Jump to content
krezo

Civic '' англичанка''

Recommended Posts

Карам сивик 5 та ген. D15B2. От известно време се замислям да го сменям със "англичанка''около 95-97г.Моля споделете мнения и впечатления . Доколко са английски всъщност и заслужава ли си промяната,все пак е по-нов модел? Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега от 1 година съм с английски сивик и съм страшно доволен.Колкото до самата кола само дизайна е правен в англия и единствено там се е произвеждала специално и само за Европа, комфорта е на доста добро ниво повече екстри, но въпреки, че вози относително комфортно стабилността е на високо ниво без да се замисляш ако попаднеш на добра колица я взимай няма да съжаляваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по времето на производство и сега, според действащото европейско законодателство, коли произведени извън европейските държави се облагат със допълнителни налози като по този начин се стимулира вътрешно общностното производство.Та хонда си сглобява доста от Евро моделите там за да избегне допълнителните налози и да е конкурентна на останалите марки.Друго условие обаче /и то доста съществено/ е че трябва минимум 30% от влаганите компоненти и оборудване във автомобилите със изнесено производство, да са доставени и произведени от Европейски производител.Пак със цел стумулиране на месните фирми.Нестава всичко да си е внос от япония а само да ги събират някаде си.Та във тези автомобили има доста вложени компоненти на фирми като Bosch,Valeo,AT,Lukas,Lockheed и.т.нАко пренебрегнем сглобката и съответствието на детайлите, най-малко ползваните евро-доставчици не отговарят като качество на продукцията си и инженерни решения на японските стандарти.Но за да се запазят пазарни позиции и по-велики марки от Хонда направиха своите компромиси в качеството.Все още си се произвеждат и ще се произвеждат Хонди на острова.Всички Акорди след 93г. CC, CE, CF без последният модел все там са се пръкнали за европейският пазар.Все по малко остават произвежданите модели във Япония.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам англичанка от близо две години.Много съм доволен от нея.Сигурен съм няма да съжаляваш.... Гледай да попаднеш на запазена...Успех колега :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля че ше сбъркаш....освен ако не търсиш комфорт !

Разликата е огромна ,поне за мен !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е D16Y3 или D16Y2 ама въобще няма да сбърка мога пък да ти кажа аз от личен опит го казвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest IvoSi

Карам сивик 5 та ген. D15B2. От известно време се замислям да го сменям със "англичанка''около 95-97г.Моля споделете мнения и впечатления . Доколко са английски всъщност и заслужава ли си промяната,все пак е по-нов модел? Благодаря.

Здравей колега, аз съм от 2004-та с английски сивик, много съм доволен от машината, още едно мнение, че няма да сбъркаш, до сега съм имал главоболия само с климатика, сменил съм и тампоните на двигателя(консумативите си се подразбират). Сега ако стой въпроса дали да избираш японка 95-97 или англичанка 95-97, моето мнение е за японката, но при така поставения от тебе въпрос, смятам че си заслужава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Та във тези автомобили има доста вложени компоненти на фирми като Bosch,Valeo,AT,Lukas,Lockheed и.т.нАко пренебрегнем сглобката и съответствието на детайлите, най-малко ползваните евро-доставчици не отговарят като качество на продукцията си и инженерни решения на японските стандарти.Но за да се запазят пазарни позиции и по-велики марки от Хонда направиха своите компромиси в качеството.

Само японки тогава,представям си нещо италянско да вкарат в колата,не мож се отърва от проблеми!Иначе accord 99/03 си е доста привлекателен!Дизайна на сивика(английския) обаче е доста пенсионерски и колата с нищо не се отличава и не прави впечетление!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам англичанка вече три години я таркалям никви проблеми и нищо не сам сменял като изклучим задните тамппони това още като я взех гонаправих ;) върви си доста добре мотора е 113 конски сили, не мисля че една японка ще е кои знае колко по здрава от англиската зглопка ;) и все пак имали значение щом е хонда ;)

Редактирано от xakera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайна на сивика(английския) обаче е доста пенсионерски и колата с нищо не се отличава и не прави впечетление!ако изакаш да впечетляваш си вземи някое bmw 645 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайна на сивика(английския) обаче е доста пенсионерски и колата с нищо не се отличава и не прави впечетление!ако изакаш да впечетляваш си вземи някое bmw 645 :)

Това е правилния отговор :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайна на сивика(английския) обаче е доста пенсионерски и колата с нищо не се отличава и не прави впечетление!ако изакаш да впечетляваш си вземи някое bmw 645 :)

Това е правилния отговор :)
Абе пичове колата е взимам не да впечатлявам вас или някой друг,а като отивам към нея да ми пълни душата,а дали на вас ви харесваизобщо не ме интересува........Сега разбрахте ли кво имам впредвид....... :) Айде мир ХОНДА си е ХОНДА....... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайна на сивика(английския) обаче е доста пенсионерски и колата с нищо не се отличава и не прави впечетление!Абе пичове колата е взимам не да впечатлявам вас или някой друг,а като отивам към нея да ми пълни душата,а дали на вас ви харесваизобщо не ме интересува........Сега разбрахте ли кво имам впредвид....... :) Айде мир ХОНДА си е ХОНДА....... :)еми що се изказваш така"Дизайна на сивика(английския) обаче е доста пенсионерски и колата с нищо не се отличава и не прави впечетление!" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за изчерпателната информация :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз карам "пенсионерска" Хонда /D15Z3/, ето едно клипче за моята колица с подчертано дълги скорости -

Редактирано от Kikata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от моята! Според мен нямат "пенсионерски" вид, но нямат и впечатляващия ефект на 5-ците - лично мнение. За мен това е една много функционална Хонда, с всички плюсове на марката. Това, че механизма на чистачките е Valeo или филтрите са Бош, а на въздушният ми филтър пише Siemens не е от голямо значение. Всички основни компоненти са японски. Изказвам още едно лично мнение - предницата много ме кефи (без да съм предубеден. че имам такава, защото си ги харесах много преди да си взема моята).Аре и умната ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за колегате кадето според него колите се разделят на пенсионерски и младежки......Публикувано изображение

тва пенсионерско ли ти изглежда....? ;) ;) .....всяка кола може да се направи да изглежда добре и да привлича погледи.....всяка кола може да се направи да върви добре ...въпроса е колко си мераклия......тва да се изказвате така пенсионерки и т.н. е мн глупаво.....ся аз пенсионер ли да се чувствам като съм младеж а?...сори за тона ама тая тема с тия англичанки и тва че се плюе по тях ме дразни.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам "англичанка" 99 година и смело мога да кажа, че колата е супер. Не отричам, че дизайнът е по-различен от "японките", но това значи ли, че не е хубав?Я го вижте miHo какъв "пенсионер" се извъди ;) . Поздравления от мен, колега!За техническите качества просто няма какво да се говори. Хонда си е хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва пенсионерско ли ти изглежда....?

тия са си ок, другото лице ми изглежда не пенсионерско, но някак си странно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нагледен материал ПЕНСИОНЕРКИ ;) Ето още

Как да не я заобича човек ;) Дизайнът е "консервативен", но именно затова ми харесва, според мен е много стилен. Въпрос на вкус.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

Ако беше японец щеше да ти харесва - това е японския (и Северна Америка) вариант на 6-та ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше японец щеше да ти харесва - това е японския (и Северна Америка) вариант на 6-та ген.

ок , моя грешка... идва да покаже че съм европеец сигурно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина смятам че е няма смисъл да се спори коя е по добра - според мен няма лоша Хонда, а повярвайте ми карал съм доста хонди, най - различни. Продължавам да имам Сивик, 6-та ген. 1.4ис,(англичанка) на около 200к. км. и да ви кажа честно по здрава кола не съм карал.....абсолютни никакви проблеми...перфектен двигател...е да не е най - динамичния но пък за едно по спокойно каране е прекрасен...та идеята ми е...всичко е въпрос на късмет при покупка втора употреба...това е моето мнение, дано не съм подразнил някой.Поздрави и лек ден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivoboy_stz

Малко безмислен спор се зароди колеги... :angry: Всичко е въпрос на вкус и предпочитание според мен! Аз например ми хареса дизайна на моята англичанка и затова я взех - просто харесвам по класическия дизайн, а тази японската по не ми харесва.Засега от 8м. я карам мога да кажа само хубави неща за английската Хонда :P - не ми е създавала никакви сериозни проблеми с изключение на сменените консумативи и някои неща по окачването в началото - големите тампони и амортисьорите и това е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братлета, само като видя буквичката "H" отпред и като знам каква музика от мотора ме чака като и седна, забравям да и гледам фаровете колко са изпъкнали и колко "консервативен" дизайн има.Направо ми е кеф да оставям разните му голфове, опели, фордове и прочие замислени, като ги подмина с моята консервативна гейша.Спора определено е глупав и започва и завършва още с първата дума. А именно "HONDA".Бъдете живи и здрави,и се наслаждавайте още много години на тази марка Автомобили. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ashes

Двигателя 1.4 и е малко на тая кола, ако ще ходиш на гонки :P ! Откъм разход, комфорт и здравина е супер, няма чупене :rolleyes:!!! Има много място, ама много, последно пренесохме поликарбонатна плоскост 2м/1м, сваляш задните седалки и си ти. Идеалната семейна кола... искам купе, искааааам :unsure: ! И така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера изказвания от рода на "пенсионерски дизайн" и т.н. Явно и самите хора, които ги пишат не знаят, че дизайнът е от Хонда Домани, която някак си е.... японска :)

 

 

Публикувано изображение

 

Само дето изглежда много по-стилно от нея:

 

Публикувано изображение

 

И особено интериора:

 

Публикувано изображение

 

 

И още нещо. Когато някой има този автомобил над 6 години в БГ, и му е служил вярно като куче, сменяйки само консумативи... само тогава може да каже колко некачествена е сглобката. Ай, със здраве :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора май се карате помежду си!!! Моето мнение не знам колко е експертно, но знам, че съм карал и едните и другите само аз си знам къде и как съм ги карал и единственото което мога да кажа е, че HONDA-та си е HONDA :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...