой при пробеге в 200 тысяч километров с лишним. Но есть одно «но» — безотказная работа возможна при правильной эксплуатации и регулярном квалифицированном ТО.

т.е. счита се че автоматика ще изкара 200К при правилна експлуатация, но след това...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна статия! Припомних си малко руския! Но като цяло не намерих отговор на пробема си. Най-добрия вариант наистина е да я сравня с някой който кара същия автомобил. Ще питам колегата Accord6 дали му се занимава.А на колегата пуснал темата му честитя новата придобивка и му желая безпроблемно кормуване!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
много добра статия но и там си казват

Все типы коробок способны доставлять радость владельцам автомобилей своей службой при пробеге в 200 тысяч километров с лишним. Но есть одно «но» — безотказная работа возможна при правильной эксплуатации и регулярном квалифицированном ТО.

т.е. счита се че автоматика ще изкара 200К при правилна експлуатация, но след това...

 

Ми тая година Акордът става на 10 години и е на 119 000 км. Половината му живот и километри са от Мен , благодаря - засега е добре а относно бъдещето - не съм врачка така че КОЛКОТО - ТОЛКОВА, ПОЖИВЬОМ - УВИДИМ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тая година Акордът става на 10 години и е на 119 000 км. Половината му живот и километри са от Мен , благодаря - засега е добре а относно бъдещето - не съм врачка така че КОЛКОТО - ТОЛКОВА, ПОЖИВЬОМ - УВИДИМ :)И моя тази година става на 10. И е на 112 000 км. Само че, само 17 000 са в мое владение. Сякаш много са ми малко за да му стане нещо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не че нещо, ама откъде сте сигурни че тия километри са реални :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не че нещо, ама откъде сте сигурни че тия километри са реални :P

Ами за моята специално: купих я от частно лице от германия, има книжка, и ако я видиш и ти ще си сигурен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се грижиш за нея както трябва(по книга) и ако не вкараш R при 100 кмч повече от 10 пъти няма да имаш проблеми.голема песен е с автомата :P

:P:P:P "ако не вкараш R при 100кмч повече от 10пъти" пробваи само вднъж не ти трябват 10 пъти :P купи си автомат аз търсих и неможах да си намеря и пак ръчка сега за ремонти не мисли сега това е хонда автоматиците са им здрави както всичко останало направено от тях :P поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не че нещо, ама откъде сте сигурни че тия километри са реални :cry:

Когато си вътре в тая кола светът навън ти изглежда друг и няма голямо значение "колко -и за колко вдига" нито "колко арчи" а последното нещо за което се сещаш е "на колко е , и дали на толко е". А като знам бялата "микровълнова" зад нея (справка подписът по-долу) на колко е и как изглежда и как "бега" се сещам за оня виц дето един си купил някаква рядка костенурка да провери дали наистина живеят по 300 години :cry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...