Jump to content
ozonbg

Смяна на свещи

Recommended Posts

Дано да не досаждам вече с елементарните за повечето от вас въпроси... Просто някой, който знае да ми каже как се свалят гумираните накрайници/не знам как се наричат точно/, които са свързани към свещите/на снимката долу/. После вече знам как да отвинтя старите и завинтя новите/поне така си мисля/. Благодаря предварително!

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дърпаш смело :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ловиш и внимателно дърпаш нагоре.успех :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за отговорите :cool: Та изкарах един от накрайниците и се изненадах колко надълбоко в корпуса на двигателя се намира свещта. Явно сам не бих могъл да ги сменя, както си мислех в началото :unsure: Какъв ключ е нужен за целта и може ли да се закупи отнякъде? Или най-добре да търся майстор да свърши тая работа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега палиш си колата и отиваш на бензиностанция примерно ОМВ и си купуваш ключ за свеши 16 мм. стъва около 7-8 лева ментета са ама върщи работа. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега палиш си колата и отиваш на бензиностанция примерно ОМВ и си купуваш ключ за свеши 16 мм. стъва около 7-8 лева ментета са ама върщи работа. Успех

2 подобни ключа купих и отвих, ама свещите не се отвиха, съответно си върнах ключовете, а продавачката изглеждаше така: :):) И си намерих един качествен, пък си сложих новите Денсо! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега палиш си колата и отиваш на бензиностанция примерно ОМВ и си купуваш ключ за свеши 16 мм. стъва около 7-8 лева ментета са ама върщи работа. Успех

2 подобни ключа купих и отвих, ама свещите не се отвиха, съответно си върнах ключовете, а продавачката изглеждаше така: :D:) И си намерих един качествен, пък си сложих новите Денсо! :)
Ако става въпрос за Т-образните ключове с чупещо рамо и аз потвърждавам ГОЛЯМ БОКЛУК СА.И аз съм счупил няколко.Накрая си намерих един доста дълъг (като тръбичка), по скъп е но е железен.Най-добре е преди да го купиш да го пробваш на място, дали е достатъчно дълъг и дали влиза хубаво докрая, защото мястото е тясно и ако е малко по дебел ключа пак не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз си взех един ментак руски с малко подсилване вече не се разглобява нооо гледай в камъка за свечите да има гумичка която да задържа свеща в ключа иначе ще ги вадиш по по;овин час едната а и си спомням че някой във форума отдавна продаваше оригинални инструменти Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ozonbg

Преди малко изкарах останалите накрайници от любопитсво/кабели дето са свързани към свещите/ и се оказа че втория е плувнал в масло, в дупката има около 2 санта масло... Третия също беше леко омаслен. Първия и втория са напълно сухи. Това какво означава, загазил ли съм я много щом е проникнало масло там? :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

Преди малко изкарах останалите накрайници от любопитсво/кабели дето са свързани към свещите/ и се оказа че втория е плувнал в масло, в дупката има около 2 санта масло... Третия също беше леко омаслен. Първия и втория са напълно сухи. Това какво означава, загазил ли съм я много щом е проникнало масло там? :ranting:

не си загазил, споко - просто иди при майстор да ти смени едни кръглички гумени оплътнителки и си топ :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-лесен вариант за отвиване не съм се и сещал досега а именно:Отворих кутията на гидорчето. Извадих си малката чашка N16 и с удълженито и си отвих свещите съвсем нормално!Нямаше я гумичката в чашката която би задържала свеща, за целта с една скромна пръчица с магнитче извадих свещите и хоп готово!Аре няма да обеснявам обратният ред на завиване.По отношение на ключовете за свещи ментаци - Да много са!

Редактирано от misho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ozonbg колега, сигурен ли си че искаш ти да си смениш свещите? Както е тръгнало ще вземеш да решиш да оправяш и проблема с маслото и да питаш как се сваля капака на клапаните.

Отиди на майстор моля те, не причинявай такива неща на колата си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

майстор ми ги смени споко :ph34r: И уплътнението под капака ще ми го сменят някой ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

впрочем може и да няма нужда от смяна, вчера отворих двата проблемни отвора на свещите и след близо 400 км няма никакво проникнало масло там, ще продължавам да следя на някакъв интервал какво става

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...