Jump to content
Prelude98

НЕОДИМНИ МАГНЕТИЗАТОРИ

Recommended Posts

Колеги, вижте на какво се натъкнах в интернетТУКСтава въпрос за магнетизиране на горивото и въздуха, които се подават в цилиндрите. Виждам някъква логика в това, че евентуално може да се подобри изгарянето и от там да се подобри работата на двигателя и мощността, но все пак ако някой знае повече или е пробвал, нека сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един колега каза ,че ги използва и е доволен , също така каза ,че сработва след около 1-2 месеца след като се постави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за 60лв. получавам по-тих, по-мощен, по-пъргав, по-чист, с удължен живот двигател?? Ъм... не знам защо, предполагам просто манталитета ни е такъв, но на евтини джаджи, изпреварващи цената си в стотин пъти не мога да вярвам. Все пак, ако наистина някой може да каже нещо, от личен опит, моля нека се намеси. Ако написаното там е вярно (наистина има логика), това е голяма работа :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"ЗАЩО МАГНЕТИЗАТОРИТЕ СА ТАКА СЛАБО РАЗПРОСТРАНЕНИ?Подробни изледвания направени в САЩ през 90-те години показват, че уред, ограничаващ разхода на гориво само с 15%, ще доведе до намаление на годишните приходи към федералния бюджет с 45 милиона долара!!! Не сме срещнали подобни изследвания в последните години, а разбира се, горивата по света нарастват ценово от година на година." :D :D :D Това е голяма,ама голяма тъпотия.Целия свят се стреми към икономии от много години, не само на горива.Хората в Щатите в момента пестят та се пукат!Искам да попитам,като са толкова ефективни тея магнетизатори,що не са вградени серийно в колите,катодругите иновационни технологии.... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен би трябвало да има полза от такова нещо, но в никакъв случай да ми вдига мощността с 16 % и макс скорост със незнам си колко, аз турбо ли слагам или нитро ?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"EXPANDER ДЕЙСТВА ПРИ ВСИЧКИ ВИДОВЕ ГОРИВА (ГАЗ, БЕНЗИН, ДИЗЕЛ) ВЪВ ВСИЧКИ АВТОМОБИЛИ!Горивото, влизайки в двигателя, представлява съвкупност от безразборно разположени и слепнали помежду си частици, лишени от нужното количество кислород. В следствие на това се получава само частично изгаряне на горивото и се отделя голямо количество изгорели газове, богати на СО и НС, което води до:" Води до голяма заблуда.Дизела впръсква горивото под налягане и го разпрашава като мъгла,къде има слепени частици хич не ми е ясно?Инжектора на бензина и газта за кво е?Физико-химичните процеси са доста сложни и спокойно се спекулира с хората които не разбират!Този експандер може и да има ефект,но за карбуратор.новите технологии са го погребали отдавна.Лично мнение!Да не се обиди някой!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

в цялата тема да вмъкна и още нещо което видях, един приятел си е направил йонизатор на въздуха който влиза в двигателя след въздушния филтър, и спред неговия борд комп дава разлика: без него при 80 км/ч разход 6, с него при 80 км/ч разход 5, и според него дава и някаква мощност в +, сега мисля да си правя и аз такова да пробвам дали има разлика в разход/мощност ,както и това с магнитите е направил, но е слагал магнити от хард дискове, за тях не каза че е уисетил ефекта , но за йонизатора да , понеже го е направил на реле и си го пуска и спира когато реши за да тества

Редактирано от lefter0v

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото схващам става въпрос за молекулно ниво т.е. при наелектризирането по-голям брой молекули на горивото и съответно на въздуха успяват да взаимодействат помежду си по време на изгарянето, отколкото при нормалното впръскване. Въпроса е, дали това което се продава, в действителност поражда тези процеси на практика :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на практика според теб , при 3000 оборота в минута колко бързо мислиш ,че става впръскването на горивото с въдуха и дали тези неща ще сработат при такива.Мислиш ли че тази джаджа с размери от няколко сантиметра ще успее за части от секундата да промени структурата на готовата смес. ? може би ако целият колектор беше магнитен щеше да има по голям ефект , или до колкото виждам на схемата устроиството е преди да се образува сместа , еми след като се образува тя дали ще е така подредена ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе хора, престанете с тия глупости!

Ако ви се търси - миналата година руското "За Рулем" (за не разбиращите руски -"Зад Кормилото") публикува изчерпателен тест с магнетизатори, йонизатори и ред подобрители - поне 3-4 устройства ако не греша.

Резултат:

Икономия - йок

Повишена мощност - йок.

По-чисти свещи - йок

По-малко вредни емисии - йок

 

по кой начин като дигнеш конете на колата от 90 на 100 (ако се дигат!), ще увеличиш максималната скорост с 15% (демек, сега дигаш 180, хоп и дигаш 205) ? да ви подскажа че при такива скорости за да дигнеш с 105 скоростта трябва да увеличиш мощността на колелата поне 20%

По кой начин ще отстраниш

характерната лоша миризма, особено при дизелови автомобили и такива с АГУ

, при газ, когато пропан-бутанът е БЕЗ МИРИС, мирише парфюм добавящ се с цел да се усеща ако има теч?

 

Същата работа като "чудодейните" FFI таблетки - ставаш дилър и печелиш % от покупките, па кой ще те осъди ако пишеш че карайки кола с магнетизатор ще си оправиш лумбагото, коляното няма да те щрака и д-р Ливайн ще остане без работа(наколенките поне има логика да действат, но това е друга тема)

Ама във Флорида, където e фирмата разпространяваща FFI таблетките, те са регистрирани като "подобряващи работата с безоловен бензин на двигатели създадени преди 1973г" ! Плюс че се разследват за подвеждаща реклама!

купувайте неодимови магнити... каква е цената на наистина неодимов магнит, колко е голям - изобщо мълча...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не съм наясно с тея магнитни историй,ама има едно устроиство,дето като го сложиш на водопроводната тръба в къщи,спира образуването на котлен камък по тръби и боилер и даже с течение на времето изчиства наслоения такъв.И то работи с някво магнитно поле.Странното е ,че имам 2-3 познати дето им върши работа,а точно обяснение откъде идва този ефект-няма. :D Изобщо-магнитна му работа! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един прост пример, някои виждал ли е компютърни котя с вграден йонизатор вътре, че почти не сабират прахоляци... явно може и да е минимално деиствие но явно го има, пък и е измислено през 90 години не е нещо ново

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахахахахахаха ...в какъв филм се вкарахте пак ?!? Restless е прав - кви магнитни свойства на горивото , какво намагнитвания за 1/100 от секундата , какви индуцирани тоци , какви 5 лева :D който иска да си слага магнити , хапчета , соленки и каквото иска в горивото, ама по-добре вземете си сменете горивните филтри :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали сте наясно недоимов магнит 1см3 колко килограма желязо може да дигне...не бих се учудил ако се нахлузи истински такъв на въдуховода, просто да изкърти пластмасата и да се забие в радиатора :rolleyes:http://bg.wikipedia.org/wiki/Неодимов_магнит

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

**и най-мощните видове губят магнетизма си при температура над 80°C. По-термоустойчивите видове могат да работят при температура над 200°C и дори 230°C, но тяхната сила е незначително по-голяма от тази на самариево-кобалтовите магнити. **мисля че това е отговора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може би повече смисъл има в йонизирането на постъпващия в двигателя въздух. Ето една схемичка как се прави:http://ha-lab.narod.ru/ioniz2.htmlЕто и какво са намерили колегите в един друг форум:http://forum.beinsa.info/index.php?topic=384.0

Редактирано от DundyTheCroc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вариант едно с газово, с плочга ще бъде много забавно да се види :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

цитирам:

Отрицательные ионы и являются отличным катализатором горения.

:rolleyes:

1% озон във въздуха и колата сваля 25% разход.

Да ама колко енерия е необходима за 1% озон при 100 кила консумация на въздух?

Според един - 100W, според някаква научна лаборатория - 17КW.

:)

вариант едно с газово, с плочга ще бъде много забавно да се види

:bow::) :) Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

климатика в спалнята ми е с йонизатор, и като вляза в стаята КПД-то ми се покачва с 20-25%, :):rolleyes::) също така в спалнята мога да правя секс с 10 мин. по дълго от колкото в хола :), П.С. сори за :bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Brutalism

Аз повече вярвам на таблетките на ФФИ за намаляне на разхода,вредните емисии и Увеличаване на мощността и др.А тоз йонизатор мноу ми е странно да струва само 60 лв и от там нататъка като го сложиш и пех сърце и как магнита ще намаля вредните емисии,незнам повече ми прилича на имитация на таблетките и който се набута ся продавача да си изкара някой лев...незнам ама с тва гориво взеха да излизат кви ли не небивалици и да се чуди човек...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest SuN`HiGh

Някой може ли да каже нещо повече за тези таблетки ФФИ че в скайп има един дет всеки ден ме тормози за тез таблетки да сме правели няква далавера той от Африка мисля че е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

таблетките са с уран и като ги сложиш в горивото качват енергитичноста около 4000 пъти => колата литва и не гарчи друго освен таблетката и вода ...а в истинския свят - таблетката се разтваря съвсем безопасно за двигателя във бензина и не дава никакъв резултат ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

карам с такива магнити по непонятна и за мен причина ... просто имах 2 комплекта и реших да уползотворя единия ... единственото нещо, което се сещам, че могат да направят е ... да съберат всички метални частици, които плъват в бензина ... и да ги прилепят по маркуча, там където са монтирани магнитите ... така се намалява сечението на маркуча и започва да тече по-малко гориво ... евентуално ...ето и по-малкия разход :rolleyes:при малко по-добр време ще направя едни засичания с тях и без тяхПП. моя грешка, моите са някакви американски и са само за бензина ... същите обещания , в общи линии ...колата ми върви перфектно и е доста пъргава ... но съм склонен да вярвам, че това е защото всичко се крие под емблемата на Honda на предния ми капак

Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да живее водата!"Японската компания Genepax представи в Осака електромобил, който използва водата като гориво, съобщи Ройтерс. Само един литър вода е достатъчен, за да се движи превозното средство един час със скорост 80 км в час."Нова сензация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda
Отговорено (Редактирано)

PARADOX-а преди си беше сложил такъв магнитен наколенник, явно затова още от некоги понавървяваше :rolleyes:

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vanko_2

Преди време при нас дойде една шкода фелиция карбуратов за ремонт и на маркуча за бензина имаше 2 магнита от ел. моторче с подобен профил () увити с тиксо. И ние изпадаме в недоумение за к'ъв х*й е това нещо. Накрая някой каза, че ги слагали за икономия и че йонизирали бензина... Голям смях падна :D , даже накрая пак си му ги сложих на клиента и после много се притесних да не съм объркал поляритета и да почне да му гори повече колата ;);) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NASAKOTO.YAKATA
Ето един маниак на тема икономия на бензин. Най отдолу има таблица с ефекта който дават магнитите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

По-добре си купете магнитните наколенки на "доктор" Ливайн... и те не вършат никаква полезна работа, но поне няма да монтирате глупости по колите си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...