Jump to content
PETE_TONG

Intake Mainfold D14a4

Recommended Posts

Колега сигурен ли си че това се учи по Биология. На мен ми се струва че имаш пред вид Физика. Имам един съвет, това с многото дунапрен не е много удачно според мен. Нали знаеш, че дунапрена има свойството да старее? Особено когато в коша има много топлина. Не че е много голям прецедент, но все пак е слабост. Това което си направил е временно. Ако просто си запълваш времето добре, но ако искаш да бъдеш еталон и за други колеги, трябва малко повече креативност. Предложението на колегата rulemaker не е много лошо, но аз не бих насочил тръбата директно към филтъра. Все пак какво ще се случва с влагата, която ще навлиза в този всмукателен тракт? Хубаво е да вкарва студения въздух в тази област на двигателния отсек, но нека да не директно към филтъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно бе хора,какво сте се напрегнали такива!? Стефане,ти май не си чел темата отначало за шийлда,където споменавам от какво е направен май ,а? Самата преграда е от Италбонд,който се занимава или се е занимавал със строителство знае какво представлява,сандвич от гума по средата и алуминиева ламарина от двете страни! Мисля ,че е най добрия материал от който може да се изработи самата преграда,ако някой не смята така здраве да е ! Rulemaker, в пространството на филтъра е да не кажа поне едно 10 градуса по ниска температурата от колкото в двигателния отсек,днес дори един приятел го забеляза който е доста разбирач,като си пъхнеш ръката температурната разлика е огромна! Дунапрена не е от захар ,че да остарее за 1 месец,споко не го мисли толкова,защото не искам да съм еталон на никой,всеки си прави колата както смята за добре. Колегата,който е постнал снимките на бялата ВТИ-ка мога да кажа само "Вие улучихте тоната сума" ще го правя точно така! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях казал ,че днес ще има заигравка със стоповете и мигачите,е това е :

 

1) първо свалих стоповете,защото не ми се облепяше като ненормален а и в гаража е студено,което не е добре за съхненето на лака. Добре ,че ги свалих,под стоповете беше инстинкса мизерия,кал,пясък и мръсотия.Всичко беше старателно почистено и напръскано с спрей против корозия! Така,свалих ги ,изшкурих ги грубо първо със Р320,после с водна Р1000

Публикувано изображение

 

2) Тъй тъй сме ги свалили и имаме достъп до дупките на фасонгите,рекох да попия образувалата се влага. Елементарно,един електрод и малко дунапрен.

Публикувано изображение

 

 

3) Използвах добре познатия на всички транспарантен спрей лак на Дупли Колор-червен.

Публикувано изображение

 

 

4) Напръскваме една ръка от цветния лак,оставяме за стегне 2,3 мин после със сешоара малко и следващата ръка. Който е замислил нещо подобно,да пъска смело,не слива ако пръскаш от нужното разстояние! След като нанесох 2 ръце(обилно) от цветния лак,оставих го да стегне хубаво 30-тина минути после пак със сешоара. Тъй като съм пръскал и преди със цветен лак на дупли-то,знам че не вади гланца който искам,затова след като стегна го запечатах с една ръка обикновен прозрачен лак,пак много обилно! И оооо,воала,оранжевото петно на прекрасните стопове го няма. :)

 

П.П. Забравих да кажа ,че и страничните мигачи станаха червенички. Получи се доста добре,различно е ! ;)

 

Публикувано изображение

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където си облепвал светлината за задна.... след като изсъхне червения лак и махнеш лепенките не остава ли ръб??И ако остава... след това, дори покрит с прозрачен лак, не личи ли? ;) Питам информативно за да сравня с това което съм чел в нета... п.п. добре изглежда наистина... поздрави! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бялото е на вътре. демек винаги има ръб и не си личи. и аз съм го правил само че пръсках черно и стана прилично. един колега от форума сигурно още си ги кара :)

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко си се объркал кой какво ти е писал май, аз за дунапрена нищо не съм ти казал, снимките съм пост-нал. Прегледай си темата пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко си се объркал кой какво ти е писал май, аз за дунапрена нищо не съм ти казал, снимките съм пост-нал. Прегледай си темата пак.

Сорка брато! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз моите ги пръснах ,обаче от препаратите на някои автомивки боята падна след няколко месеца...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти въобще прочете ли ми поста? Къде съм коментирал шийлда та ми го обясняваш от какво е направен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бааааа,темата замря! Айде един малък ъп,преди 2 дни се сдобих с красив филтър,филтърченценце за картерните пари! Старото произведение на изкуството нещо ми грозееше,ама много! Тъй като колата няма да се прави мулти-резачка,а ще гоня визия вън+под капака,сложих си афтермаркет филтърче за по голяма пригледност! :(

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото забравих да ви се похваля,в понеделник колегата "Oblaka" ще ми прати старото си реголируемо окачване(червени пружинки) и се надявам в сряда да е при мен,за да може в събота или неделя да го монтирам :) ! Отказах се от БГ тунингьосването с рязането! Та,да са ми честити предварително!П.П. Благодаря на колегата облака за коректното поведение,страшен пич е! Поздрави колега! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вдига си се разхода ако не е добре изолиран интейка щото си смуче топъл въздух

Само заради това? хмм!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес пристигна и окачването което закупих от колегата "Oblaka",ице мерси батка! Иксам да попитам тия които са монтирали койлове,защо шоковите тампони са 6 броя(ице ако четеш казвай) и тия фуниии пластмасовите каде се "тургат" :( ,бе пообяснете малко как се слага тва е ! ;)

 

Та ето го и окачването:

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще требва да пускам нова тема,защото към тая истина интереса нещо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшен си! Само от снимки ми литнаха мухите в главата (очаквай някой други въпросчета) за филтъра и интейка... продължавай в същия дух! мНого готино е станало а след прожуните ще стане просто върха. Проздравии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега,малко развитие по темата от тези дни-сложих тесния нож от VW Golf MK3 на хондичката отпред! Да ви кажа имам чуството ,че тоя нож е за там правен,много красиво стана а да не говорим че съм с 5 см по близо до земята с него и влизането в гаража се оказа приключение! :) Следващото нещо което беше измайсторено днес е сутиен за предния капак от бяла кожа(бял гонаправих понеже и джантите ще стават бели),аз си правих измерванията и кройките а стария Бай-Иван шивача свърши масторката част по шиенето.Сутиена стана все едно съм го поръчал от Ебея :) ,утре или най-късно в събота като я лъсна ще има подробни снимки по направеното. Обещавам ,че ще останете приятно изненадани ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимки да видим "ножа" че и мен ми е интересно ко е туй нещо :( пък и сутиена да видим :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е този нож?

На липа за бронята му викат нож колега :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свали си емблемите да не излагаш марката

Ееееееееее изчакай колегата да покаже снимки и тогава го съди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати липа, 5 см, тя е станала снегорин....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде де къде са снимките, че и на мен ми е мн интересно кво е станало

Редактирано от rulemaker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава и едни прашки да и ушиеш и си номер 1 :Dп.п. тия снимки и аз ги чакам с нетърпение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес времето горе-долу ставаше и нащраках малко пикчърчета,айде на сютюена :) и на грозния лип от Голф МК3!!!!:) Много ми харесаха снимки на Американски Хонди с сутиени и реших и аз да американизирам визията.Малко ме гледат като голям камък хората по улиците,ама поне съм единствения от хондаджиите във СТЗ с такъв сутиен! :) ,чакам коментари(дори и отрицателни!)

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следва:1) Джантите се боядисват снежно бяло,като сутиена.2)Фаровете се отварят и декоративната част от рефлектора се прави черен мат.3)Април месец ставам с 2 см по-нисък!4)Бас-каса със стъпало.5)Аларма,да отключвам и заключвам мързелешката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) :) много се извинявам за оффа ама носиш ли бели чурапи ...а други освен бвли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой се е изсрал така на капака :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не се сърди, но това бялото нещо на капака е ужасно грозно. Мое мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мдам и на мен не ми допада но ако ти харесва си го остави но личното ми мнение е, че бялото на капака не ти подхожда на интериора външния, а и така и неможах да вида хубаво снимките както ти му викаш на ножа от голф (липа за броните за другите колеги за да знаят какво е 'нож') е паснало на бронята :)

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липа е станал много добре доволно :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

липа се е получил страхотно :rolleyes: това с кожата и мен неме кефи поне да беше черна на цвят :) един съвет ако можеш си намери по голями халогенки , много повече ще и тичат отколкото тези , който имаш в момента :) остава ти задел лип и да я свалиш и е пушка :) btw: За фаровете съм съгласен и аз мисля да го правя когато имам време , също е доста ефектно ако стъклото се напръска с черно , в смисъл да стане като опушено стъкло.

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам но бялото ако остане така свежо ще е гот :rolleyes: но ако посивее ще изглежда кофти но според мен ще е по практично ако е черно..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя интеик е същия като този които тие харесал.Аломиниев с дупки за датчиците и капака на клапаните. Утре ще го снимам да го видиш :rolleyes:доста добре си изуливал топлото от филтара ами студено от каде ще дурпа ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Момчета,явно не четете какво ще има в близките дни-фаровете ще се отварят да се пръска декоративния отражател черен+джантите ще се правят БЕЛИ,което мисля ще си ходи с бялото на капака,тъй че споко,едно по едно,все пак ходя и на работа!

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В подкрепа на колегата РЕТЕ ТONG, ще кажа че на мен това нещо (бялата кожа на предния капак) ми харесва.В щатите доста коли имат такива неща, но наистина повечето, даже 99%, са с черен цвят! Казвам го като очевидец! Но пък колегата си има план и при него коженото нещо ще си ходи с джантите! Извинете ме за израза "коженото нещо", но не му знам името.Много добра работа колега!!!:cool::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламене бате мерси за подкрепата,а що се отнася до бялото кожено нещо в Щатите му викат "carbra" или на булгериън сутиен за кола,предназначението му е да пази от камучета и др фъркащи от хорските гуми лай........иии. Що се отнася до крайния вид на колата споко,всичко ще добие събсем друго измерение като затъмня фаровете и като боядисам джантите,вярвайте ми,правено е вече на Фотошопа и и бяга много. П.П. А що се отнася до цвета ,че е бял мога да казжа само едно нещо,това че съм пионер с белия кожен сутиен и не е във вашите рамки на естетическото не означава че на мене не ми харесва. В USA сивик форума доста хора казаха че е станало перфектно. Може би ако ви бях казал ,че съм го купил от ебея за 100$ щеше да е най-якото! Не искам да обиждам никой с поста си просто това си е моето виждане за колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, харесвам ентусиазма ти, прави това което ти харесва и те кара да се чувстваш добре, всички тук сме с различни вкусове, а колата в крайна сметка си я караш ти! Успех :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега не си прав. Никой не е казал ,че трябва да си го купил от ebay за да ти го оценят. Доста по качествено е както си го направил ти отколкото китайските боклуци. На мен също ми хареса просто на тъмен цвят кола това бялото е малко нестандартно (според мен) но нали затова е форума да си казваме мнението просто , а както казва колегата по горе "Твое си е"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много интересна тема!колега кво стана с притока на въздух ? четох с голям интерес

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...