Jump to content
Guest Stef

Крушки-фарове

Recommended Posts

Guest bobo21

Едно приятелче слага истински ксенонови светила на Hella.Ако някой толкова е преритал за силни фарове удоволствието (заедно с повишаващия трансформатор и пр.) струва 1000лв на фар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

А как ще се справи с прегарящото покритие вътре във фара? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

А как ще се справи с прегарящото покритие вътре във фара? :)

<{POST_SNAPBACK}>

Ксенона грее по-малко от халоген със същата мощност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Малко е неуместно да се предлагат фарове по 1000 кинта за коли с масови цени между 4000 - 6000, не мислиш ли? :) Да се върнем на въпроса - 60W срещу 100W. Тая тема вече я има толкова време, че ако някой си беше сложил в началото на постването й 100W крушки, вече може да сподели някакви впечатления. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2

Хора не може на 13.г и повече фарове да светят като нови. От начало си мислех че фаровете са си такива но като ме удариха и се наложи да сменя левия фар се видя голяма разлика особенно като светна с/у стена. Разликата м/у двата фара е огромна. А иначе карам от близо година с 100в. ментета за по 15лв. и сам доволен. Само трябва да сменя и десния фар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest buddi5

Миналата седмица си сложих и аз осрам 55/60 вата с 50% повече светлина одначало си мислех , че маистора гледа да пробута нещо по скъпо 12.50 обаче обаче наистина светят много по-силно .предишните бяха нарва и трябва да кажа че нямат нищо общо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest APOLON

И аз също съм решил да ги сменям със осрам силверстоун +50% .Може ли някои да ми каже как светят като цвят синкаво или бяло. Сегашните ми оригинални крушки са хела, но светят жълто и са слабички за през деня малко по- силни от габарити.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dancing_niki

И аз също съм решил да ги сменям със осрам силверстоун +50% .Може ли някои да ми каже как светят като цвят синкаво или бяло. Сегашните ми оригинални крушки са хела, но светят жълто и са слабички за през деня малко по- силни от габарити.

<{POST_SNAPBACK}>

На баща ми му изгоря една крушка и я смених с въпросните +50%, но пак с 60W или май беше 55, защото на Пасат-а има отделни крушки за късите и за дългите и определено има разлика в светенето м/у новата крушка и другата. Свети бяло, но не наситено бяло като от луминисцентна лампа, а едно... такова изчистено бяло бих казал.

 

За 100W крушки съм твърдо против, защото заслепяват. А и всички шофьори според мен се дразнят от силни фарове, дълги светлини, нерегулирани фарове иии...... знаете какво е. Аааааааааа и още нещо, който има контрол на височината на фаровете от купето, много го моля като си натовари колата да го ползва, че пак фаровете почват да светят в облаците!

 

Мерси и късмет!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

Смята, че модата - гладки стъкла и др. глупости влияе зле на фаровете.Преди карах Polo с елементарни кръгли фарове от старите - от стъкло, които определено светеха по-добре от сегашните на Хондата въпеки красотата им. Но това е положението - красотата и модата изискват жертви. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

Само за обща информация:Бях със 100в. Eagleye от Илиянци за 15лв. комплекта....Сега съм със 55-60в. Philips BlueVision за 45лв. комплекта с габарити....Разликата е:ментетата дават по-контрастна светлина, защото са по-синкавиРазлика в осветеността - няма. Светят еднакво силно.Филипса, в сравнение с нормални крушки и ментетата - светят сравнително бяло, докато нормалните са жълтеникави, а ментетата са синкави.Следващия път купувам не BlueVision, a VisionPlus - да ги видиме що за стока са пък те :blink: или може би ОсрамУспех в избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest -=airman=-

Мда, фаровете на Хондата ми не светят кой знае колко добре, а на мокър път е ужас... Та колата ми дойде с неоригинални фарове (май Депо, ако не греша). Преди година счупих десния и пак сложих Депо. Не се подобри осветеността. Сложих Крушки Бош (нещо си... ей-сега ги гледах и забравих какво пишеше :rolleyes: а и +30 пише накрая (без %, което ме навежда на мисълта, че не е точно 30% отгоре). За около 8 лв/бр. Имаше лек ефект. Сега пак смених десния фар (пак го счупих, де;) с Депо и новия грее значително по-силно от левия (с който си дойде от Швабско). Та смятам да сменя и левия, без да се удрям ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Миналата седмица си  сложих и аз  осрам 55/60 вата с 50% повече светлина одначало си мислех , че маистора гледа да пробута нещо по скъпо 12.50  обаче обаче наистина светят много по-силно .предишните  бяха нарва и трябва да кажа че нямат нищо общо :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

Колега, слагай Осрам и не се притеснявай. Аз съм с такива и светят по-бяло NoName-ките. Филипс и Бош несъм пробвал, но съм доволен от Осрам. 55/60W е стандарта. Имах и 100/110 ... какво да ти кажа. Струваха 10лв и светеха като за толкова. Халоген, Ксенон, кво ли не, само името на кораба с който са дошли го нямаше на етикета, но ги махнах след едно по-дълго пътуване извън града. Новите са скъпички, 24 кинта или комплекта или бройката, но не помня вече. Преди 2 години и повече ги сложих. Свети хубаво бяло. Не е като на Голф 3 "бегачка" но пътя се вижда значително по-добре.

 

За колегата, който не виждал на мокър път ... на мокро никой не вижда ... споко. Ама с тия от битака още по-малко се вижда. Кати се намокри черното несъм чувал някой да вижда добре пътя ... ти ако чуеш - обади се. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iSpider

фаровете на хондите по принцип са супер!

Сигорно само с анлииските е така мъжки, понеже аз не се сещам за CIVIC с хубаво свететещи фарове.

 

100 вата е истината

<{POST_SNAPBACK}>

ела да ти покажа един тогава :rolleyes:

 

И аз мислех че фаровете на Сивик са гола вода ...

Проблема ми беше че рефлекторите не бяха закачени на машинките и откакто ги оправиха нямам абсолютно никакви проблеми - на къси се вижда всичко на 50+ метра, встрани също светят добре. И това при положение че фолиото на фаровете е повече от половината олющено (не знам каква точно му е функцията).

 

Общо взето мисля че рефлекторите са ми почти нови (леко е удряна отпред в блозкото минало), изглеждат доста бели през деня.

 

Крушки не съм сменял.

 

А може и критериите ви да са високи, преди да ми закачат машинките бях свикнал да карам с фарове светещи и яко фокусирани буквално на 10 метра пред колата (ориентирах се по насрещното движение на къси, иначе на дълги се виждаше малко) и нито сантиметър повече и сега ми е все едно карам през деня ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

Кажете къде (София) работят добре по настройките на фаровете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest metal

понеже днес се разтърсих по разни форуми, едно мнение което ми прозвуча обосновано, само дето не си спомням къде го четох... може би един колега ми го даде от форум на Ситроен.

Синята светлина на мокро не се отразява добре понеже синьото се поглъща от водата и не се връща към вас. Колкото по-висока е температурата на цвета (по-сини са крушките) толкова по-зле се вижда. Затова някога слагаха жълти крушки на фаровете за мъгла (припомням: мъглата е вода). Т.е. освен ако слагате ксенонови крушки само от гъзария търсете най-ниската температура на цвета. При Philips това е 4100K, при General Electric 4200К. - Колкото по-синя е светлината (по-висока цветовата температура в келвини) толкова по-малко се вижда. Противно на твърденията на повечето продавачи, защото по-сините крушки обикновено са и по-скъпи и по-гъзарски. Но са далеч по непрактични. - Ще чуете някои хора да оспорват по-дългия живот на ксеноновите крушки в сравнение с халогенните. Аз лично на база на опита си по-скоро смятам, че ксеноновите са с по-дълъг живот. Вие решете на кого да вярвате. - Често задаван въпрос е дали ксеноновите крушки ще стопят рефлектора на нормален фар. Отговорът е категорично: "не". Нормалните крушки са 55W, а ксеноновите само 35W, т.е. ксеноновите греят значително по-малко защото консумират по-малко, а и по-голяма част от енергията се превръща в светлина и за топлина не остава много. - Температурата на слънчевата светлина която окото възприема най-добре е 4-5000K според това дали е облачно или не. Никога не си взимайте крушки с температура на цвета над 6000K. Те не светят толкова ярко, а и на мокро се получава рефракция и светлина не се вижда. За това няма да видите оригинални фарове например на Ситроен (или ако щете Мерцедес) с ксенони с висока температура на цвета (всичките са до 6000 келвина). И в резюме: освен ако целта е гъзария бягайте от синьото: по-къс живот, по-слабо светят, по-скъпи. За сметка на това ако си вземете 4000К, можете да се снабдите и с Philips BlueVision за габаритите. Те са с цвят много близък до ксеноновите на 4000К. Иначе целия ви фар ще жълтее на фона на ксеноновата светлина.

И сравнение живота на видове крушки:http://tuning.bg/forum/viewtopic.php?p=554...ece16eb4f31d223Сравнение светлинния поток на крушки Н4 (като за Сивик :cool: )http://auto.potrebitel.ru/data/11/24/images/046-table.gif ...перфектен избор няма :D Редактирано от metal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest De Puta Madre

Колегите!!!От 3 години карам с 90/100В и мислех,че нямам проблем,но оня ден ми загасна левия фар.Като отворих,що да видя,пргорял цокъл и оттечки незнам къде си.От време на време пипаш жиците и е ток,АМА ТЪЙ НЕ БИВА ДА СТАВА.Махнах ги тез пущини и съм си със старите крушки.+ че трябва да сменям цокълчетата. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

Imam едно питане като си пуснете фаровете на къси или дълги намалява ли ви осветлението на таблото и часовника за 5г става въпрос

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest metal

Imam едно питане като си пуснете фаровете на къси или дълги намалява ли ви осветлението на таблото и часовника за 5г става въпрос

не, но сутрин като запаля се усеща как колата дига леко оборотите.Най-вероятно акумулаторът ти е поотслабнал или не се зарежда добре?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

намалява, разбира се. идеята е, че през деня трябва да светят по-силно, за да ги виждаш. а през нощта да не ти извадят очите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Има едни крушки, които като поглрднеш самата крушка стои някак лилаво-жълта, а като свети, светлината е една такава мека жълта. Бащата е с такива на корсата откак я е купил (преди 8-9 години) и се вижда много добре вечер, даже по-дбре от мойте. Гледах има такива за около 10-тина кинта. Някой има ли впечатления от такива. Ще взема да ги трямпя да видя как ще са

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RoadRaceR

Аз карах с 2 такива ,Филипс Allweather e модела/всесезонни/ ! Мноо доволен ! Едната даде фира и днес забучих на нейно място един Бош 55/60 + 60 % ! Свети бяло и е доста силен ! И ся единия фар за мъгла ...другия за all ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o


Ей хора, това е крушката с която СИВИКА започва наистина
да има къси светлини, няма туй онуй при тази крушка


OSRAM SILVERSTAR +50%

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Markony

Ей хора, това е крушката с която СИВИКА започва наистина

да има къси светлини, няма туй онуй при тази крушка

 

 

OSRAM SILVERSTAR +50%

Публикувано изображение

Наистина това е крушката!За феновете на 100/90 ватовеите крушки ще кажа да си измерят консумацията от даден реотан,за да видят че няма 100 ватова крушка.Търговски трик за незнаещи купувачи.Не може фирми като филипс и осрам с години труд и изследвания в възприятието на човешкото око да правят по-прости крушки от Ийгъл,която е от 5 години на пазара в Корея....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tqdorov

извинявам се че се намесвам в спора.аз имам същия проблем.реших го като си занесох колекторите на ремонт( 16 лева единия).не търсете проблема в крушката и 200 вата същия ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей хора, това е крушката с която СИВИКА започва наистина

да има къси светлини, няма туй онуй при тази крушка

 

 

OSRAM SILVERSTAR +50%

Публикувано изображение

Какви пари са тези крушки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах проблем с фаровете. Нищо не се виждаше... Сложих от OSRAM-ските крушки... па същото... Един ден я заведох на очен (разбирай реглаж на фарове) и се преродих. Виждам си вече знаци, полицаи и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ги взех за по 13лв

Ще извиняваш предварително за тъпия въпрос но колко крушки трябват (аз мисля две общо) понеже несъм поглеждал фар на хонда разглобен :P .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ги взех за по 13лв

Ще извиняваш предварително за тъпия въпрос но колко крушки трябват (аз мисля две общо) понеже несъм поглеждал фар на хонда разглобен :) .
2 :) за сивик и кончерто

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по добре иди на реглаж. не си заслужава да се циганиш за 5 лв....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягай на реглаж или си направи сам има две врътки едната трудно се вижда

да ме прощаваш но Хондата е толкова ниско че този ъгъл трябва да е не 15 а може би 5 градуса... и на мен ми се случва насрещните коли да не разберат че съм на дълги... а фаровете са ми горе-долу ок - десния е леко надолу,почти успореден, левия е по-забит, комай съм спазил без да искал градусите :~) Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Бягай на реглаж или си направи сам

има две врътки едната трудно се вижда

......да ме прощаваш но Хондата е толкова ниско че този ъгъл трябва да е не 15 а може би 5 градуса.........

 

Братиньо неразбирам от градуси аз като пич отидох и за 10 кинта преди 1-2 години

се излекувах от липсата на фарове, картинката е примерна и ако се вгледаш ще

видиш че колата е ФВ Голф 1

 

П.С. Проблема при нас е че всички Сивици 5 са мноо бързи ама бавно спират,

все им липсва още метър разстояние :) и после кой да ти се занимава с реглажи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе мааму стара преди малко излязох с колата и кво да вида левия фар на къси не бачка като пусна къси само габарита свети дългите нямат проблем и двата си работят... явно крушка ще се сменя та кажете с какво да закрепя положението ... идея си нямам кви са старите ... пък цял комплект да зимам няма смисъл или пък има... дайте едно рамо и кажете колко ще струва крушката и каво да диря...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей хора, това е крушката с която СИВИКА започва наистина

да има къси светлини, няма туй онуй при тази крушка

 

 

OSRAM SILVERSTAR +50%

Публикувано изображение

hEka Posted Apr 9 2007, 11:11 PM

абе мааму стара преди малко излязох с колата и кво да вида левия фар на къси не бачка като пусна къси само габарита свети дългите нямат проблем и двата си работят... явно крушка ще се сменя та кажете с какво да закрепя положението ... идея си нямам кви са старите ... пък цял комплект да зимам няма смисъл или пък има... дайте едно рамо и кажете колко ще струва крушката и каво да диря...

В горепосочените има смисъл срещу 13лв/бр. и с реглаж на фарчетата получаваш доста задоволителен резултат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей хора, това е крушката с която СИВИКА започва наистина

да има къси светлини, няма туй онуй при тази крушка

 

 

OSRAM SILVERSTAR +50%

Публикувано изображение

hEka Posted Apr 9 2007, 11:11 PM

абе мааму стара преди малко излязох с колата и кво да вида левия фар на къси не бачка като пусна къси само габарита свети дългите нямат проблем и двата си работят... явно крушка ще се сменя та кажете с какво да закрепя положението ... идея си нямам кви са старите ... пък цял комплект да зимам няма смисъл или пък има... дайте едно рамо и кажете колко ще струва крушката и каво да диря...

В горепосочените има смисъл срещу 13лв/бр. и с реглаж на фарчетата получаваш доста задоволителен резултат

 

Гледам , че на снимката на единия комплект пише h7 , на другия h4 каква е разликата и какви препоръчвате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Гледам , че на снимката на единия комплект пише h7 , на другия h4 каква е разликата и какви препоръчвате.

Според колата.5ген са с Н4, мисля и 6та същоН4 - в едно тяло са и късите и дългите, Н7 - отделно ако не греша

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest weapon R

Аз реших проблема със комплект доста скъпи крушки на Филипс.45лв.,но повярвайте доста по евтино излиза от подмяна на ел.инсталация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам , че на снимката на единия комплект пише h7 , на другия h4 каква е разликата и какви препоръчвате.

Според колата.5ген са с Н4, мисля и 6та същоН4 - в едно тяло са и късите и дългите, Н7 - отделно ако не греша
Някой ще каже ли със сигорност какви трябват за хонда сивик 5г хечбек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

 

Гледам , че на снимката на единия комплект пише h7 , на другия h4 каква е разликата и какви препоръчвате.

Според колата.

5ген са с Н4, мисля и 6та също

Н4 - в едно тяло са и късите и дългите, Н7 - отделно ако не греша

 

Някой ще каже ли със сигорност какви трябват за хонда сивик 5г хечбек.

 

H4 Редактирано от hondю

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли ги в метро тези крушки сега в неделя от каде мога да си ги закупя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...