Jump to content
MonsterOOD

Тъпо е ама ще споделя с вас

Recommended Posts

Здравей те, в момента съм в полужение да си купувам жилище (София). Причината е несъвместимост на лични интереси от роднинна гледна точка. Та давайте съвети как да стане покупката (с кредит ще да е че няма начин). Идеята е дали има някакви задни вратички и други такива неща и до каква степен на трудност и разправия е цялата процедура. Моля помагай те че май ще си дам и сметката тука всеки да отдели някой лев да си купя жилище че през зимата на палатка е кофти :tooth: (не се шокирайте за палатката)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа не е лесно аз почнах да си тарся жилище преди 6 месеца и резултата е че не съм си купил още, даже в момента съм в абсолютен застой. Първо е трудно да намериш хубаво жилище, второ вече е много скъпо и трето банките не отпускат току така пари. Успех с начинанието. :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покупката на ново жилище хич не е лека задача.На първо време проучи пазара, т.е. ориентирай се за район, тъй като това е един от показателите за образуването на цената!По въпроса за кредита, всяка банка има своя политика, избягвай кредитите на зелено , защото са с безумно оскъпяване и нечовешки условия/и повечето банки не отпускат/.Решил ли си завършено жилище ли искаш или в строеж? Възможност за самофинансиране имаш ли?Дай по-конкретни параметри на това което търсиш и ще мога да помогна повече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така първо благодаря! Спрели сме се с жената на 3-ен апартамен (не нов) в райони Младост, Надежда, и Люлин. Финансовата възможност от наша страна не е голяма, а и зависи колко ще е тя. Друго незнам какво да пиша замомента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на първо време обиколи банките и се запознай подробно с условията на всяка една . т.е. изберете си банка!успоредно с това започнете търсене- обяви , агенции и т.н.Добре е да имаш около 20-25% собствени средства.Имай предвид че имаш допълнителни разходи като комисионна на агенцията, данъчни оценки, нотариални такси, застраховки. Не са малки суми.Един съвет: Тъй като отнема време, ако има начин увеличете си общия осигурителен доход на семейството поне за 6 месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко ви искат на кв/м????аз имам 2 кооперации в центъра които продавам нищо че съм от варна:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малееее някой ако може да посочи място където мога да копам пари да свирка. Майтапа настрана. Нещата са доста сериозни за момента. Знам че е хубаво да имам някави средста и ще се търси вариянт за тях. Благодарско за мненията ви до момента много са ми полезни. Най лошото е че скоро и колата ше се продава за мангизи и... абе м** си е е*** :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко ви искат на кв/м????аз имам 2 кооперации в центъра които продавам нищо че съм от варна:huh:

Колега ако говориш сериозно кажи нещо повече за тия кооперации може да си намериш и купувач!Например в кой квартал става на вапрос, ти ли си собственика на място, какви апартаменти има (бр. стаи и квадратури) и най важното какви приблизително търсиш. Ето може да се разберете нещо с колегата. ^_^

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко ви искат на кв/м????аз имам 2 кооперации в центъра които продавам нищо че съм от варна^_^

Колега,наистина,кажи повече info за тези кооперации(къде се намират,каква е цената на кв.м. и т.н.) :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хихохихихихи казвай че може да се събереме само хондажии в блока :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,обясненията ти са доста разхвърляни,което най-вероятно се дължи на притесненията ти в момента...Твърдиш,че нямаш достатъчно пари ,а в същото време си търсиш тристаен апартамент.Не е ли по-добре двустаен ,а като си стъпнеш на крака-тристаен?!И не на последно място-новото строителство на пръв поглед изглежда по-скъпо,в последствие нещата така се извъртът,че само едни пари ще даваш и пак няма да е като новото...Насочиш ли се към ново и си намериш директно от строителя-спестяваш от брокерите.Минал съм по този път...Пожелавам ти къмет !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това ще бъде върхът. Даже мога да си го представя паркинг пълен само с хондаци един до друг........... :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,обясненията ти са доста разхвърляни,което най-вероятно се дължи на притесненията ти в момента...Твърдиш,че нямаш достатъчно пари ,а в същото време си търсиш тристаен апартамент.Не е ли по-добре двустаен ,а като си стъпнеш на крака-тристаен?!И не на последно място-новото строителство на пръв поглед изглежда по-скъпо,в последствие нещата така се извъртът,че само едни пари ще даваш и пак няма да е като новото...Насочиш ли се към ново и си намериш директно от строителя-спестяваш от брокерите.Минал съм по този път...Пожелавам ти къмет !

Може да си прав, но разликата от 2-ву и 3-ен не е голяма и като се набуташ със заем 40 лева повече за 3-таен не са нишо. Когато нямаш голям избор питаш напред назад вадиш си изводи и действаш това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си знаеш най-добре !Имай си го наум,че за ремонт на старо жилище отиват два пъти повече пари-подове,тръбопроводи,ел.инсталация,дограма и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят опит показва, че за 3 стайни цените за квадрат са малко по-евтини но за сметка на това сега 3-стайните са големи като квадратура и разликата м/у 2 и 3 стайни се оказва от порядака на 20 000 евро някаде. На мен ми се струват много и затова сам на вариант в най добрия случай 2-стаен :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен новото строителство е много зле от към качество, както на материалите така и на изработката. В момента съм под наем в една относително нова кооперациика. Всичко е толкова паянтово че само внимавам да не строша нещо. Мивката в банята имам чуството че се клати, крановете/патрона на душа си се клатят със сигурност, а тоалетната не е циментирана а просто сложена върхо плочките и хваната с болтове, абе ужас. Старото строителство не е ново като новото ама поне знаеш че след ремонт имаш качествено жилище, а при нивото, с ремонт без ремонт се си е боклук, нали е строено да му се земат максимално много, максимално бързо пари с възможно наи-малко разходи. Правете си сметките от куде е пестено - отговора е отвсякъде и от всичко е пестено.Успех с търсенето. Въоръжи се с търпение и нерви, щото ще ти трябват.П.С. Понеже си е сериозна темата и искам малко да разведря обстановката ето малко "забавно" четиво по материята: http://lifestyle.ibox.bg/news/id_973164578

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги и колежки споко.....няма да остана на улицата :huh: Кофти е че се стигат до такива моменти спор няма, но всичко минава с времето. Вазното е да се започне процедурата като гледам в момента максимално много информация да събера за банки, жилища, комисионни и т.н. Ще се опитам да описвам нещата какво се прави и как минават и колко пари се набиваш и така. НЯМА СЕ ПЛАШИТЕ ^_^

Редактирано от MonsterOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sCoff
Отговорено (Редактирано)

Здражеи колега, изобщо не тъпо, дори е много сериозно. Не ми стана ясно в рамките на какви пари искаш да се вмъкнеш? За да мога и аз малко акъл да дам. Засичл съм те в Обеля няколко пъти, предполагам, че живееш някъде в района.

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MonsterOOD
Отговорено (Редактирано)

ДА от обеля съм :huh: Колко пари да се включа гледам ги братче от 60000 до 100000 евро вървят. Ако се вмъкна до към 90 000 за всичко.....оффф незнам то мърдане няма.

Редактирано от MonsterOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VersaceGirl

Много добре си се ориентирал,за 3-ен или 4-ен,колега,защото всички търсят 2-ен апартамент(интересът към тях е огромен и брокерите държат много голяма цена)...Така че,си дерзай за по-голям,от това само можеш да спечелиш,разликата в цената не е толкова голяма....Мен ако питаш,включи се в кооперация,която още е в строеж,защото цената на кв.м. е по-ниска..и копувай(казвам го от личен опит)..На мен ми предложиха така апартамент(90кв),който се строеше още като цената беше 520 euro на кв.м.,но докато аз се тютках,цената се покачи на 1200 euro(а и вече бяхя изкупени дори и на тази цена)..и сега направо се изяждам от яд ,че не реагирах на време.....Успех :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей колеги. Цената наистина си расте постоянно. Аз също търся в момента, но 2-стаен. Пожелавам ти успех колега, че направо е ужас с тези квартири.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tака като гледам..като нищо мижем да си спретнем една кооперацийка само от хондаджии :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ZaRRicK

Като ще е цяла кооперация дайте да е краи морето някъде. Да кажем по южното черноморие...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VersaceGirl

Прав си...Тъкмо ще знаеш ,че покрай теб живеят готини хора......ще си правим Хондаджийски партита и ще си научим (future)децата да не крадат емблемите на колите... :huh: .....направо American dream

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си...Тъкмо ще знаеш ,че покрай теб живеят готини хора......ще си правим Хондаджийски партита и ще си научим (future)децата да не крадат емблемите на колите... :P .....направо American dream

абе българина си е гадинка по природа едвали щи е розов живота по скоро ще възникни неква завист породена от по нова или по нагласена хонда...ха ха ха такова нещо като "райска кооперациика" нема :P :P :P то май човека си е едно такова животно...ако всичко му е наред сам ще си създаде проблеми ет така да има я война нещо я атентат за неква луда кауза...както и да е отплеснах се от темата пожелавам успех на колегата който търси жилище но не мисля че това е проавилното място за това има брокерски сайтове,списания... и така нататак !!! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колег , Виждам , че си се ориентирал към някаква цена за апартамент - но въпроса ми е следния , апартамент обзаведен ли ще е ? ако не е после обзавеждането отделно ли ще го взимаш , не за друго , но там също си е бая цифра :P Аз в момента продавам жилище в София , но цената му е по-висока от посочените от тебе възможности :P Все пак ако се интересуваш пиши ми на лични , стоката е първо качество !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tino прати си офертата на лична па да видиме. Между другото ако успееме да си спретнем една хонда колперация ще е жестоко :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да определено е ценно това което написа. Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да си прав колега, за това че цените няма да растат на горе, което въпреки всичко не променя факта, че сега или след година жилищата няма да са по нашия джоб. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен за тези пари най-доброто решение е да потърсиш къща около София.Живота в кутийка на Н-тия етаж, е особен вид мазохизъм. Кое е по-добро за човек със семейство и деца няма смисълда се обсъжда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен за тези пари най-доброто решение е да потърсиш къща около София.Живота в кутийка на Н-тия етаж, е особен вид мазохизъм. Кое е по-добро за човек със семейство и деца няма смисълда се обсъжда.

Абсолютно си прав,ама селяните около София са отворили едни големи усти,искат целия свят да лапнат,ебати цените.Мировяне,Нови Искър,Балша,Доброславци си е гот,ама мнооо пари искат за нищо.Има обяви и на 200 000Е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Wish
Отговорено (Редактирано)

Да, и ние селяните (В Божурище) което е на 2 км. от София искаме 130 000Е за нек'ва си къща ;)

Редактирано от Wish

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен за тези пари най-доброто решение е да потърсиш къща около София.Живота в кутийка на Н-тия етаж, е особен вид мазохизъм. Кое е по-добро за човек със семейство и деца няма смисълда се обсъжда.

Абсолютно си прав,ама селяните около София са отворили едни големи усти,искат целия свят да лапнат,ебати цените.Мировяне,Нови Искър,Балша,Доброславци си е гот,ама мнооо пари искат за нищо.Има обяви и на 200 000Е!
ами 90К евро за 3 стайна панелка с незнайно качество ми се вижда доста по-неизгодно от 100К за дву етажна къща с таван, мазе и двор, поне доскоро имаше предлагане на такива цениТо е ясно че "искат" 200 ;), нали знаеш на Горубляне с колко може да се свали цената на кола на 10г, 130К км и с бастуна на бабата дето я е карала в багажника :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4.Предлагането неколкократно превишава търсенето,в цяла България.

 

 

Ако е така, защо цените се увеличават? От зимата до сега с 30% някъде? Аз продавам жилище и следя много тези неща. Знак за високата инфлация и некадърното управление. Хората, които имат пари и много пари (а те не са малко) влагат парите си в недвижими имоти, пък нези от земята като нас теглят кредити, баките ги ш*бат с яки лихви и инфлацията се увеличава още повече! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тази тема се оказа доста болна за всекиго от нас. Уви това е истината която е свързана с безпаричието и тънката лайсна межу бедни и богати. Драги колеги, когато избора ти е ограничен, дърпаш заем и се спасяваш. Риска е огромен с задлъжняването към дадена банка, НО знаеш че имаш покрив върху главата си който е ТВОЙ. Едно нещо ми се върти в главата и то е ако си купите жилище ЗАДЪЛЖИТЕЛНО МУ НАПРАВЕТЕ ЗАСТРАХОВКА ОТ БЕДСТВИЯ, КРАЖБИ И Т.Н. Аз засега само това мога да кажа. Според мене цените ще вървят доста нагоре такаче който е по мойте стъпки не му мислете и не го оставяйте за по-нататък. За сравнение един апартамент 3-стаен в Гърция стува около 300 000 евро. Тъй че незнам какво ни чака в близко бъдеще в България, знам че ще е на лошо за нас простосмъртните. Успех на всички ви :worthy:

Редактирано от MonsterOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф, това е болна тема и за мен, че и мене ме чака някой ден, а при тия цени е просто шит - въпреки тендецията, моментът едва ли е добър... дано намерите нещо читаво на добри пари - искрено пожелавам! :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора вие какви официални доходи за пред банката имате, че говорите за заеми ~100К euro :lol: Аз като минах по този път, въпреки че ме осигуряват на ужасно висока сума, едва се класирах за 50-ина euro :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...