H.R. 7 #1 Публикувано вчера в 11:42 Все още оглеждайки се за CR-V бензин 155 к.с. попадам и на по-луксозни изпълнения (често от Швейцария). Кола 4-то поколение 2013 г. , но има ACC / дистроник; адаптивни светлини, коланите се затягат от електромотори при по-рязко спиране, следене на ленти (съжалявам ако не назовавам с правилните техн. термини). Знам , че тези екстри са присъщи предимно за колите след фейслифта 2015 г. И точно за първите от тях има информация за бъгове с ACC/дистроника - резки спирания без причина - т.е. нужда да се провери и коригира в специализиран сервиз. А какво остава за колите преди фейслифта с такива екстри 2013-2014 - имате ли наблюдения или впечатления ? Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
Honda_Z 1639 #2 Отговорено вчера в 15:28 Дистроник се слага още на Акорд 7 фейс и Ледженд. И двете започват производство около 2006г. От Хонда са имали доста време да го усъвършенстват, ако е имало нещо. На Акорд 8 слагат вече Collision Mitigation Braking System (CMBS) система. Може би това имаш предвид, че колата "спира без причина". Колко да спира без причина... Дори и да приемем, че може да го направи без причина, стига веднъж да спре с причина и неудобството, от което се опасяваш ще се осмисли. В сервиз това няма как да го проверят, колкото и да е специализиран. Системата или работи, когато радарът е калибриран, или при най-малкото отклонение цялата кола светва като елха. Накратко - намирам опасенията ти за напълно неоправдани. Когато колата няма "всички екстри" най-голямата ѝ екстра според търговецът става "за какво ти е онова, то само беля прави!". Да, ама не 2 2 Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
H.R. 7 #3 Отговорено преди 14 часа В голяма степен "страховете" - тръгнаха от един стар клип на Филип Лазаров от Бричка - минута 2:16 - HONDA CR-V IV. То е ясно , че няма как да разбира от всички марки и модели, но все пак се е подготвил прочитайки и научавайки от някъде информация. Иначе благодаря за горната информация и успокоението. Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
ceco_accord 7450 #4 Отговорено преди 12 часа Kарай и се не бой. Да, стряскащо е като ти светне за сефте, но има защо. CMBS системата има 3 режима и винаги е активна: 1. Само светва на екрана. 2. Стяга коланите. 3. Колата започва да спира зверски силно, по начин, който ти не можеш да активираш в обикновени условия, дори с 2-та крака на спирачката. Случва се и когато си твърде близо до предната кола, която изпреварваш и разликата в скоростите ви е голяма, но тогава само предупреждава и приоритет има педала на газта. Това е режим 1. Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове
Honda_Z 1639 #5 Отговорено преди 10 часа Преди 3 часа, H.R. написа: Филип Лазаров от Бричка Така кажи. Гледал съм му няколко ревюта, харизматичен е човека, но изобщо не влиза в дълбочина и не споменава истинските проблеми на моделите. Но и идеята му е по-скоро зрелище, целящо гледаемост и масирано продуктово позициониране. Да, Цецо добре е казал това за стягането на коланите, бях го забравил, случвало ми се е на CR-V 3 да ме залепи за седалката. Имаше го при по-старите модели, но при по-новите отпадна. Да те успокоя още веднъж с опит от практиката - в момента и четирите коли в семейството имат радари, минали са ми през ръцете доста още - нямало е никакви проблеми, изключая едно леко ПТП, след което радарът на едната кола излезе от геометрията си - това се калибрира лесно при така любимия нам дилър на марката. Сподели публикацията Адрес на коментара Сподели в други сайтове