Jump to content
Huk4o

Honda Accord Vs. Honda Civic

Recommended Posts

Един приятел ще си купува кола до 5000 лева. Насочил се е може би към тези двете и не знае коя да избере.

Става въпрос за Сивик и Акорд като снимките от долу не точно за тях а от този модел.

Имат ли слаби черти, чупят ли се, скъпи ли са има частите и за каквото информация се сетите ще полезна.

 

п.п. Може и други коли, давайте всякакви предложения :)

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и двете коли са много луксозни (акорда леко превъзхожда,но все пак е по-висок клас). Като гама двигатели пак акорда предоставя по-голям избор. Което и да избере няма да сбърка и двете коли са добри. Вече въпрос на вкус. Аз лично колкото и да се опитвам не мога да възприема предницата на този акорд имам чувството, че има нещо сбъркано :) и бих препоръчал англичанката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай характеристики за двете! Двигател, екстри годинки и така нататака както си му е реда!Аз карам такъв сивик и съм много доволен,но моя е малко по спецялно изпилнение ! За акорда какво да ти кажа , харесвами защото е голям и луксозен! Зависи за какво му е ! Все пак са различен клас коли и е трудно да ги сравняваш! Но която и да вземе няма да збърка, само акорда да не е дизел!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 5000 Акорда ще е или много стар или не особено читав!По принцип 1996-8 вървят по 6-7500лв.Сивик може да се намери по запазен за тези пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай характеристики за двете! Двигател, екстри годинки и така нататака както си му е реда!Аз карам такъв сивик и съм много доволен,но моя е малко по спецялно изпилнение ! За акорда какво да ти кажа , харесвами защото е голям и луксозен! Зависи за какво му е ! Все пак са различен клас коли и е трудно да ги сравняваш! Но която и да вземе няма да збърка, само акорда да не е дизел!

защо не дизел?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото на тези години дизелът ще е Ровърски и доколокото съм чел във форума прави доста проблеми. Пусни едно търсене и сам се убеди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи доколкото разбирам всички сте за Акорда и той е по добрата кола. ;) п.п. А колата ще е бензинова на 100 процента

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам достатъчно опит и с двете - акорда до 98г е мнооого по-луксозен и удобен отвътря, въпеки че ширината му е еднаква с тази на сивика а е само малко по-дълъг. По-мощен двигател, но и повече харчи - с по 2л отгоре. Ако ще се кара само на градско сивика е по-разумно, за смесено и извънградско ако има достатъчно пари за бензин - акорда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Сивик 5 хеч и мечтата ми е Акорд,така че и за мен Акорда е по-добрия вариант по всички показатели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, тези които се изказаха против Акорда, моля не дезинформирайте.Акорда е по-добър по всички показатели освен по разход.колкото до дизеловия двигател на Ровър - няма такова нещо изобщо. Моят е на 263000 и е перфектен. Дизеловите агрегати на Ровър са класика и имат и качество и традиция, неслучайно едни от най-яките джипове изобщо произвеждани са тези на Ровър. Има само един хроничен проблем с едни кабели и ако наистина се разтърси човек с търсачката ще види че се оправя бързо и лесно, други "болести" няма.Аз лично бих препоръчал на човека да си намери дизелов Акорд :):):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че Акорда е за предпочитане. Зависи и от характера на човека.Ако му харесва по тежкарска кола-избора е Акорд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи доколкото разбирам всички сте за Акорда и той е по добрата кола. :)

...мисля,че ти казах в един друг форум коя е по добрия избор :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд - това е колата,стига да е запазена,защото за въпросната сума не ще да е нещо горе-долу новичко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...