Jump to content
Jonini

Загрява на празен ход.

Recommended Posts

Колеги, на празен ход рязко загрява. Перката се включва, но няма ефект. В момента, в който я изфорсирам дори и на място и температурата веднага се нормализира. Термостата е сменен и не губя антифриз. На няколко пъти виждам пара над десния фар, но когато отворя капака не виждам нито да хвърля антифриз, нито от къде е тази пара. Преди време губех антифриз. Оказа се, че маркучето към разширителния съд бе почти запушено. Оправи се и сега просто нямам идея. Приемам съвети и идей?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и аз така се чудех бая време, самозальгвах се но -гарнитура виж дали ти надува маркучите и много добре виж какво излиза отзад- моятя направо си миришеше на антифриз!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не излиза ненормално отзад. Мирише си на бензин. И се чудя, защо като дам газ и спада за 2 секунди. И защо загрява само на място?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е гарнитура, нито термостат, ако загряването е само на празен ход.Преди да запалиш колата / студен двигател /, отвори капачката на радиатора, долей течност в него, затвори, палиш да работи на празен ход и вече няма да загрява, сигурен съм.Вероятно имаш проблем с капачката на радиатора. В разширителният съд имаш течност, но в двигателя няма, затова и загрява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз залагам на това че водата ти е малко в радиатора.95 % съм сигурен по симптомите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремък на водна помпа?

значи е скъсал агренажният :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремък на водна помпа?

значи е скъсал агренажният :hondarulez:
Ясно... :angry: При мен са различни... :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да го е скъсал ама да не е разбрал :hondarulez::angry: :angry: .водата му е малко...това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май има два варианта:Да ти е малко антифриза.Да имаш уронени лопатки на водна помпа.Това второто го виждам редовно в сервиза, доста хора карат все още с вода през лятото, водната помпа не се смазва добре и лопатките корозират след време, нищо, че е алуминиева.Възможно е да губи течност от зле стегнато съединение или от шибъра на водната помпа. Когато двигателя е топъл, трудно ще видиш теч - изпарява се течността.Прегледай си капачката на радиатора, за всеки случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лопатките на водната помпа се износват от кавитация, не от смазване, но това е друга тема.... :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водна помпа! Нямаш добро циркулиране на водата. Провери я да не смениш и гарнутурата на главата като прегрее.

Редактирано от MonsterOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лопатките на водната помпа се износват от кавитация, не от смазване, но това е друга тема.... :hondarulez:

Лопатките на водната помпа се износват от абразива на ръждивата течност - 99% вода. От смазване се нуждае шибъра на водната помпа.Но в крайна сметка за мен е водна помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Jonini

Нивото в радиатора е нормално. За мен е също водна помпа. Не може да загрява на място и като я форсирам също на място да се нормализира температурата. Благодаря на всички за мненията! Ще пиша като сменя помпата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е водна помпа.Провери първо малките неща а после се хвърляй на големите.Даже съм 100% сигурен ,че не е помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си хубав антифриз - по-скъп е, но няма да ти протечат маркучите!

Редактирано от Fido Dido

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondajapan
:lol: това пък какво общо има с проблема!!!?какви маркучи,какви 5 лева :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай капачката ,ако имаш възможност сложи някоя, която със сигурност е читава и виж дали ще прави същите номера.Също така прегледай маркучето към разширителният съд (беше споменал че се е запушило преди )

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nastezatelq

може да имаш въздух в системата и моята го прави от време на време.И ако водата ти е паднала със 100грама пак ще ти окаже влияние за загряването поне при мен е така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си хубав антифриз - по-скъп е, но няма да ти протечат маркучите!

А може би е време да се спреш малко докато се образоваш. Издъни се с ремъка и сега наваксваш. Споко.Аз залагам на нещо запушено :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на нещо запушено :/

Като питата на радиатора напримерно ;) Може именно за това перката да вентилатора да не смогва да го охлажда както трябва. Повишава се налягането в радиатора (в следствие на повишаване на Т на водата и/ или парите, ако не ти е обезвъздушена както трябава системата) и изпускаш пара през капачката. Като дадеш газ водната помпа завърта водата в системата и това нормализира нещата... може би ;) Случката ми напомня на климатик със запушени ламели на кондензера = лошо охлаждане = високо налягане в системата = проблеми. Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, дали не е възможно, да има отлагания от котлен камък в радиатора и блока? Има разни химии за изчистване, но лошото е, че ако имаш запушени течове, може да "излязат" наяве.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към мнението на колегата, че първо трябва да се търсят п-елементарните решения. Аз бих почнал с прочистване на системата от разни затлачвания, защото мръсотията=лошо топлоотдаване. Според мен първо си промии системата, ако не помогне, поне нищо няма да изгубиш и после търси другаде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...