Jump to content
Dakata_bs

Въпрос за смяна на мотор на сивик

Recommended Posts

здравйте колеги карам сивик 125 конски сили 94 година.Четох из форума но не намерих това което ме интересува а именно swap със k20a или к20а2 мотора.ще съм ви благодарен за мнения съвети и тем подобни благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под каква форма трябва да са ни съветите и в каква насока :P Окуражаващи , обезкуражаващи или ... ??? Не си намерил незнам си каква информация понеже май са единични бройки колегите , които карат коли излезнали от завода с такъв двигател , а все още НИКВИ от тези , които са направили подобен проект :offtopic: Виж мога да те насоча към колегата Драгич , който продаваше такъв двигател и знам , че има група от майстори с него , които може би ще могат и да го сложат :) Съветвам те и да се разтърсиш в чуждите форуми - питай Гугъл за суапове с к20а2 и съм сигурен , че ще се заринеш :offtopic:За съжаление в милата ни родина още няма такива ентусиасти с такива средства :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

в смисъл съвети какви препятствия има проблеми съвместимост и долу горе на колко може да се направи такъв суап твърдо съм решен да го направя на всяка цена ровя се из чуждите форуми но има термини с които все още не съм запознат и така нататък иначе бях замислил да се турбинира д16ката но се замислих че от к20 после може да се направи к20 турбо :lol: въпрос на средства а за фен на марката определено съм.

Редактирано от Dakata_bs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега добре дошъл! За съжаление тук трудно ще намериш инфо за този суап, просто незнам някой да го е правил, един колега слага Б18-ки в ЦРХ, ама К20 в Сивик не е правено :)Ако ровиш из други форуми и имаш проблеми с превод и т.н, пускай ги тук нещата, ще помагаме :), Успех!

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти трябват Engine mount kit на 100%. Полуоските също.Окабеляване, радиатор, маркучи.Скоростите ако не се лъжа са с жила като на Прелюд и там ще има рязане и преправяне.....мисля, че исп. колектор си минава свободно.Правени са много такива суапове по света.Търси чети питай в чуждите форуми и така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има6 ли заделени 10 000 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даже малко повече съм приготвил колега аз докато не си начеша крастата не спирам :bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е това е супер, значи се насочи към купуването на front clip (цяла предница) и задели някой лев за тампони на hasport и други китове, които ще ти спестят ужасно много неприятности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси във форума колегата "poli" той се занимава с вкарването на такива "предници" ( коли рязани от волана назад ), даже имаше и тема някъде :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съап-а се обади може да измислим нещо :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dakata_bs

в смисъл е по добре да се вкара цяла одрязана предница отколкото двигател изкаран?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Освен двигател ти трябват още неща - полуоски, карета, окабеляване, инсталация, ЕЦУ, скорости и т.н и т.н, затова като имаш бюджета, най-добре да вземеш предница с всичко на нея - така само вадиш и слагаш, а не да търсиш после сума ти части, за да я подкараш :thumbs1:

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Надявам се скоро да мога да ти предложа оферта за предница с К20 вътре(Сивик Тайп Р).Както каза Емо погледни в Хаспорт...и за воден радятор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ау ако знаеш как се радвам, че ще го правиш.. леле, това е мечта за мен.. гледам съм не едно клипчета с такъв двигател в Civic и... говорим за ниски десетки, ако си сложиш едно охлювче да диша под капака. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

такова :) нещо в бг няма кои дА ТИ ГО НАправи(или ако се намери ще ти одере кожата)(само тампоните за конверсията ти са 700-1000 лв) аз предлагам да не се занимаваш а да минеш вариант с б16 б18 двигател(които ми се вижда на мен по достижим).и не е лош вариант)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми кире(аз те познавам между другото) ако стане толкова недостижим този вариант с к20 ще мисля за конверсеия с някое б18ц серия при него май нямалко толкова преправяне.Но за сега това е вариянта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

извинявам се че спамя в темата ама....колега KIRIL-ти постоянно ли си на всяка манджа мерудия???в който и джоб да бръкнеш все дипломи вадиш,АЗ МОГА да направя такъв суап,стига си изказвал некомпетентни мненияпп.да ме звинят модовете ама омръзна ми да чета мнения без покрития

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво значи не може да се направи бре Кире :) Ебахти керливите тампони брат.Всичко може да стане :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даката,ако имаш финансова възможност,слагай главата в торбата и не му мисли много.Мое мнение е,че ,,Варненската бригада,, ще направи Суапа.Мисля,че в момента Драгича е в Англия,но все пак му драсни едно лично и може пък още на този курс да ти се усмихне късмета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо не Б20? доста по лесно ще е и по евтино :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако всички си правеха труда да прочитат цялата тема, както аз правя като ще давам мнение, щяха да забележат, че човека разполага с повече от 10 000лв. и явно много желание. Стига сте го разубеждавали, всички, които пишат за друг двигател и дават предложения относно суап с друга сериа двг спамят, защото само можете да видите как се казва темата :) Айде пич, МНОГО късмет ти пожелавам, всичко да минава като по 0W50 масло. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че да му дам един вече грижливо подготвен,усърдно тестван и доказан мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

колега,аз не искам да се караме ама ти постоянно ме чоплиш за нещо,доста годинки съм работил по сервизи че последно прекроявахме джипове двигатели и.т.н за офроуд,достатъчно добре съм запознат с железата,предполагам и с двигателите,за да искам да се хвана с това и малко пояснение,както повечето от вас знаят че пуснах х22 в прелюда си 3г.всичко ми коства 2-дена за укрепване на двигателя,оттам нататък времето за страничните неща не ги броя,щото ми отнеха около месец само след работа и почивните дни,така че когато човек знае какво иска да направи(не визирам само мен)ще го направи.Едни тъпи американци го могат а ние българите ли няма да можем??? А това че сме се мъчили да развиваме търговска цел лошо ли е?Аз занапред имам желание да се занимавам само с това,нали всеки се мъчи да припечели и преживее някак си?но думите ти мисля че са провокирани не само от това,знам защо Драго не иска да ти продаде двигател,но това не е за тук съгласен ли си?пп. за ц20хе заповядай във Варна да се запознаем и ще ти обясня какви са разликите+това днес си купих такъв кадет,да ме извиняват колегите ама е за други цели.Хайде мир

Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кире надявам се тва рацерски да не го казваш като подигравателно по принцип искам да го направя да ми доставя удоволствие колата не колко коли ще опъна на гонки пък сега чакам да ми обявят една ценичка за type r хондичка предпоследния модел ако е сносна живот и здраве я отнасям

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо подигравателно просто ако се направи такава кола тя ще е с цел точно за (рацинг) аз поне друго приложение не и виждам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо подигравателно просто ако се направи такава кола тя ще е с цел точно за (рацинг) аз поне друго приложение не и виждам.

Ех брато нема ти да разбереш и тва си му е ...всеки може да направи кола за каквото си поиска..да я кара както си поиска..и т.н. ..тва че ти мислиш че една кола тряя да се прави само за рейсинг не значи че е така....мъка мъка мой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо подигравателно просто ако се направи такава кола тя ще е с цел точно за (рацинг) аз поне друго приложение не и виждам.

Ех брато нема ти да разбереш и тва си му е ...всеки може да направи кола за каквото си поиска..да я кара както си поиска..и т.н. ..тва че ти мислиш че една кола тряя да се прави само за рейсинг не значи че е така....мъка мъка мой.
различни виждания . се нарича но някои хора не го разбират това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се карайте бе хора не сам пуснал темата за да поражда спорове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

давай колега, взимай един K20, мушвай го в една 6ген. купе, и ще караш супер машина, ако ще и да я караш с 50км/ч :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с Type R е можеби най-добрият варянт,колата наистина е уникална/и от вътре,и от вън/.Освен това върви здраво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда оптималния вариант е но нека обадят цена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука е 22-23к евро в магазина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако става въпрос за последния модел Таип Р европейската версия не мисля, че е оптималния вариант май повече са критиките към нея от колкото похвалите и както е известно това не е "истински" Таип Р.Иначе успех в начинанието, може да влезнеш в К20а.org там има всичко което ти е нужно като инфо. Дай боже вече да инаме и първия К20 swap.

Редактирано от Cent

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6gen. или 5gen.купе с К20а, ми се струва че ще върви доста повече от новият TYPE R :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса не е в това да отидеш да си купиш готовата кола и газ а да направиш нещо от нищо (нищо не е точна дума когато става въпрос за Хонда ама разбрахте смисъла). Всеки може да отиде до магазина и да си купи последния модел Тайп Р но хората, които са сложили К20А в 5ген купе сигурно се броят на пръстите на двете ръце а кефа че си постигнал нещо е ....... трябва да се усети

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ставаше дума за най-новия а за най-манияшкия според мен предпоследния обадиха ми цена 15 к евро но за сега не мога да я взема така че си остава варианта с суапа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даката,ако имаш финансова възможност,слагай главата в торбата и не му мисли много.Мое мнение е,че ,,Варненската бригада,, ще направи Суапа.Мисля,че в момента Драгича е в Англия,но все пак му драсни едно лично и може пък още на този курс да ти се усмихне късмета.

Марто търся К20 и за друго мом4е но за сега дърво.Поляците са завзели острова и цените са съвсем разли4ни от последния път като бях тук.Но 6те намеря :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...