Jump to content
Dominic

Мнение относно джанти Oz

Recommended Posts

Мойте са "СуперЛеджера 2" - супер леки, но и супер меки джанти.Всяка година ги изправям, но за други май не бих ги заменил.

Понеже съм бос в тази област...... като се изправят джантите редовно, не се ли скапват?Кога разбираш, че са за изправяне? Къде ходиш да ги изправят, на кое място?Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колега сьм с джанти Fondamental супер здрави са в какви дупки сьм влизал и за сега са си ок

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледаш товарният индекс на джантата.Ако е около 600-650 кг на джанта няма изкривяване.O'Z са много здрави джанти но без сериите SuperLeggera и UltraLeggera. Те са създадени за съвсем друго предназначение, да са много леки а не много здрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като вземе да ти тресе волана в рьцете на определена скорост , значи са за изправяне.Лично не ми е известно да се скапват от изправянето ... нищо им няма.А, как се гьне на струга кат' се качи ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напатих се от дупки (макар и не толкова големи) или по-скоро от меки алуминиеви джанти.Чувал съм, че OZ джантите били много твърди...... :huh: Това само за модела RALLY ли се отнася? Или каквато и да е джантата OZ - пак ще се криви?Евентуално дистрибутор за София за OZ?Мерси предварително за информацията.

Най добре да пазиш една джантае ако гумата е за сем малко по широк от самата джанта.Смирт за каквато и да е джанта е ако гумата е много по тясен, страдал сам много последните години само и само да изглешда готинoИначе ако тарзиш лека и здрава джанта на О.Z. провери "Supertourismo", тя е много лека и много здрава и според мен и красива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меките джанти се изправят много по лесно. Твърдите джанти - много по трудно и по-скъпо съответно. Така че не залагай на най яката джанта. Ако скочиш в здрава дупка, дори да ти остане джантата здрава забрави за гумата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stonez - кажи ми относно твойте джанти - колко цола са, на каква цена си ги взел и евентуално, кой е тук дистрибутора на OZ.Каква е цената за изправяне на една джанта (приблизително)????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Orlin

За изправянето: В една от гумаджииниците в нашият квартал ми изправиха 15" джанта за 15 лева, като машината не беше при тях и затова я оставих по обяд и си я взех привечер :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Еми доколото знам се смята на цолаж аз последно преди 2 години ми изправиха джантата 15-ка за 30 лв :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням едно от местата където продават OZ-ки са центровете на Ауто груп - единия е в Хладилника на ул. Сребърна мисля, а другия им център е в Слатина близо до мястото където се провеждат месечните срещи, освен всичко друго хората си разбират от работата и могат да ти дадат професионален съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите ми джанти бяха OZ racing F1 никога не съм имал по здрава джанта,но за сметка на това беше доста тежка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В софия Oz съм виждал, ако не се лъжа, на булеварда, който излиза от дружба 2, посока слатина, под моста за летището. Отиди там, отзад зад магазина има и гумаджийски център, може там да те напътят и да ти обяснят. Всъщност то в който и гуми-център да отидеш все ще те ореантират :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Jimmy

Не знам дали съм прав, но си мисля, че една джанта ако е прекалено здрава... има по-голям шанс да се спука, когато я натресеш в голяма дупка. От тук следва и въпроса, ако човек си купи нови джанти възможно ли е след време, ако една от тях се повреди, да си купи само една от същия модел от производителя? Иначе представителя на OZ Racing за България е София ауто, имат офис на бул. Ботевградско шосе. Последно ми искаха 15 лв за изправяне на 15" алуминиева джанта в една от гумаджийниците (срещу кат след моста)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest assfull

две години карам с OZ и немога да ги изкривя.че пазя пазя,ама то в София колкото и да пазиш вечер и малко дъждец и си готов с някоя шахта.за мен си заслужават славата и парите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Абе хора...Направо ви се чудя кви ги пишете.Имал съм Borbet 14 цола, средно здрави са, Stilauto 14 ебати пластелина, оригинални на Хонда - много здрави, BSA 15-ки бяха сравнително леки и можеби по-корави от оригиналните хондови, в момента карам с OZ Супер Легера 2 17 цола със 205/40/17 и поне за сега никак ама никак не мога да се оплача от към здравина. Само ме е яд че не взех 215 гуми.Т'ва с меките ОЗ-ки за 1-ви път чувам такова нещо.П.С. Някой написа че фондметал са здрави, колкото и стилаутото са здрави толко и те...

Eми аз го написах това колега колкото и да не ви се вярва тези джанти излезнаха доста здрави в какви ями сьм попадал то като навали и е нощ нищо не се вижда и колкото и да внимаваш се вкарваш в някой ендьк еми според мен OZ са си OZ спор няма !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста джанти съм сменил и наистина OZ са били винаги най-здрави и не са ми създавали проблеми.Това обаче беше до преди два дена,вижте какво могат да сторят Българските пътища и на OZ-тоOZ 1OZ 2Сами си правете изводите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момци,досега съм имал BBS,Borbet и OZ Grandturismo.никога не съм кривил джанти.карам внималелно,но се случва да скоча и в някоя друга дупка.идеята е че си карам гумите на 2.5 атм.досега и балон на гума не съм правил.верно,че окачването поема целия удар но поне не се гъзиш да сменяш гуми и да псуваш заради джантата.OZ-ките са тежички,но не са по-тежки от Borbet-а.мойте са 16 инча и се замислям дали да не ги продам,за да си купя същите но бели.....ако някой го интересува-да пише на ЛС,макар че още не съм се решил на 100%държа да отбележа,че са купени на 2 месеца от първи собственик и са ПЕРФЕКТНИ.в магазина стрували 345лв/бр май...

Я кажи за какво иде реч?Дай нещо като снимка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OZ-ките са тежички,но не са по-тежки от Borbet-а.

Незнам какви O.Z си карал но по спортните за от най леките. Трудно ще намираш например по лека от O.Z. Ultraleggera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Съжалявам че повдигам отново тази тема но искам и аз да изкажа моето мнение. Тъй като съм имал възможността да изправя наколко стотин джанти съм останал с впечатлението че марката не е от такова значение колкото модела на джантата. Та стававаше въпрос конкретно за O.Z. - забелязъл съм, че повечето модели са им доста мекички. Това обаче в никакъв случай не е недостатък - изправят се много лесно и опасността да се пукне някоя при самото изправяне е много много по-малка от колкото една твърда джанта. Също така най-здравата джанта , която съм виждал също е O.Z. ( http://www.mzracing.it/Catalog/Images/MyImages/cerchiOZ.jpg ) това чудо кривене няма ако щете ми вярвайте. Виждал съм такава ударена силно в бордюр, малко парче дори се беше отчекнало от нея но от изкривяване нямаше и следа.Мисълта ми беше - слагайте джанти каквито са ви на сърце защото докато има дупки по пътищата ще има и кривене!Айде със здраве и дано съм бил от полезен.

Редактирано от ivch0ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...