Jump to content

Recommended Posts

Извинявам се ако въпроса вече е задаван, Англичанка 1996, D16y3 с една тройна и една петорна букси с OBD I или OBD II е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вече имаме ЕЦУ за тестове, та се надявам до 2-3 седмици най-много да я пуснем.

Някакво развитие с OBD II? :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D16Y3 e OBD2a по принцип, но поддържа и стария протокол за комуникация OBD1, т.е. сегашния инфоборд си работи с нея без проблеми. Пробвано 100%.За ОБД2 май ще излезем с цветен дисплей и нов по-бърз процесор. Решихме, че черно-белия много ни ограничава от към функционалност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

еееее искам и аз цветно....

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ОБД2 май ще излезем с цветен дисплей и нов по-бърз процесор. Решихме, че черно-белия много ни ограничава от към функционалност.

:tooth::P:P То сега остава да го направите модулно като компютрите и след няколко месеца да почнат теми: "Препоръчайте дисплей за Infoboard-а, че този отесня. Време за реакция под 2 ms, ако може матрицата да е S-IPS или поне PVA", "Откъде най-тънкана да взема още RAM за Infoboard-а, че нещо цикли. Може ли да се ползва DDR5 от видеокарта?", "Бърз 64GB-ов SSD диск за Infoboard-а, възможно ли е? А може ли RAID 0 от два такива?" и т.н. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

Ето как изглежда на сивик пета генерация на мястото на часовника

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали става за английски Accord '99 с двигател F20B6, че не го виждам в съвместимите двигатели?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как изглежда на сивик пета генерация на мястото на часовника ...

Ех че яко... нямаш ли снимки по време на монтажа? Имаш ли преправянки някакви по пластмасата?Дайте да видим снимки с цветния дисплей... че скоро ще искам ъпгрейд :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

За съжаление не ми се занимаваше да снимам по време на монтажа или изработката. Мисля, че голям кръг хора от форума биха могли да го направят тъй като не е особенно сложно.Използва се пластмасата на оригиналния часовник (по-точно само периферията от нея защото другото се изрязва), лепило "epoxy"(за отливка която оставя видима само областа на дисплея) и спей черен мат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вече имаме ЕЦУ за тестове, та се надявам до 2-3 седмици най-много да я пуснем.

Някакво развитие с OBD II? :)
има ли развитие по въпроса с OBDII ? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем с инфобонд-а и се надявам да помогнете. Откакто го сложих на прелюд 5та генерация с H22A двигател не показва вярно средния разход - дава по-малък с може би литър и нещо. Предполагам, че настройките нещо не са верни. Ето това са показателите:обороти на празен ход без консуматори - 800 +-50rpmмоментен разход без консуматори - 0,9 l/h +-0,05Настройките са:injector size - 290 cc/min - търсих в интернет за този двигател, но така и не намерих вярната стойностinjector cycle - 8 cycles - в книжката пише така да се оставиcar weight - 1360kg - вижда ми се множко, но май е толковаredline 8200rpmгумите с джантите са 205/50 16 - мисля, че са заводския размер - затова tyres correction съм го оставил на 100km/hЩе бъда благодарен на някой колега със същия двигател да ми каже какви са неговите настройки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по спомени 340-345 бяха инжекторите на х22а,ако бъркам да ме поправят :hmmm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С гугъл намерих 2 стойности - преди 96та дават 345, след 96та дават 290. Като поровя обаче се срещат и 280, също и 370... :hmmm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Увеличавай докато разхода съвпадне и това е, кво ти пука дали са наистина толкова ако ти показва вярно разхода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някак не ми се щеше тоя вариант, понеже докато изхарча няколко резервоара ще минат няколко месеца... Ако все пак някой колега ползва инфоборда със същия двигател - нека да сподели. Благодаря.П.С. Мога ли някъде да видя тия моите инжектори какви са? Нещо марка, модел :P

Редактирано от Ceko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колегиИма няколко варианта за настройките- за разхода и за километрите да са еднакви спрямо показанията на колата.За разхода се променят предимно големината на инжекторите, като няма значение колко куб. сантиметра са- нагласяват се да показват точния разход. За километрите е малко по- сложно: там се променя предимно настройката за размера на гумите. Ако се промени налягането на гумите обаче от 2,2 на 2,3 атмосфери- изминатите километри веднага се променят- много е чуствителна това показание към размера (налягането на гумите).Иска си малко повече игра и изминати километри ;)Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес промених промених размера на 340cc, моментния разход в покой от 0,9 започна да го показва 1,1-1,2. Явно ще трябва да се ескпериментира. Благодаря за напътствията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен моментния е 0.95-1.05 на загряла кола(H23).Но инжекторите са по-малки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

www.infoboardbg.com защо немога да дам заявка :offtopic: изобщо пройзвеждат ли се още,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какви чипове/процесори сте ползвали досега и с какви ще ги замените?И по какъв начин става ъпдейта, когато се появят нови екстри?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страницата на инфоборда в нета изглежда много обещаващо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз чаках само за друга подсветка на дисплея...Comming soon: Infoboard Touch , стига бе направо ми звучи като фантастика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да видим... макарче се съмнявам нещо, сякаш е някаква ебавка. Но да видим де, няма да има нещо по-хубаво от това :PДа, подсветката си е проблем. Също щеше да е хубаво да имаше изход за друг екран... ще поживеем и ще видим както се казва. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стартирахме форум за Infoboard: Линк към форумаТам може свободно да дискутирате и да задавате въпроси, целта е заедно да направим нещо наистина добро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ходих на сайта, обаче не можах да се ориентирам как да поръчам усройството.Моля дайте някаква информация!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво става с проекта, магазина в сайта не работи :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме интересува какво стана с Infoboard Touch. Цени някой да сподели, малко информация около новия продукт. :thumbs1:Недейте да оставяте темата да замре. Това е доста добър уред а и с този touch дисплей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа... дакато вие се чудите какво стана с проекта хората отдавна се наслаждават на инфоборда...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета сайта не работи, относно новия модел (инфоборд тъч) нещо не ми допада, и събрали сме се няколко човека които искаме да си поръчаме от първия модел но немога да се свържа с момчетата.... Писах им тук на ЛС писах им на мейлите и никакъв резултат.... Някой има ли други техни координати за да направим запитване или поръчка за първия модел INFOBOARD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма инфо как да се закупи на страницата няма нищо някой може ли да каже къде как колко искам и аз да си инсталирам новия infoboard а излиза че няма как :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не може ли това приложенийце да се направи за Symbian OS и да тръгне на някоя от новите Нокийки с тъч скрин или пък за Андроид?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих заложил на тъчскрийн-а. След 1-2 одини употреба екрана сдава багажа и се налага покупка на нов, а цената им съвсем не е малка :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еххх, защо чак сега виждам тази джаджа....Някой може ли да каже какво се случва... не мога да подам заявка през магазина......колегите които са си купили вече ако могат да дадат отзиви, цена....ПП. ако може някой да направи и съмари на функциите, които се поддържат за OBD1

Редактирано от Very Fast Coupe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги някой ако е взел вече от новата версия Infoboard Touch да сподели малко впечетления

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих заложил на тъчскрийн-а. След 1-2 одини употреба екрана сдава багажа и се налага покупка на нов, а цената им съвсем не е малка :)

Когато човек не е сигурен в нещо, по-добре да не го казва...Имам устройства с подобен тъч скрийн на над 10 години. Не виждам какво може да му се "повреди", а дори да се повреди, ще прежалиш едни 10-20 лв за нов, айде :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъч скрийна изглежда доста добре. Следващата стъпка може би трябва да е вграждането на GPS навигация!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...