Jump to content
Guest shondy

Протест срещу ВИСОКАТА цена на горивата

Recommended Posts

Guest shondy
:worthy: кво да ви казвам повече човека е прав .Надявам се само и той да е там след като го организираме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Революция:worthy::help: Въпроса не опира само до самата цена. Има и други понятия като качество, контрол над качеството, законова защита от далавераджии и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очакваме резултатите от преговорите в общината..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest SuN`HiGh

Xtuners за голямо съжаление от години е задворена държавната лаборатория(не съм сигурен как се води),която трябва да отговаря за качеството на горивата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Как няма да е затворена, нали няма далавера от нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

далавера или не незнам , но аз моята кола съм я карал и в Германия и там харчеше 7-8 и вървеше мноооого добре. веднага щом стъпих тук почна да харчи 12-14л 100 октана :) ... спря да върви и т.н. И това се дължи на факта , че тук караме не с горива а с пикня ( без извинение ) :cry: Та какво стана със стачката ..кога ще задръстваме центъра? :cry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mEtaka

Тъй като ние имаме транспортна фирма, бих ви посъветвал:1. От различните форуми да се обединим по градове, за да може да е мащабно.2. След това, като се организираме по между си, един човек да се свърже с транспортна фирма от съответното населено място и да се съгласува място на действието и време. Така ще излезем всички заедно и тогава вече трябва да ни чуят, а не да се цепим на отрасли. 3. Тъй като ние транспортьорите го започнахме това ще се радваме на всякаква подкрепа от каквато и да е страна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като ние имаме транспортна фирма, бих ви посъветвал:1. От различните форуми да се обединим по градове, за да може да е мащабно.2. След това, като се организираме по между си, един човек да се свърже с транспортна фирма от съответното населено място и да се съгласува място на действието и време. Така ще излезем всички заедно и тогава вече трябва да ни чуят, а не да се цепим на отрасли. 3. Тъй като ние транспортьорите го започнахме това ще се радваме на всякаква подкрепа от каквато и да е страна.

Подкрепа има, но май вашите договорки не ни помагат на нас. До колкото се чува вие си преговаряте за профи фирмите за транспорт да ви се направят отстъпки и договорки за акцизи, което нас не ни засяга по никакъв начин. Така или вашите искания трябва да се променят на общи като цяло за горивата а не само за транспортните фирми за да залегнат и нашите изкания под общ калпак или се ки по отделно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HONDA
Отговорено (Редактирано)

Ако има протест някаде там съм...жив умрел там съм !

Редактирано от HONDA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една бройка за протеста от Русе !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой какво договаря незнам. Мога да кажа със сигурност, че медиите лъжат. Всеки се бори за махането на винетките и смъкването на горивата. Поне в Румъния успяха отностно винетките донякъде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно денят на националният протест срещу високите цените и акциза на горивата в България "Обеднието на Българските авто клубове" (надявам се да получа разрешение за това название) .

 

Колегите от форумите имат желание то да се проведе след като се разгласи до максимален брои граждани покрепящи идеята ни, и след като се уведомят всички заинтересовани медии за събитието. Нека не остава никой с идеята че това събиране късае само авто форумите ,то е протест на всички недоволни граждани от така развилата се ситуация с горивата и акцизите им.

 

Ето защо го обявям в столична община за дата на протеста 03.06.08 (вторник) от 11:00ч. Надявам се датата и часът да удовлетворяват максимален брой хора.Намислили сме даже да поканим и таксиметровите шофьори за да сме найстина много . Нямам възможност да обявя дати за провеждане на протест в другите градове ,но ще помоля колеги ,които имат желание и възможност да се включат към протеста да поемат инициатива и да се организират посредством посочените от мен линкове в подписа ми.

 

Нашето конкретно искане ще бъде насочено към министерството на финансите и господата от парламента. Като ще се иска пълно или частично отстраняване на акциза който ,беше обещан още преди 01.01.07 година да не се вдига с тази главоломна скорост ,тъй като нашите доходи не го позволяват.

 

Стартовата точка на протеста ще бъде в София - площада пред Храм паметника Александър Невски след което ще продължим ,по булевард Васил Левски ,булевард Патриарх Евтимии ,ул Христо Ботев ,ул. Тодор Александров ,ул. Цар Освободител и отново пред парламента.

 

Призовавам ви само да бъдем единни ,защото както много пъти казах СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА ,Време е да покажем че сме много и не сме безразлични ,но най-вече че повече неможем да търпим всички несправедливости късаещи нас и нашите автомобили.

 

Протест срещу цената на горивото - включи се

БМВ КЛУБ - http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=94203

АУДИ КЛУБ - http://audibg.com/index.php?showtopic=40379

СИТРОЕН КЛУБ http://citroen-bg.net/forum/viewtopic.php?f=2&t=15413

ПЕЖО КЛУБ - http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=24490

МЕРЦЕДЕС КЛУБ - http://www.mbclub.bg/forums/index.php?showtopic=12278

VW КЛУБ http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=91789

АЛФА КЛУБ - http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=24388

ХОНДА КЛУБ - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=22665

ЛАНЧИЯ КЛУБ - http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_12027_0.html

ФОРД КЛУБ http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=3&t=19476

ФИАТ КЛУБ http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php...456&start=0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра аз съм там, само този работен ден не е пречка на мнго хора, че са на работа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра аз съм там, само този работен ден не е пречка на мнго хора, че са на работа?

ако не е работен няма как.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тез ниски заплата такъв скъп бензин и то с по-ниско качество.... И АЗ СЪМ ЗА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайно време е да се направи нещо по въпроса ! Аз съм вътре и с 2-та крака и колата !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, и аз искам да дойда, но съм на МАТУРА... мамка му!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавете часа и датата на протеста в заглавието.Дано успея да се освободя по някакъв начин от работа тогава :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на работа сме, много ясно.. но какво от това, ще се измъкна за протеста, няма начин просто! Там съм :rolleyes::rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от Плевен някой има ли записан за участие... Ако не - има ли желаещи...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах ние в Пловдив как ще се организираме и има ли желаещи???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще протестирам само кажете място и час за Русе и сум най-отпред ! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,наложи ми се да разговарям със сериозен търговец на гориво така да се каже..и ми каза че до края на тази година дизела ще бъде 3 и около 3 лева за литар а бензина малко под тази цена!Нещата отиват на там че шофирането ще бъде лукс до няколко години.. :rolleyes: Аз подкрепям тези протести и съм с вас..но за огромно съжеление на мен и всички ни мисля че няма да има резултат,поради простата причина че нефта се изчерпва и цените неизбежно и дръстично ще се покачват!А всички много добре знаеме че правителсвото ни няма да повиши и подобри стандарта на народа (по високи заплати с които няма да имаме проблем с набавянето на гориво)!Както и да е с вас съм,пък дано някои ни чуе :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mandylion

Сещате ли се за протеста на учителите миналата година? Стачкуваха в продължение на месеци и пак резултатите не бяха прекрасни, да не кажа и никакви. Искам да кажа, че ако излезнем и повикаме 2 часа няма да постигнем нищо. Трябва постоянство. Трябва да измислим как да не им слезем от главите на "управниците" докато не решат проблема изцяло в наша полза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Animal
Отговорено (Редактирано)

Това с "изцяло" никога няма да се случи, защото просто наистина нефта се изчерпва и все по-скъп ще става. Лошото е, че искат тотално да ти отрежат крилцата, защото от 2009 искат да гласуват с закон да се забранят алтернативните горива /метан, пропан бутан/ - статия. Тотално ни отрязват главата до кръста.

Редактирано от Animal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Morridina

Не че Пироговчани, като по-важна институция, постигнаха повече.. все пак в България сме, дори ефективните стачки нямат резултат. Важното е да покажем, че ни пука и не сме станали безропотно население, което е съгласно с всички безумия. Следваща стъпка - гласуването..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest al3x

това предполагам е организирано за София?Някой има лиинформация отностно другите градове,къде ще се проведе!Хубаво е всички да сме там все пак, всеки кара с гориво !:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само сметнете задължителните такси за 1 автомобил казвам приблизителни цифри 120лв гражданска,винетки 70,данък на колата 300 на година и караме по пътища пълни с дупки,цените на всичко се вдигат,и нищо не се оправя!нещата отсякъде отиват към мнооо зле!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки казва, че цените на горивата са високи. А как всъщност стоят нещата?Да направим една сметка като тръгнем от нефта и стигнем до крайния продукт.Един барел е 161 литра .Към дата 17.05.2008 цената на един барел нефт е $125.Един тон нефт е 6.21 барела.Един тон нефт струва $776.25От един тон нефт по старата схема се получават:150 до 200 кг бензин250 до 300 кг дизелово горивои останалото е около 500 кг мазут.По новите технологии и от мазута се получават бензин и дизелово гориво.За преработката на нефта до посочените крайни продукти да сложим 25%Получаваме $776.25 х 1.25 = $970.31 или в лева това са 1212.88лв200 кг бензин са 270 литра.300 кг дизел са 360 литра.Вижте сега какво се получава като умножим цената на горивата по техния добив270л х 2лв = 540 лв360л х 2лв = 720 лвСамо до тук сбора е 1260 лв., но да не забравяме, че се получават и ред други продукти – пропан/бутан , органични разтворители, пластмаси и много други продукти. Всички те спомагат за понижаване на цената на горивата.И в крайна сметка реалната цена на литър бензин или дизелово гориво е от порядъка на 1/3 от продажната му . Надбавката са акцизи,данъци,печалба на производителя и дистрибуторите на горивата.Единственния начин да спре нарастването в такъв мащаб на цените на горивата е държавата да си ограничи акциза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само трябва да го ограничи ами така трябва да го направи че цените да паднат ! хората не са доволни от цената и нейното покачване,ако остане на тази цена недоволството ще е същото...неможе така ! как може да са толкова алчни тия идиоти ?! ....цялата им работа е такава... !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shondy,предлагам и друг вид протест,а именно:

Спираме да зареждаме ама национално.Цените ще паднат или ще задържат!

 

Веднага ще ви отговоря на въпроса как ще се придвижваме,с гр.транспорт за 3 дни ще издържим!

Ако се планира от профсъюзите ще има голям успех. :)

Другият момент е национална стачка,ама като знам как са ни трепали 500години,сега за един бензин ли да скачаме! :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то идеята да спрем да зареждаме и да ползваме градския транспорт е добра, но кой ще издържи да не запали колата като види улиците празни :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото е протеста да се организира някаде близо до общината или на магистралата. така няма начин да остане незабелязан и неотразен!Другия вариант, който не изисква разрешение от общината и др.......е: Никой не може да ми нареди ...горката ми изстрадала кола да не се развали кам 17.00 примерно в Пловдив точно на входа на тунела ...или на моста пред панаира..що то тя се развали..и за тва е на авариики.., чакам да ме драпнат....., а аз от деда знам що още 10 други и те се развалили по тва време там??? да не съм Ванга ,че да знам...г-н ПОЛИЦАЙ! еи ся идва батко с Пасатчето да ме закачи и си тръгваме...аз кво сам виновен, с тоя скъп бензин не ми остават пари за поддръжка....и тя взе ,че се скапа баш ся и баш тука....да го.....еб....?!(за 20 мин. задрастването ще стигне до с.Труд :rolleyes: )И като ни са развалят колите 2-3пъти тая седмица....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всеки казва, че цените на горивата са високи. А как всъщност стоят нещата?

Да направим една сметка като тръгнем от нефта и стигнем до крайния продукт.

Един барел е 161 литра .

Към дата 17.05.2008 цената на един барел нефт е $125.

Един тон нефт е 6.21 барела.:

днес 23.05.2008 цената вече е 135$ и всички сметки по-надолу отиват на кино ;)

 

Готово,ще протестираме!За какво?Високи цени?ДРЪН-ДРЪН!Ниски доходи-за това ДА!Аз пък си мисля,че цените на течните горива се вдигат защото просто петрола СВЪРШВА!Разчетите сочат,че ще го има до 2050-2060 година.Така,че бензин,нафта до10-на години ще са с такива цени-маико мила!Ще караш кола-ама друг път.Ми то от петрол се правят и много други неща.Ами като ги няма и тях?Така,че момчета и момичета стягаите велосипедите! :rolleyes::P;)

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, петрола свършва...., ама за тва има едно понятие "алтернативни горива" , отделен въпрос е че,патентите за такива тип алтернативни методи на задвижване са от доста време само дето са били забавяни с внедряването си......интересно що ли? а?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не петрола свършва,а арабите и Сащ се бъзикат както си искат.Саудитска Арабия им е съюзник(нищо че и Бен Ладен се среща с царската фамилия),Ирак са го изнасилили до дупка,Венецуела им спря петрола,Да се готвят Иран!И последно заплахата със свършващия петрол се разиграва още от 1970г.Що преди цената на петрола я контролираха,а сега не?Опс,забравих 52-рия американски щат.Кувейт.

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм! Бройте ме мен и още няколко човека! За София става въпрос.Съгласен съм също и с колегите дето писаха, че ако получавахме европейски заплати, щях да се съглася с "европейските" цени,но на тези заплати, тази цена на горивата просто е убийствена. И не само цената на горивата, а и на мн други стоки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственния начин да спре нарастването в такъв мащаб на цените на горивата е държавата да си ограничи акциза

Мисля, че това трябва да е и главното мото на протеста.Факт е, че петрола е на изчерпване;Факт е, че няма да ни вдигнат заплатите и стандарта на живот до края на годината;Някъде четох, че за две години акциза нямало да се повишава, но след това щял да скочи с 25% средно - това го обсъждали в момента..Според мен адекватното изискване от наша страна не трябва да са дупките, винетките, фиша за мръсна кола.. Ние искаме по - евтино гориво, следователно трябва да искаме държавата да намали акциза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bate_em4o

И последно заплахата със свършващия петрол се разиграва още от 1970г.

За последните 30г. е добит петрол,колкото за предходните 150г. и темпото нараства.Не му е тук мястото за подобен дебат,съжалявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...