Jump to content

Recommended Posts

:) колата ми почна да гори много преди беше 7 в града а сега 10-11 незнам защо така махнал съм само катализатора.качвах я на ел ком казаха ми 4е сондата работи газоанализатора е добър с дже думи и няма нищо но гори.Ако някои може да ми помогне с нещо благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да кажа че е Д15Б2 90к

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

върни катализатора и ще ти се оправи разхода :) все още не мога да разбера защо всички се напъват да си махат катализаторите ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vektor

Защото катализатора има определен живот,след това само пречи на автомобила :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той по принцип пречи с едни 2-3% ако е здрав,ако не е...процента е повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засичането как го направи ? Пълен резервоар --100 км --доливане -- или друг вариант ? Извънградско разхода какъв е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От катализатора най-много да ти падне разхода ако го махнеш...немисля,че е от това...колата е съвсем възможно и нормално да ти харчи 10-11 ако караш градско в софия и сипваш накакъв "съмнителен" 95 ...съвсем може...сипвай си 100 октана (+ добавки ако речеш) и ще видиш как ще ти стане 6-7 разхода :) пробвай,смени и бензиностанцията,ако си фен на някоя,пробвай и друга,има си разлика...в едните има повече вода от другите и така :) според мен е нормално :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest wildbongo

точно така го засяках до горе а извънградско в момента е 7 7.5 от ямбол до бургас при празен резорвоар сложех за 30лв 15 литра и свърши на петолъчката при изминати 180км.А този номер ми почна да го прави преди да сваля катализатора.Сменях свещи кабели филтри и пак така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така го засяках до горе а извънградско в момента е 7 7.5 от ямбол до бургас при празен резорвоар сложех за 30лв 15 литра и свърши на петолъчката при изминати 180км.А този номер ми почна да го прави преди да сваля катализатора.Сменях свещи кабели филтри и пак така.

В първият пост пишеш, че след като си махнал катализатора ти се е качил разхода.Сега гледам, че май и преди да го махнеш е било така.Въпросът е има ли общо катализатора с вдигането на разхода ти и на неговото място какво си сложил ?Поздрави ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига с тия разходи , приходи и щуротии разхода ти е ок, това са излишни теми , провокиращи винаги едно и сьщо................ а 7 в града не ти е била никога!!!!! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същият двигател, и 7/100 градско ще ми гори само ако я бутам в едната посока :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hans според тебе с 5литра в града 45км е добър разход и доколто знам Д15б2 гори неповече от 7 7.5 ако греша моля да бъда извинен просто питах но явно това са глупости

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hans според тебе с 5литра в града 45км е добър разход и доколто знам Д15б2 гори неповече от 7 7.5 ако греша моля да бъда извинен просто питах но явно това са глупости

Разходът градско е несравним! на извънградско със 90-110 на 5та е нормално да даде 6 6 и нещо според мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите които ми говорят , че разход 6/100 или 7/100 в градски условия са нереални искам да кажа , че много , ама много дълбоко се лъжат !!! Има не една хонди които са ги правили тези разходи :blink: А относто проблема на колегата - свещите сигурен ли си , че са правилните ? И наистина на мястото на катализатора какво сложи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кво сте се захванали с тоя катализатор. От него нищо не зависи. Единствено ако ти е запушен може да гори повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мястото на кателезатора сложих резонаторно гърне но пак казвам че проблема с горенето почна преди да го сваля а свещите са njk триполюсни и наистена гореше много харно някои щте ми помогне ли или

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тва пък Бултрако е бая хубаво. Само 3 пъти по-скъпо продават, но явно някои хора имат излишни пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този форум мисля че е затова да си помагаме и други работи такаче колко щте ги занимавам си е мои проблем HANS.благодаря за бултрако но ми е малко далечко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сьгласен сьм , само че в твоя случай няма кво да се помага ,успех!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

добре бе пичове, като свалиш катализатора ясно си личи дали е за изхвърляне ... нормално е да съм противник на идеята да си сваля катализатора за да кача кон и половина ... излезте малко извън България да подишате чист въздух за да разберете, защо хората са измислили катализаторите ! свалих като колегата моя катализатор, просто за проба, разхода се качи ! от 5/100 извънградско се качи до 6,5-7/100 , градско от 7,5-8/100 до 10-11 понякога дори и 12 ... сложих си катализатора отново и О ЧУДО !!! колега все още ли караш с включени фарове ? и свещите сигурен ли си че са правилното топлинно число за твоя двигател ? въздушния филтър сменял ли си го ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest buberon4o

моита е vtec уж хаби малко ама и тя се праи на луда.. някои пат! кат я зех от германия 6.5 градско ...........откакто я карам тук ми се вдигна с 1 литър ламбдата е нова не е турска ........ да не обидя някои ама не са хубави тия ..ЗНАМ ЧЕ ЩЕ МЕ ПИТАТЕ ДАЛИ СЪМ ДАВАЛ ГАЗ ИЛИ СЪМ КАРАЛ СПОКОИНО..... ЩЕуточня карам градско м/у 1900и2100 оборота и ми гори така 7.5 нашия бензин .НАЛИВАМ ОТ ЛУК ОИЛ 95

Редактирано от buberon4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...