Jump to content
Martin Raynov

Yokohama Parada Spec-2

Recommended Posts

След като вчера започнах сериозно да развъртам Файърстоуните и на 3-та се позамислих малко и си викам:Ебаси тъпото требат ми по-корави гуми.Днес случайно минах през едни гумаджии и видях да се продават 4 чисто нови гуми Yokohama Parada Spec-2.Гледах им вси4ките показатели в един тест за гуми и останах впечатлен.Моля ако някой е карал или кара с такива гуми да сподели впечатленията си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ми това е гумата приятелю,невероятна красавица.Ако имам късмет напролет ще забода и аз едни такива.

Ако можеш да си ги позволиш,направо ги взимай а не 4акай като мен благословията на съдбата :D

Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По приказките на един колега от форума , който кара с такива всекидневно и на драг - "Невероятна гума!!!":D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D Май ще се отказвам от TOYO!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/50/15-137 лв.(с отстъпката около 130 лв.),но днес открих един друг модел-Nitto NT 555 R(Drag tires)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра гума...страшно мека и захапва здраво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobchu

тия парада,не се ли предлагат минимално 16 цола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/50/15-137 лв.(с отстъпката около 130 лв.),но днес открих един друг модел-Nitto NT 555 R(Drag tires)

Къде ги намери тея Нито мой,имат ли разнообразие от размери ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Харманли гледах едни Нитто-та ,много красива гума беше 17-ка. И веднага попитах един приятел гумаджия за мениние ,каза че не са хубави гуми, шарката беше добра, но материяла от който е направена не е добър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Харманли гледах едни Нитто-та ,много красива гума беше 17-ка. И веднага попитах един приятел гумаджия за мениние ,каза че не са хубави гуми, шарката беше добра, но материяла от който е направена не е добър.

Голям експерт 6те излезе твоя приятел........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Founder

ти покара ли с такава гума че да вярваш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не съм карал с такива гуми ,иначе щях да си кажа моето мнение. По принцип него слушам какви гуми да си взема и не съм бъркал. В момента съм със зимни гуми BF Goodrich Winter-G ,той ми ги препоръча, и са адски хубави затова му имам доверие http://www.e-pneumatiky.cz/fotoCache/1-BFG...-Winter-G-m.jpgП.П. Стига толкова офф-топик

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай Parada и не му мисли, Nitto също са хубави ама рядко се намират и може да са и по-скъпи така че скачай в Yokohama, изпитана марка е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest �ЛЕКС

що не скивате тука например или в някой подобен сайт преди да почнете да дрънкате как захапвали гумите...http://www.tirerack.com/tires/surveyresult...ay.jsp?type=UHPима далеч по евтини варянти доста по-добри от прадатаняма нужда да ми благодарите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карайте Йокохами миналото лято изкарах с парада и никога няма да си купя други.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че нещо, ама колегата dj_freak пише, че "никога няма да си купя други" :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година купих за Маздата точно тази Парада. Колата направо залепна. Дори и на мокро се държат супер добре. Малко шумни, но не много.Аз съм с две ръце за тази гума. Един приятел много хвали и тези AVS SPORT V102 пак на Yokohama.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледах ги оня ден тия Nitto, питах за 215/45/17, казаха ми 345лв/бр и си бегах. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/50/15-137 лв.(с отстъпката около 130 лв.),но днес открих един друг модел-Nitto NT 555 R(Drag tires)

Къде ги намери тея Нито мой,имат ли разнообразие от размери :huh:
Ето тук предлагат НитоДо Пикадили младост или на Спартак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам , доволен съм от прадата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,за 130лв тая гума е 6-ца от тотото............... :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ли е толкоз безшумна,колкото пише навсякъде или е рекламен трик?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Много доволен от парадата на сухо и влажно,държи зверски в буст :) като е загряла,оба4е през локва с над 80 6тях да ска4ам в драките на няколко пъти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то въобще има ли такава гума с която при 80 да не те изфърля през водата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

е то въобще има ли такава гума с която при 80 да не те изфърля през водата?

Казва се "Хидропланиране", не знам дали има такава, но от странични наблюдения гледам че Uniroyal Rainsport ги фалят за много устойчиви по вода...ма не знам нищо за 80.. :huh::)Общо взето зависи от шарката на грайфера - как и за какво са проектирани ? :) Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobchu

аз го знам като ''аквапланинг" но според мен има голямо значение тежината на колата!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

да има ... държат до 83км/ч и после пак същото ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам прелюда с такива и наистина са добри гуми...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Markony

Много доволен от парадата на сухо и влажно,държи зверски в буст :dry: като е загряла,оба4е през локва с над 80 6тях да ска4ам в драките на няколко пъти

С 4 паради или само 2 предни?Щото си правих експерименти точно за аквапланинг и се държи перфектно,за разлика от леко мокър асфалт.Иначе от 2 години съм с тях и им познавам и кътните зъби.Тихи,сигурно в дупки,бордюри,зора им е да ги стоплиш.40к километра навъртяни .Херасвам ги защото като въртиш гуми не цвилят и не се износват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest koki4a

Aз съм с 4 бр.парада и на вода не съм имал проблем,естествено не съм се бухал в дълбока локва с 80....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Мишелинките държат със 200 в проливен дъжд, питайте жоро втек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишелинките държат със 200 в проливен дъжд, питайте жоро втек.

Кой модел на мишелин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишелинките държат със 200 в проливен дъжд, питайте жоро втек.

колега незнам как даржат ама с тази скорост на мокро не са професоналист ама при едно леко хлъзване директно си земал букета :)
Абе с тая скорост и профи да е ... и таланта има граници :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

САМО СЕ ЧУДЯ ЗАЩО НЕ ТЪРСИТЕ И ЧЕТЕТЕ, ПРЕДИ ДА ПИШЕТЕ ?!... :)

влизате на www.google.bg , пишете "tire reviews" или "tire compare" или "tire rating" или безкрай други съчетания и ще откриете приятни таблици като тази: http://www.tirerack.com/tires/surveyresult...ay.jsp?type=UHP

или коментари от 100-200 човека за един и същ модел гуми и веднага виждате какво е общото мнение.

Иначе ако слизате от някоя кофти гума и се качите на нова маркова гума - ест. че ще ви се стори най-добрата и сигурна... само че може да има и по-добра, сигурна и здрава, за дори по-малко пари или която да ви покрива нуждите по-добре.... само прочетете и си купете правилната гума. ИМЕННО ЗАТОВА В ПОВЕЧЕТО ТАБЛИЦИ ЗА СРАВНЕНИЕ ИМА ПОКАЗАТЕЛ "Buy again"

Аз се возих на Прада, Спец.2 , стори ми се приятна, но са заложили много на дизайна, за сметка на шума...

Купих си колата с Yokohama C-drive и не мисля че са по-лоши :) само че сега е време за нови и съм си поръчал 4бр Toyo Proxes 4, след като изчетох няколко ревюта като това: http://www.1010tires.com/tirereviews/Toyo_...re_reviews.html

Другият ми фаворит е Kumho Ecsta SPT, пак в цена около 100лв за 195/50/15, но в случая офертата за Toyo цена/модел беше неустоима :)

Обещавам след като ги тествам, да пиша и да ви кажа, дали проучването ми е имало ползва или съм жертва на манипулации ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toyo се прави все още само в Япония. Йокохама се прави и в Турция. Карах ВТИ-то с Тойо и съм адски доволен. Йокохама са много добри гуми,но имайте едно наум за внасяните в БГ.Има страхотно много турски ментета от тях..........Все пак не забравяйте 4е и най-скъпата кола стои на асфалта по гуми,не се скъпете за тях,живота ви не струва 200 лв разлика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш ли да ми намериш няколко ментета парада да си взема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си мислих че ги правят в завода на барум ли как се водят там.. (ментетатА)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shkarcheto

Кажи ми въпросната парада откъде я купуваш и на каква цена....за да ти кажа каква е????и не ме разбирайте погрешно,Йокохама е супер гума,но трябва да се внимава с тези внесени в БГЗа дъжд съм най-доволен от Мишелин . Парадокса е прав :lol::D

Редактирано от shkarcheto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...