Jump to content
CRX_R

СИВИК 1.6 вти срещу БМВ 325 190 кс

Recommended Posts

Имам един приател с БМВ 325 190кс и тои иска да се пуснеме на една гонка.Както разбрахте моята кола е СИВИК 1.6 вти и незнам кои ще победи.Та искам малко съвети от наши реисери дали имам шанс да го биина този газар можеби ще се пуснем в неделя на ОМВ-то на Бояна евентуално следобеда казваите мнения и препоръки.Искам да потчертая че БМВ-то е бензин.

Редактирано от CRX_R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако тръгнеш добре залагам на VTI ,ако не успееш ще те смачка сигурно .твоята стокова ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кантар :ph34r: Но имаш голям шанс да го опукаш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз залагам(ако двете коли са сток и в добро техни4еско състояние) зависи и какво е вти-то :ph34r: хет4 ,седан 5-та или 6-та ген ако е 5-та хет4 съм за хет4а ако е седан залагам за кантар ;)Е к'во 1.6 158 коня с/у 2.5 192 ;) якоако може направите клип ;)ще е наи яко !

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..аве първите 200м са за тебе пък нататък зависи от моментното състояние на колите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускайте се и бой! Имаш голям шанс да го биеш с добър старт. Конете и въртящият момент при него са повече, но погледни съотношението кг/кс, то играе повече. Докато не се пуснете няма да разберете.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми е интересно кои ще победи ако може и клипче да видим независимо от резултата ще е добре.Ако е хетч.5-та твоята според мен шансовете са 50:50.Моята е хетч. 5-та скоро се пуснах срещу БМВ-то на мои познат не знам с какъв двигател е 1.8 или 2.0 но заводско е 143 к.с с пилена глава. на близо 2 коли го оставих на разтояние 600-700 м.,ако това може да ти помогне да си представиш как ще варви твоята,е добре.Колата ми е сток.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам с какъв двигател е 1.8 или 2.0 но заводско е 143 к.с

318is са 143 коня (4 цилиндров редови 1.8 ) , 320 са 150 и има варианти и с повече даже ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да е, тръгваш на 6 к. оборота и на полусъединител докъто захапе асфалта да не върти гуми и я цедиш здраво, сменяй бързо предавките, да не падаш под 4,5-5 к. оборота и според мен ще го лапнеш. ;) Дано помогнат тези съвети.

Редактирано от Animal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да е, тръгваш на 6 к. оборота и на полусъединител докъто захапе асфалта да не върти гуми и я цедиш здраво, сменяй бързо предавките, да не падаш под 4,5-5 к. оборота и според мен ще го лапнеш. ;) Дано помогнат тези съвети.

пи4 ти тръгвал ли си на 6000 оборота с ВТИ ?!(без ЛСд примерно)(трудна зада4ка)-много много )трудна и да кажа нещо старта е малко вероятно да го вземеш ако ще го настигаш ще е на 2-ра то е с заводски шпер и прави добър старт.и за ония маняк горе с Вти да бие ;) бмв 143 коня с шлаифана глава с 2-е коли ...пи4 ..не е много добре това ако ще и 150 коня да е ,ти на 1-2ра трябва да му направиш 3-4 коли ->пък на 600-700 метра няма казвам колко,4е някои маняк с Бмв да не се расърди. Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CRX_R

Такова БМВ 320 150кс преди 2-е години го направих смешно на божуриште тогава оште го ниамах ВТИ-то тогава карах CRX-D16Z5 Които фабрично е на 125кс.За дистанциата от 400м го рзацепих с 2-е коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,ти на 1-2ра трябва да му направиш 3-4 коли ->пък на 600-700 метра няма казвам колко,4е някои маняк с Бмв да не се расърди.

малко преувеличаваш,поне така мисля аз.пак може и моита кола да не варви колкото трябва знае ли човек!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да запитам нешто понейе колата ми нее с стандартни джанти става вапрос за 205/50R16 при заводски 14-ки ще си окайе ли влиание това нешто при старта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,ти на 1-2ра трябва да му направиш 3-4 коли ->пък на 600-700 метра няма казвам колко,4е някои маняк с Бмв да не се расърди.

малко преувеличаваш,поне така мисля аз.пак може и моита кола да не варви колкото трябва знае ли човек!
Дабе ама говориме за сток автомобили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest activity

пак ще сте под коментар в някоя тема на бмв форумците , вие май не гледате въртящият момент на колите ?

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли за колко секунди D15B2 5 ген. минава 400м.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак ще сте под коментар в някоя тема на бмв форумците , вие май не гледате въртящият момент на колите ?

Какъв е вартяштия момент на БМВ-то.На ВТИ-то е 150Nm/7000rpm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L

пак ще сте под коментар в някоя тема на бмв форумците , вие май не гледате въртящият момент на колите ?

Какъв е вартяштия момент на БМВ-то.На ВТИ-то е 150Nm/7000rpm
~240НМ ако не ме лъже памета , след 400 би трябеало да те дърпа. Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest activity

пак ще сте под коментар в някоя тема на бмв форумците , вие май не гледате въртящият момент на колите ?

Какъв е вартяштия момент на БМВ-то.На ВТИ-то е 150Nm/7000rpm
~240НМ ако не ме лъже памета , след 400 би трябеало да те дърпа.
ако найстина е 240 и неможе да бие хондата , признавам БМВ за пълен провал в автомобилостроенето ;) и нима това наричат "мускулести"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе неподценявайте баварците, особено 325-ца. Че Сивик с B16A2 върви особено 0-100 - спор няма, ма 325-ца също 0-100 е там някъде. Ако и двамата рейсъри могат да си карат колите и знаят как да потеглят със старт от място без да пилят гуми на място, Хондата най-вероятно би дръпнала бавареца, но пак има едно НО: ако бмв-то е с шпер (а 325-ца най-вероятно е с шпер), има голяма вероятност и БМВ-то да дръпне отначало, защото ще зацепи а няма да боксува като Хондата (която няма самоблокиращ се диф.). На кантар са нещата според мен, с лееееко предчуствие че Хондата ще дръпнеНад 120км/ч, просто е безсмислено да говорим кое ще победител, там тия 2500 кубика и 6-те гладни гърла дърпат много...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм такова BMW от Германия до БГ.Първите 150-250м. са за Хондата и след това те настига много бързо.Това BMW има страшно добро доускорение, проблема му за да не е достатъчно бързо от место са дългите скорости които има и леко мудното потегляне/доста тежък маховик и карантии в ДВГ-то/, но след 60-80км/ч нещата при него се случват доста по бързо от колкото при Хондата.Това само при положение че е във кондиция, има и не-добре поддържани такива които предимно ръмжат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lefter0v

да пусна и аз малко муха, бмв-тата вървят много като ги храниш, но все пак аз имам приятел с 318ти 140 коня, и го зимам на 400-500 метра но на по далго ми бяга , моя мотор е 2.0 133 коня,сток, за такова 190 коня незнам имам един познат с 320-ка 150 коня като сам се возил ми се струва че върви доста повече от моита ;)) пусни се нали ти е приятел не слагате пари кво има да губиш освен 100 кила наредби после, унижението винаги го има да не караш формула 1 се пак;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми е интересно кои ще победи ако може и клипче да видим независимо от резултата ще е добре.Ако е хетч.5-та твоята според мен шансовете са 50:50.Моята е хетч. 5-та скоро се пуснах срещу БМВ-то на мои познат не знам с какъв двигател е 1.8 или 2.0 но заводско е 143 к.с с пилена глава. на близо 2 коли го оставих на разтояние 600-700 м.,ако това може да ти помогне да си представиш как ще варви твоята,е добре.Колата ми е сток.Успех!

Бумера Е30 ли е,или Е36.Ако е Е36 трябва да го размажеш мооооооого лошо.Олекотена Е30 318ис върви добре!Ама пак не би трябвало да има шанс на 400!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега надявам се да смачкаш БМВ-то,но искам да те помоля нещо!!! Аз карам сивик 6-та 15.16 vtec 114 коня!!! Има един пиклио с една голф 4 1.8т и много ме нервира и си мисли че ще бие сивик VTI!!! Би ли се пуснал с него да му натриеш малко муцуната!!! благодаря ти предварително!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да е, тръгваш на 6 к. оборота и на полусъединител докъто захапе асфалта да не върти гуми и я цедиш здраво, сменяй бързо предавките, да не падаш под 4,5-5 к. оборота и според мен ще го лапнеш. ;) Дано помогнат тези съвети.

....невъзможно е да потегли на 6000 об. аз със старата 1.3 на 4000 като се пробвах да потегля стоях на място 2 сек. та камо ли с ВТИ-то.Най добре е според мен държиш на 3000/3500 на полусъединител и като дадат старта пускаш го и сменяш на 7000 предполагам при смяна на скоростите ще се смъкват до 5/5500.Успех :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
QUOTE(Animal @ Feb 29 2008, 10:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Дано помогнат тези съвети.

 

 

....невъзможно е да потегли на 6000 об. аз със старата 1.3 на 4000 като се пробвах да потегля стоях на място 2 сек. та камо ли с ВТИ-то.Най добре е според мен държиш на 3000/3500 на полусъединител и като дадат старта пускаш го и сменяш на 7000 предполагам при смяна на скоростите ще се смъкват до 5/5500.Успех ;)

пи4 на б16 4ервената му зона е 8000-100 и се сменя там на 8000-100 :drunk: и падат на 6000-200 оборотите.

даже витека му вклу4ва на 5700-900

за това 4е пи4а да тръгва задължително над 4000 оборота според мен. ;) поне аз тругвам на 4500-5000(според сцеплението на гумите ) ;) с сток вти ;) и прави доста добър старт това са мои набюдения.

а на 6000 ;) като е на втек ;)) ням

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E все пак това БМВ е 1330 кг. тея 245/4200 Нм срещу 1080 - 1120 кг. (незнам дали е хеч или седан) и 150/7000 Нм поне в първите 200 - 300 метра би трябвало да му водиш, но по нататък ми се струва че ще те изяде. Незнам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BMW-то отпада на 100%,поне от мойта кола не би трябвало да е проблем за никоя VTI-ka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако шофоора знае да кара бимата и ако тя има шпер - просто забрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много се дразня на такива теми , сравнявате 1.6 с 2.5 , какъв е смисъла ? сравняваите БМВ 1.6 с хонда 1.6 и БМВ 2.5 с хонда 2.5 :) с мисълта ,че хондата се справя просто много добре в тази ситуация ме кара да си изкрещя , ХОНДА СА ПРОСТО ВЪРХАААААА :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest edikoisi

много се дразня на такива теми , сравнявате 1.6 с 2.5 , какъв е смисъла ? сравняваите БМВ 1.6 с хонда 1.6 и БМВ 2.5 с хонда 2.5 :) с мисълта ,че хондата се справя просто много добре в тази ситуация ме кара да си изкрещя , ХОНДА СА ПРОСТО ВЪРХАААААА :P

:) :) :) много яка тема ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако карах такова БМВ и бия една Хонда с 1.6 мотор с по-малко от 2 коли, щях сериозно да се замисля дали не карам парен локомотив. А ако падна, не ми се мисли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Нали подобни теми щяха да се трият?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали подобни теми щяха да се трият?

ЩО ДА СЕ СТРИЯТ:) ТОВА СИ Е СПОРТ ПИ4А ПИТА ДАЛИ ЩЕ БИЕ И НИЕ ИЗРАЗЯВАМЕ ЯКИ МНЕНИЯ !;п

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ами имаше подобно мнение изказано от модератори че теми различни от Хонда vs Хонда ще се трият.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имаше подобно мнение изказано от модератори че теми различни от Хонда vs Хонда ще се трият.

имаше една тема сгоних се наи накрая :) незнам дали е изтрита ако не е опредлено в нея не се пише само за хонда вс хонда..за това 4е за мен не е правилно да се трие това си е моито мнение. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

В друга тема е не в "Сгоних се най-на края" но няма значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имаше подобно мнение изказано от модератори че теми различни от Хонда vs Хонда ще се трият.

Кой бе баце? Кой е тоя ел./нет катаджия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...