Jump to content
martjo

Приспособление за скриване на рег. номер на автомобила

Recommended Posts

Здравейте всички!Темата е малко шантава, но ме интересува дали някой е виждал такова нещо и откъде съответно може да се набави?Един мой познат ми говори оня ден за някакво фолио, и спрей имало такъв, с което можело да се направи така, че регистрационният номер на кола да не се вижда на камерите по кръстовищата. В началото го гледах малко подозрително, с един поглед, който казва: " А бе ти да не си малко "мръднал"?". Уви не е побъркано момчето! Вчера дкато се разхождах из Варна и съвсем случайно ми направи впечатление един микробус и по-точно номера му. Имаше някакво покритие като лупа изглеждаше в първия момент, но като се вгледах видях, че е нещо от типа на едновремешните календарчета с холограмен образ (руските).Както е номера наполовина е разделен от полегати линии, много ситни, които се срещат в средата на номера. Като го погледнеш под наклон отляво се вижда дясната страна на номера и по-скоро само двете цифри и двете букви. Погледнеш ли го отдясно - обратната страна се вижда, а дясната не.Неудобно ми беше да отида до самия номер и да се взирам как е направено.Та ако някой знае за такова нещо да драсне някой ред.P.S. Имало и спрей, който при инфра ред камери действал по същия начин.Предварително благодаря за отговорите и мненията и отново се извинявам за глупавата тема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има такова фолио колега но от къде може да се намери и колко струва нямам идея.ако някой е намерил моля да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На месечната в Б-с се разискваше точно тази тема...........та имало такъв спрей(аз лично не съм го виждала)прозрачен доколкото чух и кат те наснимат камерите излизало бяло петно ! :D:D :D50 долара май парчето бил тоя спрей :unsure:

Редактирано от dida81

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, гледал съм едно предаване посветено точно на тия шмекерии, но не помня дали беше "Мит Бъстърс" или Фифт Гиър или Топ Гиър, със сигурност едно от трите. Какво ли не пробваха. И фолио и лупи и пластмаси релефни и спреъ някъф. Нито едно не действаше, при това местеха и ъгъла на камерата за да изпробват различни варианти.Ако смяташ да ти се налага да си криеш номера, по-добре не се качвай в кола. Най-много да утрепеш някой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нормално е в предаване което се излъчва на всички континенти да кажат, че те такова нещо няма, то иначе всеки ще се възползва. Аз съм малко скептично настроен към тези тестове в ТВ предавания, но все пак :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest SuN`HiGh

Давайте да си порачваме от този спрей колеги :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър
Отговорено (Редактирано)

...на теб пък за кво ти е с тоя бавния Прелюд едва ли ще превишиш скороста :unsure:

Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, гледал съм едно предаване посветено точно на тия шмекерии, но не помня дали беше "Мит Бъстърс" или Фифт Гиър или Топ Гиър, със сигурност едно от трите. Какво ли не пробваха. И фолио и лупи и пластмаси релефни и спреъ някъф. Нито едно не действаше, при това местеха и ъгъла на камерата за да изпробват различни варианти.Ако смяташ да ти се налага да си криеш номера, по-добре не се качвай в кола. Най-много да утрепеш някой.

Колегата е абсолютно прав.Предаването е "Мит Бъстърс" и те се опитваха чрез тези три технологии (лупа, това което по-горе колегата спомена и спреи) да избегнат камерите - опитах се да намеря точната серия в "youtube" но без успех.Сега мисля да ви дам няколко алтернативи които са тествани и дестват срещу камерите за скорост:1) "Топ Гиър" -
/както видяхте в началото - Хонда Сивик Type-R не е успяла да бие камерата за скорост :) , без да унивате, това ни дава по-голям стимул за тунинговане/, а и още нещо - при тях е задължително да има две снимки на които да се вижда ясно регистрационнияти номер, а в БГ незнам как е, затова пък има вариант 2).2) "Мит БЪстерс" -
- е това вече е скорост :D3) И накрая вариант който наистина действа тестван от "Мит Бъстерс" и според мен изкопиран от "Транспортер" -
Надявам се да съм ви бил полезен, peace !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не съм гледал нито в "Мит Бастърс", нито в "Топ Гиър", обаче ви казвам беше много интересно това дето го видях. Ако някой колега има от Варна да се оглежда за тоя бус :) Мисля, че беше Мерцедес Спринтер и номерът му беше с две осмици май, ако не са били повече :D Ама съм сигурен, че камерите няма да го уловят или поне трябва да са под различен ъгъл за да сглобят пъзела от двете половини на номера му. Щом човешкото око не го "хваща", би трябвало и камерата да се "лъже".А до това, че показват шмекерии в такива предавания, и аз съм съгласен с rulemaker, че няма все пак да покажат нещо, с което да заблуждаваш властите !!!

Редактирано от martjo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе колеги вие някви престъпници ли сте, не моа да разбера?!? Обяснение "ма на мен само ми е интересно". Имаше тема дали може от газов да се направи боен. Нали знаете че това което правите е незаконно и съвсем спокойно може да ви приберат в панделата. Като толкова ви е страх заставате до първата самотна кола по тъмно и и сваляте номерата щом ви е мерак да се криет !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна има и една черна Astra G хетч с леки наченки на тунинг и с доста мъглява регистрация !!! Отдавна са ми казали, че няколко слоя безцветен лак са достатъчни за да се разфокусира камерата, но до сега все ме е домързявало да проверя теорията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не бе колега, не сме престъпници. Само споделих за това нещо. Странен ми беше, както казах в самото начало, разказът на моя познат. Та затова пуснах и темата интересно ми е някой знае ли за нещо такова. Не че искам да обирам номера на чужди коли и за какво са ми притрябвали? Смея да твърдя, че шофирам по всички правила, е и аз не съм светец, случвало се е да наруша закона, но е било съвсем безобидно и не е застрашавало нечий живот или дори кола.

Редактирано от martjo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги така като гледам всякакви предложения направо ме заболя тиквата да мисля ама едно е сигурно. Някой ще се изрьси някакви пари за дал господ и после и акта в КАТ ЩЕ СИ ПЛАТИ карайте разумно пак ако ще и с наилон си овиите номера и тва е идея. :ebanjeee::argue::whistle::whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой колега има от Варна да се оглежда за тоя бус :argue: Мисля, че беше Мерцедес Спринтер и номерът му беше с две осмици май, ако не са били повече

Да, колега! Мерцедес е! Абе и аз го фокусирах из варненските улици и викам лъжат ли ме очите, не ме ли лъжааат, ама явно не съм толкова зле със зрението, колкото мислех :whistle: Таа, буса беше в движение и не успях много да го огледам, обаче ми се струва, че не беше спрей, а фолио. И колкото по-отстрани го гледаш, толкова по- не се вижда. Като спря на светофара го огледах и по права линия и беше по-видимо, но пак замацано. Наистина във Варна взе да става хит, защото мисля, че мернах още един мерцедес, един тузарски такъв, и с неговия номер беше същото. Да не би в племето на мерцедес да са разработили някаква технология?! :ebanjeee::whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко инфо по темата PHOTOBLOCKERwww.regblocker.com/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по един стелт да яхнем...,така никой няма да ни види !Всеки прави нарушения,ама аман от градски рейсъри!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

Днеска видях една кола. Номера беше толкова избелял че черното на буквите беше идеално бяло и едвам се четеше като карах зад него....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е идея да си изпилим номерата :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А полицаите как ли ще реагират на невиждащите се номера,а? :lol:

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Още малко инфо по темата PHOTOBLOCKERwww.regblocker.com/

Колега поръчай спрея,ще се съберем 10 маняка и ще заделим по 1.999 паунда.Давай да се записваме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледах видеото си мисля 4е сместа е брокат и епоксидна смола,това всеки може да си намери...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А забелязахте ли на клипчето на Топ Гиър как отново се лансират англииските коли? Пробваха с японска резачка (малка, най-малката) - не става. Пробваха с немска машина (тежи доста и не е чак бърза или спортна) - не става. И накрая, О, Господи, с TVR Тускан стана, дето е само мускули тая кола. Ей тва не им харесвам на авто предаванията генерално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...