Jump to content
Shadow^Dancer

Боядисване на капака на клапаните

Recommended Posts

Guest Al_Capone

Или най-малкото е топлоустойчива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля темата е добре да бъде във важни :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш я ползваш, обира и то много фино. Ама това са бояджийски тънкости. Не всеки я ползва.Относно мястото за боядисване: Виждал съм много лоши и дори ужасни изпълнения и то в камера, и в същото време перфектно боядисани елементи в нормално хале.Моят капак на клапаните (на който по-горе има снимки) е боядисан на една маса, леко облепена със стари календари.Масата се намираше на средата на прашнот0о хале, в което до преди 20 минути се работеше с машинки и се пилеше яко кит...Просто около мястото за боядисване поръсихме хубаво с вода и стана перфектен.Хайде да не се впускам повече в подробности. Не е важен начинът, важен е крайният резултат.

Защо не кажеш кой го е боядисвал?Не искаш ли да изкажеш благодарност към човека които в такива условия(без скъпи и модерни камери)ти е боядисал и колата Убииство? Редактирано от PLAMEN_RALLY

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Павката -Баро от гр.Видин ми е боядисвал капака на клапаните на предишната ми кола.Благодарности към него за това дело!!!П.С. Що се отнася до колата, понеже беше боядиса много убийствено се наложи да я пребоядисвам пак, ама на друго място!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно съм голям индианец но след като свалих боята директно на алуминя пръснах един спрей ...и така 2 години си стои червен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, защо да си индианец? При домашни условия и така става :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В пежо форум казаха нещо хитро - спрей за камини (топлоустойчив е и боята изглежда като шкурка, както е оригиналната на Б серията)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък моя реших да не го боядисвам :) (вече ми се струва малко банално):)Реших да го излъскам получи се нещо между никел и хром:)Алуминият доби огледален блясък! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

1. Облепяне отвсякъде и запушване на всички отвори

2. Пескоструене до алуминий

3. Разлепяне, почистване и обезмасляване

4. Прахово боядисване зелена перла на 200 градуса

5. Измиване на пароструйка перфектно от останалия пясък от пескоструя ( най вече картерната вентилация)

6. 1 ден съхнене и пак почистване и обезмасляване

7. Прахово нанасяне на лак и изпичане на 300 градуса

 

 

Немога да кажа колко пари излизат такива процедури, защото всичко съм го правил сам и не съм плащал. Снимката не е с добро качество и капака е прашасъл но може да се види за какво става въпрос :huh:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цвета си е металик - база и лак, като се пръска базата - минава се шкурка на буквите и тогава лака. Резултата се вижда!

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:thumbs1: как да ти я отвори като човека е дал линк към mail-a си... :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е черен на цвят..не е боядисван до сега,така че това е оригиналния цвят!Имам снимки в профила,можеш да го видиш.

Мда, B16A2, който да е червен и да не е боядисван допълнително, не съществува! Единствено B16B и останалите Type-R двигатели са червени стандартно. На мен лично ми харесва най-много грапавата матова боя... не, че лъскавите изглеждат зле, но някак си не е същото. D15-ките обаче са уникални... много ми допаднаха синята и златистата глава! :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кой твърди че е червен... черен си е написал човека :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кой твърди че е червен... черен си е написал човека :(

Аз не споря, просто се съгласявам с изказването на Дилян :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновен бял спрей-лак на на Дупли Колор а буквите със черен лак за нокти ,не е мръднал капака вече 3-ти месец.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PETE_TONG добре си се справил. Хареса ми. Ще видим аз каква ще я свърша. Златистото ми харесва много и може и да се пробвам и аз. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Непрочетох никъде за затварянето на капака, трябва ли да се намаже с силикон или има ли смяна на гарнитура, или просто всичко си е ОК. По принсип от сузукито ми знам, че няма проблеми, при смяната на маслото винаги отварях капака да изсмучвам останалото масло от легенчетата, че там осатаваше доста и си го затварях. Сори за тъпия въпрос, но да съм на 100%

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отварай мъжката,гарнитурата ти е гумена и става да се сваля по няколко пъти. П.П. Утре ще кача снимки как се заиграх днес със един червен спрей! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се забавих със снимките,защото се тормозех със едни гадни бири на гадното море,но сега съм на линия :whistle:

Ето и резултата от 2 часа облепяне и 20 секунди разлепяне на тиксо :whistle:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

П.П. Дано съм се справил!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми хареса, нещо оригинално по въпроса! Евала за идеята и реализацията!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво колегата "kalin asenov" направи с капака на клапаните ми:post-15573-0-45960100-1298543484.jpgpost-15573-0-08708500-1298543508.jpgpost-15573-0-74815700-1298543533.jpgpost-15573-0-78651400-1298543561.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...