Jump to content
Miroslav.Ivanov

За фалшивите патрулки по пътищата

Recommended Posts

Ей ся по новините гледах че на полицайте им се дава карт-бланш да налагат глоби "на място" освен за всичко останало и за НЕМИТ/МРЪСЕН автомобил :P;) И тва ако не е простотия. Кои и как ще преценява дали колата ти е чиста. И най вече защо и с какво право.

Колега, взе ми думите от устата ;)Айде, за паркиране, колан, телефони - да си глобяват, това е ясно. В закона си е казано за колана, кога и къде може да се паркира и т.н.Ама кой ще определи кога една кола от чиста става мръсна???Тука стана малко офф-топик на офф-топика, ама поне изпълваме със смисъл темата за простотията :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то винаги е можело да ти пишат акт ако не ти се чете номера, или нямаш осветление на него. Предполагам това се отнася до мърсотията.Иначе напоследък намирам някакъв релакс да карам по-дзен :P Не че харчи много по-малко ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз нямам нищо против инициативата, повярвайте ми, според мен е в плюс за всички шофьори. Разбрах, че някои от тях вече са изпочупени (което пак показва високата народна култура и единност), но не мога да не се ядосвам за пътищата. Не ми е зор да карам със 160 или 200..повече от 100 не вдигам, не съм Фитипалди... Както и да е, по - важното е, че не знаех, че инициативата е частна... благодаря на адашката за уточнението :P;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Аз не съм от шофьоите за пример!

Но ще кажа само че е по добре 15 минути по-късно от колкото 60 години по-рано! Не карам много по правилника - но и трафика из нашата мила родината в много случаи те принуждава да нарушаваш правилника. Примери за това колкото искате. Скоростта е адреналин, а адреналина е наркотик от него оттърване няма. Но не прекалявайте! Всеки сам си избира пътя, но не пречете на другите! Иначе аз съм ЗА всяка инициатива която би предотвратила и едно единствено ПТП!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Колегата М.Иванов го е написал в заглавието-"Пълна простотия".И това за съжаление наистина е така!

А ето тук много добре е обяснено явлението "несъобразена скорост" http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=354023

Статията в Капитал е като червен светофар,само слепците не могат да разберат кво става! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Miroslav.Ivanov
Отговорено (Редактирано)

Поставени са в участъци с повишена концентрация на ПТП - вярно, но това ли е начина. До колкото аз забелязах, някои от тях са поставени, точно след полегат завой, точно както истинските хубавци се кашират. Еми не стига, че това е участък с висока концентрация на ПТП, а на всичкото отгоре се започват спирачки, престрояване и т.н. Много добър начин за с

Редактирано от Miroslav.Ivanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless
Отговорено (Редактирано)

С две думи - какви мизерници са тия гадни копелета от Ролпласт да шашкат почтените водачи на супер бегачки.май-май темата е от типа "защо недобросъвестни водачи не святкат с фарове да предупредят че има полицаи"И следва въпроса - дали да речем в Германия или Щатите, шофьорите "святкат" за полицаи?Ама техните пътища са хубави, ама там законите се спазват... кое е яйцето и кое е кокошката, ммм?Дайте да забраним катаджиите да спират, глобяват, засичат с радари и прочие - тъй де, на какво прилича това - моята Хонда може и 180 да дигне, кой ше ми определя че в града трябва да карам с 40-50?! Ми това са стари наредби, писани преди 30 години :angry: газ до дупка!

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Restless винаги ме забавляваш с правотата си :angry::angry: btw колега Miroslav.Ivanov, като си сигурен в колата си карай на писта, там няма кой да те ограничава и можеш да си вдигаш адреналина и чупиш колата на воля без да се шашкаш на картонени патрулки или да предизвикваш масови безредици с натискането на спирачките си :cry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GeFi

Хахахаха вие тука яко се забавлявате :angry: Тука мисля че и да го говорите това файда няма никва , като толкова сте недовлни ми прав ви път некаде извън БГ , в Германия или Италия нали много ви харесва там :angry: Били ти написали глоба че ти била мръсна колата , че голяма работа ще кажа и ще му дам парата да си оди , щото ку са заядеш ща хване поне за още 10 неща че не си изряден(няма разправям на какви чудесии съм свидетел почти всеки ден). Били турили пласмасови или квито са там патрулки по пътя ....хехе ми като сте толкоз сербез да карате с 180 явно ви е ясно че ще ви чукнат здраво ако ви барнат НО пак карате така , следователно не се оплакваите и да си търсите оправдания че било предпоставка за ПТП айде айде знаем ги тия :cry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Petar(1)

Извинявам се, не прочетох всички отговори, но малко ме домързя... пък нека си кажа аз мнението...Първо, дали е реална или не патрулката ти НЕ трябва да си в нарушение. Ето и аз не съм си виждал талона от сумати време , но въпреки всичко няма да платя на КАТ-аджия или да се правя на идиот. Верно имах късмет да ме засекът на глупави места за превишена, но винаги е било по някакъв начин съобразено от моя страна и говориме примерно на изхода от град с 80 KM/ч (като целия съм го прекосил с 50) или подобни . За магистралата , да ме прощава колегата започнал темата , но от отдавна се наблюдава тенденциозно намаляване на скоростта до толкова , че последно време спокойно си караш с 130-140 в лява лента почти през целия път. Повечето хора си карат средно с 100-110. Средна скорост от 160-170 за една прилична кола може да не е толкова супер опасна, но ако не ти зависи живота от това не си заслужава. Дистанция, съобразена скорост и толкова... А попринцип като не си виновен, за какво да се стряскаш от патрулката. Може да нямам талон, но пък и никога не се оглеждам за патрулки, понеже 99% от времето съм си Ок със правилата. Може би и затова в малкото случай иначе се получава да ме хванат :angry: Както и да е ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Miroslav.Ivanov

Докато си бъбриме колеги и вече може всеки да си кара както иска срещу 10 до 50 лева. Ай сега ми кажете какво правят тия - първо тъпи мерки за ограничаване на скоростта, а дни след това ти дават правото да караш както си искаш, срещу 50 лева - и то ако те хванат.http://dnes.dir.bg/2008/05/13/news2986751.htmlЕ добре де, сега си представете за колко много хора 50 лева са дребни стотинки и колко много хора ще започнат да летят по осеяните ни с дупки пътища и колко много катастрофи ще има, поради несъобразена скорост. Ролпласт могат да си съберат картоните - вече не са актуални. Не ми се мисли какво ще стане сега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic
Отговорено (Редактирано)

Дори и в държави с изрядни улични структури (без дупки и т.н.) като Германия ................ се спазват ограни

Редактирано от Dominic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Еее като почнете да се правите да деви Марии и да казвате на черното бяло. Ок аз съм крив, че не карам по правилата. Няма и да се учудя, ако вечер си преговаряте правилника преди сън (всичко в рамките на майтапа) :angry::cry::cry: . Стига де колеги, има ли човек без глоба, без акт тука, а в BMW форума, а във VW форума. Кой е този изряден шофьор, който не нарушава правилата. Кой е този, който обича да го спират и да "джобат"?Няма ги вече ония българи от 1997, които казаха не на простотията и правителственото робство. Тук обсъждаме само един косъм от гъстата кирлива коса на управниците - а колко още има да се говори.Шофирането е самосъзнание. Гадно ми е, че парите ни колеги от данъци и глоби отиват в джобовете на тия маймуни и за пластмасови плашила, вместо да оправят пътищата, да направят маркировки, да изградят мантинели, да сложат светлинни информационни табла (опасен участък, катастрофа, ремонт). Ама в кой век живеем. Японците изграждат вертикален град, а ние си играем на войници. Това е подигравка с мен и с много други хора. Е как сега да ходя да си платя данъка с кеф, като знам, че мойте пари ще направят още една пластмасова картинка на Астра и ще продължа да скачам по ямите и да вися по сервизите

Абе колега, кой се прави на дева или на Мария? Никой, но просто да се оплакваме че някаква ЧАСТНА фирма е сложила плашила за гарги, та дано някой се сепне е смешно според мен.Полицаите се циганяли за 10лв - а защо ги даваш? дали защото те е страх че могат да те друснат за повече?Не им плащаш, пишат ти акта -  и готово.Пито-платено. При случай може би и аз ще се опитам да почерпя, но досега не съм го правил... оправял съм се с обещание да не правя повече така :cry: ... или акт :)Дано се пооправат пътищата защото е ужас, аз всеки ден минавам по маршрута си през 2-3 места където и камион може да се повреди ако не знае откъде да мине  :angry: Ей на - чета че в Япония, някакъв гангстер застрелял кмета на Нагасаки, защото през 2003 си повредил 2 джанти в дупка, а общината не му изплатила щета! Намек към бай Бойко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Restless е как да не им дам десет кинта, като после трябва да си загубя половин ден в КАТ, работата ми е свързана със срокове и това са още загуби за мен и накрая давам 30 кинта на всичкото отгоре. Гадно ми е да им пълна гушата на тия, ама нямам избор.Ако можеха да направят талоните на принципа на банковите карти щеше да е супер. Спира те куката, плъзга картата и това се отчита - имаш месец да си платиш глобата, за да ти стане активна картата отново (разбира се се бройкат и точки). Като не платиш на следващото спиране и картата не ти е в ред - взимат ти книжката за период.Е така като ме спрат, отивам в банката или на банкомат и си плащам - утре картата ми е активна отново и си карам - 5 минути работа. Е тогава един лев няма да им дам на куките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това с картите е много добра идея! Имаше подобна за градския транспорт, ама държавата се измъква с това, че било скъпо изграждането на такава мрежа!А всеки знае, че така всъщност парите ще отиват в държавата, а не в подкупните полицаи и ще се самоизплати за отрицателно време... :angry:А иначе се подписвам, че никой няма да иска да даде пари на полицай, ако има вариант да се плаща с карта на банкомант!

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе не е скъпо изграждането, а и ще се изплати, много бързо, но какво ще гушат пътните полицаи???? То вчера легализираха корупцията в КАТ а ние ще чакаме сами да си спрат канчето - е ще си почакаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и в държави с изрядни улични структури (без дупки и т.н.) като Германия ................ се спазват ограниченията и закона бе,

А да ти кажа ли колко е ограничението на "Autobahn" ? :angry: 200-250 км/ч , а има места без ограничение,защо ли ? защото в всяка лента има 3 платна за движение и едно аварийно....на някои места и повече ленти има...а защо е толкова високо ограничението ли ? Защото там магистралата не е на бабуни !! (Когато ходихме до София Хоември месец,ПОДСКАЧАХ из колата като се движехме с 5-10 км/ч над ограничението.....е КАЖИ МИ@Miroslav.Ivanov и с теб съм съгласен,150 км/ч е нещо нормално но не за тези пътищаа,ако си взема кола...ще си понеса наказанието , като теб ако знам че парите отиват за пътната мрежа,и поправянето и.......ма кой ще ти го прави това@Wyvern Е тази историйка ме изкефи....не искаш да платиш ли ? На ти 1000 паунда глоба тогава......м/д - - - 1000 паунда са поне 1500 лева...ако не и над 2000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига, де! Стига сте търсили оправдание за бабаитлъка си.Има закон, който казва къде с колко може да се кара.Като карате с повече - носете си последствията, били те скачане върху спирачката или бъркане в портфейла, ако сте скочили твърде късно...А тва с подкупите за полицаите - (почти) всеки се оправдава, че така губи по-малко време и т.н.Малко хора могат да преглътнат да ги глобят и да им отнемат точки. Предпочитат да кихнат и всичко е ок. А иначе отворени като натискат газта. Кво да говорим - мъжка постъпка отвсякъде... И после се чудете защо сме на тоя хал...Айде сега предлагам да порицаем Ролпласт, щото са нарушили душевния мир на рейсърите.На крива хонда, втек-а й виновен?!?...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня към slus4o, че на ремонта при някой от тунелите на Витиня както знаете се минава само в единия тунел и стават ужасни опашки - аз минах точно по празниците. Ужас е там и един рейс с туристи + 10-ина коли след него минават в авариината лента. И аз след тях разбира се и нещеш ли изкача ми един кукалар и почва да ми крещи след като пусна 10-ина ППС-та. "Това е авариийна лента, искаш ли са да те глобя и да седиш тука половин час" Аз му викам, че минавам от тука с цел да облекча трафика и да се разкараме от тоя тунел а той ми се пеняви. Другия се подпрял на астрата и се хили на телефона - купон. Мислех си да го питам, за какво седи тука и чопли в носа а не помага за освобождаване на движението, пък било то не през авариина лента, ми от където трябва. Ама както вече казах по-горе, не ми се ходи по КАТ, но ако можех да си платя глобата по банков път, щях да се заям с тоя селяндур и тъпия му колега, дето си чопли в носа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Morridina, ще преразкажеш ли на кратко за тези от нас които не са ни задължавали да учим руски, за какво се говори в тая статия? иначе относно макетните патрулки, това е система за прибиране на пари, иначе от КАТ нямаше да се навият. на пръв поглед си мислите "какво пък, картонени патрулки, първия път ще се стресна ама после вече като знам къде са ще си карам както си знам". да ама не щото утре точно пред картонената астра, може да има спряла истинска такава. е тогава вече започва качественото създаване на смут. ако се абстрахираме от КАТ обаче и погледнем малко себе си, ще си улесним живота. дайте например да не се правим на състезатели на места които са очевидно неподходящи за тая цел. на магистралата няма проблеми, ако някой иска, може и с 300 да кара, не ми пречи. обаче много ме дразнят разни бързаци дето по разни балкански криволичещи пътища с НЕПРЕКЪСНАТА лента се напъват да изпреварват и всяват смут в движението. може и да не искам да свиря гуми и да пренареждам пътниците в завоите, защо има такива на които едва ли не им преча? не макети, а истински партулки трябва да има навсякъде и да си вършат работата. Ганьовци сме и зад волана, атмосферата по пътищата е нервна и е просто задължително да се кара в нарушение почти винаги, защото все ще се намери някой който хем не може да изпреварва, хем се лепи зад тебе и се напъва. патрулки, санкции, глоби, камери - за всичко съм ЗА :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Леко въпросче:

На някой случвало ли му се е да повтаря рушвет при един и същи кукар и има ли промоция 10~20% :angry: :angry:


ПС По повод това което разказа колегата Miroslav.Ivanov чух по новините че задръствания по празниците въобще не е имало и даже имало готовност да се пусне въпросният тунел дет му правят ремонт от 5-6 години вече и са потанали в него пари за цяла нова магистрала, ама така щот всеки иска повече и го прави по заобиколния начин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето възмущение е от картоните на магистралите - поне само там съм ги виждал. И се възмущавам от това, че скоростта там е висока, времето за реакция малко и това може да се окаже причина за ПТП. На планински път няма нужда от такива, понеже всичко е в дупки (Петрохан) :angry::):angry:Пък на хубав междуградски път, е по-приемливо (но пак тъпо), понеже там почти никога не качвам над 100 и дори и да набие някой спирачки няма ядове ще реагираме - Софиянци имаме доста тренинг по Цариградско :cry::):cry:Никога не съм виждал куки на магистрала, и изведнъж оп и изкачат от зад завоя. Поне докато пътувахме спечелих 10 лева, че следващата патрулка пак ще е макет - и познах :):):cry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Интересна новина за несъобразената скорост - прясна прясна

Неправоспособен 16-годишен шофьор блъсна пешеходец и избяга от местопроизшествието

 

13.05.2008

Неправоспособен шофьор блъснал пешеходец и избягал от местопроизшествието.

 

Пътният инцидент станал вчера към 16.00 ч. в жк “Запад” в Благоевград. 16-годишният К.И. седнал зад волана на ” Опел Астра”, шофирал с несъобразена скорост, блъснал пресичащия пътното платно 25-годишен мъж и изчезнал. Пострадалият бил откаран в болница и малко по-късно освободен, а полицаите предприели оперативно-издирвателни действия за установяването на водача. Часове по-късно той е задържан и доведен в РПУ. По случая е образувано полицейско дознание. /БГНЕС

БГНЕС

 

Даването на ключовете от колата на непълнолетен идиот е несъобразена скорост

Редактирано от Miroslav.Ivanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фактът, че държавата ни смазва постоянно а много от вас се примиряват с това, е кофти

Държавата по дефиниция е бюрократична репресивна организация. Възникнала е защото в един момент това е било примамливо спрямо варианта "кой къде те фане те ххххх"

 

 

 

2 slus4o 

 

 

един братовчед веднъж беше накарал полицаите да му върнат "ресто" 5 от десетачка :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги чак днес видях тази тема.Искам да отбележа че скоро на 16ти заминах за Англия и се върнах началото на месеца влизам аз в България и си викам и най сетне ще си карам като пич/като в германия/ ама уви докато си го казах и хоп тва нещо макета изкача пред очите ми и бия яко спирачки после се вглеждам ми то макет :) Искам да отбележа че това е едно от най хубавите неща които са измисляни защото малко или много наистина се намаля скороста а тя наистина трябва да я смъкнем защото още повече сега лятото става като на война:) лошото е че за не повече от час им свикнах и не ми пукаше вече от тях.Разпознават се защото са много навътре сложени,според мен трябва и да ги местят зашщото ги запомняме:P Другото което е може да се направят и макети на полицаи да се ограничава скороста не сами извънграда а и в града!ПП: Докато бях в Англия нямаше такива волности от моя страна да карам даже и 5 мили над ограниченията а те са най чести по 30 40 мили по рядко са по 50 и на магистрала 70 ! Искам да попитам защо като идим другаде строго спазваме закона а в Страната ни направо го мачкаме яко ?/аз съм един от тях за жалост / Време е наистина да се огледаме от другите страни и да има малко ред и дисциплина по тез пътища:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо..в началото тези картно ги взех за истински та..:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Их, не съм ги виждал само аз май тия пластмаси/картони. Нямам против тях... поне засега де, като ги видя и ме стреснат може и да си променя мнението. Всички тук гледам, че превишават ограниченията на скоростта... и някой по-горе запита, дали има шофьор, който не го прави. Е, ето го пред вас. Аз НЕ превишавам ограниченията, или ако го правя е един път в седмицата. И по магистрала съм карал, и междуградско, а всеки ден карам в голямото село София. Забелязах странното явление, че след като стигна до предавката, на която карам в по-голямата част от времето ми подсъзнателно, автоматично, инстинктивно или както искате го наречете, стрелката се заковава на 60. Ама стои и не мърда, който не вярва мога да му демонстрирам ако се навие да стои една седмица до мен в колата. За магистралата и междуградското нещата не стоят така, тъй като не карам всеки ден там, затова трябва да проверявам дали случайно не карам по-БАВНО от ограничението. Иначе дали правя други нарушения... ами да, правя. Минавам на жълто - никога на червено - , не спирам напълно на знак "СТОП", случвало се е по невнимание да отнема предимство. Но ВИНАГИ, когато попреча на някого по какъвто и да е начин /предимство, престрояване, вмъкване, изпреварване, засичане/ се извинявам с аварийките. Това е от мен, малко се отклоних но... това е моето каране. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня към slus4o, че на ремонта при някой от тунелите на Витиня както знаете се минава само в единия тунел и стават ужасни опашки - аз минах точно по празниците. Ужас е там и един рейс с туристи + 10-ина коли след него минават в авариината лента. И аз след тях разбира се и нещеш ли изкача ми един кукалар и почва да ми крещи след като пусна 10-ина ППС-та.

Това с движението по аварийната лента го има само в България. Лентата за това е аварийна за да не се кара по нея.Представи си отзад тежка катастрофа, хвърчат линейки и задари тебе не могат да минат. Много тъпо.Сега ще кажеш имаше и други, които караха там. Всеки си отгаваря за себе си, но е трябвало наистина да те помотаят куките не половин час, а 3 часа да се научиш следващия път.
Е така де, ама когато тоя дебелак си върши работата и контролира бързото и безопасно преминаване през ремонтирания участък. Ми това го правят от 6 години бе - ебати и ремонта. И накрая аз съм им виновен, че минавам по аварийната - еми да ми бяха оправили остналите ленти още преди 4-5 години

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е така де, ама когато тоя дебелак си върши работата и контролира бързото и безопасно преминаване през ремонтирания участък. Ми това го правят от 6 години бе - ебати и ремонта. И накрая аз съм им виновен, че минавам по аварийната - еми да ми бяха оправили остналите ленти още преди 4-5 години

Правят го 6 години щото лапат парички. Понеже работя в областта на пътното строителство, доста съм запознат с тъмната страна на нещата ако мога така да се изразя, но няма страшно скоро макс 5 до 7 години в България трудно ще се намери дупка по пътя, нещата ще се подобрят коренно. Редактирано от bebcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nuddy

няма страшно скоро макс 5 до 7 години в България трудно ще се намери дупка по пътя, нещата ще се подобрят коренно

:P;);) страшен виц, отдавна не съм се смял толкова ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е много стар виц, аз го знам още от баща ми :P ще си го разказваме още ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми докато не спрем да си го разказваме тоя виц, ще им пикая и на картонените патрулки и на тъпите закони, и на новите глоби

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами....вие малко и на бъзик го обръщате с тези картонените патрулки но знаетели какво ми се случи вчера........както си карам с 150 по магистралата и наближавам такава картонена патрулка а аз такъв спокоен и хоп излиза чичко полицай с палката.....мммм........ копелетата спрели истинката Астра зад картонената. Доста лошо ми стана така че внимавайте:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го казах тва че ше се усетят полицаите да го правят тва или да махат картоните и да спират на тяхно място. Явно са започнали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всеки форум има внедрени полицаи, които следят какви са нагласите на феновете :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма страшно скоро макс 5 до 7 години в България трудно ще се намери дупка по пътя, нещата ще се подобрят коренно

:):):)

страшен виц, отдавна не съм се смял толкова ;)

 

Когато си рехабилитирал път за 10 млн евро за 1 година и в момента фирмата не смогва от поръчки за нови пътища тогава може да се посмееш. Не че не са хиляди дупките, но малко по малко се запълват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Че те винаги се запълват, но се кърпи, пълни се нескопосано, работниците крайните често си спестяват материал, който си носят у тях си и аз незнам за какво, онзи ден видях да оправят околовръстното в най-големия дъжд, за мен това "оправяне" си е предварително обречено.

Редактирано от Animal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Че те винаги се запълват, но се кърпи, пълни се нескопосано, работниците крайните често си спестяват материал, който си носят у тях си и аз незнам за какво, онзи ден видях да оправят околовръстното в най-големия дъжд, за мен това "оправяне" си е предварително обречено.

Aз не говоря за кърпене, а цялостна рехабилитация и реконструкция което ще рече уширяване на пътното платно, на голяма част от пътя смяна на земното легло на минимум 60 см, асфалт 21см, а това че са асфалтирали на дъжд по принцип е абсолютно забранено по норми, но те си носят отговорноста нали те дават след това гаранцията за пътя която в повечето случаи е от 1 до 3 години. Редактирано от bebcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То там е проблема - след дъжд качулка. Направят пътя неспокосан и после даваме гаранция - е хубаво ама като се разбие пътя и тия докато го оправят пак или пък се направи конкурс, то минат 2 години и през това време ти смениш 2 предници, заради това, че тумба цигани правят ремонт в дъжда. Ама то ако има контрол в началото на проекта, няма пълни джобове всяка година - България

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...