Jump to content
wwwolfish

Почукване на студено

Recommended Posts

Здравейте,Като запаля сутрин двигателя и чувам някакво леко чукане откъм клапаните,ако не се лъжа,което отшумява за около 2 мин.Нормално ли е това.Маслото е скоро сменено - Мобил 10В40. Двигателят е на Хонда Д16А8Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и при мене е така, все едно е дизел. Мисля че стана след като смених маслото (FUCHS). Като загрее колата изчезва. Иначе от 5 месеца не е пипнало нито грам масло. Можеби е повдигач. Има много майстори тука дано да кажат ки са тия аномалий. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и при мене е така, все едно е дизел. Мисля че стана след като смених маслото (FUCHS). Като загрее колата изчезва. Иначе от 5 месеца не е пипнало нито грам масло. Можеби е повдигач. Има много майстори тука дано да кажат ки са тия аномалий. ;)

Пичове, не се притеснявайте! Това си е нормално. Докато напалнят с масло и се омажат клапаните малко си почукват но след това си отихват което е гарант ,че си работят добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и при мене е така, все едно е дизел. Мисля че стана след като смених маслото (FUCHS). Като загрее колата изчезва. Иначе от 5 месеца не е пипнало нито грам масло. Можеби е повдигач. Има много майстори тука дано да кажат ки са тия аномалий. ;)

Пичове, не се притеснявайте! Това си е нормално. Докато напалнят с масло и се омажат клапаните малко си почукват но след това си отихват което е гарант ,че си работят добре
И при мен го има същия проблем. Радвам се че е на добре. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги минете през някой сервиз за реглаж на клапаните :confused: и мойта е така.Колегата johnyboy ми беше казал да ги регулирам ,но аз си карам така :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shkarcheto

Ако не е от клапаните от хидравли4ните им повдига4и,не е нищо страшно,ама ако ги сменяте хи4 не са евтини. Старата ми Хонда и тя беше така както се оплаквате ама нямаше проблеми и като загрееше работеше като 4асовник

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде ги извадихте тези хидравлични повдигачи :worthy::confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK,Кажете какво масло е подходящо на този двигател?Сложиха ми Мобил 10В40 полусинтетика.Подходящо ли е?Двигателя както писах е Хенда Д16А8.Прави ми впечатление, че стана веднага черно,защото вероятно не са промили двигателя в сервиза.Или не са го сменяли изобщо.Възможно ли е да направят така в сервиза на Омбре?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото вероятно не са промили двигателя в сервиза

А ти поиска ли да ти направят "промивка"???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо страшен хумор имаш,умрех от смях с теб... :hondarulez::tease::P . Хайде дай малко пояснение на мом4ето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Gh0sT

КАК МОЖЕ ДА НЕ ЗНАЕТЕ чЕ НЯМА ХИДРАВЛИчНИ ПОВДИГАчИ , срамна работа .Проблема е в маслото ..не се излагаите друг път с такива въпроси моля ви ..............-шефа на ДАПА.Нали за това е форум да се пита и отговаря , да се споделят мнения .....г-да състезатели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Дидо страшен хумор имаш,умрех от смях с теб... :hondarulez::tease:;) . Хайде дай малко пояснение на мом4ето

При толкова много компетенция аз не мога да се обаждам.........."хидравлични повдигачи" и "клапани които се пълнят с масло",извинявайте,но форум технически въпроси е станал пълна боза :P

 

Правила за "Технически Въпроси":

 

1. Даването на невярна информация е "подсъдимо" tongue.gif . Ако не сте сигурни в нещо, по-добре замълчете.

На всички ни се случва да сгрешим, но не прекалявайте с налучкването защото подвеждате колегите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле ... край :rolleyes: недейте така, това са проблеми които засягат много хора, и мен включително, недейте да давате такива мнения. към автора: колега, това че маслото е станало черно много бързо хич да не те притеснява :lol: нормално е. сменяй го на посочените километри и всичко ще е точно. недей да правиш грешката да дебнеш за непрестанни аномалии по колата и все нещо да ти се струва че не е в ред. като ти е нова колата е нормално, и при мен беше така. все нещо ми се струваше че не е наред, ама това си е жива параноя. особено при Омбре, едва ли ще те излъжат със смяна на маслото. то не вярвам някъде изобщо да го направят де, освен ако не са някви доволни боклуци. относно почукването, и аз го имам, може би ни трябва реглаж на клапаните, но щом при Омбре не са ти казали да го направиш, значи не е нищо фрапиращо. тия хидравлични повдигачи стават все по популярни. от хонда трябва да се замислят дали да не вземат да направят такива, за да посрещнат пазарните очаквания :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги не се ядосваите

Щом казваш :rolleyes: Аз му смених маслото на тоя сладур. И му оправих и някои неща безплатно, като фен на новобранец ;) И сега освен да му благодара за доверието :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги не се ядосваите

Щом казваш :rolleyes: Аз му смених маслото на тоя сладур. И му оправих и някои неща безплатно, като фен на новобранец ;) И сега освен да му благодара за доверието :blink:
В такива случаи се казва "направи добро изяж лайно" ;) п.п:Сори за грубия език

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво пък толкова е станало,вие с това се занимавате,а голяма 4аст от нас и представа си нямат,а споделят това което са им казали в някой сервиз. Вие пък нали затова сте профита да изкажете мнение и да дадете малко акъл на нас. Ако пък ще сте с лошите коментари направете си форум на профи феновете и толкоз. И тук съм сигурен,4е голяма 4аст от мом4етата ,които само карат като мен ще ме подкрепят. Ние сме благодарни, затова 4е ви има,ама пък и вие малко уважение към нас проявете. То ако вси4ки го можехме като вас,щяхте да останете без работа. Хайде благодаря ви за търпението,ако знаете колко много нещица сам нау4ил покрай вас....Живи и здрави бъдете и по малко се нервете.....успехи на вси4ки.

Редактирано от shkarcheto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна тема.... днес дори успях да чуя историята и от другата гладна точка.коментирайте си каквото искате, за мен някои хора са си загубена кауза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско на 1net, то4но за този тон на писане говорех,к ;) ;)о лкото до Дидо(Миамото)-да работи 4удесно и никога на никой не е отказал.....благодарско на вси4ки ви ;) ;) :P ,хайде да сте здраве и все така из4ерпателни. И да не ми се карате.....за офтопика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не оспорва техническите умения на работниците в сервиза на ОМБРЕ.Именно заради това аз избрах точно тях да ми сервизират колата след покупката. Сори ,ако съм изложил на съмнение лоялността им ,но за това бъдете сигурни,че ми е даден повод. Не ги познавам по имена,както и не знам кой е ОМБРЕ,но с мен не се отнесоха както трябва и затова имам съмнения.Записах си час ,закарах колата и обиасних простичко какво искам.-Смяна на консумативи и цялостен преглед на техническото състояние на автомобила.Обърнах им внимание да проверят задните сприрачки и ръчната,защото в КАТ не ме пуснаха и ми задържаха малкиа талон поради проблем.Казах им да проверят и ходовата част и изобщо всичко и ако има нещо за смяна да ми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами никой не оспорва сервиза на Омбре, ама тук е момента да погледне какъв персонал му работи на 4овека. Ако с мен се отнесат така,повярвай ми няма да ми стъпи пове4е крака там.......Така 4е доволни и недоволни винаги ще има....моят съвет е говори с Омбре ли4но и се опла4и....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest wwwolfish

Както вече споменах нямам доказателствен материал.Доверих се на сервиза му напълно и не съм искал нито фактура,нито старите части. И да му се оплача кво ще направи? Най-много да си загубя времето отново.Ако чете форума да си вади изводи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...