Jump to content

Recommended Posts

Колеги, интересно ми е кой, от къде зарежда гориво и защо ? Питам тъй като забелязах, че прелюда ми е доста чувствителен към качеството на горивото. Освен това се оказва, че бензина се различава дори в две бензиностанции от една верига. Аз съм от Варна и предпочитам да зареждам от ЕКО на цирковата площадка. Зареждал съм и от други места пак в ЕКО, но не съм доволен. Обеснявам си го с това, че там правят доста оборот и бензина не се застоява. Обратното в някои по - скътани бензиностанциики, съответно бензина е с по-лошо качество. Кажете някои бензиностанции, от които зареждате и сте доволни. Въпроса ми е предимно към варненци, но могат и други да кажат какви им са предпочитанията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм от Варна и зареждам само на Лукоил от време на време в ОМВ но от лука съм най-доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега бензина 100 октана от Шел е много приличен и не е ментак като тези 95. Внос е от гърция и не е кръщаван. Аз зареждам там редовно плюс това си водя и смарт точки с които после си купувам много полезни нещица на ферари специлно. като чадърче , чантичка , сакче и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivan74

Зареждам ве4е половин година от малката бензиностанция на Мир (към хлебозавода) и съм много доволен.Разхода ми не е мръднал!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам само от OMV, по изключение от ЕКО и никога от Шел :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Всичките са един дол дренки. До този извод стигнах, след като три различни коли на три различни горива, дават различен разход във всяка една вреига бензиностаннци - а разликата е между 15 и 30 % не е малка при кротко каране. Дизела до 2000 оборота, бензина до 3000, и моята която е с газ пак до 3000 че съм сменявал сегменти. Но най нисък разход и трите автомобила показаха с OMV.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин - все таяГаз - най ми понася Еко и Литекс, в ОМВ вече не зареждам газ откакто веднъж ми сипаха "двойно"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От газта на ЕКО съм много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди на Лукоил. Отскоро, само на ОМВ, във Варна :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Shell - V-power Diesel главно.2. OMV - Sprint Diesel. V-power Diesel-a не е лош, но може би само той си струва. Горивата на OMV са с доказано добро качество.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Варна и зареждам само от OMV на автогарата или на жп гарата. Един път заредих от Лукойл и не съм доволен от OMV всичко е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xakera

аз съм от Варна, зареждам от една скатана бензиностанция към домостроителния завод, много добър бенц и е по ефтин с няколко стотинки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Prelude98

Коя бензиностанция OMV имате впредвид във Варна, тъй като съм зареждал 100 октанов на тази, която е на светофара на околовръстното, преди затвора и хич не ми хареса. Не съм пробвал на автогарата, че не ми е много на път. Друго което е на Shell, поне на тези във Варна не съм видял да има 100 октанов бензин, а само 95 V-power.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само шел в-пауар рейсинг и колата си лети ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OMV ... в краен случай Шел. От силните горива несме имали проблеми само с ОМВ Супер100ПС: НЕ ЗАРЕЖДАЙТЕ НАПОМПАНИ КОЛИ ОТ ЛУК-а на СЛИВНИЦА срещу ЦИРКОВА ПЛОЩАДКА - за малко да окотим една бегачка ... а бяхме напълнили 200л варел с 98 от там ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел който работи в базата на ОМВ в град Видин, та той ми каза, че недавали изобщо да се пипа горивото от кораба а се кара в ОМВ базата в илиенци и там се смесва с добавки и всякакви гадости.Призна си, че са идвали и цистерни с гориво от Молдова, Украйна който отново отиват в базата и се смесват с добавки.Имам друг приятел който работи в КИА моторс и ми сподели че са правили проби за КИА кой бензин е наи-читав. ЛУК ОЙЛ бил на първо място,на второ ЕКО а за другите не си спомням. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Лукоил, не съм имал никакви проблеми, колата си върви перфектно, имам и карта за 5 стотинки отстъпка на литър. Като остане от служебната покарвам и с 95 на Петрол, определено върви по-зле и харчи повече, макар че винаги му сипвам и добавки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dilqn_Mitev

Аз съм от София и освен на ОМВ на друго не се доверявам.. сипвам 100 пък дали е 100 един господ знае,важното е че аз си мисля че е такъв така че.. :) А и от време на време и в Шел капвами разлика не правя..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Шел всъшност не са шел какво имам предвид : - Бай Х..... има повече пари и иска да си строи бензиностанцийка отива в централния офис на шел и там всъщност му дават право да продава бенз с марката на шел тоест готвача може да сложи каквото си поиска в "Яденето" а контрола от Шел е никакъв Виж в ОМВ и Еко е др нещо както и Петрол ....

OMV също са на франчайзинг, доколкото знам, а откакто онзи луд унгарски евреин Тамаш Майер не им е изпълнителен директор (има-няма 3 години) веригата като цяло е позанемарена. А качеството на горивото на всяка бензиностания зависи от:1. Контрола то страна на ръководството на фирмата2. Навиците на управителя да "кръщава" горивотоАз до нова година зареждах на OMV, но после минах на една от онези "немаркови бензиностации" - срещу OMV в Люлин преди/след тунела. Само още се колебая с какво гориво да си карам колата А99 или А95 (там цените са с около 15-20 ст., а ако имаш и карта за отстъпка с още 5 ст. надолу по-ниски от тези на "марковите" бензиностации). Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ОМВ и нищо друга номер едно е :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shell V-Power Racing и OMV 100 но по наблюдения и Лукойл 98 е със сходни качества но по -евтин :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ludia Max

На OMV не е лош бенз., но по мои наблюдения Shell V-Power Racing е перфектен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...