Jump to content
dotzula

Замръзнали стъкла на сивик

Recommended Posts

При тази влажност на въздуха е добре, когато си паркираш колата, да си оставяш шлюзите за прихода на въздух отвън отворени, за да има "проветрение" колата. Когато са затворени, влагата си остава в колата и полепва по стъклата отвътре, понеже няма къде да иде. Това беше причината на мене да ми замръзват така.

Редактирано от dotzula

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, мерси, ще я оставям на външен въздух, аз мислех евентуално да не оставям леко недозатворени прозорците...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж си филтъра на купето (ако имаш)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задни стъкла - вода в багажника.Предни стъкла - вода в купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид под вода? Имам 2 бутили с вода, която сигурно е замръзнала...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не такава вода бе батко . В шишетата водата може ли да се изпари според теб ? ... зарибен ли си ?Нали ти обясних вчера .... мръсни стъкла , полепва повечко влага , минусови температури - замръзва !Извод -> някой ти е пръднал в колата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефекта на замръзнали стъкла отвътре се избягва много лесно когато паркираш отваряш вратата пускаш да духа на 4 ама студено чакаш минутка две и си готов. Целта на занятието е да изравниш температурите вътре вън и да махнеш конденза от стъклата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Аз го имам тоя проблем, като я гася вечер, оставям за 2 мин вратата отворена за да изтине купето. Не че помага много но ограничава чувствително конденза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък винаги карам на външен въздух (тоест никога на циркулация в купето) и нямам такива проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest мишо

аз пък винаги карам на външен въздух (тоест никога на циркулация в купето) и нямам такива проблеми

Ми да, то иначе по-трудно се разкарва и запотяването на стъклата по време на движение даже с включено парно.В най-трудния случай може и да отвориш с половин пръст прозорците

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите замръзнаха отвътре няколко пъти, за което всъщност пита колегата. Получава се когато има сняг, влизаш в колата много пъти със сняг по краката, разтапя се гумените постелки. Вечерта като се прибереш понеже е още топла от водата по стелките се образува конденз по стъклата и когато през нощта времето скрипне замръзват отвътре.

Сега, когато е студено вечер, но няма сняг замръзват само отвън.

Това е причината според мен :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...