Jump to content
Г.Писаров

Проблем с оригинална мултимедия

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте :)

Моля за помощ - съвет или съдействие от някой сблъсквал се с точно такъв проблем.

Колата е Хонда Акорд 7, фейслифт, Екзикютив.

От известно време насам оригиналната ми мултимедия спря да работи. Паля колата стартира се мултимедията и по някое време картината започва да подскача и спира да работи. Не е свързано с някаква зависимост. Може още в началото да спре да работи, може изобщо да не тръгне. Може да работи известно време, да успея да си наглася климатика/парното 😁 и тогава да спре да работи. Може да си работи през цялото време докато изгася колата. Може да спре или да започне да работи докато карам назад - имам вързана камера за заден ход. 

Обикновено карам без да съм пуснал диска на навигацията. Когато проработи дисплея и пусна диска си се ползва нормално всичко - навигацията, настройки и т.н.

Вчера ходих да се пробват да го оправят този проблем. Направо решиха да пробват да сложат цяла друга, работеща мултимедия. Като я смениха пак стана същото. 

Чуденката е къде да се търси проблема. До сега съветите, които са ми дадени са да пробвам със  смяна на ДВД то. Да се проверят всички връзки между дисплея, ДВД то и GPS модула - не знаех, че е отделен модул. Да се провери и GPS модула. То като цяло май не остана друго де 😂

Но ще съм благодарен за още някоя идея и още по - добре, съвет от някой на който му е излизал такъв проблем. До сега който съм питал не е засипал подобен но все пак....

Ще се опитам да кача клипче какво точно се случва. Явно ще трябва да му намаля размера по някакъв начин.... 🫤

Ще опитам и ще кача отдолу в друг коментар.

Редактирано от Г.Писаров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето и клипа.

Да добавя, че "физическите" бутони си работят независимо от това дали дисплея е спрял да работи.

 

Редактирано от Г.Писаров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично, при телевизия/дисплей,подскачане на образа, би трябвало да е проблем със синхронизацията/развивката, или смущения, не с външни устройства като GPS..., но кой знае...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Г.Писаров написа:

 Може да спре или да започне да работи докато карам назад - имам вързана камера за заден ход. 

Ако камерата е допълнително монтирана, започни от нея.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобен проблем описан при рашките ... излиза, че след като е разкачил всичко и е сглобил и нещата са се оправили :). Предполагам, че е разхлабена с годините връзка или студена спойка... Преди да се разровя подозирах задната камера, но пича споделя, че подобния проблем го прави ДВД-то:
https://www.drive2.ru

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Другата седмица пак ще ходя и ще пробваме със смяна ДВД то. Дано това. Надявам се това, което има от колата донор да е работещо. Ако не - ще го накарам да го разглоби и сглоби 😂 Ако правилно съм разбрал темата от руския форум 😁 

Ако не стане ще го накарам да разкачи и камерата. За го питах дали не може да е от нея но той каза, че не би трябвало тя да прави такъв проблем. Ще се ровичка, кабели букси....

Редактирано от Г.Писаров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам и Parrot си добавил в уравнението. Не, че той има връзка с картината, но пак е прекъсната линията на аудио буксата към навигацията. Погледнете и неговите конектори.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата си дойде с Parrota. Не съм го добавял аз, което не е от значение де :)

Кофтито в случая, че се оказа, че нямам ДВД, което да пробваме дали е от него проблема, както е описано в темата от руския форум малко по - горе. Сега ще трябва да търся да си купя ДВД :( Ама ще търся. 

Дано не се получи само като с ремонта на вратата на багажника - накупих всички модули един, по един докато открием кой е прецакания и както обикновено се оказа последния сменен 😂 Сега поне си имам резервни работещи части 😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си ми далеч, иначе имам фейсово DVD за тест.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да "ъпдейтна" малко и закрия темата. Общо взето проблема се оказва, прецакано ДВД. Също така, се оказва, че такова няма от къде да се намери :( Поне в момента. Има комплект медия + ДВД но 600 - 700 лв. за медия, която мога да ползвам само да си настройвам климатика, няма да дам. Поръчах един Джансун 6/128 за 450 лв. Поне ще го ползвам пълноценно :)

Със здраве :)

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи рашката, от клипа който споделих, излиза прав в предположенията си. Вече година и половина чакам Junsun да пуснат модел който най-много се доближава до оригинала на външен вид, че техните мултимедии са с най-висок рейтинг, но ... няма.. :(
140760114_accord7.thumb.JPG.c129e854e43c3544c883a41df6615531.JPG
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кaкво те спира да вземеш медия от производител различен от Junsun? Те и от модела tesla screen не извадиха сполучлив. Имаше за няколко месеца, но от коментарите на потребители се оказа не сполучлива инвестиция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@svemar предполагам е прав човека Проверихме каквото можахме. За съжаление не успяхме да ползваме друго ДВД за проба. Също така и майстора нямаше време да чопли ДВД то. Или не му се занимаваше. Предложих му. Но явно човека си има достатъчно работа. Щяхме да видим случайно дали нямаше да заработи 😁 Ако майстора ми беше приятел щях да го накарам да правим повече експерименти. И на друг човек, за който се води, че разбира всичко по акордите показах клипа и веднага ми каза - Проблем с ДВД. Абе от 3 - 4 места това ми посочиха като проблем.

Иначе за китайска медия, това май най - се доближава до стокScreenshot_20240606_072423.thumb.jpg.2a2c453baf9bb52600fd09ea040a7b10.jpgreceived_499433235965625.thumb.jpeg.2c9769059aa32e04612393e5cac20cef.jpegовото:

Има фуга но я оправят:received_1123063198991247.thumb.jpeg.4d44635be89a0d10b68e9b3a8b7b837f.jpegreceived_378771968508836.thumb.jpeg.1bdfe18fc5e3433c3d1aa71b070b5101.jpeg

Моя китаец вече пътува и ще изглежда така:Screenshot_20240531_171849.thumb.jpg.91d7e712ff5eee3a84820f5a1084c888.jpg

Примирявам се с не до там стоковата визия на колата и ползвам пълноценна мултимедия :)

Редактирано от Г.Писаров
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички без последната снимка са мои😁. Фугата, както виждаш се оправя. И наистина пасва много добре в интериора.

VideoCapture_20240102-231353.jpg

  • Благодаря 2
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ivan_Ch извинявай за плагиатството. Онзи ден ти писах да те питам за разни неща и ти ми ги прати :) Някои дори са ми ги пращали доволни колеги след, като са били при теб за монтаж. Изобщо не обърнах внимание на Никнейма тук :) Надявам се да не съм направил нещо много нередно, като съм ги качил тук. Ако искаш мога да ги махна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Г.ПисаровНяма проблем. Не го мисли. Трябваше да си поръчаш от този модел. Работят не по-зле от Junsun, но изглеждат по-добре.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...