Jump to content
Sign in to follow this  
донидо

Отключване на Акорд 8

Recommended Posts

Здравейте хондаджии, много безаварийни километри на всички.Купих си преди месец и аз мечтаната кола и съм ултра доволен от нея.Има си обаче едно нещо което безумно ме дразни.Алармата е направена да се натиска два пъти за да отключи всички врати. Им ли как да се направи да се отключва с един клик на бутона.Ако има значение съм от Пловдив. Благодаря предварително.

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, донидо said:

Им ли как да се направи да се отключва с един клик на бутона

не

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лошо ма започна :huh:

Edited by донидо
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мога и по меко да ти го кажа ... нЙе :tooth:

  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Gladiator_BG said:

Мога и по меко да ти го кажа ... нЙе :tooth:

 

 

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Принципно дразни, но се свиква, особено като има кой да те пита - Нема ли да отвориш и на мен?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Това е направено така с умисъл. Целта е да не може друг човек да влезне през другата врата ако ти не искаш иначе ще стоиш и ти на вън.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Моите съмнения са относно предназначението на автомобила предимно бизснес средите. Няма много логика във семеен автомобил да я заложиш тая идиотия. Допълнително за да си ползваш автоматичното отваряне на багажника трябва първо да отключиш всички врати (да цъкнеш два пъти).

ПП: Преди седмица си взех тая глезотийка. Със заключването на вратите автоматично вдига свалените прозорци и затваря огледалата. Заложена е и ауто лок/ънлок функцията на вратите. Ужасно много ме дразни това последното, но за 50лв и глезотийките с прозорците и огледалата ме предразполага да му свикна. Оригинален суич е 500+лв и това допълнително ме стимулира да си го ползвам :D

Edited by Gladiator_BG
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Багажника се отключва/отваря от съответното бутонче на дистанционното винаги, без значение коя врата/врати са отключени, но от ръчката на капака се отваря само ако цялата кола е отключена и това е логично.

Логично е и да отключиш първо само шофьорската врата - просто още 1 екстра, вместо да сработват всички механизми.

И мен ме дразни че за да открехна прозорците трябва да отключа цялата кола и после с 3-то натискане да ги сваля колкото искам, чрез задържане, ама - свиква се - живеем с това което имаме, а кат не ни кефи - не го ползваме. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Странно защо не е заложено в настройките на колата. При мен го има 

Screenshot_86.thumb.png.e974d727a0314f70b74d219340f6d690.png

Screenshot_87.thumb.png.aac109416884faf9b8e59994b81aefe4.png

Настройките са на ниво ключ - Driver 1 или Driver 2

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Американските Хонди разпознават 2 отделни ключа и според всеки (на съответният водач) могат да се регулират много от настройките.

На европейските този избор го няма, а защо е така - "Кой да знае"? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Цитат

Моите съмнения са относно предназначението на автомобила предимно бизснес средите. Няма много логика във семеен автомобил да я заложиш тая идиотия. Допълнително за да си ползваш автоматичното отваряне на багажника трябва първо да отключиш всички врати (да цъкнеш два пъти).

ПП: Преди седмица си взех тая глезотийка. Със заключването на вратите автоматично вдига свалените прозорци и затваря огледалата. Заложена е и ауто лок/ънлок функцията на вратите. Ужасно много ме дразни това последното, но за 50лв и глезотийките с прозорците и огледалата ме предразполага да му свикна. Оригинален суич е 500+лв и това допълнително ме стимулира да си го ползвам 

Редактирано преди 13 часа от Gladiator_BG

Здравей колега, извинявам се, че използвам темата, но да попитам, с това нещо, което си поръчал и си го сложил на  Акорд 8 ген.  си "отключил" така да се каже екстри като автоматично вдигане на стъкла и прибиране на огледала при заключване с дистанционното, така ли да разбирам? И просто си го включил в оригиналната букса?

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, ceco_accord said:

Багажника се отключва/отваря от съответното бутонче на дистанционното винаги, без значение коя врата/врати са отключени

При мен не. На комбито трябва да му отключа всички врати за да позволи със задържането на третия бутон на дистанционното (багажника) да отвори багажника.

 

11 hours ago, desko said:

"отключил" така да се каже екстри като автоматично вдигане на стъкла и прибиране на огледала при заключване с дистанционното

Всъщност нищо не съм "отключвал". Всички тези допълнителни екстри ги има заложени в новия (китайския) суич. Лошото е че няма как да ги премахнеш всички или избирателно. Винаги са активни. Бутониерата на шофьорската врата не е просто механика, вързана към ЕКУ-то. Може да се разгледа като отделен модул, който отговаря за джамците, огледалата и централното.

Повреди се бутона на шофьорската врата. Опитах да го побългаря, но го омазах още повече. Гледах за нов - цени над 500лв. Питах на няколко места на стари - 300лв ... Накрая реших да рискувам с китаеца и то се оказа че ударих бингото - глезотийки разни към него. Мисля че тези екстри ги има в акурата, но китайците са го моднали и за акорда. В алито има мастър суичове със същите глезотийки предимно за американския акорд, но те не работят на европейските модели. Ако не се ползва линка който оставих по горе - внимателно да се чете в описанието дали е съвместим с европейския модел. Не лансирам конкретния продавач - да се внимава какво се поръчва за да няма непроятно изненадани.

11 hours ago, desko said:

И просто си го включил в оригиналната букса?

Да, plug and play

 

 

Edited by Gladiator_BG
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Понеже не мога да си едитна последния пост пускам нов

  

14 hours ago, Plamen-CRV said:

Странно защо не е заложено в настройките на колата. При мен го има 

При ОЕМ бутониерата (500+лв) го има заложено. Даже май можеше да се избира кога да отключва - дали при гасене на двигателя, поставяне на P или при вадене на ключа. Заключването е ясно - при 20км/ч. При китаеца фърмуера явно е ограничен без опция за промяна. Писах на продавача дали не мога да махна auto lock/unlock функцията - първо каза не, после писа че щял да пита в завода .. ама така и конкретен отговор няма. Пробвах да ги деактивирам по стандартния начин - не се получи. За 25€ толкова :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Upcoming Events

    No upcoming events found
×
×
  • Create New...