Jump to content
steff

бута масло :( и то не малко

Recommended Posts

Здравейте за жалост маслото винаги като проверявам е намаляло и доливам та за 5 000км 1 литър горе долу си е отишъл.. като че ли преди не буташе толкова много... течове няма.. в съдчето за въздушен филтър има масло за което бях писал тема но не е чак толкова.. искам да питам дали има значение от маслото и за това да изчезва. карам с Кастрол Магнетек, но видях че на вратата още като нова е карана с МОТУЛ и пише като е сменяно на 30 000 км и дали не е от това че карам с друго и то да не е подходящо? дайте съвет защото не е никак малко това 1литър за 5000 км горе долу

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сегменти и гумички на клапаните, щом няма течове значи го гори....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега моята като я купих гореше толкова масло,пробвах с какво ли не масло ефект нулев,след двугодишна експлоатация разхода се увеличи и сега си чакам частите да пристигнат балгодарение на колегата Prelude.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...понякога едно масло го гори повече от друга марка например аз карах с Мотул 6100 полусинтетика 10/40 реших да пробвам с Равенол полусинтетика 10/40 и установих,че сегашното го гори по малко ...Мотула е по доброто от доста други марки заради повечето синтетика в него така ми каза продавача ама реших да видя дали друга марка,ще я гори толкова ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега steff, нормално читав мотор държи нивото на маслото между мин. и макс.

Като проверяваш твоето - къде е нивото ?

Ако е намаляло от максимума е напълно нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, до литър на 10 000 си е в нормата от там вече не е хубаво, но ако изкарваш с до 1.5 л. доливане на смяна не ми се вижда толкова страшно. Всичките коли в нас ги караме с такова масло. Мога да потвърдя, че наистина колите го горят малко повечко.

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не знам в моята d14-ка ли е проблема ама никога при никакво каране не съм и доливал масло в двигателя между смените. дори и да гори - гори 100г за 10000 км. Карал съм с 5W30 сега съм с 10W40 и него не го пипа.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не знам в моята d14-ка ли е проблема ама никога при никакво каране не съм и доливал масло в двигателя между смените. дори и да гори - гори 100г за 10000 км. Карал съм с 5W30 сега съм с 10W40 и него не го пипа.....

А моята гори 33.12гр. за 10 000 км. Стига вече че станахме като рибарите!Дори чисто новите двигатели имат разход на масло това е напълно нормално стига да е в граници!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам защо се заяждаш колега.Моята кола също не гори масло.От както имам колата сипвам малсло само на смяната и никога не съм доливал.Мотора ми е D13B2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип трябва да ти гори от мак до мин за 1 смяна.Но всичко е до мотора.Моята 5ген с д15б2 я купих на около 110000км и я карах 5г около150000км. В началото гореше около 1л, но накрая почти 2л.Сега карам 7ген,но я взех с лек удар на 26000 и сам и сложил 40000км,като я карам с 5w40 и не гори повече 300-400г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте съвет защото не е никак малко това 1литър за 5000 км горе долу

Този разход не е толкова голям (не е като 1л на 2500км :hondarulez: ).. особено ако я пържиш. Ако се притесняваш опитай с някакво друго масло преди да се хвърляш да правиш ремонти...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига вече че станахме като рибарите!Дори чисто новите двигатели имат разход на масло това е напълно нормално стига да е в граници!

...в голяма грешка си моята старата д13 беше на 180 000 и не гореше и грам дори и при навлизане в червената зона при гонки така,че без некомпетентни мнения :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига вече че станахме като рибарите!Дори чисто новите двигатели имат разход на масло това е напълно нормално стига да е в граници!

...в голяма грешка си моята старата д13 беше на 180 000 и не гореше и грам дори и при навлизане в червената зона при гонки така,че без некомпетентни мнения :)
моята е на 200 000 и отгоре и до сега за 6000км не е бутнала и грам дори и аз съм с някаква полусинтетика уж нова ама е добре дори както каза колегата в червеното на яде масло!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен доверен Хонда майстор ми е казвал, че Хондите похапват масълце, ако се карат. :) Не ми казвайте да си сменя майстора, защото трябва да го направи после целия форум :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж ми сложиха Шел - пълна :) синтетика , ейтъй - за проба :) , два пъти доливах от мин. до мах. до смяната. И преди и след това слагам Мотул 8100 0/40 - колкото налея , толкова източвам, но не "юркам" често мотора, а и автомата го пази :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и моята го пипа, но съм забелязал че го пипа след юркане по магистралата за по-продължително време с 5000об, а ако я карам нормално-не го яде многоИ още един куриоз да споделя, сменял съм масло вече 2 пъти от както я имам колата. Когато наближи смяната му, ми се налага да долея (около300-400гр. примерно) но така се случва че доливам с коренно различна марка масло (марки няма да споменавам защото всички са един дол дренки :)) но със същите показатели- полусинтетика 10W40, и забелязвам вече втори път че колата видимо спира да пипа маслото колкото и здраво да я юркам. Е тоя куриоз ако някой може да ми го изясни... :rolleyes:Ааа...между другото...старото ми Ауди го даваха да гори "не повече от 1 литър на 1000 км."- цитирам книжката му :)

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...