Jump to content
CryoGen

Как да си въстановя нагревателите на задното стъкло

Recommended Posts

предложения ? надраскани са тук там и не работят повечетокак да ги оправя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем, имам една прекъсната пътечка. Ще я правя на пролет като се затопли, смятам да пробвам с контактно фолио( така се нарича) не съм го пробвал но ми казаха че върши работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имало нещо като лак за нокти , ама сребърно , та с него се оправят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stanimir

Здравейте, Това го намерих в сервизната документация за Прелуд 5ген. " Забележка: Ремонта е ефективен само ако дефектната секция е по-малка от 2.5 см. 1. Леко зачисти краищата на дефектната област със ситна шкурка и след това почисти с алкохол (все още не е желателно да се приема, в малки количества е допустимо на само заради студеното време :D ) 2. Внимателно облепи повредения участък и под него с целуфанова лента. 3. С малка четка нанеси проводящо сребърно лепило върху дефектния участък като застъпиш 3 мм от двете страни (сребърно лепило има с Mr.Bricolage на Бизон). Остави го за 30 мин да поизсъхне (сега можеш да пробваш алкохола но умерено :D) 4. Провери проводимостта на поправената секция. 5. Нанеси още един слой и го остави да съхне поне 3 часа."Това е :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да обясня сега ... изчел съм всички теми по другите форуми ... предложения за стружки от струг с лак за нокти или сребърни лепила много ...проблема е в намирането на "3. С малка четка нанеси проводящо сребърно лепило "намерих само такова на Bison, но 60 лв не ми се дават за 3 гр.,някой има ли идея от къде мога да си купя "сребърно лепило" "токопроводящо лепило" или "контактно фолио" на приемливи цени ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гору долу толкова е навсякъде... Ако мислиш че ново стъкло е по евтино...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във някакъв друг форум, не помня точно на коя марка, бяха написали за комплект за възстановяване на задните нагреватели, за около 12 лв. в Конрадпроверих там и вече нямаха ...не се и очакват скоро доставки ... в едно ОМВ ми казаха че са имали такова лепило, но се е свършило и не са доставяли скоро ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за задните нагреватели не е задължително да използваш сребърна проводяща паста. по принцип нейното съпротивление е много малко и е предназначена предимно за свързване на прекъснати пътеки във фината електроника, където четвърт ом повече или по-малко може да скапе схемата. тя за това и цената й е такава. в твоя случай работа ще ти свърши и графитна проводяща паста която е в рамките на 5-10лв (vikiwat пловдив). нагревателите на задното стъкло са с доста високо съпротивление, така че можеш да ги съединиш с почти всичко което не се води изолатор ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

има ли шанс да стане с гъстата утайка на сребърният феролит(бронза дето го продават за печките) той е добър проводник?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Shadow^Dancer

ами ако е добър проводник значи трябва да става. аз нямам наблюдения за него. ако има достатъчна механична издръжливост да се нанесе и задържи на прекъснатото място, би трябвало да стане. едно време ползвахме графитна паста да отключваме множителите на процесорите за s.A, и с молив даже става. аз даже съм виждал и със спойки направено нагревателчето отзад за стъклото. начините са много, просто трябва да се експериментира, и такива пари от сорта на 60лв не е редно да се дават за тази процедура :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest assfull

мисля,че и канаколитът е проводим.ако съм прав значи става и с него,хем е прозрачен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предложения ? надраскани са тук там и не работят повечетокак да ги оправя

Ето ти повече инфо:ЦЪК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля,че и канаколитът е проводим.ако съм прав значи става и с него,хем е прозрачен

изолатор е, при това доста добър, за съжаление. иначе много по-лесен щеше да ни е живота :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E NCN кажи намират ли се още тези лепила за които писал. Гледам че темата е от преди една година. Брат ми си търси точно такова нещо за неговата лагуна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз търся ;) работят ми само три от линиите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да има и цената е 14.88лв. Като кажете ще ви пратя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

На NCN "мазилото" работи - тествано :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Jimmy

На NCN "мазилото" работи - тествано :rolleyes:

За някакво специално мазило ли говорите, защото това за 14,88 е комплекта на Permatex, което аз мисля да потърся из Софийските магазини - не може да го няма, а не виждам смисъл да занимавам колегата да ми го праща от Разград

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

На NCN "мазилото" работи - тествано :rolleyes:

За някакво специално мазило ли говорите, защото това за 14,88 е комплекта на Permatex, което аз мисля да потърся из Софийските магазини - не може да го няма, а не виждам смисъл да занимавам колегата да ми го праща от Разград
колега ако го намериш в някой софийски магазин, моля те напиши в темата къде си го намерил/купил Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На NCN "мазилото" работи - тествано :)

За някакво специално мазило ли говорите, защото това за 14,88 е комплекта на Permatex, което аз мисля да потърся из Софийските магазини - не може да го няма, а не виждам смисъл да занимавам колегата да ми го праща от Разград
колега ако го намериш в някой софийски магазин, моля те напиши в темата къде си го намерил/купил
Ако ненамерите свиркайте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За някакво специално мазило ли говорите, защото това за 14,88 е комплекта на Permatex, което аз мисля да потърся из Софийските магазини - не може да го няма, а не виждам смисъл да занимавам колегата да ми го праща от Разград

Да , за същото става дума .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой намери ли къде се продава в София ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GGG

Продават по железариите цинков спрей - служи за "студено" поцинковане - срещу корозия. Та този спрей съдържа 90% цинк и на инструкцията пише че е токопроводим. Цената му е около 6-7 лв. Ако сте от Бургас - продават го във веригата железарии "АТАГЕН".Мисля че ако се залепи хартиено тиксо под и над релтанчето и се нанесат няколко слоя - релтана ще тръгне.И аз имам същия проблем и мисля тези дни да пробвам спрея - ако проработи ще дам отзив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да има и цената е 14.88лв. Като кажете ще ви пратя.

Хайде прати ми. Къде и как да стане?Ако искаш пиши ми лична бележка как да се свържа с теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой намери ли вълшебното мазило в София някъде ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, толкова сте много, едно лепио на бозон, ако е 3грама, ще стигне поне за 5-6 души. Купете си и си направете колите. Ще ви излезе не повече от по 10-15лв!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора не се заблуждавайте. Сребърния феролит не е проводник защото в него има лак(някакъв си бояджийски) който е изолатор. Пробвал съм сребърния феролит но за друга цел и не се получи абсолютно нищо. Не знам дали е бил менте но не стана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@F20A4Прав си, ама е сложна организацията, не си заслужава за такава дреболия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...