Jump to content
uko

висок разход

Recommended Posts

Отначало се замисли какво градско караш щото от градско до градско има разлика голяма, според мен го засечи на инзвън градско при около 100 км/ч колко ти дава разход? При мен двигатела е F20A3 и мога да ти кажа расхода само на газ щото от една година съм забравил кво е бензин, на газ нещо от сорта на 11/100 градско и 9/100 извънградско но живея в провинциален град в който няма задръствания :lol:

Редактирано от uko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега то в София вече разход се мери на време не на 100 км, така че ако на празен ход колата ти прави смес около ~ 13-ka (за не загряла, кето е нормално) , то там някъде ще и е разхода.А за колегата uko: ако от година си ракарваш в резервуара някъв бенз от година си в голям проблем. Сега ако минеш на бенз с този в резервуара ще се отровите от парите отзад. Много е възможно и маркучите да ти се скапят. Особедно след година бензина в резервуара става почти като кореселин, губи си качествата и най - доброто е да го източиш и на боклука. Това е основен проблем на хората с газ и въпроса от типа: "Ама нещо не върви на бензин, а пак и газовата се скапа...". Така че то икономия, икономия, ама мислете малко де!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-

Редактирано от vanko_2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest uko

Работата ми е близо до вкъщи и ако паля и гася на бензин ще се окаже че си карам само на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Колеги помагаите, мин. седмица си купих Прелюд F20A4 но разхода ми е около 15 градско :dry: ходих на диагностика и ми казаха,4е вси4о е ОК само свещите бяха за смяна, тях смених ина4е копресия вси4ко на 6 ,някои ,би ли ме посъветвал какво е или да ми препоръ4а маистор ,може да ,го има този върос повдигнат и преди това ,но не знам как да ,го открия - благодария предварително

Ти ли беше вчера 20.12 в Бултрако за свещи.Прелюда си харчи яко,не го чакай под 12 градско.То мойто сивиче си ги лапа тези 12,но ми беше преебан термостата и постоянно бях с включен смукач.Засечи е твойта извънградско и задължително пълниш до горе,караш колкото караши пак пълниш до горе.Заредения бензин х100/километрите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest policeman

Не се занимавай с глупости!Кола от този тип,при зимни условия,е нормално да ти даде 15/100 в града.За съжаление е така,не се мъчи да търсиш причина,просто няма такава........е зависи и малко от крака на педала де :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагаите, мин. седмица си купих Прелюд F20A4 но разхода ми е около 15 градско :dry: ходих на диагностика и ми казаха,4е вси4о е ОК само свещите бяха за смяна, тях смених ина4е копресия вси4ко на 6 ,някои ,би ли ме посъветвал какво е или да ми препоръ4а маистор ,може да ,го има този върос повдигнат и преди това ,но не знам как да ,го открия - благодария предварително

Ти ли беше вчера 20.12 в Бултрако за свещи.Прелюда си харчи яко,не го чакай под 12 градско.То мойто сивиче си ги лапа тези 12,но ми беше преебан термостата и постоянно бях с включен смукач.Засечи е твойта извънградско и задължително пълниш до горе,караш колкото караши пак пълниш до горе.Заредения бензин х100/километрите.
да аз бях в Бултрако за свещи :/ явно съм много забележим и нищо не мож се скрие :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на мен 15/100 за София ми се вижда съвсем в реда на нещата. Особено както го имаш от скоро и сигурно още си правиш гъдела да го поизрежеш от време на време! :huh: При нормален трафик без задръствания и при загрял двигател би трябвало да ти падне на 11/100. :dry: Все пак караш кола с 2.0л двигател. :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ай стига филми бре хора в тоз студ неможе да му падне под 13 според мен и то трябва да се качи и само да кара докато станат 100км ако тръгне спре тя изтива после загрява пак спре ако е така да си върши няква работа да кажим целия ден или 2 дни и му се съберат 100км определено ще е около 15! ако е топло лятото например и тръгне само върти из сф без да я гаси колата може да му даде 11 12 ! ама сега просто да забрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в Младост 1 до Маргел и работя в Мегалан.Пътувам сутрин към 7,30 за работа и се прибирам към 10,30.Пътя е около 4 км , но сутрин е студено и чакам да загрее и вечер пак е яко студено и пак чакам да загрее .Сутрин си има задръстжане редожно , же4ер по тожа жреме не.Моторетката ми е Д16З9 и карам на 95 , със 17-ки.Разход около 13 :dry:

Редактирано от RIP

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменяите бензиностанциите :huh:от както зареждам на ОМВ колата работи по-тихо, но и разхода се качи с 2-4 литра :/сега пак ще си правя тест на бензиностанции както направих преди 2 месеца ... :dry:въздушния филтър също трябва да го прегледате в какво състояние ! от мъглата и калта се "запушва" доста и качва също разхода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно... аз имах точно обратните наблюдения. Когато зареждах 100 октана на ОМВ, разхода ми падаше с около литър спрямо 100 октановия на ЕКО... И съответно, ако някога се наложеше да заредя 98 октана, разхода ми скачаше с около 2 литра... Сега докато намеря Прелюд 2.2 ВТЕК пак си карам Ситроена, но той е на газ и ми е по-трудно да преценя, но като сложа газ на бензиностанции "OPET" разхода пада с около литър спрямо газ от която и да е друга бензиностанция. Единствено Блу Форс не съм пробвал ( и май няма и да пробвам. досега не чух нещо хубаво за нея).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stanimir

Здравейте на всички, Аз си купих коледния подарък преди месец :D. Прелуд Ф20А4 и разхода ми е 16/17 на 100 градско, колата е с автоматична скоростна кутия и предполагам, че това е причината да има малко по-голям разход. Между другото този разход е с доста често натискане на педала до пода :D). Другата ми кола е сивик 1.5 Д15Б2 и и разхода е 10/100 което процентно е ката на Прелуда. Така че според мен по-добре да не ходиш много по майстори, че все някой ще се намери да ти счупи нещо :D. Извинявам се на всички засегната (дано няма такива), но скромния ми опит с тях е такъв. Никакви майстори:D!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stanimir

моя не гори толкоз като го карам нормално, сменяи си скоростите до 2.5 рпм пак да видим дали ще ти гори толкова много, моя прави градско без да го юркам към 9-10 в това време иначе е по малко, а изван градско 90-120 5.5 до 6.5 , и все пак проблема ти идва от големия студ според мен, като трагваш някаде на студена кола оставяй е 5 мин на място да работи докато качи поне една чертичка на тернометъра и тогава тръгвай на път :D

Много искам да видя това нещо дето гори по-малко от сивика ми:D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lefter0v

е няма но последно като го засичах за 30 литра ми мина 360 км смесено каране, далавера да лъжа нямам, а и колата е даржа в гараж, колкото и да е като е запаля за 2-4 мин вече ми е на една чартичка индикацията за затоплянето на мотора ( от нормални две чарти ) , е какво толкова невероятно има в разход близо 10 немога да разбера, като не е караш с 150 градско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички, Аз си купих коледния подарък преди месец :D. Прелуд Ф20А4 и разхода ми е 16/17 на 100 градско, колата е с автоматична скоростна кутия и предполагам, че това е причината да има малко по-голям разход. Между другото този разход е с доста често натискане на педала до пода :D). Другата ми кола е сивик 1.5 Д15Б2 и и разхода е 10/100 което процентно е ката на Прелуда. Така че според мен по-добре да не ходиш много по майстори, че все някой ще се намери да ти счупи нещо :D. Извинявам се на всички засегната (дано няма такива), но скромния ми опит с тях е такъв. Никакви майстори!!!!

ами мисля да не ходя по маистори ,а да си ,го карам така ,а и одеве си прехварлих музиката от другата кола и сега ще я пускам по инерция от баса :D явно сам свикнл от нисък разход от миналата ми Honda Civic която продадох преди година и нещо и още съжалявам за нея тя беше 1.6 , 110 коня и даваше разход 7.5 в града при харабииско каране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагаите, мин. седмица си купих Прелюд F20A4 но разхода ми е около 15 градско :P ходих на диагностика и ми казаха,4е вси4о е ОК само свещите бяха за смяна, тях смених ина4е копресия вси4ко на 6 ,някои ,би ли ме посъветвал какво е или да ми препоръ4а маистор ,може да ,го има този върос повдигнат и преди това ,но не знам как да ,го открия - благодария предварително

Колеги май аз сам бил в грешка със смятането :P разхода ми е около 12 на 100 ,та така,4е благодаря на вси4ки които се отзовахте , пожелавам ви весели празници и догодина по ла4ени и здрави коли ,а за марката то се знае :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sCoff

Моето Рено 5 с 1.1 дава около 12.5 "градско", нормален ти е разходът на колицата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest JeepersCreepers

колега ако прелюда ти наистина дава 12 в града сега в това време ти си късметлия! или караш много по инерция и до 2к! просто иначе нестава да го повярвам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако прелюда ти наистина дава 12 в града сега в това време ти си късметлия! или караш много по инерция и до 2к! просто иначе нестава да го повярвам

 

 

понастъпвам си ,го но това е и смесен разход щото живея квартал на Сф. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата-Прелюда в града ми харчи 15-16/100 сега,извън 7.5/100 .Кефа цена няма :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се завъртя така темата и аз да дам за статистиката инфо доста точно с оглед километрите, за които е засечена. D13B2 за 86000 km - 7.3 (255 000 км показва километража)D16Z9 coupe за 10000 км - 8.75

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега -януари- Враца-София (почти без градско движение)-Пирдоп и обратно - 6,94л/100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С HONDA D15Z1-градско(лято-7-8л./100км.;зима-9-10л./100км.)извън градско(нормално до 130км./ч.-6,5л./100км.,с постоянна ръчка до 180км./ч.-9-10л./100км.);С BMW 320i-градско(лято-10-12л./100км.;зима-12-15л./100км.)извън градско(как и да я караш по малко от 8-9л/100км. няма ,но само с 100 октана,хубавото е,че с ръчка до 200км./ч.и пуснат климатик дава макс.11л./100км.).Та за тези мои наблюдения мога да кажа,че Хондата доста ми липсва за града и скоро май пак ще увелича автопарка... :) П.С.Ами то с тия горива...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е да е около 12 - 13/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята д14а2, в студа и при това на мног къси разтояния дава 9/100 градско, лятото пада до към 8, но това без да я ръчкам въобще, иначе извън града 100-130 - 6.5 до 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миналата година като я купувах от ОРЯХОВО(ВРАЧАНСКО) ДО ПЛЕВЕН там заредих минах 97 км.а преди това я напълних догоре.5,2л.ама лятото .сега тук в Варна зимата е някаде кам 9-10 градско .смесено и изван градско не сам я заси4ал. ама да ва питам аз летните ми гуми са 195/50/15.влияе ли на разхода зна4ително през лятото.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз в момента съм с разход 15/100 бензин и 20/100 газ...май ще трябва да я водя на доктор :starwars:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като става въпрос за разход днес засяках моя Сивик D15B2 долях 20л. при изминати 160км. само в София това пвави точно 12,5л./100км. ама като чета темата май си е нормален тоз разход или греша

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая си е тоя разход, поне според мен. Със Сивика ми правех около 10 градско на газ с D13B2, сега с прелюда правя около 13. Ти си прави сметка дали ти е висок...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да споделя, щом темата тръгна в тази посока.12/100 градско със съвсем малки агресивни прояви, карам по 4км сутрин и вечер във Варна. Лятото - 10/100. Извънградско 6,5-7.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С моя F20A4 prelude градско на къси отсечки без да загрява мн добре 12-13 (зимата) иначе обикновенно около 11 когато не я цедя :lol: (пак зимата )извънградско ....до Ботевград ходя често и ми дава около 7,5 при скорост около 100 кмч - 110 от Германия като я докарах ми даде 5,8 л на 100 обаче при скорост 80-90 кмч и най важното с Техния бензин ! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vartan

Наскоро я засичах 6.5/100 извън грацко до 110 км/ч .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С HONDA D15Z1-градско(лято-7-8л./100км.;зима-9-10л./100км.)извън градско(нормално до 130км./ч.-6,5л./100км.,с постоянна ръчка до 180км./ч.-9-10л./100км.);С BMW 320i-градско(лято-10-12л./100км.;зима-12-15л./100км.)извън градско(как и да я караш по малко от 8-9л/100км. няма ,но само с 100 октана,хубавото е,че с ръчка до 200км./ч.и пуснат климатик дава макс.11л./100км.).Та за тези мои наблюдения мога да кажа,че Хондата доста ми липсва за града и скоро май пак ще увелича автопарка... :huh: П.С.Ами то с тия горива...

колега със 100 октана наистина разхода е с 1л 1,5 по малко, вазможно ли е сега зимата като я карам на къси разтояния (в порядъка на 4-5 км) да огладнява повечко колата? защото ми се струва че към 11/100 си хапва! Редактирано от GINDAHOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hEka

ми ... 4-5км ... поне 3 светофара ... студена кола... студено време... ръчкане... мисля, че е достатъчно да ти даде над 10 разход :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...