Jump to content
Dzmeq

Полиране на драскотини по стъклата

Recommended Posts

Здраствуйте драги колеги! Откакто пекна това слънце и се пооправи времето се сблъсках с един доста неприятен проблем за който бях забравил през зимата. Та значи предното ми стъкло изглежда все едно бригада флексисти са се надпреварвали да го пръскат с искри докато през това време петдесетина лелки са го разтривали с телени четки и пясък... Направо ми се е...а мамата на очите при греещо срещу мен слънце. Някой дали има представа възможно ли е да се полира стъклото или да се замислям за варианта ново?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прекрасна темичка и аз колега се интересувам почти от същото!искам някак да полирам стъклата за да може да се стича водата,че като завали през страничното и задното нищо не виждам от капките!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега мисля че няма как да се оправят тия драскотини...а на втория колега:::Паста човече ;)Ефекта е за 2-3 месеца ама почти нищо неструва. Мажеш после търкаш с парцал :PС една кутия паста ще има цял живот да пастираш стъклата през 3 месеца ;)

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamo

Нормална паста за кола продава се навсякъде където има автокозметика ;) разбира се не се води за стъкла...Аз лично ламарините си ги пастирах с машина а стъклата на ръка :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivoboy_stz

Това е интересно решение, като се замисля има логика да стане :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам един маистор който се занимава точно с това но в момента нямам адреса му в мен. Ще го потърся и ще го постна.Но не очаквайте чудеса- ако драскотината се усеща с нокът няма да излезе, но от друга страна поведението на водата драстично се променя стича се на капки това важи и за чисто-нови стъкла(това ми го каза майстора не си го изсмуках от пръстите :) )Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има решение и при сериозни драскотини и пукнатини. Преди няколко години ми се наложи да ползвам услугите на един пич чийто телефон си записах от една от многобройните обяви висящи по светофарите на София в която ставаше въпрос за възстановяване на дребни дефекти по автостъкла. Тогава карах чисто нов Mercedes ML, който пристигна в България със сериозна драскотина на дясното предно странично стъкло. Реших да опитам и взе че стана. Пича идва на място и обработва драскотината с някакъв пълнител. След това нищо не личеше. Освен това пича ми даде за проба някакво мазило с което да намажа предното стъкло. Ефектът бе много добър и наистина защитава стъклата. В момента карам автомобил на двайсетина дена и вече забелязвам въпросните микроскопични язви. Добрата новина е че открих, че "онова мазило" се продава вече в БГ. Все пак не съм 100% сигурен че е същото, но на него прилича. Ето линк към мястото където го открих - http://tehnomag.net/eshop.php?body=shop&gr=9&pod=2Вече поръчах и ще го тествам. След това ще пиша тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако стъклото ти е напръскано с флекс и то големи точици няма спасение,ако са по малкипробвай с бръснарско ножче,но най-вероятно ще ти се наложи смяна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако е напръскано / нацвъкан с пясък ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе май най-добре ще е ново, но я някой да каже колко горе долу струва едно ново стъкло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако някой се е преборвал с проблем надраскано от пясък стъкло(събран във външното уплътнение на шофьорската врата примерно...),нека сподели решението...

Редактирано от MAD DOG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има един човек вьв студенски град казва се Кольо който извьршва такива ремонти тел.0888709835

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе май най-добре ще е ново, но я някой да каже колко горе долу струва едно ново стъкло.

По добре втора ръка, не вярвам някоя Кобра да се доближи и до половината от качеството на оригинала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прекрасна темичка и аз колега се интересувам почти от същото!искам някак да полирам стъклата за да може да се стича водата,че като завали през страничното и задното нищо не виждам от капките!!!

както каза един колега купуваш си паста за кола ( Turtle са най разпространени) по 10-12 лв и следваш инструкцийте по опаковката:

мажеш обилно, оставаш да съхне и после яко търкаш

п.п. само да не си пастираш предното стъкло, че после като завали и пуснеш чистачките.... МАЖАТ 5 мин докато измият пастата и после си става както преди.. тоест никва полза само вреда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ivan100ev го каза точно аз само ще добавя адреса ул.проф. Кирил Попов № 51 иначе другото е същото тел. 0888 709 835 Николай КолевПоздрави :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...