Jump to content
aλexandro

Какво да си носим, за да не останем някъде на път?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Крушки на фарове, мигачи, стопове, заден рег. номер?Според мен трябва човек да има основните инструменти - няколко отверки, комплект труси, въже за теглене, кабели за ток. Един приятел даже си купи лепенки за гумата (от тия които са като фитили) - целия комплект с 10 фитила за около 3-4 лева някъде и сега май ще си вземе и едно компресорче на 12 волта :worthy: .

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Вече обсъждахме преди време този въпрос, но темата се обърна на чат и се затри някъде... всеки обясняваше, че носел бил две кила картофи.Аз лично имам:WD40! :worthy: Комплекта за пред катРезервна патерицакрикключета към стандартния комплектЩе ми се да имах място при резервнага гума за комплекта ми с инструменти, който включва ключове, тресчотка, отвертки, чук, клещи и др. Но много трака в багажника, който така и не е голям и не ги нося, макар да трябва. Относно спуканата гума... има флакони спрей, който се вкарва във винтила на гумата и я пълни... интересен метод, казват, че действал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Каква е тая патерица бе човек?По въпроса - в багажника имам освен стандартните аптечка, пожарогасител, отразителна жилетка, триъгълник, резервна гума и крик:куфар 16" с инструменти - отверки,гаечни ключове, клещи (много полезно нещо за в колата, а доста време се каних да ги сложа вътре), ножче, шкурка и въже за теглене, кабели, wd40, спирачна течност, масло (ама то за мен щото ми е малко частен случая :D ), предпазители и изолирбанд. А, да и някоя и друга крушка, предимно една H4 за фаровете. Много помага за пред кат - имат навика да се заяждат за изгоряла крушка и по закона на Мърфи те хващат точно като изгори през деня и не я забелязваш. Тогава резервна крушка в жабката спасява положението.Освен тях и палатка, къмпинг стол, две шалтета, спален чувал и брадва ама тях не ги броим

Редактирано от Big Blonde Wolf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А шишето с ракията .. за извънредни ситуаций .. къде я забравяте ... ??! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DundyTheCroc

Винаги съм с комплект инструменти, да чукна на дърво с Нисана не се е налагало да ги ползвам на път, но пък съм помагал на други колеги. Нося си едно шише вода 2 литра, ако не за друго може човек да си измие ръцете, един ремък-те и 3-те са ми еднакви и няма нужда от повече, един стабилен нож, който доста мръвка е нарязал, парцали и мокри кърпички:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

Кои са нещата, които е препоръчително да имаме в багажника, за да не останем някъде на път?

...зареден мобилен телефон,жокер обади се на приятел ....... и пари в брой за да си намериш нови приятели по пътя :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А шишето с ракията .. за извънредни ситуаций .. къде я забравяте ... ??! :D

аз нося водка. След едно фирмено парти трябваше да складираме алкохола, който остана зян и прибрах 3 бутилки Финландия в багажника на колата. След това "забравих" да ги върна. Само една е сега. Не я отварям и я държа за кадем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...зареден мобилен телефон,жокер обади се на приятел ....... и пари в брой за да си намериш нови приятели по пътя

Е тава е истината :worthy: Ако на някой нему стига, да хвърли и едно зарядно в жабката :help:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво става ако се заебеш у балкана на гъсто и няма нито едно от двете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво става ако се заебеш у балкана на гъсто и няма нито едно от двете?

Жокер: гледал ли си Рамбо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало най-важно е да имаш 2-3 литра вода. Дет се вика и да се задавиш нещо, да не си умреш кат куче на пътя ;). От там нататък всеки инструмент и пособие си е от полза. В моята кола има цяла кофа с инструменти, (освен задължителното оборудване) бинокъл :unsure: , брадва, голям нож, малка ножка, въдица :) , кабели, тиксота, няколко шишета с вода, антифриз, масло, течност за чистачки... и сумати простотии още. То сигурно затва неще да върви ;) . Едно време в трабанта освен инструмента (цял куфар и брезентов калъф) имаше и помпа, кутия с болтове и гайки, отделно крушки, бушони, части за карбуратора: поплавък, жигльори, игла (клапан), кранче за бензина, незнам имаше още много работи, ама сега не се сещам... аа да много свещи и кабели, чукче и наковалня, бобина, лули, ремък. Абе с 2 думи имаше за основен ремонт на пътя ;) . Обаче съм забелязал, че колкото повече неща имаш, винаги като закъсаш ти трябва нещо, което не си се сетил да вземеш... закона на Мърфи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Току що изпразних колата, че сичко много тропа и се лашка като дръпна ръчната, а това се случва често ... Т.е. вече нямам нищо, дори резервна гума ... Дори пари в брой не нося /и не в брой също/, така е дано нищо да не става ... Ако не ще има СЪРВАЙВЪР. :unsure:П.С. Разбира се ако тръгна на дълъг път ще метна гедоре и няколко отвертки в багажника, и ако има от кой една резерва гума, или такъв спрей дето вика швфчето за спукани гуми и шише вода /то е задължително/. :)

Редактирано от Animal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво става ако се заебеш у балкана на гъсто и няма нито едно от двете?

Може да влезе и резервния - безотказен вариант LZ2MPP ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk
Отговорено (Редактирано)

гадже и 2 кутии презервативи да минава времето докато дойде пътната помощ ;)Освен стандартното оборудване имам кръстата отвертка и ключ 10 с който мога в общи линии да разглобя половината кола ;)

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е гъзпапир никой ли не носи бре ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурният начин - теглиш след себе си ремарке със още една резервна Хонда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivoto
Отговорено (Редактирано)

Браво! Браво!Много развинтена фантазия имат някои хора. Май трябва само силен силен глас в гората и: "Невольо, невольо-о-о-о-о!", пръстенът на Арабела или телепортът на Блейк.

Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Квото и да си нося,ако ми се развали колата,сигурно ще съм с някоя друга марка.Поддържанната Хонда не оставя на пътя.Собствен опит от много години.Нося си крик,ключ и резервна гума! :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mandylion

Всички неща нужни за пред КАТ, както и малко допълнителни медикаменти, една кутия с инструменти, въже, резервна гума, крик, дъждобран, вода (защото радиатора ми е като лейка), лопата ... не се сещам за друго

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържанната Хонда не оставя на пътя.Собствен опит от много години.

Съгласен съм колега, но питането ми беше за разни дребни неща, които не знаеш кога ще се скапят, можеш да носиш и смениш сам и от които зависи, дали колата ще продължи да се движи. Аз освен за предпазители не се сещам за друго, та за това питах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...зареден мобилен телефон,жокер обади се на приятел ....... и пари в брой за да си намериш нови приятели по пътя :(

И аз тъй казвам :( Каквито и инструменти да носиш, трябва да знаеш какво да правиш с тях. Не като един познат, пр**ба му се колата и вдигнал капака, понеже така правели по филмите :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CrazyDriver

...зареден мобилен телефон,жокер обади се на приятел ....... и пари в брой за да си намериш нови приятели по пътя :(Това е май най-мъдрото решение. Освен това за да не ставате за резил пред приятелите си и да викате пътна помощ за глупости може да вземете и стандартните неща - няколко гайчни ключа, крик, резервна гума, предпазители и ремък /на мен веднъж ми се наложи да сменям един на Е80 и от тогава винаги държа един в резерв/ , вода и някой друг парцал или мокра кърпичка. Ако ви трябват повече неща в колата от горе изброените, значи трябва по-често да посещавате сервиза :( peace :( П.П. Идеята на "manniakk" не е лоша също: гадже и 2 кутии презервативи да минава времето докато дойде пътната помощ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мен винаги си нося , фенече , ролетка , нивелир , отверки, клещи, ръкавици, вода и т.н

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз освен хондичката карам от време на време и на тати ладата,с нея често се закасва ,но каквото и да стене няма проблем,6тото багажника на ладата е уникален.В него има :4 чука,3 чифта клещи,пален набор гаечни клиучове до 30 и нещо си номер и разбирасе от доста от тях има по два ,ако се налойи,както и сигурно половин двигател имам отзад :):bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вече разсъдък и креативност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една препоръка към всички - проверявайте поне на няколко месеца налягането в резервната си гума! Мисля, че не забелязах някой да е писал и за скоби за водните съединения. Иначе и аз не тръгвам никъде без тоалетна хартия и презервативи :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, а за какво се ползват тогава тези две пособия? особено нивелира? ролетката разбирам - да премериш примерно колко време ти е трябвало за да спреш пред нищо подозиращата баба. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си нося медна тел и клещи, друго не ми трябва, а и не карам жигула, а Honda - за какво са ми инструменти :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички неща нужни за пред КАТ, както и малко допълнителни медикаменти, една кутия с инструменти, въже, резервна гума, крик, дъждобран, вода (защото радиатора ми е като лейка), лопата ... не се сещам за друго

добре де.... след като така си препълнил багажника на рекса, къде слагаш труповете? :D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nushi

аааамммм яко кинти, ако може като отвориш багажника и те да падат :D;);););) най-добре ще да Е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xzibi7

жи си ем-а може да няма обхват по чукилите,но със сигурност парите там имат голям обхват :lol::D , така, че едно колелце или едни кънки в багажника освен ако колата не е хонда (тогава нема нужда от такива работи) :worthy::ph34r::cool::D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...