Jump to content
vasko161

Питане за Хонда Акорд 1.8 136к.с

Recommended Posts

Извинете ако има такава тема но просто ми е любопитно щото искам да си взема такава, а не намерих нищо конкретно.Колата високооборотна ли е, като сивик(примерно), за чупене как е(май знам все пак е хонда), частите как са, какъв разход има и как се държи спрямо други автомобили(наказва ли ги) :) благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ше наказваш "Пасатори" стааа .... :) ... аман от наказатели !! Поздрави рейсарю ! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,човека има въпрос.Защо го нападате тъка, вище иска са отарве от пустия VW :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото е по-важно да спамят 10 безмислени поста отколкото 2 смислени щото и толкоз немогат някои хора :);) ;) по темата:В-тека на тази кола се чуства от 4 000 оборота нагоре, определено не е като сивик. Доста по-безинтересно е само гледаш как се обръща километража и обортомера а вътре не се усеща чак толкова и мога да кажа, че комфорта сравнение с други коли в тоя клас е мого по-голям. Ходовата част е доста сполучлива, за части немога да кажа цени. Разхода при нормално каране е около 11 градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колегата е много прав втека наистина е доста рано на 4к ,за кофорт наистина е прекрасен автомобил,но и тя може да доставя удоволствие от шофирането :) данни можеш да намериш в ауто.ру а за наказванията пак можеш да стреснеш някой и друг но едвали ще ти се занимава да се гонкаш с нея,просто ще се наслаждаваш на шофирането с такъв автомобил.Той е за по улегнали момчета ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми колега карам такъв ама е 116 кончета за комфорт и возия нема да прикааме, че бяга бяга ама сивика си е по спортна.Дано съм ти помогнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приателю добре си се орентирал ето ти линкче ако не знаеш каде да разгледаш технико техническите дани на колата http://catalog.auto.ru/catalog/cars/honda/accord/ колата има много сериозна возия прекрасна е за дълаг път много стабилна и комфортна за части са скъпи както и да го увъртаме но не се троши току така това е сигорно но не бих казал че са много скъпи че като гледам на едно приятелче кви парички изръси за ремо0нта на пасат така че немаш ядове взимаш и караш . ако искаш да наказваш http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4327.html се орентирай към този модел аиде и по полека с накзваниците та да останеш наказан от някой добросъвестен милиционер :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отговорите. леко съм разочарован от посрещането в клуба ама айде :) а за колата, съм си харесал ето тази-->в мобиле.бг-->хонда акорд за Русе-->излиза една черна зе 9700лв. 2000г

Редактирано от vasko161

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леко съм разочарован от посрещането в клуба ама айде ;)

...последно време тук не се толерират уличните рейсъри заради честите издънки напоследък на автомобили с лепенка на фен клуба иначе не сме толкова лош форум не се плаши :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега колата е супер, като съотношение цена към качество и комфорт.Аз карам 1.8 VTEC 2002г на 100 000 мили.Ръчни скоростиГори само на градско 10.5 и то в Лондон.Ако мислиш да се състезаваш-забрави, до 3000 оборота колата е мудна, но и икономична.Части има евтини по интернет.Ако искаш повече мощност-купи си 2.3 TIPE V-супер комфорт(е не като Ауди) но и ще ти гори повече.Сега искам да я сменя с 2.0 автоматик защото цените на Акордите са паднали осезателнои има голям избор-говоря за Англия.Няма друг толкова добър автомобил за толкова малко пари....10000лв за Акорд 1.8, 2000год и вероятно 100000 мили, е жив обир Погледни цените в www.autotrader.co.uk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години Благодаря за отговорите. Аз не съм кой знае какъв състезател а просто попитах за наказване примерно на магистрала да накажа някой(да не се дам) и 1 или 2 пъти в годината от сфетофар до сфетофар защото много бегачки станаха бре(лади, голфове, опели и някое бмв) :lol: май следващата кола ще е акорд :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорда е бавен при тръгване от място, на светофарите едва ли ще изпреварваш някой нахъсан да е пръв. Силата и икономичността на колата е при дългите пътувания със скорост 100-120 км., комфортна возия и чудесно поведение на пътя. МОже и по-големи скорости да развиеш, но това е до следващата бензиностанция. :)

Редактирано от hondaplanet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, карам си една такава с такъв кеф из пловдив и никакви грижи си нямам по нея... за наказаване става, но зависи какво ще наказваш а и не мисля че ще е нужно. тази кола се кара бавно и мазно и ти пълни душата на всеки метър изминат път по родните пътища. взимай и не се чуди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма спор в качеството вземи си ХОНДА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...вече си капарирах Honda Accord 1.8 136к.с. Скъпо ли е обслужването, ще търпи ли турбо? :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, хубаво си направил мисля че ще е крайно време да си пооправиш профила. По проницип на повечето двигатели можеш да боднеш турбинка но ефекта няма да е кой знае колко голям. Май по рентабилно и здраво ще ти излезе едно swap-че примерно със двигател H22A7 ( Характеристики тук ). Иначе чесно казано аз се качих на такава преди година от Accord 86 който беше около 103hp. Отначалото беше супер сега и аз съм в търсене на някое друго конче отогоре. И за турбина съм мислил но всичко зависи за какво използваш колата, постойанно ли ти трябва - можеш ли да я оставиш в сервиз да ти я прават дълго време, и колко $ си готов вкараш в този двигател.Моят съвт покарай я малко така без да я пипаш свикни с нея, пък после проучи какви оферти има във форума за тунинг и потърси из темите. Но мисля, че на първо време ще откриеш огромна разлика м/у VW и тази Honda - говорим за поведение на пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично моето мнение за 6ген. Аккорд 1.6л. 115к.с. ( да не се засягат колегите с такива коли) е, че двигателят е доста слабичък. Преди около 2 месеца се качих на една такава, в автокъща към с. Труд. Страхотна кола е, като седнах в нея, сякаш седалката беше направена за мен. Не съм я карал много, но найстина е малко тромава на старт. Аз самият съм пускал теми за Аккорд 6ген. , защото това е моята мечтана кола, но си мисля, че 2.0 двигател си е най- добре за купе тежащо около 1350кг. Или както казваше един колега, да има мощност в резерва, защото колата с голям мотор може да върви и малко и много, а при по- слабичките двигатели не е така. И все пак колегите да си изкажат мненията и за другите двигатели. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,изчетох всички мнения...,но малко хора дават точна информация. Аз съм притежател на Акорд f20z1 ръчна скоростна кутия.Колата е 131 конски сили :DНе очаквайте от тази кола летящ старт,за тази цел си има CIVIC,CRX,PRELUDE. Акорда е по-висок клас от предните,по тежък е и по-голям.Возията е страшна особено извън градско.Направо можеш да си заспиш.Но ако ще е Акорд той да е поне 2.0 л или 2.2л.А сега за разхода:11-13 градско, 6,9-8 извънградско. (засякъл съм разхода Лондон-София)Консумативи:Ролки + ремъци (имаш два ремъка и две ролки) :D ,въздушен,горивен,маслен филтри масло на мотора = 564лв (Сервиз Омбре)Смяна на горен шарнир 65лв (сервиз Омбре)Смяна на маслото в скоростите = 46 лв (сервиз Омбре)Смяна на воден радиатор (чисто нов с 2г. гаранция) 269лв ( VIP сервиз бул.Ал.Малинов -жк.Младост)Това е от мен,дано съм помогнал!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...