Jump to content
seisivan

Съвет за смяна на спирачна течност

Recommended Posts

Здравейте колеги

 

при CR V спирачната течност се сменя според хонда на всеки 3 години. Последно съм я сменял края на март 21ва. Въпросът ми е дали е проблем ако я оставя на лято заедно с масла и филтри или да я нося още сега само за спирачна течност? Проблем ли е няколко месеца отгоре (колата няма гаранция така или иначе)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5-3 години е максималния интервал за смяна! Проблема е, че е хидроскопична!

Ама аз даже имам роднини(тъста ми) , които не са сменяли от 6-7 години, само ако имат ремонти при спирачки и апарати тогава!

Няма смисъл да се ходи в сервиз само за това! Ако няма някакъв осезаем проблем със спирачките разбира се!

Може спокойно да се изчака няколко месеца, или пък да се направи сега всичко !

Погледнете си казанчето за спирачна течност, какъв цвят е! Не е хубаво да е мътно много!

П.С.

Ако колата е с ръчна скоростна кутия се сменя и течността за помпите на съединителя !

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7 hours ago, seisivan said:

Здравейте колеги

 

при CR V спирачната течност се сменя според хонда на всеки 3 години. Последно съм я сменял края на март 21ва. Въпросът ми е дали е проблем ако я оставя на лято заедно с масла и филтри или да я нося още сега само за спирачна течност? Проблем ли е няколко месеца отгоре (колата няма гаранция така или иначе)

Ти все пак че я сменяш важно е при смяната да източват течността от всеки спирачен апарат.,при тази смяна искай да ти почистят спирачните апарати и сменят греста на водачите.

Погледни казанчето ако не е  мътна или зеленикава, а бистра и с цвят на олио може да изчакаш тези месеци.

Може да качиш някоя снимка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бистра е в казанчето, но тя колата толкова е и карана- няма и 20 000км от смяната, предимно стои в гаража. Ще изчакам

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си тестери за спирачната течност. Те показват кога е смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

Има си тестери за спирачната течност.

Бил съм на такъв теста показа че е ок,на зеленикава течност все още бистра,при мен карана 4 години,и незнайно кога е сменяна от предния собственик .

При смяната от апарата изтече като боза,това че в казанчето е ок не значи че и в самия апарат е така,при всички положения двойно по-зле е там .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тестерът мери наличието на вода в спирачното масло. Едва ли за 4 год. ще покаже, че е годно. Поне не и моя.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 22.03.2024 г. at 19:58, seisivan написа:

бистра е в казанчето, но тя колата толкова е и карана- няма и 20 000км от смяната, предимно стои в гаража. Ще изчакам

Ето този коментар приключва темата,  нали?

При така посочените условия, може да се смени и след година, две, т.е когато стане време за смяна на масла и филтри тогава!

След това, на 2,5-3 години!

Ако седи в гараж на сухо и не се кара спокойно може и на 5 години !

 

 

Редактирано от birev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...