Jump to content
Guest DMX80

ЗА И ПРОТИВ АГУ

Recommended Posts

Guest DMX80

ИНТЕРЕСУВА МЕ ОПРАВДАНО ЛИ Е СЛАГАНЕТО НА ГАЗОВА УРЕДБА НА ХОНДА СИВИК D15B2 ИЛИ D15Z1? КАТО ЦЯЛО ПО КАТАЛОГ ГИ ДАВАТ ДОСТА ИКОНОМИЧНИ, НО ИЗГЛЕЖДА НА ПРАКТИКА НЕ Е ТОЧНО ТАКА, ОСОБЕННО ПРИ ГРАДСКО КАРАНЕ! ЩЕ СПОДЕЛИТЕ ЛИ С МЕН КОЛКО ВИ ГОРИ КОЛАТА НА 100 КМ ПРОБЕГ ( ГРАДСКО И ИЗВЪНГРАДСКО ) НА БЕНЗИН И СЪОТВЕТНО НА ГАЗ?! ВЯРНО ЛИ Е ЧЕ КАРАНЕТО НА ГАЗ СКЪСЯВА ЖИВОТА НА ДВИГАТЕЛЯ? С КОЛКО СЕ КАЧВА РАЗХОДА НА ГАЗ В СРАВНЕНИЕ С ТОЯ НА БЕНЗИН? ЧЕТА ЗА ПРОБЛЕМИ С ОБОРОТИТЕ НА ДВИГАТЕЛЯ ПРИ МОНТИРАНА ГАЗОВА! ПАДА ЛИ МОЩНОСТТА АКО СЕ КАРА НА ГАЗ? ЗАСЛУЖАВА ЛИ СИ ПОКУПКА НА ХОНДА С ГАЗОВА ИЛИ Е НАБУТВАЦИЯ? ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ Е ПО-ЕВТИНО ДА СЕ КАРА НА ГАЗ ( ПОНЕ ПРИ СЕГАШНИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА ) КАК Е ПО-ДОБРЕ, ДА СИ ВЗЕМА ХОНДА БЕЗ ГАЗОВА И ДА И СЛОЖА СЛЕД ТОВА ИЛИ ДА ВЗЕМА С ВЕЧЕ МОНТИРАНА? ВСЯКО МНЕНИЕ ПО ВЪПРОСА Е ДОБРЕ ДОШЛО.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли кой да сподели опит по въпроса?! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли кой да сподели опит по въпроса?! :angry:

За мен да сложиш газ е лицемерие - да си вземеш хубава кола и да я побългаряваш :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ли4но не биь сложил газ на колицата си тва си е гадна работа тя е направена да вурви на бензин и така е наи добре!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Този caps lock е крайно ненужен, сякаш ни викаш на всички тип "г**ф селянин"...2. Защо не пусна анкета?3. Ами.. аз вече си направих темичка, изчетох и споделих там моето мнение... да си сложиш газ е икономично, крайно икономично но... все едно да ти сложа във вените синя кръв /образно казано/.. пак ще върви ама... някаш ще посинееш, няма да си вече както си проектиран да вървиш. Може да не е правилно с оглед на икономията, но това е моето мислене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите!Големите букви бяха за да привлеча повече внимание и да улесня четенето,не да се дразня с хората! :angry: Очаквам още мнения по въпроса!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=11933&hl=прочети първо тук .. че май ще се повтаряме :angry: Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

абе истината е в бензина, освен че е по-скъп, колата фърчи - всеки знае че Д15Б2 на бензин е не 90 а 190 коня, да не говорим че бензинът е истинско гориво, не е някакъв екологичен буламач!Всички дето имат Хонди и ги карат на газ - било сивици, било акорди, било, о! върховна ерес!! прелюди!!! трябва да бъдат публично освиркани и да им се откъснат емблемите! тва да не са гоУфове или орли та да се карат на газ! Кат си бил бунак да купиш Хонда, твой дълг е да спестяваш от закуски или от подаръци за децата, но да караш на бензин! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе истината е в бензина, освен че е по-скъп, колата фърчи - всеки знае че Д15Б2 на бензин е не 90 а 190 коня, да не говорим че бензинът е истинско гориво, не е някакъв екологичен буламач!Всички дето имат Хонди и ги карат на газ - било сивици, било акорди, било, о! върховна ерес!! прелюди!!! трябва да бъдат публично освиркани и да им се откъснат емблемите! тва да не са гоУфове или орли та да се карат на газ! Кат си бил бунак да купиш Хонда, твой дълг е да спестяваш от закуски или от подаръци за децата, но да караш на бензин! :angry:

:P колегата е прав и то напълно :P карай си колата както ти е удобно на джоба и както ти харесва :P и на газ и на бензин ще върви, плюс това за "феновете" на бензина, всички газови уредби имат възможност за превключване на бензин ;)аз лично бих сложил газова без да се замисля за "фенската" страна на нещата, просто защото финансовата страна на нещата е много по важна в нашите условия ;)има и разни митове че газта скапва по-бързо двигателя ... чесно казано не мисля да ги оборвам, просто няма двигател който да не се износва :P дори и на бензин ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, намерих и някои стари теми по тоя въпрос, но никога не е излишно да се включат и нови хора в темата, така може да се ползва най-актуалната информация! Честно казано от прочетеното до момента съм все по разколебан дали да взимам газова или не. Някои казват че си заслужава само ако се минават доста километри на месец за да направиш икономия, но ако пък я караш малко - предимно в града до работа и обратно и да излезеш вечер на кафе например.... може би е по-добре на бенц!А определено по-високите разноски по разхода на гориво ще принудят всеки да кара колата си по-малко и само когато се налага! Много зависи кой в какъв град живее според мен. Едно е да си в София и да попаднеш в час пик и да не можеш 1 час да се прибереш у вас, съвсем друго е да си в малък град където няма задръствания и за 10 минути отиваш където искаш! :angry: Аз живея в сливен и мога да кажа, че от нас до работа имам 3.5 км в едната посока, към 1.5 км ми е до фитнеса, значи средно на ден отиване и връщане имам 10 км, айде да речем че ми се наложи да мръдна за нещо слагам ги още 10 км и стават 20 км на ден по 30 = 600 км на месец градско!Струва ли си за толкова да слагам газ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в сливен и мога да кажа, че от нас до работа имам 3.5 км в едната посока, към 1.5 км ми е до фитнеса, значи средно на ден отиване и връщане имам 10 км, айде да речем че ми се наложи да мръдна за нещо слагам ги още 10 км и стават 20 км на ден по 30 = 600 км на месец градско!Струва ли си за толкова да слагам газ?!

при това положение ще спестяваш по 40-50лв на месец ...което значи ,че 10 месеца ще избиваш инвестицията ... ако ще я смениш след година ... не си струва :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер мнение изказа, разкрий тайната как може да сравниш 90 със 190 коня и как ще свалиш емблемите на поне 300 човека от форума :ph34r: ??? Ако ще се убиждаме като 10 годишни да не влизам повече в тоя форум, че да не чета глупости

абе човек, аз съм с газова, мислех за всеки е ясно, че се шегувам :ph34r:Честно, ако тия 100-150лв на месец не ми бъркаха в джоба не бих се тревожил за газ, ама - всеки е прав за себе си. Просто се дразня като някой напише какво престъпление е да караш Хонда на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zarrick

За износването на двигателя - ми колеги тея коли няма да ги караме вечно. Излизат нови, а тези които сега са нови вече няма да са и ще можем да си ги купим на старо :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом още отсега си мислиш за газова уредба по добре не си купувай Хонда, тази кола не е за теб вземи си нещо масово като Опел,Голф и т.н.Само ще прецакаш един перфектен мотор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

Щом още отсега си мислиш за газова уредба по добре не си купувай Хонда, тази кола не е за теб вземи си нещо масово като Опел,Голф и т.н.Само ще прецакаш един перфектен мотор

прав си колега, Опелите и Голфовете са с много по-здрави двигатели и издържат на убиващата всичко "Природна Газ" , това японска кола с газова е невъзможна комбинация, много крехки автомобили са направили тези японци бе ей .... 0_о

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом още отсега си мислиш за газова уредба по добре не си купувай Хонда, тази кола не е за теб вземи си нещо масово като Опел,Голф и т.н.Само ще прецакаш един перфектен мотор

...ало , брат ми ? Кой си ти , че ще ми казваш каква кола да си купя и как да я карам !?!? :angry: Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз едно не мога да разбера - как има хора, които предпочитат да дават 18лв/100 за градско вместо 10лв/100 ! :)Аз карам например около 17-18000 на година - това са около 1400лв. разлика за година, а смятам да я карам не само една година... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest komsho

Аз едно не мога да разбера - как има хора, които предпочитат да дават 18лв/100 за градско вместо 10лв/100 ! :)Аз карам например около 17-18000 на година - това са около 1400лв. разлика за година, а смятам да я карам не само една година... :)

Тоя па :D ти за 1400 лева ли си ? :) никъф фен не си , ша знайш Само гъзари , които си бършат г*за с петдесетолевки трябва да карат ХОНДА , на такива като теб трябва да им се забрани :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен да сложиш газ е лицемерие - да си вземеш хубава кола и да я побългаряваш :)

аз ли4но не биь сложил газ на колицата си тва си е гадна работа тя е направена да вурви на бензин и така е наи добре!!!

Щом още отсега си мислиш за газова уредба по добре не си купувай Хонда, тази кола не е за теб вземи си нещо масово като Опел,Голф и т.н.Само ще прецакаш един перфектен мотор

момчета осъзнайте се !!! момчето искаше да му се каже дали си струва ( струва си ) , а не да си дадете тъпите мнения за това дали ще изпаднеш от елита като си сложиш газово !!!сметката е проста, но нека я напиша за да няма заблудени :А = цена на газовото B = период за изплащане на газовото в месеци C = цена на бензина (средна) D = цена на газта (средна)E = среден разход на бензин л/100кмF = среден разход на газ л/100кмG = среден месечен пробег х100КМ ( 1000КМ = 10х100КМ )B = A/(G*E*C - G*F*D)месецаПример:аз карам средно по не по-малко от 35К КМ годишно , а колата харчи 10 на газ и 9 на бензин , и ще предположим че газовото струва 700лв =>B = 700/(30*9*1.9 - 30*10*1) = 3 месеца и 9 дни за да ми се изплати газовото.. да речем ,че при това положение колата се скапва мноооого повече и трябва да се прави глава на всеки 50К км ??!? ами за домашно си сметнете колко точно от тия 50К км ще изплащам основен ремонт + нова глава със всичко по нея ... П.П. ако не те кефи и можеш да си го позволиш , не си слагай газово !!! ако имаш фобия от газови бутилки , не си слагай газово !!! ако мислиш, че така ще станеш по-малко гъзар ,не си слагай газово !!! колата си е твоя ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия теми периодично се появяват и всеки път спора е един и същ.Според мен който цени труда си и осъзнае, че колата е един бирникси слага газово и си свирка, кара си колата и не му мисли чак толкова.Моята я карам вече 50Ккм само на газ(не броим паленето на бензин, то си е задължително)и ако сметна колко съм спестил от това.......Всеки да си кара както го кефи!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да се вмъкна в тази тема...Утре живи и здрави като си купите Порше пак ли за газ и метан ще мислите?Че тогава ще спестявате още повече!!!....Истинските фенове според мен би трябвало да карат на бензин(аз не съм въобще от най-истинските,но го спазвам).Другият вариант е колата да ви носи пари и затова да се опитвате да си свалите разходите,но тогава тази кола се превръща в работна а не в такава за удоволствия.И за да не се оплета.... ще млъкна! ;) Не искам никой да ми се сърди,че мисля по този начин!Хора сме и сме различни! :rolleyes:

Редактирано от JAZZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мисля че всички Хонди по подразбиране са някви супер бегачки, резачки и пр. за да е едва ли не грях да си сложиш такова устройство. Наистина ако си вземеш VTi( било то CRX(знам че не се води VTi, но говоря за тоя дето е 150 коня) или Del Sol), Type R, Integra R, Accord R или пък Prelude 2.2DOHC (да не говорим за NSX И S2000) и още някои дето са си да не кажа чисто ама по-спортно ориентирани и покупката им е предимно заради тези им preformance качества, някак си се губи смисала ако сложиш газ. Но за останалите мноооого Хонди мисля че е оправдано, все пак разхода пада на половина. Особено ако имаш готови парите за АГУ и се чудиш дали да го сложиш или да ги харчиш за бензин. Еми готовите пари просто ще се изпарят - секи си вика: "аз сега имам тука малко пари и ще и сипя". Малцина са хората в България дето разходите не ги притесняват и всички знаят какви коли карат те (за тези които не знаят да проверят темата "Новите най-добри коли в България" в дата.бг), моделите Хонда моделите дето влизат в колите на тая прослоика се броят на пръстите на 1та ръка .Аз лично по малко, по малко си събирам за кола и за сега страста ми е Хонда. Иска ми се да е VTi 6г., ама разума ми казва за тея пари по-добре Аccord 2.0-147к.с. след 99-а. Prelude-ите също са ми много примамливи, но са хем не много-практични, хем жадни и за тва за сега са трети вариант, макар и по-евтин. Ако успея да ги събера парите преди да ми мине мерака и взема VTi-то ще се пробвам да устискам на бензин, ако евтиното ми беше целта нямаше да вземам бегачка,а примерно 1.4 или 1.5 двигателя, нали? Но ако послушам разума и взема Акорда без да се замислям му забучвам един инжекцион или метанова в зависимост коя от двете е по добра, с по-високо КПД и пр., пък ако ще после да получа анатема и да си обръщате главите като ме видите.Ми тва е моя ред на мисли, мерси че имахте търпението да ги изчетете че маи дългичко стана. :rolleyes:П.С. Колкото до тва дето каза колегата JAZZ, в близките години не се виждам да карам Порше или нещо от тоя калибър, а пък даи си боже да се случи... еми ще му мисля на място ;)

Редактирано от zarrick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак някой би ли казал за д15б2 разхода какъв на бензин и на газ градско/извънградско? от доста време си търся такава кола и на мен ми е любопитно за разхода и но се има впредвид че ще я карам на къси отсечки студена до работа и обратно :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да се вмъкна в тази тема...Утре живи и здрави като си купите Порше пак ли за газ и метан ще мислите?Че тогава ще спестявате още повече!!!....Истинските фенове според мен би трябвало да карат на бензин(аз не съм въобще от най-истинските,но го спазвам).Другият вариант е колата да ви носи пари и затова да се опитвате да си свалите разходите,но тогава тази кола се превръща в работна а не в такава за удоволствия.И за да не се оплета.... ще млъкна! ;) Не искам никой да ми се сърди,че мисля по този начин!Хора сме и сме различни! :rolleyes:

хайде пак същата работа :dry: ако иамам пари да пари за бегачка , ще имам по 500 лв в повече за бензин , но при положение че съм си купил кола за 2000 лева не ме радва да давам още два пъти по толкова годишно за да съм велик фен ... не те познавам , но ми звучиш като, или много заможен човек, или такъв, който кара по по-малко от 400км месечно

 

Ако си спомням от една друга тема- предварително се извинявам ако вече ме гони старческа деменция :huh: , колегата е таксиметров шофьор ...

 

2 plamen1

като база приеми 6/9 бензин и 7/10 газ извън/градско . +- според как караш и в кой град - в София ако редовно минаваш през центъра ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:rolleyes: Вчера във Варна видях S класа с газово. Много добре я огледах и ясно си личеше пробитата задна броня, за зареждане на газ. А до вкъщи спира една Toyota corolla verso - чистак нова - и тя с газово. ;) Само искам да кажа сякви хора - всякакви решения. Аз лично бръмча на бензец, защото трудно ще извадя над 1200 лева за инжекцион :dry:Пък ще е класика да сложа на vtec-e :huh: Редактирано от Slayer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как ги постигате тия разходи 10-градско. С Д15Б2 под 12 до сега не съм слизал без значение бензин или газ.

има техники които включват :1. карай винаги по тъмно ( след 12 часа вечерта ) 2. не пускай никакви консуматори ( климатик , парно , фарове , отопление на задния джам ) 3. на светофар гаси колата и ако трябва да мръднеш малко вади единия крак от вън и бутай .4. пускай по инерция винаги когато можеш и го прави на изключен двигател или ако си на бензин на скотост с над 2К оборота .5. когато трябва да поддържаш скорост го прави на празен ход без да пипаш педала на газта . 6 и 7 можеш да ги допълниш сам :rolleyes: аз също трудно падам под 12 бензин градско , но крака ми е 46-ти номер и понатежава ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

м тук и аз ще кажа нещо.. който както му отърва да кара .. :huh: било то хонда мерцедес или голф... аз сам с д15б7 колата е имам от един месец :P закупих е с газово.... от монтана до бургас е 550 км до нас доидох си с 28 л гас и 8л бензин при дошманско каране какво имам предвид дошманско заредих зех си кутия цигари и 2 коли в монтана спиране само 3 пати да пикая и на врата колкото може кот имаше по патя сичко са мачех да гоня или да мина :P на бензин напалних километража на лек на клон на равно 200... почнах да си правя разни тестове с газовото не инжекция но ... пак.. има кво да му се бара... ;) смених нови свещи... сложих дензо..... последно засичане ... бес да я натискам градско 8.5 газ :P преди два дена .. направих бс-сливен-ямбол-иречеково селото ми .... 5 човека с багаш в багажника на врата на магистралата 160-170..... 10.7 ми даде разход което е доста добре ;)сега сам пред слагане на газова инжекция .... мсиля да тасвам с свещти.... с по голямо топлинно число може и двуполиосни ако имам леф ;) да видя каква ще е ... раликата разход-варвене гас-бензин.... други което се сещам ами катализатора като го резнах се родих беше леш :Pдруго за гаста ако не се лажа и сам работил и на бензиностанците лукоил ... гаста е с по голямо октаново число от бензина но няма пално изгаряне ;) ако някои мисле обратното моля да го докаже :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де братлета ! От всички теми за газ / бензин . Винаги се говори само как "бих си карал колата на безнин" или пък "как имало много по-яки коли който се карали на газ" . И как едвали не е въпрос на чест да се кара на бензин или пък ще те хване срам ако някой те види, че си на газ. Парите винаги говорят, това е повече от ясно! Аз също си карам колата на бензин 3-та година вече - навартях и 100к км. за тези 3-и години и като обърна бензина в пари и като се сетя колко щях да спестя на газ ме боли главата . Не си изкарвам прехраната с колата , но ако ми каже някой че косвено колата не е свързана с работата ще го помоля много бързо да си направи сам калкулацията 100к км на газ и бензин ... Това, което ме е спирало да си сложа газова уредба до сега е незнанието - дали точно за хонда не е готино да се слага газ (защото така се говори упорито във слуховете) .. клапаните горели (дълбаели им се леглата), алуминиевия блок не се справял със по-високата температура ... и най-вече читави майстори - писна ми да ми се учат на колата , а като и погледна под предния капак - що кабели и джунджории има - избщо не ми се ще да дам на някой гаражист да ми бара колата.Но предвид икономията вече не ми пука дали колата ще издаржи или не, нито пък дали са верни или не са слуховете- ако направя още 100к км. разликата от икономията ще ми позволи да си купя още една същата (да не казвам 2-е). Още повече че смятам, че ще издържи. Та единствения проблем е : имали читави майстори и справят ли се с емулациите, който са нужни за да работи колата като хората ??? имали разлика между поставянето на газова за хонда и поставянето на газова за друга кола - това май е най-важното. Та подобре е такива хора да се изказват ... ясно е иначе, че като и сложиш газова на една кола измислена да върви с друго гориво и разгонваш фамилията (един приятел прави сравнение с наврян кол в задните части но ... :rolleyes: ... въпроса е да се направи прилично и да върви ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Десетина години карах предишния сивик на бензин и все не ми стигаше куража да си сложа газвсе от слухове че се скапва колата, че хич не върви и така на татък. Добре че акорда които си зех си беше с монтирана газова уредба най обикновенна ловато,та да вида че на гас си е по добре и то много, гори ми с около 10% повече но пък цената е на половина, върви си нормално.От мен един глас за газова уредба, особено за тези които не си слизат от колите :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 3 години направих със старата кола (Рено) на газова. Нямам оплаквания много големи, но разхода ти се качва с 20% , колата става леко по-малко пъргава. Сменяш кюнци и филтри по-начесто. Отделно идва още един елемен (газовата) в всичките си проблеми по нея, филтри, кабелчета, настройки. Губиш място в багажника. А ако е монтирана и калпаво сумати главоболия. Съгласен съм че ако пътуваш много и не държиш на мощността до последното конче си заслужава, ама ако правиш по 10 км на ден ще ти трябват 10 години да си я избиеш цената на газовата. А и тия капачки на леко досадния отвор в бронята (ако ти го сложат там) винаги се намира някак си да изчезнат. И да не забравяме пали малко по-трудно при студено. Предимства: по-евтино ; незнам защо, но колата е по-тиха на газ; разбира се по-екологично и понякога мирише FUNKY. ----Това са поне мойте впечатления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xakera

като се замисля ако изминавам по 1000км на месец,само да поясня че колата си я карам за удолоствие а не я ползвам като работна и на сегащните цени на бензина и гаста излиза че на месец ще спестя 40-50 лева ако карам на газ! е питам аз вас имали смисал за 50 лева да се слага газова уредба :worthy: 4е педесет лева ги ьарча на едно излизане на дискотека ;) и все пак всеки сам си преценява и решава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като се замисля ако изминавам по 1000км на месец,само да поясня че колата си я карам за удолоствие а не я ползвам като работна и на сегащните цени на бензина и гаста излиза че на месец ще спестя 40-50 лева ако карам на газ! е питам аз вас имали смисал за 50 лева да се слага газова уредба :worthy: 4е педесет лева ги ьарча на едно излизане на дискотека ;) и все пак всеки сам си преценява и решава.

...последния път ... какви гуми си купи ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xakera

...последния път ... какви гуми си купи ???четери чисто нови бате- гудрич, добре ли е :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pavpav

карам Д15В2 от 6 години само на газ, минал съм около 100 000км. и двигателя е в отлично състояние /карам го с масло 5W40 и не доливам между смяната/, като разхода е около 10 - градско/София по всяко време/ и 7-8 извън града, и си е карам без да е жаля.относно динамиката - през лятото се засякох на Божура - бензин 19.3, газ 19.0 / не се чуди на газ върви по- добре и цифрите го доказват /необходима е много добра центровка на уредбата/.Ако още се чудиш газ или бензин - губиш си времето /и парите/.П.П Ако видиш покрай теб да профучава черна Хонда с пернишки номера, не се чуди кой е този малоумник - това съм аз! :cool:

хондата на поста е на брато ми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Писал съм го и преди това мнение и ще го напиша пак и ще го пиша всеки път когато някой пусне такава тема!Но първо малко оф-топик!Много от вас колеги пак оплюха човека че не знае или че не ползва търсачката сякаш е убил човек и го чака публична екзекуция!Аз съм за реда във форума но и за това да сме ТОЛЕРАНТНИ един към друг а не да става както на последната седмична в София (09.10.2007), който е бил знае за какво става въпрос! Човека е попитал не го разкъсвайте за това!А отностно въпроса с газта тя първо е по калорична (на по прост език с повече енрегия в единица обем) и с по високо октаново число!Плюсовете от карането на газ са няколко, първо разликата в цената нея няма какво да я коментирам, второ вървежа(при добре настроена уредба) - при много добра центровка на бензин и на газ колата на газ върви по добре лични наблюденя от вече навъртени 140К на газ на няколко коли.Моята я карам вече 100к само на газ и оплаквания нямам нито от вървеж нито от ряза и. Екологията също е сред плюсовете от карането на газ не особено сериозен фактор при решението дали да сложа газ или не но и от тази гледна точка газта печели!За това дали ако имах С-класа Порше Ферари С2000 или нещо такова бих и сложил газ ДА ТВЪРДО ДА ще и сложа газова уредба.Поради гореизброените причини!И не няма да съм най-големият мизерник, както много от хората тук биха твърдяли. Просто защото аз карам минимум по 5000 километра всеки месец.Всеки месец от мен бензиностанциите губят по 500 лева от това че карам на газ и не смятам да им направя услугата да карам на бензин!В годишен аспект това са 6000 лева една прилична Хонда според мен. И това са пари спестени само с каране и нищо друго!В този ред на мисли при по малко от 10К на година газта е неоправдана инвестиция.А минусите не са чак толкова много но ще ги спомена и тях. Загуба на малко място в багажника. Ако гърнетата са черни ще изгниват малко по бързо защото газта при изгаряне се разпада на вода и въглеродендиоксид. Също така е налага малко по честа смяна на въздушния филтър поради прекалено чистият ни въздух(става въпрос за запрашеност а не химическа замърсеност)! Това е по въпроса с газта! Газ до ламарината, а не бензин до ламарината!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

павпав :unsure: кажи на брат си ( или той сам да прочете ) :не че колата върви по-добре на газ - просто върви зле на бензин !!! за доктор е май ...без лоши чувства , просто времената ти са като за д13 май ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest uko

като се замисля ако изминавам по 1000км на месец,само да поясня че колата си я карам за удолоствие а не я ползвам като работна и на сегащните цени на бензина и гаста излиза че на месец ще спестя 40-50 лева ако карам на газ! е питам аз вас имали смисал за 50 лева да се слага газова уредба :unsure: 4е педесет лева ги ьарча на едно излизане на дискотека :bg: и все пак всеки сам си преценява и решава.

Баце може да ти е смешно ма аз с тия 50 лева си исхранвам семейството за една седмица ;) Редактирано от uko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest plams

Уффф мамка им на тъпите ДИСКОТЕКИ!!! !!! !!!:unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом още отсега си мислиш за газова уредба по добре не си купувай Хонда, тази кола не е за теб вземи си нещо масово като Опел,Голф и т.н.Само ще прецакаш един перфектен мотор

КОЛЕГА,ти колко перфектни мотора си прецакал до сега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...