Jump to content
ShEfA

Civic D16z6 драг срещу Toyora Celica

Recommended Posts

Гледам го тоя звяр по улиците, и се чудя... какво би станало ако застане моята кола срещу тази кола на 400м., не на дълга отсечка? Казват, че тази селика точно е скопена, но ми е интересно. Не създавам конфликти и няма да се пускам, просто нямам познат с такава кола иначе веднага, но ми е интересно какво мислите вие. :)Спестете си караниците, че съм безмозъчен рейсър и т.н., има си модератори и ще трият ако има нещо нередно в темата. Данните на колите са следните:Моята кофа: 1.6милилитра - 125 коня, много от които умрели от 1994-та насам.Тойотата: 1.8милилитра - 180 коня, доста запазили се коне, считайки, че колата е 2005-та година. Ам, точните спецификации са 1.8L 2ZZ-GE 180 hp I4.Или да кажем най-злия познат модел за тази селика: ZZT231 SS-II super strut package FWD MT 2ZZ-GE 190 PS @ 7600 rpm 180.44 Nm @ 6800 rpmЯсно е, че ще ме бие, въпроса е как какво с колко, такива неща :) а може и да не ме бие сигурно според някои ;) айде, юруш!Гонки и интриги... да ви имам "готените" мозъци... сякаш не сте прочели цялата ми тема, ами само заглавието и веднага да се направите на граждани с потекло. Суапнати двигатели в кола, която по закон не трябва да е с този двигател и пак говорят... като карате напълно сток коли ме съдете. смешна работа.Ако някой има такава кола от София се пускам още тази вечер. Не си бръщолевя просто.Към модератор: Опс, без да искам съм сбъркал и съм написал toyora вместо toyota в заглавието, моля за редакция.

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

срещу селика 180 коня падаш !!! ..... (освен ония ако не е някои ламер :):) стига с тия хипотези деееееее екшан трябва . всяка тема имам ли шанс срещу.. просто взе да става банално честно ,нищо лично към теб.тая селика 1.8 2000+ година е 143а не 180..(и 192 коня която е рядка ! с 6 скорости )... ако не се бъркам и ако е така нещата зависят главно от шофера !!!! и от колите в какво състояние са ) -редактирам сега видях че има и 182 ...... и от нея ще паднеш !!3-4 коли разлика ( мое предположение макар и супер неточно )

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси мамата, верно трябва да пуснем раздел "Гонки и интриги" явно :) А по темата - падаш колкото и да е куца селиката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.zeperfs.com/duel1173-369.htm Това е приблизително като се има в предвид че и в този сайт има доста разлики с действителноста!А след 2005-та си мисля че селика(поне за Европа) има два мотора 1.8и(143 коня) и 1.8 тс(без турбо!!!192коня)..като съм чувал за по-малкия мотор че е куц и на 402.33 метра може и да го отвееш,но нали знаеш зависи от шофер и състоянието на колите!А Тойотата е доста по-нова и следователно запазена..и пак не се знае :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен тази друга 180 коня няма. http://www.autohop.bg/catalog-view-19375-2...Celica_GTS.htmlзабележи въртящия момент колко е на тази селика и е със 6 степенна скоростна кутия , абе въобще защо приказваме ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, 2.5 от мненията в темата са по темата и правилно написани - другите 1.5 са бръщолевене на "готени" хора. Ето, видях, прочетох - заболя ли ви да напишете? ПфффА какво ще кажете за най-ниския модел, колегата, който спомена 146коня.? Ако имам лепенка ремус и ангелски очи няма ли да имам шанс?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

looooooos

Сигурно си искал да напишеш loose ;) Ама те разбрах, да кажем. :D Гледай ти, имало хора, които отговарят като хората. Кратко и ясно - много им беше трудно. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са напреднали технологиите щом от 1.6мл обем се вадят 125 коня вече :D Извинявам се, но не се сдържах :D За резултат от гонката - ще паднеш, но ако искаш по-конкретни цифри ще се наложи да провериш на пътя ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Няма какво да се сдържаш, използвах милилитри за да иронизирам малолитражките :DИли да кажем... 1.6 милилитра отново, но тоя път двувалово, тоест B16A2 или нещо от тази порода? Или Krelion-а с B18-ката как ще се справи? Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам тези 169нм. за Тойотата (ако е 147кс) , но пък имате почти 200кг. разлика в твоя полза и знае ли човек..? Предположения много - моето е, че само в първите стотици метри дръпваш. После се обажда другия японски събрат :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eneos

Срещу Toyora Celica нямаш никъкви шансове!

Модераторите моля оправете заглавието на темата, че се излагаме така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:huh: ГотЕн, прочети ми темата от край до край и после пускай умни мнения ;) Писал съм да ми се оправи заглавието още в основното мнение на темата, най-отгоре - последния ред ;) Излагация голяма - никАкви, а не никЪкви шансове имам ;)Я, намери се колега с различно мнение от останалите. Може и да имам няколко метра за мен ;) Ама никой не отговори как би стоял въпроса срещу двувалово V-tec-че Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако си едноваловия втек батка колкото и да не ми се иска пада вече за другия двуваловия ако е в добра кондиция ще има интрига според мен :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pamo

Не само интрига, ами и ще бие. Само да не е шеста ген., че те малко си понатежават в сравнение с по-старите двувалки.Но мисля, че съотношението м/у маса и мощност ще прати Хеч 5-та с B16 мотор пред Тойотката :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... aко питаш за тая http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/11056.htmlняма страшно шансовете ти са почти нулеви,но винаги има възможност оня да обърка нещо скоростите :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zelen4uka

Тойота е по-добра марка. По-добри продажби. Това трябва да се има предвид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zelen4uka

Тойота е по-добра марка. По-добри продажби. Това трябва да се има предвид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста спорен въпрос. На драга на писта Дракон имаше един колега с Корола - 1.8, 192кс. Добре върви, но не бях много впечатлен. Не помня времената, но към края се появи един CRX, който свали на Королата 1 - 1,5сек. Момчето с Хондата каза, че двигателя му е сток 125к.с. Явно килограмите са си казали думата, а Селиката е малко по-тежка от Королата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готен,със двувалката по каталог биеш всяка една Селика до 100.Въпроса е че кам 120-130 Тая селика дето е 192 коня ше те настигне и до 400-ия метър ще те бие,на тая дето е 182 с двувалката ше и се опънеме и даже може и да я бием.Специално по каталог нещата са в наша полза срещу 182 коня селика.Голямата обаче ни бие по максимална скорост и ще те бие макар и с малко на 400м .С 125 коня хонда нямаш шанс срещу нито една.За съжаление.И аз съм на страната на Хонда но поне и тея са японци.Иначе може да ги пуснем с нещо в техния клас.Примерно да им дадем един тайп Ер 2000 милилитра 2006 година ето даже тяхна година 201 коня малко е по-яка де,ама я бие с много.Ей нема значение в класа си нема по добри на драг от хонда.Коя кола 1.6 е по-яка от двувалката.Поне заводска де.Аз не се сещам.Или от 6-та генерация,която е тайп ЕР,тя е 185 коня малко хора знаят че я има но я има.Без турбо без нищо,така ти я продават,а пак е 1.6 просто Хонда са най добрите.А малко понеже се отплеснах,ГОТЕН нямаш шанс с твойта Хонда срещу тия селики въпреки че и твойта е бая вървежна.Айде със здраве :cool:

Редактирано от Dulgia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...