Jump to content
йордан 1912

Проблем в модула на рейката

Recommended Posts

Здравейте от скоро съм собственик на хонда црв 3 ген 2.0 150 ръчка фейслифт ,питането ми е волана на место е лек няма шумове,тропания всичко е на ред докато не почнеш да караш с над 30 км волана става твърд и не се връща на където го оставиш на там стой моля помогнете ходих по сервизи едни казват че е рейката други че е модула който оправлява рейката забравих да кажа рейката е електрическа .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, волана не се връща или поне не на пълно и при всички ел рейки е така, волан се връща само на такива с хидравлика то и точно хидравликата я връща. Ако нищо не свети на таблото значи, че ще трябва да свикнеш.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безспрно 2-та типа усилвател работят различно, но не мисля че някой от тях връща волана в нулево положение при движение. Е, имаше един Ситроен, ама той е изключение. 

Това го прави кинематиката на окачването и ъглите на контакт на предните колела с пътя. Хидравликата просто отваря клапан, а за електриката не знам как става. Знам само че усилва посоката на завъртане на волана. Тоест, ако го връщаш помага.

Но не значи че всичко е в ред в случая. Може проблема да не е в ел. системата, а чисто механично в рейката. Не е безопасно воланът да не се връща сам.

Принципно за шофиране, най-чисто и натурално усещане за контакт с пътя и обратна връзка е волан без никакъв усилвател, но маневрите на място са тегави. ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 30/40км волана става много твърд  нямам грешки на таблото също така при шофиране на където го оставиш там седи изобщо не се само изправя дори и малко

Редактирано от йордан 1912

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това звучи много опасно. Както писа колегато по горе връщането в начално положение е функция на окачването, Ел. усилвател на е система от ел.магните разположени около кормилния прът, при завъртане на волана създават въртящо магнитно поле и така подпомагат въренето му. Не е невъзможно при дефект така да създават въртене на магнитното поле че да задържат волана. Аз ако съм ще направя следното - първо ще прочета модула за грешки да видим какво казва. Като нищо лампата на таблото да е елиминирана. Второ - ще изключа буксата на въпросния модул за да видя как ще се държи волана без електрически усилвател. Ако и тогава не се връща ще търся вече механичен проблем по окачването. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен, ...Аз също забелязвам че волана при движение на колата наистина е по тегав от колкото на други автомобили, но преди да купя моята Хонда карах поне 7-8 други по борсите и на тест драйф и наистина когато паркираш волана е сравнително лек за въртене но на пътя е по стегнат от тези с хидравликата.А също така след 80 км.волана става още по стегнат с цел да е по стабилна на пътя.Така е при повечето модели коли с многото екстри! Но когато маневрирам по паркингите и в тесните улици и навия волана до край наляво или надясно след завиване волана се връща почти в идеалната права посока поне при мен е така а и пак казвам , че и при другите които карах преди това беше апсолютно същото.А иначе колата ми изглежда има перфектен регулаж на предницата , а и на задните колела защото дори когато съм с 100-120км. на магистралата и пътя е що годе прав и без наклони колата ми кара абсолютно без да дърпа на където и да е. Гумите също са ми чисто нови...зимни! Но при мен пък забелязвам от време на време при палене светва иконата на тъблото с волана и предупреждение че рейката не работи електрически, и волана няма завъртане на място,...но след като загася за момент колата и после пак я запаля проблема се оправя от само себе си! За сега не знам какво се задава като авария и кога ще откаже напълно, но до тогава ще я карам така пък после ще му я мисля..:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то и аз съм забелязал че светва иконката за волана като дам на контакт но след като тръгна си угасва сама. Утре ще видя дали не изчева и само като завъртя волана на място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, йордан 1912 написа:

Над 30/40км волана става много твърд  нямам грешки на таблото също така при шофиране на където го оставиш там седи изобщо не се само изправя дори и малко

Така си е.

Хидравликата се върти с два пръста при ел рейките съвсем не е така и не връща волан дори и малко да кривнеш така остава, мен също ме дразни това още повече, че карам и друга кола с хидравлика и виждам разлика от земята до луната но от хонда казват, че това е умишлена да се усеща директната връзка с пътната настилка тоест спортното усещане да не изчезне понеже тука сме все спортисти и караме с 300. Действителноста е да вземеш един комат хляб да го задържиш над скарата с месото да поеме аромата и да го хапваш сух и да си мислиш, че ядеш месо. Самураите имат странно чувство за хумор който много европейци не понасят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мите, не е от това.

Самураите не биха сложили никакъв усилвател, но в 90-те, клиентите им поискаха по-малко усилие при маневра и вкараха хидравликата, щот беше модерно.

След 20-тина години модерна стана икономията и екологията, та и те минаха на ток, понеже хидравликата отнема мощност постоянно, а ел. рейката само при въртене на волана. Тоест, дистанцираха водача от пътя под предлог че му е по-евтино като разход на км, чрез оптимизирана консумация.

Кое за кого е по-важно в триъгълника хандлинг / комфорт / икономия, се оказа че не е личен избор, та караме квот имаме. ;)

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ceco_accord написа:

Тоест, дистанцираха водача от пътя под предлог че му е по-евтино като разход на км, чрез оптимизирана консумация.

Кое за кого е по-важно в триъгълника хандлинг / комфорт / икономия, се оказа че не е личен избор, та караме квот имаме. ;)

Аз съм точно на обратното мнение, напук на всеобщото схващане.

Ел. рейката може да бъде настроена така, че да работи досущ като механична такава(над определени скорости), просто като се изключи мотора, докато при хидравликата това няма как да се случи.

Мисля, че Хонда доста добре го правят, особено на база на всеобщото мнение, че рейката е твърда, даже хора посещават сервизи и там търсят проблеми, и понякога намират под вола тела(за нещастие на клиента) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.

Благодарение на контрола модерните коли имат различни режими на усилване. Съответно - колкото по-спортен, толкова по-ниска степен на усилване, дори без значение от скоростта.

И да не забравяме че в ерата на безопасността ел. рейката дава много възможности за софтуерна сигурност и за допълнителни функции като автопилот и самопаркиране.

Аз просто съм вехт и предпочитам технологиите от моето време (а не някой да ми бара волана), но "не мОе да спреш гората да се разлиства". ;) Достатъчно ми е на ниски скорости воланът да е лек, а на средни и високи да е стегнат.

Ел. системата също го може, но синтетично.

И понеже разводнихме темата, воланът ТРЯБВА ДА СЕ ВРЪЩА в нулево положение, чрез правилната геометрия на окачването, стига в рейката да няма някаква излишна стегнатост. Там няма ли 1 голяма гайка, която служи за обиране на луфта в "гребена". Ако е пренатегната с цел продажба и неоткриване на свръх износване ...

А в краищата нали имаше някакви втулки, дето бързо се износват и се правят нови. Ако не им е улучен допуска и са навити зорлям ...

 

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте още един въпрос ако проблема в крайна сметка се окаже в  рейката къде в пловдив рециклират такъв тип рейка а именно електрическа ,също ме интересува ако някой е правил колко излиза ремонта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...