Jump to content
Guest Georgi Dinev Dinev

Сваляне на Волан

Recommended Posts

Guest Georgi Dinev Dinev

Колеги интересуваме как да си сваля волана на Хонда Сивик Д15Б2 1.5 моно хеч,че ми попадна едно воланче МОМО.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D въх стига бе? верно ли ша си смениш волана зарад МОМО ??? да съсипеш колата..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш "H"-то и развиваш големата гайка вътре ! Откачаш кабелчето на бибитката и си готов ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е стига де. Това е технически въпроси не клуб направи си сам :cool:

какво НЕ му е техническото на въпроса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Georgi Dinev Dinev

благодаря за споделената информация :cool: .пробвах ама се оказа 4е фланеца е голям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Road®aceR

Зимай друг фланец ... ментетата са по 25 кинта !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво(не се познаваме лично,но другия път на сре6тата 6те се запознаем) бащата ме зарадва.Намерил ми фланец от Prelude.И ще пробвам с него. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

А, така е по-добре вече :blink: Темата става все по-техническа :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DazzleDream

хахахах, кефиш ма,ми преместия бре пиле, в алъж-вериж секцията, че съм на зор :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че повдигам толкова стара тема - но реших че е по-добре вместо да пускам нова.Имам същото питане, само че става въпрос за Del Sol (не се сваля H-то в средата). Леко ми е на дясно волана и искам да си го центрирам (не става въпрос за смяна на волан).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако все пак искаш да го извадиш внимавай ако са затегнали шлиците. Познавам човек който си счупи носа с волана (не съм аз слава богу) :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма Airbag колата - как така си е счупил носа твоя човек. Извинявам се ако е глупав въпроса. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е дърпал здраво.... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бръкни с нещо тънко по ръба на H-то има две срещуположни крачета, които държат емблемата само не помня хоризонтално или вертикално бяха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, ще бъркам явно, защото и в manual-а откъдето и да го гледам си го дават хората, че се сваля емблемата. На пръв поглед не се вижда да може да се бръкне, но явно е много тясен процепа. Не съм свалял оригинален волан досега, и трите ми предишни коли (CRX, CRX, CRX - в тоя ред) съм ги взимал с някви волани и реално кола с оригинален волан на Honda досега не съм имал :) А за Airbag-а не съм сигурен всъщност, за по-сигурно ще си откача минуса на акумулатора преди да барам. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За воланите със еърбег имаше тема със снимки ако не си сигурен по добре не пипай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам airbag, като го свалям ще направя снимки с подробно описание (специално за Del Sol), защото не намерих такава тема (тази която има, е за спортен волан).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си по-яко гедоре за гайката зад емблемата! Аз си сецнах врата докато свалях моята :) После както каза колегата по-горе - внимавай как избиваш волана от шлиците, да не те удари по лицето.И накрая: може да се окаже, че не може да се центрова с изместване по шлиците, фино центроване може да направи кадърен реглажаджия от кормилните накрайници, но аз до момента не съм срещал такъв (или такъв, на който му се занимава).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бележи си го преди да го свалиш за да знаеш как да го наместваш и ако не става да си го върнеш поне на старото место.Ама си мисля ,че ако не си личи да е свалян , проблема ше се реши с реглаж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колеги. Засега няма да го свалям да, то ще се види след като си оправя другия проблем.@chooby: Не е свалян със сигурност, измести се след удар отзад в лявата гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да го свалиш нищо няма да направиш иди на реглаж и си карай колата.Ей изкупихте ни хондите от Балчик за едно кратко време :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си оправиш този проблем:

Мерси, колеги. Засега няма да го свалям да, то ще се види след като си оправя другия проблем.@chooby: Не е свалян със сигурност, измести се след удар отзад в лявата гума.

воланът със сигурност ще си дойде на мястото. Даже и без регулиране на предницата. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи другия проблем и волана пак ще си дойда на място, по-добре сега не го пипай, само да си отваряш ядове и зор. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...