Jump to content
caligula

Шунтиране миенето на фаровете

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,

Търсих из форума нещо подобно, но не успях да намеря конкретен отговор.

Въпросът ми е:

Може ли без да се сваля бронята и да се запушат маркучите?

Например да се изключи предпазител или по някакъв друг начин миенето на фаровете?

Идеята е при нужда да може по-лесно да се върне миенето, а не отново да се сваля бронята.

Благодаря предварително!

P.s. Honda CR-V 3gen 2008 2.2 Diesel

Редактирано от caligula

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, caligula написа:

Здравейте,

Търсих из форума нещо подобно, но не успях да намеря конкретен отговор.

Въпросът ми е:

Може ли без да се сваля бронята и да се запушат маркучите?

Например да се изключи предпазител или по някакъв друг начин миенето на фаровете?

Идеята е при нужда да може по-лесно да се върне миенето, а не отново да се сваля бронята.

Благодаря предварително!

P.s. Honda CR-V 3gen 2008 2.2 Diesel

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, от малката кутийка с бушони в двигателния отсек. Просто махаш бушона или го изолираш с тиксо. И аз 5 г. се нервих с това миене.

1.jpg

2.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Блгодаря за съдействието, но при мен е по-различно.
В тази кутийка няма предпазители. Може би е в голямата кутия с предпазители или в купето.

Ако някой е наясно, моля да сподели!

Редактирано от caligula

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако измиващата течност е под половината ниво на казанчето би трябвало фаровете да не се мият, поне на Акорда е така.  Слезе ли водата под помпата за фаровете нямаш измиване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но това само по себе си не ме устройва.

Искам да имам контрол върху миенето, а не да гадая какво е нивото на течността…

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, caligula написа:

 

Искам да имам контрол върху миенето

 

Това трябваше да го напишеш в първия си пост, щеше просто да ти отговоря, пък и не само аз, да си изведеш отделен бутон само за пръскалките на фаровете, няма да е трудно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам отделен бутон, а само изолиране на пръскалките на фаровете, без да откачам маркучи и помпи и без да следя нивото на течността, която с миенето на фаровете опрелено свършва за отрицателно време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз,  както и много други колеги решихме този "проблем" с изваждане на бушона, който отговаря за пръскалките на фаровете.

Колегата @Gich те е насочил.

 Най- вероятно се намира в двигателния отсег, където са бушоните и релетата, поне при мен беше така, предполагам, че и при теб ще е подобно.

С картинки на самия капак са обозначени кой бушон за какво е.

Редактирано от Niko2Niko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май беше бушон 12, по схемата на бушоните до акумулатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това са ми предпазителите. Аз поне не виждам такъв за миенето:

 

 

IMG_6094.jpeg

IMG_6095.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Honda CR-V 3-та генерация (2007-2011) предпазителят за системата за миене на фаровете се намира в малката (допълнителна) кутия с бушони в двигателния отсек. [1]

Често собствениците търсят начин да го извадят, за да деактивират автоматичното пръскане на фаровете, което хаби голямо количество течност за чистачки. [1]

Местоположение и детайли:

Къде се намира: Под предния капак, в малка отделна кутийка, разположена в близост до основната голяма кутия с предпазители (около акумулатора/казанчето за чистачки).

Номер на бушона: Търсете предпазител № 23 (Headlight Washer / Миене на фарове).

Сила на тока: 30 Ампера (зелен цвят)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блягодаря , но вече се допитах до AI. 
Даде ми подобна информация, дори доста по-подробна. 
Все пак не успя да идентифицира правилния предпазител. 
Тази въпросна малка кутийка при мен е по-различна от на колегата по-горе.

В нея няма предпазители.

 

 

IMG_6096.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е дизел? Има още кутия с бушони в купето в ляво на педалите. Виж дали не е там бушона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ръководството на колата си пише кое къде е.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.06.2026 г. at 22:23, caligula написа:

Не искам отделен бутон, а само изолиране на пръскалките на фаровете, без да откачам маркучи и помпи и без да следя нивото на течността, която с миенето на фаровете опрелено свършва за отрицателно време.

Ако става въпрос за шофиране денем и харч на течност, най-лесният начини е монтирането на DRL модул, който пуска ток към крушките с програмируем %.

Така фаровете светват веднага след запалването на двигателя, което е по правилника за движение от години, а и няма шанс да се забрави включването им.

Положителният страничен ефект е че колата не знае, че е на фарове и съответно не вкл. пръскалките им, дори при пълно казанче.

От лостчето за пръскане под волана, разбира се системата си работи при поискване.

Друг + е че при стандартното пускане на фаровете, таблото намалява интензитета си на светене, което денем не е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите, но вече имам дневни светлини - от тези заедно с мигачите.

Знам, че има друга кутия в купето, но и там не откривам въпросния предпазител за миене на фаровете.

Ето:

 

IMG_6099.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на горна ти снимка, капака с бушони. Номер 28 за какво е. 30А.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами май е точно за това.
Ще пробвам и ще споделя.
За пореден път се убеждавам, че съветите на AI понякога може да са много подвеждащи - питах го точно за този предпазител, какво означава пиктограмата и той ми отговори:

“…контур на волан с вълнообразни линии отдолу.

Този символ при Honda означава електрическо регулиране на кормилната колона (Power Steering Column / Tilt & Telescope).”

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам - предпазител No.28 е.
Премахването или изолирането му изключва миенето на фаровете при миене на предното стъкло.

Това е за тази конфигурация на кутията с предпазителите за дизел 2.2 140 к.с. 2008 г.

Благодаря на всички за съветите и насоките!

IMG_6095.jpeg

IMG_6094.jpeg

  • Благодаря 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е човек да знае кога АИ-то не знае. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...