Jump to content
Guest rafalatezz

Помощ!

Recommended Posts

Guest rafalatezz

Карам Сивик 98-ма 1.4i 16v.Защо на магистралата не мога да вдигна повече от 150?Давам си газ до ламарината и не иска и това е.Ако знаете от какво може да е помагайте,моля;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hEka

ако се опитваш да ускоряваш на 5-та няма да го бъде.... вкарай 4-та и да видим колко ще покаже километража на 6000 оборота :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се опитваш да ускоряваш на 5-та няма да го бъде.... вкарай 4-та и да видим колко ще покаже километража на 6000 оборота :)

Айде с глупостите до тука ;) Аз нямам проблеми като си я цедя мойта на пета ... пък и 5-ген карам редовно и тя си няма проблеми .... Колега явно нещо не ти е наред с колицата , но не съм се сблъсквал с такова нещо и не мога да ти помогна ама един съвет като решиш да я стъпваш от ниските или пък на висока предавка с ниска скорост не натискай педала докрай ;) Сори за офф-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

верно е 4е бавно става набирането на 5-та ама колкото и коли да съм имал до сега бавно ама са опирали максимума.Интересното,обаче е че доста бързо стигам до 140 без проблем и без грам вибрации и като лепне 150 на 4200 оборота не ще и не ще.Какво е това чудо не знам! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

кво значи да я цедиш на 5-та... ? 5-та е поддържаща скорост не казвам, че не ускорява...но има бая разлика от ускорение на 4-та и на 5-та ... искаш да кажеш, че влизаш в критични на 5-та ли?.... не разбирам... обяснявай кат за улигофрен

Редактирано от hEka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

искам да кажа че колкото и да е поддържаща 5-тата скорост скоростта може и бавно ,но се увеличава,а при мен стига до 150 и не мърда нагоре.Все пак на 5-та стигам от 100 до 150 така 4е си набира ама повече от 150 не иска

трябва да може да вдигнеш 170-80 според мен. нещо не е наред няма значение дали си на 5-та.. пак трябва да можеш а проблема може да е горивния филтър аз имах подобен проблем с сивик вти(160коня) макс вдигаше 180 и не вървеше (като смених бензиновия филтър и свещите почна да вдига 220-230 и да върви както трябва и др-г проблем центровката си виш. Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз получих същия проблем преди 2седмици свалях филтара заради спукана тръба и видях че плочката на газта няма уплатнение сложих му като очаквах подобрение а се получи същия ефект на газ 150 на бензин 160 цадене на 4 до 160 на 5 ,165_170 с клизма а преди вървеше 180 на газ вчера ходих на елкон но още несъм я пробвал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега , аз съм със същият двигател и искам да знаеш , че и на 5'та си ускорява колата ( е за 75 коня и голямото купе малко бавно, но.. ) и подминава 150км/ч . това означава , че :1. Навярно колата я имаш отскоро и си направил ИЛИ НЕ цялостно обслужване?2. Напиши от каде си, за да може да разбереш за добър майстор?3. Да се похвалиш накрая като се оправи и от какво е било?Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич пробвай на 4та, аз на старата ми кола 5генерация 1.3 75кс на 5та вдигах 150 и нещеше повече, а на 4та правех 180км :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rafalatezz

От Пловдив съм и ако ми кажеш добър майстор може и да почерпя.Ще сменя и горивния филтър да видим какво ще стане..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Хека не говори глупости , въпрос на скоростна кутия е . Ако и на 4та не иска ... тогава търси проблеми . А и смяната на консумативи си е задължително като купиш кола .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич не се притесняваи колата ти трябва да варви но погледни си смени консумативите а и виж катализатора тои също много спъва колата,на моита д13б2 като го махнах започна да варви като луда на газ 170 с четирима души така че няма ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колегаедно бързо решение за бензиновия филтър, ако още не си го сменил, развий входящия маркуч от резервоара, за да се махнат гадостите, и ако ти се занимава- направо си промии горивния филтър- това е временно решение, но може да свърши работа за момента- поне ще видиш дали горивния филтър ти спъва колата.Катализатора, както отбеляза колегата също може да е причина, и напиши до каква максимална скорост вдигаш на 4 предавка, а ако искаш- и на всяка предавка 2, 3, 4 до изключвателя ако ти се занимава.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колегаедно бързо решение за бензиновия филтър, ако още не си го сменил, развий входящия маркуч от резервоара, за да се махнат гадостите, и ако ти се занимава- направо си промии горивния филтър- това е временно решение, но може да свърши работа за момента- поне ще видиш дали горивния филтър ти спъва колата.Катализатора, както отбеляза колегата също може да е причина, и напиши до каква максимална скорост вдигаш на 4 предавка, а ако искаш- и на всяка предавка 2, 3, 4 до изключвателя ако ти се занимава.Поздрави

ако ме светнеш как се промива горивен филтър може и да се пробвам.мерси за съветите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич не се притесняваи колата ти трябва да варви но погледни си смени консумативите а и виж катализатора тои също много спъва колата,на моита д13б2 като го махнах започна да варви като луда на газ 170 с четирима души така че няма ядове.

какво общо имат 4-те души с максималната скорост ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич не се притесняваи колата ти трябва да варви но погледни си смени консумативите а и виж катализатора тои също много спъва колата,на моита д13б2 като го махнах започна да варви като луда на газ 170 с четирима души така че няма ядове.

какво общо имат 4-те души с максималната скорост ?
Сигурно е имал предвид че с 1 човек ще вдигне 180 :P)))) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕЙ КОЛЕГА АЗ ИМАМ СИВИК 95г ДВИГАТЕЛ D15Z3 V-TECH ИМАМ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ КАТО ТВОЯ КОЛАТА НА ГОЛЕМИТЕ ПРЕДАВКИ НЯМА МОЩНОСТ И НАЙ ВЕЧЕ НА ПЕТА.СМЕНИХ ПОЧТИ ВСИЧКО ПО НЕЯ ЛАМБДА СОНДА,ФИЛТРИ,СВЕЩИ И НЯМА ПРОМЯНА ОСВЕН ТОВА МЕЖДУ 2500 И 3000 ОБОРОТА КОЛАТА "ЗАБИВА МУЦУНА"И КАТО Я НАТИСНА МАЛКО ПОВЕЧЕ ТРЪГВА.ОНЗИ ДЕН Я ПРОБВАХ И НЕ УСПЯХ ДА ВДИГНА ПОВЕЧЕ ОТ 140!!!ТА МИСЪЛТА МИ Е АКО ОТКРИЕШ НЕЩО ПИШИ ЧЕ АЗ СЕ ВИДЯХ В ПРИКЛЮЧЕНИЕ! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest My Honda

Сипи една добавка за почистване на STP и я изфорсирай някъде да влезе в обороти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипи една добавка за почистване на STP и я изфорсирай някъде да влезе в обороти

При теб оправи ли се проблема с тази добавка? :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При първа възможност ще го сменя,ще махна и катализатора(и без това за какво ми е)

за да не ти дишаме саждите от ауспуха, кефиш ли се когато спреш до някой автобус който ти пълни купето с дим ? не знам дали си заглеждал софия от страни, но се получава един кафяв облак (гъба) около нея, знаеш ли защо ? защото на никой не му трябва катализатор в тази мизерия, дайте да умрем от гъзария !махнеш ли катализатора ако е здрав, колата ти само ще върви по малко и ще харчи повече ! смени бензиновия филтър и сипи STP както те посъветваха колегите и тествай на 4-та ! хондите под 100 коня вдигат повече на 4-та от колкото на 5-та...
Щом така ми се скара определено няма да пипам катализатора!Ще пробвам другите методи :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден на м. Тракия я натиснах - точно 149км вдига. Повече не може. Това ми говори, че толкова могат, а не че е горивен филтър, катализатор, четвърта/пета предавка и т.н. Предлагам да пишат всички, които стигат до 150 и не повече - ще видите, че повечето са така. Разбира се за 1,4, 75к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен при смяната на ангренажния ремък не са ти сложили новия като хората.Някой преди време каза,че като го сменил и колата му спряла да върви.Нека ти погледнат ремъка да не би да не са го напаснали като хората!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден на м. Тракия я натиснах - точно 149км вдига. Повече не може. Това ми говори, че толкова могат, а не че е горивен филтър, катализатор, четвърта/пета предавка и т.н. Предлагам да пишат всички, които стигат до 150 и не повече - ще видите, че повечето са така. Разбира се за 1,4, 75к.с.

Момчето което ми докара колата каза че по германските магистрали е вдигнал 180.Ако може да му се вярва значи наистина нещо може да не е на ред.Тогава си е била със стария ангренаж...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за ремъка. На един коляга на Хюндая, след смяна на ремък, е повече от спъната. Оказа се прескочен зъб на не добре паснат ремък след смяна. Тя колата направо си променя режима на работа. Провери го, колега, миля че ще е само от това. А за добавката за инжекциона - аз само веднъж съм слагал STP и като че ли има разлика към по - добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита е 1.4 16V 90 коня и по официални данни от руски саит я дават да развива 172км/ч. ето тази снимка е направена лично от мен на същата хондичка и повече от 5000 оборота на 5-та неможе

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

моита е 1.4 16V 90 коня и по официални данни от руски саит я дават да развива 172км/ч. ето тази снимка е направена лично от мен на същата хондичка и повече от 5000 оборота на 5-та неможе

Публикувано изображение

тц тц тц тези японци ме озадъчават??за какво са ми сложили това 220 на циферблата?Явно за красота...и за пестене на материал за различните мотори...карах ауди 80 преди това 210 си вдигах.верно 90 коня беше ама купето пък е тежко... Редактирано от rafalatezz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита е 1.4 16V 90 коня и по официални данни от руски саит я дават да развива 172км/ч. ето тази снимка е направена лично от мен на същата хондичка и повече от 5000 оборота на 5-та неможе

Публикувано изображение

тц тц тц тези японци ме озадъчават??за какво са ми сложили това 220 на циферблата?Явно за красота...и за пестене на материал за различните мотори...карах ауди 80 преди това 210 си вдигах.верно 90 коня беше ама купето пък е тежко...

 

сравни кубатурата обаче на аудито и на хондата, за съжаление и хондата не е най-аеродинамичната кола на света, така че за високите скорости си трябват по-големи двигателчета

 

и наистина има чести случаи в който прескочен зъб ти скопява колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stiv

И моята хонда 1.4 97г 90 коня вдига 170 по равното.От начало много се впечатлявах и пробвах какво ли не. После прочетох някъде, че толкова си може и се успокоих.Силата на тези коли е в града и в икономичноста.Ако не си над 4000 оборота на 5та натискай газта постепенно така набира по бързо.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес тествах на 4-та но ми стана малко жал за колата и поотпуснах газта Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес тествах на 4-та но ми стана малко жал за колата и поотпуснах газта Публикувано изображение

Ле ле верно си изтормозил животинката :rolleyes: Ще трябва скоро и аз да го направя !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло съм си доволен от хондичката, но на човек винаги ще му човърка нещо из любопитството, а това е дали има начин да предотвратя това ограничение (питам защото съм непросветен)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и теста .... на 4-та предавка ... Публикувано изображение

все още на 4-та предавка ... Публикувано изображение

и на 5-та предавка... Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги вие се базикате!!! Не мога да повярвам на очите си! Аз с моя седан 5г д15б2 на 5 скорост 200 си ги лепнах, продължава да набира ама много бавно. п.с. само споделям мнение не искам да изглежда по друг начин :tease:

Редактирано от Miro_87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...